Samsung Galaxy S II Epic 4G Touch Review. Samsung Galaxy S II

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Společnost Samsung měla v loňském roce bezprecedentní úspěch a doručila svou řadu vlajkových lodí Galaxy S na globální scéně a z dobrého důvodu: Spustila se jako jeden z nejtenčích chytrých telefonů na světě, domácí procesor 1GHz Hummingbird byl pro svůj den mnohem rychlý a 4palcový displej Super AMOLED byl vážný osvědčení. Obzvláště působivé bylo jeho představení v USA, kde se Samsung podařilo získat všechny čtyři národní dopravce. historicky tvrdohlavé dopravce. uvolnit varianty telefonu. Ale mohl by to opakovat převrat v roce 2011?

To je místo, kde Galaxy S II přichází do hry. Před několika měsíci se představilo zářící recenze v Evropě, Samsung se podařilo získat tři ze čtyř amerických státních příslušníků zpět na palubu pro pokračování (čtvrtý, Verizon, se říká, že se drží ještě vyššího zařízení Google Nexus, které by mohlo, které by mohlo, které by mohlo být spuštěn v příštích několika týdnech) Stojí to za vaše 199.99 na smlouvu? Číst dál.

Balení pro dotyk Epic 4G není nijak zvlášť zajímavé nebo pozoruhodné, kromě skutečnosti, že jméno je de-zdůrazněno-je zařazen na stranu krabice v malém typu (a se jménem tak dlouho, nemůžu nemohu Řekni, že je obviňuji). Jediná věc, kterou vidíte na přední straně, je ultrabarevná reprezentace obrazovky telefonu, která je bezpochyby jedním z jeho největších prodejních bodů, a pravděpodobně první věc, kterou si zákazníci všimnou, když vstoupí do obchodu. Stejně jako většina verzí SI II prodaného po celém světě, dotek má super Amoled Plus Screen, 4.V tomto případě 5 palců. více na něm. Uvnitř krabice najdete baterii, kabel micro-USB, nástěnnou nabíječku USB a obvyklý sortiment dokumentů a taška pro recyklaci vašeho starého telefonu úhledně zabalený do kartonové obálky. Zejména chybí sada uší, ale jak jsem řekl v mnoha recenzích dříve, je to stejně dobře-ucha s balením zřídka jsou dobré.

Hardware a design

Dotek je jedním z nejvíce skutečně bezstarostných smartphonů, jaké jsem kdy viděl. a myslím to dobrým způsobem

ATT rychle poukázal na to, že jeho verze Galaxy S II byla „nejtenčí smartphonem 4G národa“ a to platí pro tuto chvíli. Epic 4G Touch je 9.65 mm, asi čtyři pětiny milimetru tlustší než model ATT. Pravděpodobně je obvod navíc připsán několika věcem: jeden, ATT se rozhodl pro 4.3palcový model na rozdíl od 4 Sprint.5; Za druhé, dotyk podporuje Wimax, zatímco ATT’s nepodporuje LTE. je to s HSPA. Bez ohledu na to, pokud nemáte oba telefony v ruce současně, neznamená to znatelný rozdíl. Dotek má fenomén, který v těchto dnech vidíme na mnoha smartphonech vyššího konce: zdá se to mnohem tenčí, než ve skutečnosti je, jednoduše proto, že poměr povrchové plochy k tloušťce je tak vysoký. Jednoduše řečeno, 9.65 mm je hodně „tenčí“ na 4.5palcový telefon, než by to bylo, řekněme, 3.7palcový telefon.

samsung, galaxy, epic, touch

Sečteno a podtrženo: Toto je skvěle vypadající telefon

Pokud jde o design, dotek je jedním z nejuznávanějších chytrých telefonů, jaké jsem kdy viděl. a myslím to dobrým způsobem. Není to nic jiného než obrazovka; Všechny další detaily hardwaru se prostě roztaví do temnoty. Žádný chrom, žádný nesmysl. Na levé straně je relativně malý svazek na vrchol (nebo se alespoň zdá být malý, ale je to částečně proto, že samotný telefon je tak velký) a díra pro šňůru nebo kouzlo, pokud jste v takové věci. Pravá strana má pouze tlačítko napájení, stejné místo jako na původní Galaxy S a Nexus S; Osobně jsem nikdy nebyl velkým fanouškem tohoto umístění, ale bude to alespoň snadnější přechod, pokud upgradujete z jednoho z těchto zařízení. Vrchol telefonu má 3.5mm konektor pro sluchátka, zatímco spodní část má mikrofonu (směrem k levé straně) a středověký port micro-USB-mimochodem zcela odkrytý. Samsung se za posledních pár let obzvláště nadchl na pokrytí napájecích portů pomocí klapky nebo posuvného krytu, ale ne zde. To je stejně dobře-Micro-USB je poměrně drsným designem a obaly byly spíše nepříjemné než funkce.

Zadní strana telefonu je docela velké vylepšení oproti telefonům, jako jsou Epic 4G a Nexus S. Samsung očividně věnoval pozornost stížnostem na přetížení lesku, když navrhl S II, protože kryt baterie má skvělý texturovaný vzor provedený v Matte Black. Největším problémem s lesklými obaly starých. kromě skutečnosti, že obecně rozdávali levný vzhled. bylo to, že by okamžitě ořezali a škrábali i při pečlivém zacházení. To by neměl být problém. K prémiovému vzhledu přidávají reliéfní loga „Galaxy S II“ a „Sprint“, z nichž žádné nejsou dostatečně velké nebo pochmurné, aby se dívaly z místa.

Samsung Galaxy S II vs. Samsung Epic 4G Touch Dogfight Part 1

Sečteno a podtrženo: Toto je skvěle vypadající telefon. Stejně jako prakticky všechny Samsungs, to trendy směrem k světlé a plastické straně, takže pocit dotyku v ruce nemusí být nutně tak špičkový jako jeho vzhled, ale není to ani hrozné-rozhodně není nic vrzavého, volného nebo špatného konstruováno. Abych vám dal představu o váze, když jsem ji poprvé zvedl, měl jsem podezření, že baterie nemusí být nainstalována. Někteří by mohli dávat přednost světlému telefonu; Líbí se mi, aby byli trochu podstatnější. Je to otázka osobních preferencí.

Interní, kvalita displeje a zvuku

A co z toho monstrum 4.5palcový displej Super Amoled Plus? Je to krásné. vážně jeden z nejúžasnějších displejů, jaké jsem kdy viděl

Stejně jako Galaxy S, většina verzí S II má domácí procesor. v tomto případě 1.2GHz dual-core Exynos. Samsung se nestyděl o tom, že Exynos hodí ohnivé koule a všechno, co jsem viděl na Epic 4G Touch, mi říká, že humbuk je skutečný. Procházení-které může koktat i na nejrychlejších jednojádrových zařízeních pro Android-absolutně letí s máslovou hladkostí, i když se zabýváte komplikovanými rozvrženími a zabudovanými bleskovými reklamami. Neustále jsem dostal kvadrantové výsledky mezi 3 100 a 3 400, což znamená poprvé, kdy jsem poprvé dostal skóre více než 3 000 na zařízení mimo krabici. Je pravda, že do kvadrantu ani jiného benchmarku nedal mnoho zásob (Samsung se mohl naučit, jak hrát kvadrant, pro vše, co vím), ale je to stále něco, co si na vědomí. a moje zkušenosti s uživatelským rozhraním a Zdá se, že aplikace to zálohují.

A co z toho monstrum 4.5palcový displej Super Amoled Plus? Je to krásné. vážně jeden z nejúžasnějších displejů, jaké jsem kdy viděl. Pokud si myslíte, že žluté a pomeranče vypadají na starších displejích AMOLED a Super AMOLED, máte stejný účinek-ale jsou opět velmi živé-ale znovu, téměř každá barva duhy je v této věci zářivá. Pryč je velmi maligní pentilní uspořádání, což znamená, že odstíny šedých a monochromatických vzorů nevykazují příliš náznak barvy-pokud vypadáte dostatečně tvrdě, najdete to, ale není to opravdu patrné stejným způsobem jako ono je na Pentile Displays.

Není to však dokonalé. Za prvé, WVGA to prostě neřeže na 4.5 palců, zejména pokud jste měli šanci použít telefon QHD, jako je senzace, atrix a několik novějších modelů droidů. Ikony a text jsou na některých místech téměř komicky velké. Jsem si jistý, že bude mnoho uživatelů, kteří si toho nevšimnou. a někteří, kteří dávají přednost tomu, aby prvky uživatelského rozhraní byly o něco větší. ale neustále jsem se cítil zasažený tím, že jsem plně nevyužíval fyzické nemovitosti 4.5palcový displej poskytuje. Za druhé, měl jsem velké naděje na zlepšení venkovní viditelnosti s Super AMOLED Plus; Displeje AMOLED mají tendenci v tomto oddělení zaostávat LCD a já jsem s dotykem neviděl obrovské zlepšení. Na přímém slunečním světle můžete určitě šilhat a rozeznat displej, ale není to pohodlný zážitek ani při maximálním jasu (použil jsem jej vedle sebe s droid Bionic a Bionic si vedl mnohem lépe).

Kvalita hovoru na dotyku Epic 4G je docela dobrá a maximální objem je velmi hlasitý jak pro sluchátko, tak pro reproduktory s minimálním zkreslením. Nevidím díru pro potlačení hluku, kdekoli na vrcholu, a zdálo se, že si moji volající všimli: Během chůze do centra Chicaga jsem dostal pár stížností na hluk na pozadí, ale v tichém prostředí mi bylo řečeno, že jsem prošel skrz hlasitě a čistě.

Fotoaparát

Epic 4G Touch je jedním z těch vzácných telefonů, kde se ve skutečnosti cítím pohodlně, když říkáte, že byste ho mohli použít namísto středního bodového a střelby-je to tak dobré, zejména pro fotografie. Senzor 8 megapixelů produkuje výstřely, které začínají vypadat měkčí. Na frontě softwaru Samsung rozhodně vynaložil určité úsilí na vyčištění hledáčku S II-všechna příslušná nastavení lze dosáhnout z jediné posuvné vyskakovací nabídky. Přirozeně také pomáhá EXYNOS Horsewer; Zjistil jsem, že automatické zaostření je velmi rychlé, i když byste stále neměli očekávat, že vypálíte výbuch 3 nebo 5 výstřelů za sekundu, jako můžete s DSLR.

Zjistil jsem, že kvalita videa je slušná, ale stejně jako všechny telefony 1080p, i nastavení nejvyššího rozlišení má tendenci být na samotném vnějším hranici schopnosti telefonu. výsledky nejsou přesně to, co si myslím, když slyším „1080p.„To znamená, že je to mezi nejlepší, co dnes najdete z telefonu.

Přední kamera inzeruje rozlišení 2 megapixelů, ale nenechte se zmást. Samsung do ní nevložil moc času ani peněz (ani by neměli). Nezdá se to mnohem lepší než VGA a 1.3-megapixelové přední senzory, které jsem viděl na jiných telefonech-výstup je extrémně měkký-a vzhledem k tomu, že jej budete používat pouze pro videohovory nebo příležitostné „jsou moje vlasy v pořádku?„Zkontrolujte, to je v pořádku.

Epic 4G Touch je jedním z těch vzácných telefonů, kde se ve skutečnosti cítím pohodlně, když říkáte, že byste ho mohli použít namísto středního bodového a střelby-je to tak dobré, zejména pro fotografie

Životnost baterie, výkon a rychlosti dat

Výkon UI Android má tendenci být v průběhu času divokou kartou, zejména když přidáte další aplikace, ale jsem povzbuzován tím, co jsem dosud viděl

Při testování baterií jsem provedl dotek mučením: nepřetržité prohlížení na Wimaxu s displejem na plný úvazek při zhruba 65 % jasu, což přineslo 4.2 hodiny používání, dokud nezemřel. Není to špatné, zvláště vzhledem k tomu, že jsem procházel většinou bílé webové stránky. těžké pro odtok energie na velkém displeji AMOLED. a celou dobu jsem tahal v 4G data. „Typické“ použití přineslo něco přes deset hodin používání na směsi Wimax a Wi-Fi, ale stále jsem si těžce procházel a po cestě jsem si dal jeden 40 minut telefonního hovoru.

Jak výkon pokračuje, již jsem zmínil, že dotek je Screamer, skóre kvadrantu s hodinami přesahující 3 100. Mezitím Sunspider 0.9.1 poskytnuto 3455.2ms-plné 749 ms lepší než OMAP 4-poháněný droid Bionic-a Neocore takto hodinoval úctyhodných 59.8fps (je omezen na 60fps, takže je to v podstatě maximální). Vše o uživatelském rozhraní také zálohuje čísla: je to neustále hladké. Je pravda, že výkon uživatelského rozhraní Android má tendenci být v průběhu času divokou kartou, zejména když přidáte další aplikace, ale jsem povzbuzován tím, co jsem dosud viděl.

Rychlost dat se samozřejmě významně liší v závislosti na místním trhu a na denní době, ale opravdu jsem byl ohromen čísly, která dotyk v centru Chicaga, když jsem měl povoleno Wimax: V mých testovacích bězích jsem dostal rychlosti mezi 8.4Mbps a 13.1 Mbps dolů pomocí všudypřítomné Speedtest Ookly.Čistá aplikace. Upstream byl o něco méně působivý. 1.3 až 1.5Mbps. ale pro většinu je to nejdůležitější downstream. Latence se otočila mezi asi 70 a 95 ms.

Povolení Wimaxu přirozeně ovlivňuje odtok baterie a já jsem si myslel, že je zajímavé, že dotek vychází z krabice s ní deaktivovaným. je to výrazný kontrast ke Verizonově strategii přepravy jeho LTE telefonů s maximálními rychlostmi zapnutými. Naštěstí je to jednoduchá záležitost stáhnout zásuvku oznámení a klepání na tlačítko 4G, což je také dobré vědět, zda budete po delší dobu mimo trh s Wimaxem.

Software

Jak byste mohli očekávat, Epic 4G Touch je zařízení TouchWiz. Od prvních dnů jsem nebyl velkým fanouškem TouchWiz, Pre-Android, kdy byly widgety stále skvělou novinkou-ale v tuto chvíli jsem na to zvyklý a podle mých zkušeností se zdá, že většina spotřebitelů se nezdá Sdílejte za to pohrdání. K kreditu společnosti Samsung zde provedli jednu klíčovou úpravu, o které si myslím, že jde dlouhou cestu k vyřešení mé stížnosti, že je příliš kreslená: eliminovali náhodně zbarvené čtverce za každou ikonou v zásuvce aplikace. Je to malá změna, která je velkým rozdílem.

Kies Air je ze strany Samsung skvělou funkcí a je to něco, co by společnost měla hrát ve všech státech SI II

Zdá se, že Sprint a Samsung ukázali hodně omezení ohledně aplikací a kecrů třetích stran. Kromě typických aplikací TouchWiz hodí telefon do zkratky ke stažení zkušební verze N.Ó.PROTI.A. 2 HD (4.99 pro celou hru), NASCAR, Sprint ID, Sprint Mobile, Sprint Music Plus, Sprint Radio, Sprint TV Movies, Sprint Zone a Telenav GPS. Někteří. například NASCAR a Sprint Music Plus. lze odinstalovat, ale jiné nemohou.

Na telefonech Android často používám režim hromadného úložiště USB a byl jsem zklamaný, když jsem viděl, že dotek není ve výchozím nastavení nastaven. Nakonec jsem zjistil, že bych to mohl dostat tím, že povolíte režim ladění USB, připojím kabel a poté výběrem položky USB v seznamu oznámení, na který průměrný uživatel není nikdy na to přijít. Existuje však stříbrná podšívka: V procesu pokusu o zjištění tohoto problému jsem místo toho začal používat Kies Air. a byl jsem odfouknut pryč.

Kies Air je v zásadě webový server na dotek, který vám umožní stahovat a nahrávat média a zobrazit vaše textové zprávy, kontakty a protokoly volání z prohlížeče stolních počítačů. Použití nemohlo být jednodušší-spusťte aplikaci v telefonu a pomocí prohlížeče vašeho počítače se připojíte k seznamům URL (počítač musí být samozřejmě ve stejné síti Wi-Fi)). Jakmile se připojíte, telefon vás vyzve k povolení počítače, který se snaží připojit, a pak je dobré jít. Podařilo se mi stáhnout obrázky, které jsem pořídil hromadně pomocí vestavěné užitečnosti založené. Je to skvělá vlastnost na straně Samsungu a je to něco, co by společnost měla hrát ve všech státech SI II.

Jemný telefon a hodný šampion. ale nové děti zvýšily ante testovanou za 0 £

Co hi-fi? Výrok

Recenze Samsung Galaxy S2: Náš nejlepší smartphone, ceny 2011. Skvělý telefon a hodný šampion. ale nové chytré telefony zvedly ante.

Klady

 • Světlo
 • štíhlý
 • velká obrazovka
 • dynamické, barevné video
 • Nový bezdrátový software Kies je elegantní

Nevýhody

Proč můžete věřit tomu, co hi-fi?

Náš odborný tým kontroluje produkty ve vyhrazených testovacích místnostech, aby vám pomohl učinit nejlepší volbu pro váš rozpočet. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Samsung Galaxy S2 je náš oceněný smartphone pro rok 2011. Byli jsme velkými fanoušky původní Galaxy S a tato letní aktualizace Galaxy S2 byla vítaným vývojem, který přinesl malé, ale brilantní vylepšení napříč deskou.

Ale to bylo tehdy, to je nyní a řada nových telefonů Android a iPhone 4s se soupeří o korunu.

Samsung Galaxy S2 zůstává sklouznutím telefonu. Je to tenké váhy a oplatky. téměř na jeho újmu, postrádá gravitas pro veškerou její přenositelnost. Má normální řadu připojení, ale zahrnuje také microUSB, který chytře zdvojnásobí jako výstup HDMI (s kabelem 25 liber).

Recenze Samsung Galaxy S2: Android 2.3

4.3in obrazovka je pozoruhodná. Je to typické rozlišení 800 x 480, ale vypadá to dobře, které Samsung připsá svému displeji Super AMOLED plus.

Na této přizpůsobitelné domovské obrazovce pro Android je spousta místa pro aplikace a widgety a pohyb kolem rozhraní a uspořádání vašich ikon je stejně snadné jako jakýkoli jiný Android 2.3 telefon.

Samsung se zaměřuje na seskupené „rozbočovače“ obsahu, jako jsou sociální, čtenáři, hudba a herní oblasti. Zde je stále více impozantní trh se systémem Android.

Připojte jej k počítači a nový software společnosti Samsung se načte a umožní vám bezdrátovou synchronizaci hudby, videa, kontaktů a dalších. Zdálo se nám to trochu pomalu, ale na trhu je to nové, jak píšeme.

Zatímco mluvíme bezdrátově, získáte také podporu DLNA.

Recenze Samsung Galaxy S2: Výkon videa

Procházení internetu je rychlé-Galaxy S II má duální jádro 1.Čip 2GHz. a velikost obrazovky přichází na vlastní.

Ve srovnání s některými novými soupeři to není perfektní: obrazovka má občas podivný odstín a rychlost posouvání prostřednictvím webových stránek může být nevyzpytatelná, rychlá.

Dalším pěstováním je naléhání telefonu, že nedokáže zvládnout soubory WAV. Může to, ale dělá to tak, že je vloží do průzkumníka souborů než do hudebního přehrávače. To stranou. a se všemi obvyklými formáty. hudba a video představení je dobré.

Vokály Jamese Blakeho je dostatek místa a více pozitivních skladeb zní vzrušující, s nedostatkem úderů a přesnosti ve srovnání s iPhone 4S.

Video je zpracováno hladce, s brilantními barvami a hlubokými černochy vytvářejí dynamický obrázek, ale novější příjezdy nabízejí více jemnosti. Lehká hmotnost a velká obrazovka znamenají, že je snadné sledovat.

Samsung Galaxy S2 zůstává impozantním návrhem, ale dorazila další vlna smartphonů. a poskytuje to tvrdou konkurenci, v neposlední řadě z vlastní Galaxy Nexus Samsung.

Samsung Galaxy S II

Toto je Samsung Galaxy S II, která je stejně dobrá jako telefony kamery na konci roku 2011. Přezkoumávám to jako fotoaparát a pouze posoudím kvalitu své kamery, nikoli jako normální člověk, který chce 1) smartphone 2) pořizovat fotografie rodiny a přátel. Pro druhý druh lidí je S2 pro většinu lidí dost dobrý a můžete bezpečně ignorovat technické problémy, které zde diskutuji. (Zejména S2 získává mnohem lepší výsledky v „Auto“ vyvážení bílé pod mizernou fluorescenční a dokonce i krapnější „úsporu energie“, než jsem očekával. Můj starověký digitální SLR to dělá mnohem horší práci.)

Můžete si přečíst, abyste zjistili, proč je 8 megapixelů trik, jak by to fotografové krajiny nenáviděli a jak normální lidé jako vy se to stejně budou milovat, ale pokud jste ten druh člověka, který si koupí telefonní telefon, můžete se ušetřit sami 10 minut a jděte ven a koupte si jednu, pokud si myslíte, že jeden chcete. Bavte se!

Občas to budu zmínit ve srovnání s mým starobylým digitálním SLR Nikon D2H. Je to přesně jako srovnávání jablek a orangutanů, ale dělám to stejně, protože 1) to dává uživatelům digitálního SLR nějaký referenční bod pro srovnání 2) Je zábavné porovnat z roku 2003, rychlostní a jednou pokožně extenzivní Profesionální digitální fotoaparát na dnešní nejmodernější telefony.

Senzor

8 megapixelů, back-osvětlené CMOS. Protože na svém webu nemám reklamy a nesnažím se ti nic prodat, nevadí mi, že 8 megapixelů je hloupý trik.

Každý ví, že čím více pixelů naléháte na malý čip, tím více hluku získáte, a tak musí být aplikováno více snižování hluku, což rozmazává malé detaily, a tak poráží místo, aby všechny tyto pixely byly na prvním místě. Kromě 5 nebo 6 megapixelů získáte o něco větší rozlišení okrajů, ale už žádné jemné detaily. Dokonce i při svém nejnižším nastavení ISO existuje velmi zřejmá měkkost pro výstřely ze S2 ve srovnání s 4.1 megapixel SLR, vyplývající ze snížení hluku.

To však není všechno. S malým senzorem, jako je tento, napěchování všech těchto pixelů do tak malého prostoru má za následek mnohem přísnější poměr pixelů na milimetry, a to znamená, že jeden potřebujete peklo objektivu pro vyřešení detailů dostatečně jemné pro použití pixelů. Společnost Samsung (podle mého vědomí) nezveřejnil žádná data o skutečné velikosti senzoru, ale budeme velkorysý a předpokládáme, že vertikální velikost je asi 4 mm (to odpovídá mým testům o ekvivalentní fokálně 35 mm). Neváhejte mě v tomto bodě opravit, ale vyřešit dostatek detailů, abyste získali výhodu 8 megapixelů (3264 pixelů v horizontálním směru) na 4mm senzoru, budete potřebovat objektiv schopný vyřešit přes osm set řádků na milimetr, což je daleko za hranice nejdražších čoček Nikon, Canon a Leica 35 mm, které stojí deset nebo vícekrát, co tento telefon dělá.

Možná Samsung našel něco, co každý návrhář objektivu fotoaparátů na světě nenašel a mohlo by to být tak, že Galaxy S2 je ve skutečnosti velmi nejmodernější v designu objektivu a zároveň vytvořila masivní Průlom v technologii senzoru a algoritmy snižování hluku, které Nikon a Canon nepřišli za více než deset let praktických digitálních SLR. Věřte, že pokud se vám líbí, když se vám cítí lépe, když máte v ruce 8 megapixelů; Pokud jde o mě, odložím se na moudrost Georgea Carlina: je to všechno kecy a je to pro vás špatné.

Even despite all that, if we pretended that every extra pixel really did result in a real improvement in resolution, as of 2011 you’d still have more resolution in a three megapixel photograph than you would need to fill an HD screen, let alone the 480×800 (.384 megapixel) LCD on your phone. Crikey, 8 megapixels is only a tiny bit less than the 8.3 megapixels of ultra-high-definition 4k television, and pretty much nobody owns one of those.

What I’m getting at is this: 8 megapixels outresolves any means by which you will view the pictures! Even if you’re printing from the pictures at 300dpi, there would be precisely zero difference between this and a 3-megapixel print on 6-inch prints. Zero. Are you even printing the pictures you take with your camera phone? Are you going to print larger than 6 inches and will you be looking at it so closely that you can discern the difference between 300dpi and 150dpi? (If you’re only posting them on. remember that that they only display pictures at 720 pixels wide in the non-„theater“ view, which with the S2’s 3:2 aspect ratio is less than 0.4 megapixels!)

Guys, ignore the gadget sites. They’re nerds who love specifications. Don’t buy phones (or cameras!) based on megapixels; assess the other aspects of image quality instead. I’d happily take a 3 megapixel phone that gets colour right over an 8 megapixel phone which does not (and the S2 does not). The megapixel wars have resulted in phones with more resolution than they could possibly use, which means cramming more pixels onto silicon, which means that we all pay more money for phones than we would otherwise. Don’t do it!

If you care to look at boring photos of test charts, you can look at a comparison against the iPhone 4 and HTC Sensation right here. If their test procedures (which they do not document) are sound, the S2 looks great! Megapixels schmegapixels; it looks better than another 8mp Android phone (which in turn looks worse than a 5-megapixel iPhone 4), for reasons that have nothing to do with pixel count; it appears that its interpolation algorithm (in firmware) is far superior.

Lens

The lens has a 4mm focal length; from my side-by-side experimentation, the focal length seems to be more-or-less equivalent to a 25mm lens on a 1.5x-crop digital SLR, which gives you more-or-less the same angle of view as a 40mm lens on a 35mm film camera (which is how I guessed the S2’s sensor size). This is awesome! It’s more-or-less the same as an Olympus Trip 35 or a Konica C35.

samsung, galaxy, epic, touch

It’s as sharp as it needs to be everywhere other than the far corners (the last 5% or so of the frame) where it goes a bit fuzzy. The far corners are where you shouldn’t have any critical details for a good photograph, so it’s as sharp as it needs to be there, too. On the downside, there’s some chromatic aberration, if you’re contriving tests to trigger it and you’re looking too hard:

The lens appears to be an f/2.6 lens (hey, that happens to be faster than any digital SLR zoom lens!). It doesn’t appear to have a variable aperture; it will always shoot wide-open. With its electronic shutter, it can pick any appropriate, infinitely-fast shutter speed to match it; and with an itty-bitty sensor, it’s difficult to get anything out of FOCUS at f/2.6 (see this).

Flare seems to be very well-controlled, which is much better than I expected. I didn’t see any under normal conditions; if I pointed it into the sun I could probably find some, but I wasn’t sure if Alex would mind me setting fire to his phone’s sensor.

Autofocus

The good news is that picking an autofocus point is easy, just like an iPhone: tap on an area of the screen to pick a point on which you want to FOCUS and the camera focuses there by magic. This is awesome! It’s actually faster to pick an autofocus point with this method than it is with any compact digital camera, and probably faster than poking the rear selector on a £4,500 Nikon D3X. Neat!

Autofocus seems accurate for normal situations. This is only true of still subjects. It is not true for anything that moves; if the Galaxy S2 has motion tracking, they’ve done a very poor job of it, because I’ve not found a situation in which it works.

It also won’t work very well close-up when your subject takes up a small area of your frame. A lot of spindly plants are like this. The Galaxy is just like a point-and-shoot digital camera, or a 1980s camcorder, because it uses a naive contrast-detection method for focusing, which is totally unlike the phase-detection autofocus of any autofocus film or digital SLR.

The upshot of this is that it will think it’s in FOCUS if the contrast is greater from focusing behind a subject than it is focusing closer. This means that it’ll tend to FOCUS behind certain kinds of close-up subjects, rather than on them. There’s an easy solution to this: take any flat object with detail (like a credit card or a sheet of newspaper), hold it over your subject, FOCUS, remove the flat object, shoot! The massive depth of field will cover up the rest.

These are non-problems. I deliberately contrived a test that would make the S2’s autofocus system look bad, thereby making the S2’s autofocus system look bad. How about that! The correct response to me is „don’t do that, then!“ For the vast majority of things people using camera phones will want to use the S2 for, it’ll work great, and the massive depth of field will paper over any FOCUS inaccuracy that might be there.

Zoom

Ignore this; this appears to be a simple „digital zoom“, which is exactly the same thing as cropping it later on your computer and scaling it up to 3264×2448. You don’t have to take my word for it:

The one on the left is a 100% crop from an image that was itself cropped from an un-„zoomed“ S2 image and scaled up to 3264×2488; the one on the right is a 100% crop from a „zoomed“ S2 image. They look the same to me. Use it if you really need it and if your images are never going through a computer, but if you’re going to save them to your computer and you are willing to spend 10 seconds cropping a shot, do that instead.

White balance

Leave this in Auto or Daylight. The cloudy setting looks horrendous. This is the S2’s biggest flaw, and would be a fatal one if I cared to own a smartphone. I’ll often shoot other digital cameras in their Cloud or Shade to warm the colours a bit, but don’t try Cloudy on the S2 even under cloudy conditions; it looks pretty terrible. Daylight looks a bit yucky, even in daylight, but slightly better than Auto.

Top left: Auto (too cool). Top right: Daylight (better). Bottom left: Cloudy (really yucky). Bottom right: straight from a Nikon D2H in Shade (which is warmer than the D2H in Cloudy), looking much more like what I wanted it to. All of them look yucky to me, so here is what it looks like with the colours and contrast in the right places, and here is what it looks like on film. Film is always perfect, of course.

You’re welcome; nerd sites don’t tell you this, and I don’t force you to read through seven separate slow-loading ad-choked pages to find it out, either!

On the other hand, it nails the white balance pretty well in „Auto“ under artificial light, like nasty fluorescent tubes, and even does a reasonable job under the even nastier light that comes out of „energy saving“ bulbs. This makes sense; more people are going to shoot this under artificial light than shoot landscapes with it. Here’s how it looks under nasty fluorescent bulbs:

Pretty good! There’s a slight purple shift if you stare too hard, which isn’t anything to sulk about.

LCD colour accuracy

The LCD is iffy, just like many digital SLRs used to be. What looks great on the display doesn’t look so good on a computer monitor. For example, shots made with the „Daylight“ white balance look OK-ish on the LCD, but yucky on my PC. This implies that the LCD has a blue shift to make the LCD look more brighter than it actually is; HDTVs costing five times as much as this phone do exactly the same thing to make them look brighter and bolder on shop floors, too.

Menus

Everything is set via a menu, as you’d expect from anything that isn’t a dedicated camera. Still, the touch screen makes it faster than it would be with the buttons on most compact cameras, which is cute. I do wish they would re-order the menus, or give some way of re-ordering them yourself, so that I could have ISO and white balance right at the top, but nope, no luck.

File names

The S2’s file names make sense. Hooray! Digital cameras give files stupid and meaningless names like DSC_0002.JPG because they’re still stuck in 1994, a time when the (equally stupid) MS-DOS FAT file system couldn’t handle filenames longer than 8 characters (plus a 3 character file extension), and didn’t allow spaces. The S2 names them based on the date and time when they were taken, like „2011-10-23 14.26.58.jpg“, meaning it was taken on the 23rd of October, 2011, at 2:26pm plus 58 seconds. This is much better than most digital cameras (including all SLRs and £5000 Leicas), which require you to look at the EXIF data to figure out when you took them. Because of the ISO date format it’ll show up in alphabetical-order directory listings in the order in which they were taken, too.

High ISOs

I don’t think the S2 goes above ASA 200. None of my tests have gotten it to go above that, anyway. (My Nikon D2H starts at 200.)

Low ISOs (starting at 40) are soft because of noise reduction, as predicted (see also the 8 megapixel gimmick). ASA 200 looks surprisingly good for such an itty-bitty sensor, a lot cleaner than my D2H at ASA 1600 and a little bit noisier than the same at ASA 800, and softer than both because of noise reduction, again.

EXIF data

These results are what I get from ExifTool, the mother of all EXIF readers.

When set to „Auto“ white balance, ExifTool correctly reads it as „Auto“. When set to anything else (like Daylight or Cloudy), it’ll read it as „Manual“.

Samsung Galaxy S2 Review, Sprint Epic 4G Touch

„Exposure Mode“ correctly reads as „Auto“ when set to the Auto mode. „Exposure Program“ always reads as „Aperture Priority AE“, which is technically true (the fixed aperture dictates what shutter speed is used), but misleading.

„Aperture“ reads as either f/2.6 or f/2.7. Either Samsung decided to build a camera with an aperture that only did f/2.6 and f/2.7 (unlikely; compare with my 50mm f/1.8D, which does f/1.8 to f/22) or it has a fixed iris and EXIF data is randomly being recorded incorrectly. (The actual values being recorded, before conversion to human-readability, are 2.64817782079079 and 2.65, respectively, which would be an even more absurd iris, if it existed. This suggests either a rounding error in ExifTool or a rounding error in the camera’s firmware.)

„HD“ video

I’m not going to criticise the S2’s video quality, but „HD“ is almost another gimmick. Unlike the 8 megapixel thing, it has some hope of resolving that much detail (about two megapixels), and doesn’t necessarily outresolve any means on which you might view it.

Still. Yes, it is HD if you glue it to a a tripod, which nobody ever does. Of course, if you wanted to shoot high-quality video for TV or DVD, you’d go out and buy a digital video camera instead. If you’re using this hand-held as everyone using one will, then a degree or two of camera shake is more than enough to ruin any extra resolution that you would get from being „HD“.

The HD standards were invented (and poorly, at that, because of the non-standard aspect ratio they chose) to enable cinematographers to get nearly equivalent results to 35mm film from digital video on a smaller budget under carefully controlled environments. Film is still unmatched, of course, but HD digital video shot very carefully comes very close.

That’s great, and HD is great, but remember: If you’re using a camera phone for what it was intended (shooting videos of family and friends hand-held), you get little or no benefit at all from this camera phone being „HD“. Other factors might make the S2 look better than other camera phones, but it’s not because it can do HD.

Nerd websites won’t tell you this, either. It’s easier for them to compare one specification against another, and to point out that one camera can do HD while the other can’t, than it is to explain all this to people, which is one of many good reasons why the nerd websites would never hire me.

The S2 has a 720×480 setting (DVD resolution), which is what I would use, to save disk space and to get just the same picture quality hand-held.

Use as a phone

I don’t. I’m reviewing this as a camera, not as a telephone. For making telephone calls, I prefer my indestructible 2005 Nokia 5140i over any phone that might break from being dropped, or being in my back and sat on, and then carry a camera separately; better yet, I’ll leave the phone at home and go out with a real camera and take pictures without any digital distractions.

Don’t mind me, I hate technology which means I’m always behind the times. On the upside, I played with the S2’s text input mechanism, and it works great, even for someone like me who takes five minutes to write a text on any phone! It’s also fun that it’s got two 1.3ghz processors and a 30gb hard drive; each of those processors is nearly twice as fast as the single processor in my Acer Aspire One netbook (which I used, on a train, to write much of this article), and has about the same amount of disk space. That and a gigabyte of RAM, in a phone, guys! We live in the future, woohoo!

Front-facing camera

This is for taking snapshots of yourself and someone else. It’s less than two megapixels, and it’s probably because of this that it works as well as the rear-facing camera. Hooray!

Conclusion

8 megapixels is an annoying gimmick. Still, the S2’s camera works better than I expected, and it’s as good as anything you’ll get in a camera phone. If I had one, I’d probably leave the dedicated digital camera at home for snapshots, and probably for a lot of stuff that wasn’t a snapshot if it wasn’t for the outdoor white balance problem. (Actually, I’d more than likely use it as a light meter for a real (film) camera like my Kiev 88; there’s plenty of Android light meter apps out there, and the S2 is about half the volume and half the weight of my Kiev’s metering finder and more accurate.)

I’m a lot fussier than most people; the S2 is definitely good enough for most people most of the time, and even surprised me with how easy it is to use.

Snapshot of me and Alex with the S2’s fun front-facing camera.

Thanks

I’m a technophobe and hate spending money, so I don’t own an S2. So, thanks to Alex for letting me play with his S2 and spending hours taking test shots with me.

So, let’s talk about those test shots. I am terrified of bees. As in, honest-to-god, heart-racing-if-they-come within-10-feet-of-me terrified of bees. So while Alex was walking around with me taking test shots for me, we found a bunch of boxes sitting on tables in the middle of nowhere:

Taken with the Samsung Galaxy S II.

Boxes on tables in the middle of nowhere. Well, we thought this was kind of neat, so we both took pictures of these boxes-on-tables-in-the-middle-of-nowhere, to compare our cameras side by side. We stopped for a second.

Alex said „I just realised what these are“.

At exactly that moment, I also realised what they were.

If you ever wanted to see a grown man scream and run at about seven times the speed of sound, you missed your chance that day. And for the whole rest of the day I refused to go anywhere because „I can’t, there might be bees in there.“ (And to this day, if Alex wants to make me nervous, he’ll say „is that a.bee right there?)

Last modified: August 2012

Комментарии и мнения владельцев or questions? I love hearing from you folks! Email me: lewis@lewiscollard.com.

While you’re here, please check out my other stuff: Horsepower. Exhaust

Copyright © Lewis Collard, 2009-2020. Anyone caught copying any of my photographs or text will be considered a mighty good friend of mine.

U.S. Cellular Galaxy S 2

TechSpot is supported by its audience. When you buy through our links, we may earn a commission. Learn more.

Reviewers Liked

 • Brilliant display
 • Strong performance
 • Fun built-in camera effects
 • Fast dual-core performance
 • Good call quality
 • 1.2GHz dual-core processor
 • Great 8-megapixel camera and 2-megapixel front-facing camera
 • 16GB built-in storage
 • Very refined smartphone
 • Quite customizable design
 • Ability to share images online quickly
 • Solid HSPA 4G connectivity

Reviewers Didn’t Like

 • Not 4G LTE compatible
 • Advertising offers appear as notifications
 • Below-average battery life
 • HDMI out requires an adapter
 • Pricey
 • Some trouble with 4G and 3G reception inside buildings (rectified by switching to Wi-Fi)
 • Weak flash with narrow coverage (no surprise for a single LED)
 • Only capable of digital zoom
 • Boring design
 • Camera shutter a little sluggish
 • Given the 4.52″ screen, we wish it were higher resolution

Expert reviews and ratings

This part of the review is easy: The Samsung Galaxy S II is the best Android smartphone available on the market today. If you can ignore a few tiny niggles like missing NFC support and some Samsung bloatware, it’s darn near perfect otherwise. Pros.

samsung, galaxy, epic, touch

The popular Samsung Galaxy S II makes its way to U.S.

The Samsung Galaxy S II is a powerful, gorgeous smartphone for U.S. Cellular, but 4G is on the horizon.

With venerable specs, including a terrific camera and large, beautiful screen, the Samsung Galaxy S II is holding true to its claim to fame as the everyman’s high-end Android.

Adding to its range of handsets, Samsung has released its Galaxy S II handset to tempt you to part with your hard earned cash.

One of the best Android phones available, with a great screen and fast processor.

Overall, I was absolutely blown away with the Samsung Galaxy S II’s performance whilst we were in our testing phase. And even though I’m a pretty much an Apple Fanboy, I’d opt for the Samsung Galaxy S II over the iPhone 4S in a.

we realised that there is a lot to love about the Galaxy S2, especially the excellent call quality.Thinking back our instant dislike was perhaps inspired by the fact that Samsung have traded the premium feel of an all-metal chassis for a super.

samsung, galaxy, epic, touch

Sponsored links, if any, appear in green. The Samsung Galaxy S II for T-Mobile USA is a large, wonderful device. It is based upon the some time ago, but a few of the original’s components have been swapped out or upgraded. mostly to good effect.

So everyone talks about a phone being an iPhone killer. Which smartphone will be the one to topple Apple’s touchscreen wonder off the smartphone tower? The Samsung Galaxy S II is probably the closest we’re going to see.

There’s plenty more in terms of software we could go into, from the excellent contact linking to the integrated task killer and the dead-easy DLNA sharing software, AllShare, but what you really want to read is our final verdict on the Samsung.

@lisagade) The Samsung Galaxy S II is back a third time, this time on T-Mobile US. It gained something pretty sweet while the Sprint and ATT versions launched: HSPA 4G 42Mbps. That’s about twice as fast as other 4G HSPA phones for.

Are you a T-Mobile customer looking for the best Samsung branded Android smartphone? As expected, there’s no denying that the Samsung Galaxy S II is absolutely the top dog in the category – well, for right now that is. It will certainly.

D uring the Mobile World Congress, Samsung introduced the Galaxy S2 (i9100) as a successor to the popular Galaxy S smartphone. The Samsung Galaxy S2 is a stylish, slim and light smartphone with a 1.2 GHz dual-core processor and a large, clear Super.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS