Rozdíly mezi iPhonem x a XS a XR

rozdíly, mezi, iphonem

Srovnání:- Apple iPhone XR- Apple iPhone XS- Apple iPhone XS Max- Apple iPhone X

Komunikace mezi zařízeními v mobilních sítích probíhá prostřednictvím technologií poskytujících různé rychlosti přenosu dat.

Technologie mobilních telefonů UMTS EDGE GPRS HSPA LTE LTE-A EV-DO Rev. A TD-SCDMA TD-HSDPA UMTS EDGE GPRS HSPA LTE Cat 16 LTE-A EV-DO Rev. A TD-SCDMA TD-HSDPA UMTS EDGE GPRS HSPA LTE Cat 16 LTE-A EV-DO Rev. A TD-SCDMA TD-HSDPA UMTS EDGE GPRS HSPA LTE Cat 16 LTE-A EV-DO Rev. A TD-SCDMA TD-HSDPA

Pro majitele iPhonu X

Pokud máte iPhone X, neměli byste si kupovat iPhone XS nebo iPhone XS Max. Společnost Apple se rozhodla odstranit iPhone X z nějakého důvodu. Ano, iPhone XS je lepší, pokud jde o fotoaparát, displej, stereo reproduktory a bezdrátové nabíjení, ale žádné z vylepšení nestojí za peníze.

Pokud chcete vyměnit iPhone X za iPhone XS Max, budete zklamaní, že hustota jeho velkého displeje je stejná jako u menší varianty. Apple nechtěl zmenšit displej iPhonu XS Max, ale větší obrazovka iPhonu XS Max znamená, že bude mít i větší ikony. Tímto způsobem získáte stejné množství obsahu, ale ve větší velikosti. Tím se ztrácí celý smysl velkého displeje.

Jedinou výhodou iPhonu XS Max oproti iPhonu XS je baterie. Nicméně iPhone X vydrží také celý den (12-14 hodin), takže ani to není důvod kupovat drahý smartphone. Místo toho si kupte rychlonabíječku nebo bezdrátovou nabíječku.

Pokud máte iPhone X, letos si raději nechte peníze na příští rok, kdy dojde k dalším změnám.

Je zpět. iPhone 5c, nyní v hliníkovém provedení

Za rok s iPhonem X jsem si zvykl na ocelový rám a na hliník jsem zapomněl. Vypadalo to, že i Apple. Ale ne.

Všechny iPhony XR mají rámeček z eloxovaného hliníku, který je lakován v odstínu odpovídajícímu modelu. Kov je matný, ne lesklý a nemá tak „sytý“ odstín jako zadní panel pod sklem.

Na rozdíl od oceli je hliník méně náchylný k poškrábání. Ale je mnohem snazší do něj udělat díru. Tím v podstatě rozdíl končí.

Z hmatového hlediska dávám přednost oceli, ale každému, co jeho jest. Už deset let vyrábějí iPhony z hliníku a nikdo si moc nestěžuje. Takže to není mínus.

Když už mluvíme o rámečcích, u iPhonu XR se slot na SIM kartu přesunul do spodní části pouzdra téměř k okraji. To je u iPhonů poprvé.

Jak se iPhone X liší od XR

V rámci jedné produktové řady jsou rozdíly mezi modely zpravidla méně zřetelné než mezi generacemi chytrých telefonů. Přesto porovnání iPhonu X a XR ukáže, jaké jsou skutečné rozdíly, který smartphone je v konkrétní situaci vhodnější, který je pro konkrétního uživatele lepší.

Okamžik prezentace a vzhledu při masovém prodeji byl u společnosti Apple vždy přísně stanoven. V případě výroční verze X, deset, 10 (každý si vybere vhodnou možnost) je podzim 2017, XR byl představen o rok později, v roce 2018. To znamená, že vývojáři měli rok na to, aby zjistili, co úspěšně využili.

Segmentace a náklady. Začněme tím, že iPhone X a iPhone XR jsou ve skutečnosti v různých třídách: X je vlajková loď, XR je v segmentu střední třídy, i když samozřejmě tato klasifikace je velmi relativní pro smartphony Apple. Je příznačné, že i v tomto okamžiku, pokud porovnáte iPhone X a Xr z hlediska ceny, je vlajková loď z roku 2017 dražší než mladší gadget.

Design je to první, čemu věnujete pozornost při výběru nového výrobku. Navenek jsou si iPhone 10 a iPhone XR velmi podobné, pokud pomineme velikost. Významnou výhodou modelu XR je však barevná rozmanitost pouzder, a to až v 6 variantách. XR kontrastuje se standardní stříbrnou a téměř černou variantou desítky jasnými a svěžími odstíny, včetně žluté, modré, korálové a červené, což není pro Apple typické. Zadní sklo je navíc odlišné. Pevnější a robustnější.

Vlastnosti displeje posilují rozdíl mezi iPhonem X a XR. Pokud je na úhlopříčce výhoda na straně XR (5,8ʺ versus 6,1ʺ), pak na straně technologie, a tedy i kvality obrazu, jsou preference desátého modelu (Super Retina HD objektivně lepší než Liquid Retina HD). iPhone X vítězí v rozlišení obrazovky, počtu pixelů, kontrastu a dalších vlastnostech obrazovky, což dokazují všichni uživatelé.

Technické parametry fotoaparátu jsou lepší než u modelu X, pokud jde o digitální zoom a optický zoom. Aktuální srovnání fotoaparátů iPhonu X a XR ukazuje téměř stejně kvalitní snímky, v obou případech s vynikajícími výsledky. Případné technické nedokonalosti modelu XR jsou eliminovány většími schopnostmi umělé inteligence.

Smartphony se liší generací procesoru. A11, respektive A12, XR je výkonnější, ale v praxi je tento rozdíl téměř neznatelný. Jasnou výhodou XR je lepší doba provozu (o 2 hodiny delší). Takového výkonu je dosaženo zavedením energeticky úsporného provozu procesoru, displeje a dalších modulů.

Srovnání lze shrnout takto: iPhone X vítězí ve velikosti, kvalitě obrazu na displeji a digitálním zoomu; výhodou XR je jeho barva, úhlopříčka displeje, frekvence procesoru, výdrž baterie a cena. Rozhodněte se sami, který telefon je pro vás vhodnější.

Zabijácký čip. Můj iPhone je jasně šarlatový bez jakýchkoli krytů

Barva je přesně to, co chybí nudným bílým a černým iPhonům XS, XS Max a X.

Růžová zlatá se nepočítá. pro mě je to barva, která stojí vedle bílé. Není to jasné.

Při výběru nového iPhonu XR jsem se cítil jako dítě v hračkářství: moje oči jsou rozptýlené, který z nich si vybrat? V průběhu let jsem byl unavený z takových problémů s výběrem černých nebo bílých iPhonů.

Po uchopení všech barev do ruky jsem si vybrala PRODUCT (ČERVENÁ). V tuto chvíli by ti, kteří si myslí, že červená je „holčičí“, měli urychleně sjet dolů zbytek článku a okamžitě napsat zuřivý komentář o mé orientaci.

Pro rozumnější čtenáře uvádím, že červenou barvu jablečných smartphonů v žádném případě nepovažujte za ženskou. Je to ušlechtilá šarlatová barva, která vypadá v mužské ruce harmonicky a promění jeho smartphone z komunikačního nástroje v nápadný doplněk.

Těším se na letní dny, kdy mi slunce doslova spálí smartphone v ruce.

Kvůli barvě si zvykám nosit iPhone XR bez pouzdra. Skrýt takové tělo i v průhledném „obvazu“ je rouhání. Hliníkové rámy jsou mírně drsné, zatím mi ani jednou nespadl.

Další výhodou je, že rámeček je na rozdíl od leštěného iPhonu X odolný proti poškrábání.

hlavní fotoaparát

  • iPhone XS: Duální fotoaparát (12 Mpx, 12 Mpx) s clonou f/1.8 a f/2.4 | optická stabilizace obrazu | nový snímač o velikosti 1 pixelu.4 mikrony | podpora funkcí Smart HDR a Focus Pixels | přepracovaný portrétní režim s ručním nastavením bokehu a stupně rozostření
  • iPhone XR: 12megapixelový fotoaparát s clonou f/1.8 f/1 optická stabilizace obrazu, nový snímač s 1 pixelem.4 μm | podpora funkcí Smart HDR a Focus Pixels | aktualizovaný portrétní režim s ručním nastavením bokehu a stupně rozostření

Hlavní modul fotoaparátu je v obou smartphonech stejný, ale v iPhonu XS je doplněn druhým 12megapixelovým teleobjektivem, díky kterému XS podporuje dvojnásobný optický zoom bez ztráty kvality. Všechny ostatní funkce těchto fotoaparátů jsou však shodné. včetně aktualizovaného portrétního režimu, funkce Smart HDR, vylepšeného blesku TrueTone a optické stabilizace obrazu. Oba nové produkty navíc mohou při natáčení videa nahrávat stereofonní zvuk.

Novinky v iPhonu XS

Stojí za zmínku, že nový iPhone XS má všechny funkce iPhonu X a řadu novinek:

Paměť:

Moduly přední kamery True Depth v iPhonech XR a XS se neliší.

Pořizují fotografie s rozlišením 7 Mpx a clonou ƒ/2.2, režim Portrét s úpravou hloubky ostrosti, Animoji a Memoji.

Hlavní fotoaparáty se liší:

  • iPhone XS: 12Mpx duální fotoaparát s širokoúhlým objektivem (ƒ/1).8) a teleobjektivem (ƒ/2.4)
  • iPhone XR: 12Mpx fotoaparát se širokoúhlým objektivem ƒ/1.8

Oba hlavní fotoaparáty umí režim Portrét. iPhone XS k tomu používá hardwarové rozdílové čočky a technologii strojového učení, XR používá pouze technologii strojového učení.

iPhone XS dokáže fotit s dvojnásobným zoomem bez ztráty kvality, iPhone XR ne.

Oba fotoaparáty využívají HDR při natáčení videa rychlostí 30 snímků za sekundu a nahrávají zvuk ve stereu.

Jak se iPhone XS liší od XR

Hlavní rozdíl mezi iPhonem XS a XR. smartphony patří do různých tříd. Apple oficiálně nedělí své komunikátory na levné, střední a špičkové modifikace. V tomto případě však lze XS podmíněně zařadit mezi vlajkové lodě, XR mezi střední, rozpočtovější verze, pokud to lze o iPhonu vůbec říci.

Vnější prvky. Při porovnávání iPhonu XS a XR má XS téměř ve všem výhodu, ale ne absolutně. Především rozdíly v pouzdře: XS má leštěný ocelový rám (stylový, chladný), XR. kartáčovaný hliník (odolný proti poškrábání). Hlavním materiálem obou smartphonů je tvrzené sklo. Model XS je odolnější vůči vodě podle normy IP68 (model XR. IP67), což zvyšuje hloubku ponoření, ale neměli byste s nimi plavat. Velký bonus XR: větší výběr barev. Jasné, zářivé a syté barvy vám pomohou rozzářit svět kolem vás. je o čem přemýšlet!

Možnosti obrazovky jsou jednou z hlavních věcí, které je třeba zvážit při rozhodování, který iPhone je lepší než XS nebo XR. XS využívá technologii Super Retina HD, která nabízí lepší a ostřejší obraz. Naopak XR. Větší úhlopříčka 6,1ʺ (5,8ʺ u XS), ale nižší rozlišení a počet pixelů na palec, bez technologie 3D Touch, na kterou je většina uživatelů zvyklá.

Další možnosti. Před nákupem doporučujeme držet každý smartphone v ruce. Je to příležitost porovnat iPhone Xs a XRs, zjistit, jak se drží v dlani a jak se cítí v ruce. Rámečky můžete vizuálně porovnat spíše na základě vlastních dojmů než na základě konvenčních názorů. někomu silnější rámeček a „okraje“ modelu XR vadí, jiný si jich nevšimne.

Fotoaparáty. Přední fotoaparáty jsou naprosto identické. Hlavní fotoaparát XS je duální, používá 2x optický zoom a má šest možností portrétního osvětlení. XR. pouze jeden širokoúhlý fotoaparát, běžný optický a digitální zoom, osvětlení ve třech variantách. Oba modely nabízejí možnost další úpravy fotografií pomocí umělé inteligence, což vede k vynikajícím fotografiím. Rozdíly jsou samozřejmě značné, ale je na vás, zda se vám vyplatí si připlatit.

Technické detaily. Nejvýznamnější rozdíl mezi iPhonem XS a XR je právě ve vzhledu a kvalitě zobrazovacího modulu. Mnoho funkcí je však prakticky nerozlišitelných. Obě zařízení jsou vybavena procesorem řady A12, a proto je jejich výkon shodný. XS předpokládá větší možnosti předinstalované paměti. až 512 GB. Výdrž baterie XR je o něco lepší, ale ne kriticky.

Výsledky srovnání jsou poměrně zřejmé, ale lze vyvodit různé závěry. Záleží na vašich preferencích a možnostech Nezapomeňte, že iPhone XS je výrazně dražší než jeho cenově dostupnější protějšek. Rozdíl 15-20 tisíc je poměrně významný, ale také vlastnosti jsou odlišné. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS