Samsung Galaxy Tab A8 Review: Rozpočtový tablet s krásným displejem. Galaxy Tab A8 64GB

Samsung ukazuje, že ví, na čem záleží, když jde „levné“

Techradar verdikt

Samsung Galaxy Tab A8 nabízí pěkný obrázek za cenově dostupnou cenu. Jeho LCD displej činí cokoli na obrazovce docela ostře, s zářivými barvami a pěknými detaily. Funkce, jako je funkce rozdělené obrazovky. Dostanete však to, za co platíte, s jeho výkonem ovlivněným jeho hardwarem a omezenou kapacitou baterie ve srovnání s jeho více prémiovými sourozenci. To znamená, že to zvládne všechny základy opravdu dobře, a pak někteří, zatímco to vypadají dobře.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Samsung Galaxy Tab A8: Oneminutová recenze

Tab A8 Samsung Galaxy je opravdu docela překvapivá, přichází ve sestavení, která odmítá jeho dostupnou cenu. Jako možnost rozpočtu na Samsung Galaxy Tab S8 můžete očekávat, že budou provedeny některé ústupky, ale celkově jsem na to byl opravdu ohromen.

Pro začátek 10.5palcový LCD displej vám nedovolí moc chybět, přestože jste krok dolů z obrazovky AMOLED na kartě S8. Je ostrý, čistý a svěží s zářivými barvami a rychlou mírou odezvy, zejména ve srovnání s jinými rozpočtovými tabletami, jako je TCL NXTpaper 10S. Díky tomu je Samsung Galaxy Tab A8 skvělou cenově dostupnou možností pro někoho, kdo chce přenosné zařízení, aby sledoval film nebo ukázal, s k dispozici připojení LTE za trochu více peněz.

Když je displej zabudován do kovového podvozku, má karta A8 prémiový pocit, který hodí mnohem dražší tablet. Je navržen opravdu pěkně, s hranami umístěnými různými tlačítky a porty pro pohodlí uživatele.

Navíc jeho rozpočet Octa-Core Processor spojený s pouhým 3 GB/4 GB RAM (v závislosti na možnosti úložiště) se poměrně dobře zpracovává s multitaskingem, s režimem split-obrazovky i vyskakovacího režimu pro určité aplikace, takže můžete mít více obrazovek nahoru najednou.

Na různých trzích jsou k dispozici různé možnosti úložiště, v rozmezí od 32 GB do 128 GB. Nejste však uzamčeni do této konkrétní částky. karta A8 vám dává možnost přidat až do 1TB microSD karty, pokud potřebujete více úložiště.

Mnoho zařízení se nyní spoléhá na Bluetooth, abyste spárovali sluchátka, abyste mohli poslouchat své zařízení, aniž byste narušili ty kolem vás, ale karta A8 přichází s 3.5mm zvukový konektor, vítané a neobvyklé zahrnutí. Stále existuje Bluetooth 5.0 zabudováno také, takže máte flexibilitu při rozhodování o tom, jak propojit zvukové zařízení.

I když je snadné zpívat chválu pro Samsung Galaxy Tab A8, její baterie trochu zaostává. Kapacita 7 040 mAh je trochu zklamáním, když uvažujete o přímém rozpočtu, které nabízejí trochu více (8 526 mAh v případě 2021 iPad 10.2), i když při použití nastavení spořiče energie můžete natáhnout jeho použití po několik dní. Nabíjení je také docela pomalé, s vyšší kapacitou baterie 8 000 mAh v TCL NXTpaper 10s nabíjející se rychleji, o více než hodinu.

Nicméně, pro svou cenu, Samsung Galaxy Tab A8 je opravdu velmi schopný, nabízí slušný výkon i skvělou obrazovku za přístupné náklady.

Samsung Galaxy Tab A8: Cena a dostupnost

 • Vydáno 17. ledna 2022
 • Počínaje 229.99 /219 £ / AU379
 • K dispozici přímo prostřednictvím Samsung a maloobchodníků třetích stran

Původně oznámená cesta zpět v prosinci 2021, Samsung Galaxy Tab A8 byl propuštěn 17. ledna 2022. Existuje několik různých možností, včetně buněčných nebo Wi-Fi spolu s různými možnostmi úložiště, které se liší mezi regiony.

Začněte na velmi rozumném 229.99 /219 £ / AU379. Ve všech regionech si jej můžete zakoupit přímo od Samsung a také hlavních maloobchodníků.

Samsung Galaxy Tab A8 Ceny a dostupnost

NÁSSpojené královstvíAustrálie
229.99 N/a N/a N/a 329.99 N/a
219 £ 259 £ 249 £ 289 liber N/a N/a
N/a N/a AU379 AU529 AU449 AU599

Pokud jde o jeho cenu, je to jedna z nejlépe cenově dostupných tablet. A ve srovnání s jiným zařízením Android 10.1palcový TCL NXTPAPER 10s, vklouzne za levnější cenu na všech trzích. Nicméně, TCL NXTPAPAPAPER 10S 275 GBP.59 / AU499 (kolem 399, ale ne oficiálně dostupné v USA) Cenová značka přichází s zahrnutým příslušenstvím-T-Pen ve Velké Británii a typcecase v Austrálii.

Bližší srovnání lze provést s kartou Lenovo 3. generace M10 Plus, která vyšla následující měsíc po kartě A8 v roce 2022. Pro tento tablet Android začíná v 189.99 pro 32 GB v USA. Přes ve Velké Británii a Austrálii začíná The Tab M10 Plus od 210 GBP / AU399 za 64 GB, takže karta A8 je levnější variantou dolů, ale dražší jinde jinde.

Alespoň v Austrálii a Velké Británii je také dobře pod rozpočtem Apple 10.2-palcový iPad (2021). který prodává za základní cenu 329 / £ 369 / AU549. Ačkoli cenové body jsou v USA zhruba stejné, žádný iPad nabízí rozšiřitelné úložiště.

Při porovnávání karty A8 s galaxií Tab S8 je jako dívat se na jablka a pomeranče, stojí za to vědět, kolik můžete ušetřit, pokud se rozhodnete pro bývalé. Počáteční cena za kartu S8 je 699.99 /649 GBP / AU1,099, pak odtud stoupá, pokud se rozhodnete pro více úložiště nebo LTE připojení. To je docela rozdíl, ale stojí za zmínku, že také platíte za více prémiových funkcí, včetně 11-palcového displeje 120 Hz, včetně S-Pen a 8 GB RAM spolu s dalším úložištěm (základní model je dodáván s 128 GB).

Skóre ceny a dostupnosti: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Tabulka specifikace

Počáteční cenaOperační systémČipová sadaPaměťÚložný prostorZobrazitHmotnostbaterieKamery
329.99 /219 £ / AU379
Android 11 (upgradovatelný na Android 13)
Unisoc Tiger T618
4 GB
64 GB rozšiřitelné až na 1 TB
10.5 palcové LCD
508G
7 040 mAh
8MP hlavní, 5MP přední

Samsung Galaxy Tab A8: displej

Samsung je schopen udržet náklady na kartu A8 dolů pomocí 10.5palcová obrazovka LCD pro svůj displej, spíše než obrazovka AMOLED jako na kartě Galaxy S8. Přesto je to jasné a živé s ostrými a čistými detaily a po příchodu z 10s TCL NXTpaper jsem zjistil, že rozdíl je velmi patrný.

Kvalita obrazu TCL je ovlivněna jeho vícevrstvou obrazovkou péče o oči, což způsobuje, že obrázky na obrazovce vypadají trochu fuzzy. Pro srovnání, karta A8 je ostrá i na tmavších obrázcích a byl jsem velmi ohromen pouhým množstvím detailů, které jsem si mohl vybrat i na jeho výchozí tapety.

Společnost Samsung možná neprovedla stejné kroky jako TCL, aby podporovala péči o oči, ale na kartě A8 to není úplně nepřítomné. S nastavením štíty pro pohodlí očí můžete displej upravit na teplejší tón, buď neustále nebo na časovač blíže k spaní, abyste snížili modré světlo vyzařované z displeje.

Navíc, doba odezvy na kartě A8 je elegantní a rychlá, zejména ve srovnání s jeho protějškem TCL.

Zjistil jsem, že psaní na kartě A8 je překvapivě příjemné s její klávesnicí na obrazovce. nejenže nedošlo k žádnému zpoždění vstupu, ale klíče byly právě pro mé prsty pravé. I když jsem neměl stylus, který byl kompatibilní s kartou A8, zkusil jsem napsat prstem na aplikaci Comporant Notes a bylo to velmi hladké a bez problémů jsem vyzvedl jednotlivé údery.

S prsty přicházejí však otisky prstů a karta A8 rychle zvedla šmouhy, které mě přiměly k čisticím hadříku docela často. Displej navíc trpí oslnění. To není jedinečné pro kartu A8, jako téměř jakýkoli jiný tablet, než je tablet, než je ta tablet, než je ta tablet s obrazovkami E nebo TCL NXTPAPAPAPE 10s, bude mít tento problém, ale stačil to i v interiéru, který jsem vážně uvažoval o vyzvednutí anti- Ochranství obrazovky oslnění pro správu.

Skóre displeje: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Design

 • Kovový podvozek
 • Bump Campion není příliš prominentní
 • Zahrnuje 3.5 mm aux port, rozšiřitelná paměť, duální reproduktory

S elegantním a jednoduchým designem Samsung Galaxy Tab A8 ve skutečnosti nedělá nic jiného než ostatní tablety. Revizní jednotka, kterou jsem byl odeslán, je dodáván v tmavě šedém kovovém podvozku, což je jediná barevná možnost snadno dostupná v Austrálii (kde bylo provedeno testování). Kupující z Velké Británie a USA však mají několik dalších barevných možností, včetně nádherné možnosti růžové nebo stříbrné možnosti.

Vzadu je mírná rána kamery, takže i když se to dostane trochu kolísání, když není v případě, není tak rušivé jako některé jiné podobné tablety.

Podél okrajů zařízení se děje spousta. Jeden je umístěn duální reproduktory, s dalším delším okrajem nabízejícím port USB-C a zajímavě a 3.5 mm aux port pro připojení kabelových sluchátek nebo dokonce malý reproduktor, který je dodáván se standardním kabelem. Další strana je umístěna microSD zásobník, zatímco opačná strana má tlačítka napájení a hlasitosti plus vestavěný mikrofon tabletu.

Celkově by Tab A8 Samsung Galaxy nemohla fyzicky dělat nic jiného než jiné tablety, ale jeho kovový podvozek mu dává prémiojší pocit, než by naznačoval jeho cena.

Skóre designu: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Funkce

 • 5MP přední a 8MP zadní kamery
 • Rozšiřitelná paměť až na 1 TB
 • Běží Android 11 z krabice, upgradovatelný na Android 13

Keen Multitaskers najde užitečnou funkci s Samsung Galaxy Tab A8. K dispozici jsou dvě nastavení na více obrazovek, s možností rovnou nahoru nebo se schopností vyklouznout určité aplikace, aby se umístily nad ostatními.

Nastavení obou režimů však není příliš intuitivní; Nejprve musíte mít otevřené aplikace, poté dlouhý stiskněte jejich ikonu na obrazovce „Open Apps“ a poté otevřít druhou aplikaci. Zatímco malé vyskakovací pole bylo snadno upravitelné a pohybující se po obrazovce, zjistil jsem, že režim rozdělené obrazovky je trochu jemnější. V tomto režimu můžete mít každé okno upraveno na různé velikosti, ale vrátí se do přestávky 50/50, kdykoli karta A8 bude spát. Navzdory té malé nepříjemnosti jsem našel oba režimy, aby se dobře chovaly a byly velmi užitečné.

Pokud nejste fanouškem klávesnic na obrazovce, Tab A8 má Bluetooth 5.0 vestavěné, takže k němu můžete také připojit bezdrátové klávesnice. Při testování jsem použil levnou klávesnici a neměl jsem problémy s ní. A stejně jako na obrazovce na obrazovce jsem zjistil, že nedošlo k žádnému zpoždění vstupu.

I když můžete vždy připojit sluchátka nebo reproduktory Bluetooth, abyste si užili zvuk tabletu lépe, mít 3.5mm Jack je v dnešní době raritou a jsem za to rád. Audiofilé s kabelovou sadou plechovek nebo kohokoli snižování nákladů zakoupením rozpočtových kabelových sluchátek pravděpodobně ocení tento přístav stejně jako já, zejména proto, že vestavěné reproduktory nejsou moc psát domů.

Pomocí karty A8 standout z jiných tablet, jako je 10.2palcový iPad, je jeho rozšiřitelná paměť. Již nabízí tři různé možnosti úložiště s 32 GB, 64 GB, 128 GB (v závislosti na tom, kde si zařízení koupíte), můžete přidat až 1 TBB navíc pomocí karty microSD. To je spousta dalších úložišť!

Pokud jde o kamery, jsou na samsungové galaxii kartu A8 docela standardem skladem. Přední 5MP fotoaparát je schopen nahrávat 1080p na 30 snímků za sekundu, takže je to více než jemné pro videohovory, zatímco 8MP zpět Snapper téměř dokáže pořídit slušný obrázek. Nebudete najít chytré kamery z vlajkových telefonů společnosti Samsung, ale aplikace je intuitivní a snadno použitelná. Aktualizace z Android 11 do verze 13 také usnadní použití jeho rozložení.

Stejně jako jeho design zde není příliš mnoho standout funkcí, ale malá nabídka funguje docela dobře.

Skóre funkce: 4/5

Samsung Galaxy Tab A8: výkon

 • Zvládá multitasking docela dobře
 • Animace a videa běží hladce
 • Příležitostná aplikace se zhroutí, když je baterie nízko

Zařízení je naloženo pomocí Android 11 z krabice, ale budete vyzváni k aktualizaci podpory dostupné pro Android 13. Většina mých testování byla provedena na Androidu 11, ale pak jsem ji aktualizoval na Android 13 později, abych viděl, jak to ovlivnilo výkon.

Zatímco aktualizace OS mohou být pečlivě časově náročné, zjistil jsem, že je to velmi rychlé, a přivítal jsem změny, které Android 13 přinesl. lepší klávesnice na obrazovce, schopnost přidat widgety na domovskou obrazovku a jednodušší rozvržení aplikace pro kameru. Pokud jde o výkon, zjistil jsem, že nejnovější verze operačního systému je okrajově snappier, ale kromě určitých změn kvality života v palubních aplikacích to bylo zanedbatelné.

Vzhledem k tomu, že má pouze 4 GB paměti, je její celkový výkon docela dobrý, i když spustí více aplikací, které mají pohyblivou grafiku nebo videa. Nezvedá vás, abyste vyčistili úložiště zařízení jako TCL NXTPaper 10s, ale je zde tlačítko pro uzavření všech v současné době otevřené aplikace na obrazovce „aktuálně otevřené aplikace“, které pomohou v krátkodobém horizontu zlepšit jeho schopnost běžet v krátkodobém horizontu.

Režimy obrazovky s rozdělenou obrazovkou se prováděly opravdu dobře. Při hraní mobilních her a sledování filmů nedošlo k žádnému zpoždění v animacích. Také jsem zjistil, že je velmi snadné procházet web a také si dělat poznámky, což z něj dělá skvělý malý tablet pro výzkum.

Pokud jde o videohovory. přední kamera byla pro to opravdu dobrá a skutečné video nemělo jiné zpoždění, než co bylo způsobeno tím, že připojení k internetu mého domu vypadne. Zjistil jsem však, že mikrofon by můj hlas ne vždy zvedl. Když jsem seděl blíže k tabletu, pomohlo to vyřešit tento problém, ale znamenalo to, že jsem se pro pohodlí dostanu trochu blízko k fotoaparátu.

Zatímco karta A8 funguje z velké části, narazil jsem na problém, když byla na nízké baterii. Příležitostně, když úroveň baterie klesla pod 20%, aplikace by se zhroutila a způsobila kaskádový efekt, kde jsem nemohl otevřít jiné aplikace, aniž by to zhroutilo také. Tato první instance se stala při sledování videí na YouTube, pak, když se pokusím otevřít jakoukoli jinou aplikaci včetně nastavení tabletu, tato aplikace by okamžitě zhroutila.

Zjistil jsem, že tento problém se vyřeší poté, co jsem zapojil kartu A8, ačkoliv při jedné příležitosti ho na pár minut nechal také trik. Nejsem si jistý, zda se jedná o systémovou závadu, kterou bude opravit budoucí aktualizace firmwaru, protože jsem tento problém zažil před i po aktualizaci OS, ale je třeba poznamenat, že k tomu nedochází pokaždé, když procento baterie poklesne. i když to bylo dostatečně často na to, aby byl patrný.

Skóre výkonu: 4/5

Samsung Galaxy Tab A8: Baterie

 • Kapacita baterie 7 040 mAh
 • Může vám poskytnout dny baterie v závislosti na použití
 • Cca. 3 hodiny a 45 minut za plné nabití

Zatímco baterie 7 040 mAh v Samsung Galaxy Tab A8 zní na papíře působivě, je to menší kapacita než 8,526 mAh 2021 a baterie TCL NXTPAPER 10S ‚. Přesto stále nabízí slušnou běh až několik dní, v závislosti na použití.

Nechal jsem to hrát film pro asi 2.5 hodin v plném jasu a zjistili, že klesl jen o 25%. To znamená, že získáte zhruba 10 hodin běhu, pokud jej primárně používáte k streamování médií.

S minimálním použitím jsem zjistil, že baterie trvala dny. klesl na přibližně 60% z plného náboje během tří dnů využití světla, které se pohybovalo od sledování rychlého videa, psaní několika poznámek nebo přehrávání mobilní hry. Během této doby bych to použil po kombinované době šesti hodin, s Wi-Fi i Bluetooth také zapnuto a měnící se jas.

K dispozici je také režim ševlé síly, na který můžete švihnout, abyste posunuli výdrž baterie ještě dále.

Nabíjení však bylo trochu pomalé přetažení. Připojeno do nástěnné zásuvky přes jeho adaptér, trvalo to asi 3 hodiny a 45 minut, než se plně nabíjel z téměř prázdného. To je trochu zklamáním, zejména proto, že jeho konkurent, TCL NXTpaper 10s, trvalo jen 2 asi 2.5 hodin, aby plně nabila větší baterii. Dokonce i iPad 10.2 nabitý rychleji z jeho 8 526 mAh baterie trvá jen 3 hodiny, než se plně nabije při přezkumu.

Skóre baterie: 3.5/5

Pokud byste si koupili Tab a8 Samsung Galaxy?

Karta zprávy Samsung Galaxy Tab A8

HodnotaZobrazitDesignFunkceVýkonbaterie
Samsung Galaxy Tab A8 je ve srovnání s nejbližšími konkurenty opravdu dobře cenově dostupné a nabízí dobrý třesk za vaši babku. 4.5/5
Vibrující, ostrý a úchvatný, jedinou nevýhodou je nedostatek anti-glare povlaku a jak rychle displej zvedne otisky prstů. 4.5/5
Kovový podvozek dává tomuto tabletu prémiový pocit, ale nedělá nic jiného, ​​aby vynikl. 4.5/5
I když postrádá jakékoli standout funkce, je to jedno z mála zařízení v těchto dnech, které přicházejí s 3.5mm zvukový port. 4/5
Zatímco to trpělo občasnými haváriemi, celkově běžel Samsung Galaxy Tab A8 dobře, převyšoval očekávání i s omezeným hardwarem. 4/5
I když získáte slušné použití z jediného poplatku, jeho doba nabíjení ponechává trochu žádoucí. 3.5/5

Koupit to, pokud.

Chcete, aby filmy streamovaly cenově dostupný tablet

Tab A8 Samsung Galaxy nabízí opravdu ostrý a podrobný obrázek. Jeho vestavěné reproduktory nabízejí jednu možnost pro snadné poslech, ale s 3.5mm zvukový konektor a připojení Bluetooth, máte řadu možností pro sledování filmů, zatímco venku a kolem.

Potřebujete spoustu úložiště

Nabízíte až 1 TB rozšiřitelného úložiště prostřednictvím slotu pro kartu microSD, nejste omezeni zařízením na palubě na palubě.

Máte rozpočet, ale stále potřebujete schopný tablet

Tab A8 Samsung Galaxy je jedním z nejdostupnějších dostupných tabletů Android. Za svou cenu získáváte dobrou hodnotu, s 10.2palcová obrazovka, která dobře zobrazuje vše dobře, a zařízení, které zvládne různé úkoly bez problémů alespoň když je baterie doplněna.

Nekupujte to, pokud.

Potřebujete lepší kamery

Na kartě Samsung Galaxy A8 je v nabídce Samsung Galaxy pouze 8MP hlavní a 5MP přední kamera. Pokud chcete lepší kamery za podobnou cenu, pak Apple iPad 10.2 (2021) může být lepší volbou díky své 12MP Truedepth Selfie Camera.

Potřebujete lepší a delší výkon

Zatímco Tab A8 Samsung Galaxy funguje dobře, zejména pro svou cenu, nebudete mít špičkový výkon více prémiových zařízení, jako je Samsung Galaxy Tab S8. Dostanete, za co platíte.

Zvažte také

Není přesvědčen Samsung Galaxy Tab A8? Zde je několik dalších možností, které je třeba zvážit:

CenaZákladní úložištěVelikost obrazovkyČipová sadabaterieOSKamery
Počínaje 329.99 /219 £ / AU379 399 / £ 275.59 / AU499 Počínaje 329 /369 £ / AU549 Počínaje 699.99 /649 GBP / AU1 099
32 GB nebo 64 GB rozšiřitelných až na 1TB microSD 64 GB rozšiřitelné až 256 GB microSD 64 GB 128 GB rozšiřitelné až do 1tB microSD
10.5 palců 10.1 palec 10.2 palce 11 palců
Unisoc Tiger T618 MediaTek MT8768 A13 Bionic Qualcomm SM8450 Snapdragon 8
7 040 mAh 8 000 mAh 8 526 mAh 8 000 mAh
Android 11 (upgradovatelný na Android 13) Android 11 (upgradovatelný na Android 12) IPad OS 16 Android 12 (upgradovatelný na Android 13)
8MP hlavní, 5MP přední 8MP hlavní, 5MP přední 8MP široká zadní, 12MP ultra široký přední strana 13MP a 6MP zadní, 12MP přední

Apple iPad (2021)

Apple iPad 2021 je nejdostupnějším iPadem, který je v současné době k dispozici, i když vás vrátí o něco více než Samsung Galaxy Tab A8 ve Velké Británii a Austrálii. Tento iPad na 9. generace nás opravdu zapůsobil, takže pokud nejste fanouškem OS Android, ale stále chcete rozpočtové zařízení, toto je dobrá volba.

Přečtěte si naši plnou recenzi Apple iPad 2021 a dozvíte se více.

TCL NXTPAPER 10S

Cílem TCL s NXTpaper 10s je nabídnout tablet, který přichází s vestavěnou péčí o očí za rozpočtovou cenu. I když jeho vrstvený displej pomáhá filtrovat docela trochu modrého světla, je to za cenu kvality obrazu. Také máme rádi, že nabízí vyhrazený režim PC. Je to však slušný o něco dražší než Samsung Galaxy Tab A8, ale získáte zahrnuté příslušenství ve Velké Británii a Austrálii, které přispívá k jeho hodnotě.

Přečtěte si naši plnou recenzi TCL NXTpaper 10s a dozvíte se více.

Samsung Galaxy Tab S8

Po něčem s lepším specifikacím a nevadí to, že by se to stalo za cenu? Samsung Galaxy Tab S8 je prémilnější varianta než Tab A8, nabízí více základního úložiště při 128 GB, lepší baterii a řadu lepších kamer, včetně duálních zadních snapperů. Je to velký skok v ceně, ale pokud je to lepší výkon, pak to vážně stojí za zvážení.

Přečtěte si naši praktickou recenzi Samsung Galaxy Tab S8 a dozvíte se více.

Jak jsem testoval tab z galaxie Samsung A8

Použil jsem svou půjčku Samsung Galaxy Tab A8 pro práci i volný čas během mého testovacího období několika týdnů, abych viděl, jak dobře to fungovalo.

Ve skutečnosti jsem to použil k tomu, abych si pro tuto recenzi dělal poznámky, psal pomocí klávesnice na obrazovce i Bluetooth, stejně jako psaní prstem. Navíc, když jsem prováděl nějaký výzkum pro práci nebo při sledování filmu, použil jsem jeho možnosti o více obrazovkách, abych viděl, jak dobře to fungovalo při spuštění dvou nebo více aplikací současně.

Při relaxaci bych ho použil k hraní jednoduchých mobilních her a videohovory s rodinou na dlouhé vzdálenosti. Nejsem fotograf, ale vzal jsem pár snímků s jeho kamerami pro srovnání s oběma kamerami. Také jsem to použil během herní relace, abych sledoval svou postavu a dělal si poznámky.

Tento tablet jsem testoval téměř hned po dokončení recenze TCL NXTpaper 10s, což mi poskytlo opravdu dobré srovnání mezi dvěma podobně specifickými zařízeními.

[Poprvé přezkoumáno dubna 2023]

Samsung ukazuje, že ví, na čem záleží, když jde „levné“

Techradar verdikt

Samsung Galaxy Tab A8 nabízí pěkný obrázek za cenově dostupnou cenu. Jeho LCD displej činí cokoli na obrazovce docela ostře, s zářivými barvami a pěknými detaily. Funkce, jako je funkce rozdělené obrazovky. Dostanete však to, za co platíte, s jeho výkonem ovlivněným jeho hardwarem a omezenou kapacitou baterie ve srovnání s jeho více prémiovými sourozenci. To znamená, že to zvládne všechny základy opravdu dobře, a pak někteří, zatímco to vypadají dobře.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Samsung Galaxy Tab A8: Oneminutová recenze

Tab A8 Samsung Galaxy je opravdu docela překvapivá, přichází ve sestavení, která odmítá jeho dostupnou cenu. Jako možnost rozpočtu na Samsung Galaxy Tab S8 můžete očekávat, že budou provedeny některé ústupky, ale celkově jsem na to byl opravdu ohromen.

Pro začátek 10.5palcový LCD displej vám nedovolí moc chybět, přestože jste krok dolů z obrazovky AMOLED na kartě S8. Je ostrý, čistý a svěží s zářivými barvami a rychlou mírou odezvy, zejména ve srovnání s jinými rozpočtovými tabletami, jako je TCL NXTpaper 10S. Díky tomu je Samsung Galaxy Tab A8 skvělou cenově dostupnou možností pro někoho, kdo chce přenosné zařízení, aby sledoval film nebo ukázal, s k dispozici připojení LTE za trochu více peněz.

Když je displej zabudován do kovového podvozku, má karta A8 prémiový pocit, který hodí mnohem dražší tablet. Je navržen opravdu pěkně, s hranami umístěnými různými tlačítky a porty pro pohodlí uživatele.

Navíc jeho rozpočet Octa-Core Processor spojený s pouhým 3 GB/4 GB RAM (v závislosti na možnosti úložiště) se poměrně dobře zpracovává s multitaskingem, s režimem split-obrazovky i vyskakovacího režimu pro určité aplikace, takže můžete mít více obrazovek nahoru najednou.

Na různých trzích jsou k dispozici různé možnosti úložiště, v rozmezí od 32 GB do 128 GB. Nejste však uzamčeni do této konkrétní částky. karta A8 vám dává možnost přidat až do 1TB microSD karty, pokud potřebujete více úložiště.

Mnoho zařízení se nyní spoléhá na Bluetooth, abyste spárovali sluchátka, abyste mohli poslouchat své zařízení, aniž byste narušili ty kolem vás, ale karta A8 přichází s 3.5mm zvukový konektor, vítané a neobvyklé zahrnutí. Stále existuje Bluetooth 5.0 zabudováno také, takže máte flexibilitu při rozhodování o tom, jak propojit zvukové zařízení.

I když je snadné zpívat chválu pro Samsung Galaxy Tab A8, její baterie trochu zaostává. Kapacita 7 040 mAh je trochu zklamáním, když uvažujete o přímém rozpočtu, které nabízejí trochu více (8 526 mAh v případě 2021 iPad 10.2), i když při použití nastavení spořiče energie můžete natáhnout jeho použití po několik dní. Nabíjení je také docela pomalé, s vyšší kapacitou baterie 8 000 mAh v TCL NXTpaper 10s nabíjející se rychleji, o více než hodinu.

Nicméně, pro svou cenu, Samsung Galaxy Tab A8 je opravdu velmi schopný, nabízí slušný výkon i skvělou obrazovku za přístupné náklady.

Samsung Galaxy Tab A8: Cena a dostupnost

 • Vydáno 17. ledna 2022
 • Počínaje 229.99 /219 £ / AU379
 • K dispozici přímo prostřednictvím Samsung a maloobchodníků třetích stran

Původně oznámená cesta zpět v prosinci 2021, Samsung Galaxy Tab A8 byl propuštěn 17. ledna 2022. Existuje několik různých možností, včetně buněčných nebo Wi-Fi spolu s různými možnostmi úložiště, které se liší mezi regiony.

Začněte na velmi rozumném 229.99 /219 £ / AU379. Ve všech regionech si jej můžete zakoupit přímo od Samsung a také hlavních maloobchodníků.

Samsung Galaxy Tab A8 Ceny a dostupnost

NÁSSpojené královstvíAustrálie
229.99 N/a N/a N/a 329.99 N/a
219 £ 259 £ 249 £ 289 liber N/a N/a
N/a N/a AU379 AU529 AU449 AU599

Pokud jde o jeho cenu, je to jedna z nejlépe cenově dostupných tablet. A ve srovnání s jiným zařízením Android 10.1palcový TCL NXTPAPER 10s, vklouzne za levnější cenu na všech trzích. Nicméně, TCL NXTPAPAPAPER 10S 275 GBP.59 / AU499 (kolem 399, ale ne oficiálně dostupné v USA) Cenová značka přichází s zahrnutým příslušenstvím-T-Pen ve Velké Británii a typcecase v Austrálii.

Bližší srovnání lze provést s kartou Lenovo 3. generace M10 Plus, která vyšla následující měsíc po kartě A8 v roce 2022. Pro tento tablet Android začíná v 189.99 pro 32 GB v USA. Přes ve Velké Británii a Austrálii začíná The Tab M10 Plus od 210 GBP / AU399 za 64 GB, takže karta A8 je levnější variantou dolů, ale dražší jinde jinde.

Alespoň v Austrálii a Velké Británii je také dobře pod rozpočtem Apple 10.2-palcový iPad (2021). který prodává za základní cenu 329 / £ 369 / AU549. Ačkoli cenové body jsou v USA zhruba stejné, žádný iPad nabízí rozšiřitelné úložiště.

Při porovnávání karty A8 s galaxií Tab S8 je jako dívat se na jablka a pomeranče, stojí za to vědět, kolik můžete ušetřit, pokud se rozhodnete pro bývalé. Počáteční cena za kartu S8 je 699.99 /649 GBP / AU1,099, pak odtud stoupá, pokud se rozhodnete pro více úložiště nebo LTE připojení. To je docela rozdíl, ale stojí za zmínku, že také platíte za více prémiových funkcí, včetně 11-palcového displeje 120 Hz, včetně S-Pen a 8 GB RAM spolu s dalším úložištěm (základní model je dodáván s 128 GB).

Skóre ceny a dostupnosti: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Tabulka specifikace

Počáteční cenaOperační systémČipová sadaPaměťÚložný prostorZobrazitHmotnostbaterieKamery
329.99 /219 £ / AU379
Android 11 (upgradovatelný na Android 13)
Unisoc Tiger T618
4 GB
64 GB rozšiřitelné až na 1 TB
10.5 palcové LCD
508G
7 040 mAh
8MP hlavní, 5MP přední

Samsung Galaxy Tab A8: displej

Samsung je schopen udržet náklady na kartu A8 dolů pomocí 10.5palcová obrazovka LCD pro svůj displej, spíše než obrazovka AMOLED jako na kartě Galaxy S8. Přesto je to jasné a živé s ostrými a čistými detaily a po příchodu z 10s TCL NXTpaper jsem zjistil, že rozdíl je velmi patrný.

Kvalita obrazu TCL je ovlivněna jeho vícevrstvou obrazovkou péče o oči, což způsobuje, že obrázky na obrazovce vypadají trochu fuzzy. Pro srovnání, karta A8 je ostrá i na tmavších obrázcích a byl jsem velmi ohromen pouhým množstvím detailů, které jsem si mohl vybrat i na jeho výchozí tapety.

Společnost Samsung možná neprovedla stejné kroky jako TCL, aby podporovala péči o oči, ale na kartě A8 to není úplně nepřítomné. S nastavením štíty pro pohodlí očí můžete displej upravit na teplejší tón, buď neustále nebo na časovač blíže k spaní, abyste snížili modré světlo vyzařované z displeje.

Navíc, doba odezvy na kartě A8 je elegantní a rychlá, zejména ve srovnání s jeho protějškem TCL.

Zjistil jsem, že psaní na kartě A8 je překvapivě příjemné s její klávesnicí na obrazovce. nejenže nedošlo k žádnému zpoždění vstupu, ale klíče byly právě pro mé prsty pravé. I když jsem neměl stylus, který byl kompatibilní s kartou A8, zkusil jsem napsat prstem na aplikaci Comporant Notes a bylo to velmi hladké a bez problémů jsem vyzvedl jednotlivé údery.

S prsty přicházejí však otisky prstů a karta A8 rychle zvedla šmouhy, které mě přiměly k čisticím hadříku docela často. Displej navíc trpí oslnění. To není jedinečné pro kartu A8, jako téměř jakýkoli jiný tablet, než je tablet, než je ta tablet, než je ta tablet s obrazovkami E nebo TCL NXTPAPAPAPE 10s, bude mít tento problém, ale stačil to i v interiéru, který jsem vážně uvažoval o vyzvednutí anti- Ochranství obrazovky oslnění pro správu.

Skóre displeje: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Design

 • Kovový podvozek
 • Bump Campion není příliš prominentní
 • Zahrnuje 3.5 mm aux port, rozšiřitelná paměť, duální reproduktory

S elegantním a jednoduchým designem Samsung Galaxy Tab A8 ve skutečnosti nedělá nic jiného než ostatní tablety. Revizní jednotka, kterou jsem byl odeslán, je dodáván v tmavě šedém kovovém podvozku, což je jediná barevná možnost snadno dostupná v Austrálii (kde bylo provedeno testování). Kupující z Velké Británie a USA však mají několik dalších barevných možností, včetně nádherné možnosti růžové nebo stříbrné možnosti.

Vzadu je mírná rána kamery, takže i když se to dostane trochu kolísání, když není v případě, není tak rušivé jako některé jiné podobné tablety.

Podél okrajů zařízení se děje spousta. Jeden je umístěn duální reproduktory, s dalším delším okrajem nabízejícím port USB-C a zajímavě a 3.5 mm aux port pro připojení kabelových sluchátek nebo dokonce malý reproduktor, který je dodáván se standardním kabelem. Další strana je umístěna microSD zásobník, zatímco opačná strana má tlačítka napájení a hlasitosti plus vestavěný mikrofon tabletu.

Celkově by Tab A8 Samsung Galaxy nemohla fyzicky dělat nic jiného než jiné tablety, ale jeho kovový podvozek mu dává prémiojší pocit, než by naznačoval jeho cena.

Skóre designu: 4.5/5

Samsung Galaxy Tab A8: Funkce

 • 5MP přední a 8MP zadní kamery
 • Rozšiřitelná paměť až na 1 TB
 • Běží Android 11 z krabice, upgradovatelný na Android 13

Keen Multitaskers najde užitečnou funkci s Samsung Galaxy Tab A8. K dispozici jsou dvě nastavení na více obrazovek, s možností rovnou nahoru nebo se schopností vyklouznout určité aplikace, aby se umístily nad ostatními.

Nastavení obou režimů však není příliš intuitivní; Nejprve musíte mít otevřené aplikace, poté dlouhý stiskněte jejich ikonu na obrazovce „Open Apps“ a poté otevřít druhou aplikaci. Zatímco malé vyskakovací pole bylo snadno upravitelné a pohybující se po obrazovce, zjistil jsem, že režim rozdělené obrazovky je trochu jemnější. V tomto režimu můžete mít každé okno upraveno na různé velikosti, ale vrátí se do přestávky 50/50, kdykoli karta A8 bude spát. Navzdory té malé nepříjemnosti jsem našel oba režimy, aby se dobře chovaly a byly velmi užitečné.

Pokud nejste fanouškem klávesnic na obrazovce, Tab A8 má Bluetooth 5.0 vestavěné, takže k němu můžete také připojit bezdrátové klávesnice. Při testování jsem použil levnou klávesnici a neměl jsem problémy s ní. A stejně jako na obrazovce na obrazovce jsem zjistil, že nedošlo k žádnému zpoždění vstupu.

I když můžete vždy připojit sluchátka nebo reproduktory Bluetooth, abyste si užili zvuk tabletu lépe, mít 3.5mm Jack je v dnešní době raritou a jsem za to rád. Audiofilé s kabelovou sadou plechovek nebo kohokoli snižování nákladů zakoupením rozpočtových kabelových sluchátek pravděpodobně ocení tento přístav stejně jako já, zejména proto, že vestavěné reproduktory nejsou moc psát domů.

Pomocí karty A8 standout z jiných tablet, jako je 10.2palcový iPad, je jeho rozšiřitelná paměť. Již nabízí tři různé možnosti úložiště s 32 GB, 64 GB, 128 GB (v závislosti na tom, kde si zařízení koupíte), můžete přidat až 1 TBB navíc pomocí karty microSD. To je spousta dalších úložišť!

Pokud jde o kamery, jsou na samsungové galaxii kartu A8 docela standardem skladem. Přední 5MP fotoaparát je schopen nahrávat 1080p na 30 snímků za sekundu, takže je to více než jemné pro videohovory, zatímco 8MP zpět Snapper téměř dokáže pořídit slušný obrázek. Nebudete najít chytré kamery z vlajkových telefonů společnosti Samsung, ale aplikace je intuitivní a snadno použitelná. Aktualizace z Android 11 do verze 13 také usnadní použití jeho rozložení.

Stejně jako jeho design zde není příliš mnoho standout funkcí, ale malá nabídka funguje docela dobře.

Skóre funkce: 4/5

Samsung Galaxy Tab A8: výkon

 • Zvládá multitasking docela dobře
 • Animace a videa běží hladce
 • Příležitostná aplikace se zhroutí, když je baterie nízko

Zařízení je naloženo pomocí Android 11 z krabice, ale budete vyzváni k aktualizaci podpory dostupné pro Android 13. Většina mých testování byla provedena na Androidu 11, ale pak jsem ji aktualizoval na Android 13 později, abych viděl, jak to ovlivnilo výkon.

Zatímco aktualizace OS mohou být pečlivě časově náročné, zjistil jsem, že je to velmi rychlé, a přivítal jsem změny, které Android 13 přinesl. lepší klávesnice na obrazovce, schopnost přidat widgety na domovskou obrazovku a jednodušší rozvržení aplikace pro kameru. Pokud jde o výkon, zjistil jsem, že nejnovější verze operačního systému je okrajově snappier, ale kromě určitých změn kvality života v palubních aplikacích to bylo zanedbatelné.

Vzhledem k tomu, že má pouze 4 GB paměti, je její celkový výkon docela dobrý, i když spustí více aplikací, které mají pohyblivou grafiku nebo videa. Nezvedá vás, abyste vyčistili úložiště zařízení jako TCL NXTPaper 10s, ale je zde tlačítko pro uzavření všech v současné době otevřené aplikace na obrazovce „aktuálně otevřené aplikace“, které pomohou v krátkodobém horizontu zlepšit jeho schopnost běžet v krátkodobém horizontu.

Režimy obrazovky s rozdělenou obrazovkou se prováděly opravdu dobře. Při hraní mobilních her a sledování filmů nedošlo k žádnému zpoždění v animacích. Také jsem zjistil, že je velmi snadné procházet web a také si dělat poznámky, což z něj dělá skvělý malý tablet pro výzkum.

Pokud jde o videohovory. přední kamera byla pro to opravdu dobrá a skutečné video nemělo jiné zpoždění, než co bylo způsobeno tím, že připojení k internetu mého domu vypadne. Zjistil jsem však, že mikrofon by můj hlas ne vždy zvedl. Když jsem seděl blíže k tabletu, pomohlo to vyřešit tento problém, ale znamenalo to, že jsem se pro pohodlí dostanu trochu blízko k fotoaparátu.

samsung, galaxy, review, rozpočtový

Zatímco karta A8 funguje z velké části, narazil jsem na problém, když byla na nízké baterii. Příležitostně, když úroveň baterie klesla pod 20%, aplikace by se zhroutila a způsobila kaskádový efekt, kde jsem nemohl otevřít jiné aplikace, aniž by to zhroutilo také. Tato první instance se stala při sledování videí na YouTube, pak, když se pokusím otevřít jakoukoli jinou aplikaci včetně nastavení tabletu, tato aplikace by okamžitě zhroutila.

Zjistil jsem, že tento problém se vyřeší poté, co jsem zapojil kartu A8, ačkoliv při jedné příležitosti ho na pár minut nechal také trik. Nejsem si jistý, zda se jedná o systémovou závadu, kterou bude opravit budoucí aktualizace firmwaru, protože jsem tento problém zažil před i po aktualizaci OS, ale je třeba poznamenat, že k tomu nedochází pokaždé, když procento baterie poklesne. i když to bylo dostatečně často na to, aby byl patrný.

Skóre výkonu: 4/5

Samsung Galaxy Tab A8: Baterie

 • Kapacita baterie 7 040 mAh
 • Může vám poskytnout dny baterie v závislosti na použití
 • Cca. 3 hodiny a 45 minut za plné nabití

Zatímco baterie 7 040 mAh v Samsung Galaxy Tab A8 zní na papíře působivě, je to menší kapacita než 8,526 mAh 2021 a baterie TCL NXTPAPER 10S ‚. Přesto stále nabízí slušnou běh až několik dní, v závislosti na použití.

Nechal jsem to hrát film pro asi 2.5 hodin v plném jasu a zjistili, že klesl jen o 25%. To znamená, že získáte zhruba 10 hodin běhu, pokud jej primárně používáte k streamování médií.

S minimálním použitím jsem zjistil, že baterie trvala dny. klesl na přibližně 60% z plného náboje během tří dnů využití světla, které se pohybovalo od sledování rychlého videa, psaní několika poznámek nebo přehrávání mobilní hry. Během této doby bych to použil po kombinované době šesti hodin, s Wi-Fi i Bluetooth také zapnuto a měnící se jas.

K dispozici je také režim ševlé síly, na který můžete švihnout, abyste posunuli výdrž baterie ještě dále.

Nabíjení však bylo trochu pomalé přetažení. Připojeno do nástěnné zásuvky přes jeho adaptér, trvalo to asi 3 hodiny a 45 minut, než se plně nabíjel z téměř prázdného. To je trochu zklamáním, zejména proto, že jeho konkurent, TCL NXTpaper 10s, trvalo jen 2 asi 2.5 hodin, aby plně nabila větší baterii. Dokonce i iPad 10.2 nabitý rychleji z jeho 8 526 mAh baterie trvá jen 3 hodiny, než se plně nabije při přezkumu.

Skóre baterie: 3.5/5

Pokud byste si koupili Tab a8 Samsung Galaxy?

Karta zprávy Samsung Galaxy Tab A8

HodnotaZobrazitDesignFunkceVýkonbaterie
Samsung Galaxy Tab A8 je ve srovnání s nejbližšími konkurenty opravdu dobře cenově dostupné a nabízí dobrý třesk za vaši babku. 4.5/5
Vibrující, ostrý a úchvatný, jedinou nevýhodou je nedostatek anti-glare povlaku a jak rychle displej zvedne otisky prstů. 4.5/5
Kovový podvozek dává tomuto tabletu prémiový pocit, ale nedělá nic jiného, ​​aby vynikl. 4.5/5
I když postrádá jakékoli standout funkce, je to jedno z mála zařízení v těchto dnech, které přicházejí s 3.5mm zvukový port. 4/5
Zatímco to trpělo občasnými haváriemi, celkově běžel Samsung Galaxy Tab A8 dobře, převyšoval očekávání i s omezeným hardwarem. 4/5
I když získáte slušné použití z jediného poplatku, jeho doba nabíjení ponechává trochu žádoucí. 3.5/5

Koupit to, pokud.

Chcete, aby filmy streamovaly cenově dostupný tablet

Tab A8 Samsung Galaxy nabízí opravdu ostrý a podrobný obrázek. Jeho vestavěné reproduktory nabízejí jednu možnost pro snadné poslech, ale s 3.5mm zvukový konektor a připojení Bluetooth, máte řadu možností pro sledování filmů, zatímco venku a kolem.

Potřebujete spoustu úložiště

Nabízíte až 1 TB rozšiřitelného úložiště prostřednictvím slotu pro kartu microSD, nejste omezeni zařízením na palubě na palubě.

Máte rozpočet, ale stále potřebujete schopný tablet

Tab A8 Samsung Galaxy je jedním z nejdostupnějších dostupných tabletů Android. Za svou cenu získáváte dobrou hodnotu, s 10.2palcová obrazovka, která dobře zobrazuje vše dobře, a zařízení, které zvládne různé úkoly bez problémů alespoň když je baterie doplněna.

Nekupujte to, pokud.

Potřebujete lepší kamery

Na kartě Samsung Galaxy A8 je v nabídce Samsung Galaxy pouze 8MP hlavní a 5MP přední kamera. Pokud chcete lepší kamery za podobnou cenu, pak Apple iPad 10.2 (2021) může být lepší volbou díky své 12MP Truedepth Selfie Camera.

Potřebujete lepší a delší výkon

Zatímco Tab A8 Samsung Galaxy funguje dobře, zejména pro svou cenu, nebudete mít špičkový výkon více prémiových zařízení, jako je Samsung Galaxy Tab S8. Dostanete, za co platíte.

Zvažte také

Není přesvědčen Samsung Galaxy Tab A8? Zde je několik dalších možností, které je třeba zvážit:

CenaZákladní úložištěVelikost obrazovkyČipová sadabaterieOSKamery
Počínaje 329.99 /219 £ / AU379 399 / £ 275.59 / AU499 Počínaje 329 /369 £ / AU549 Počínaje 699.99 /649 GBP / AU1 099
32 GB nebo 64 GB rozšiřitelných až na 1TB microSD 64 GB rozšiřitelné až 256 GB microSD 64 GB 128 GB rozšiřitelné až do 1tB microSD
10.5 palců 10.1 palec 10.2 palce 11 palců
Unisoc Tiger T618 MediaTek MT8768 A13 Bionic Qualcomm SM8450 Snapdragon 8
7 040 mAh 8 000 mAh 8 526 mAh 8 000 mAh
Android 11 (upgradovatelný na Android 13) Android 11 (upgradovatelný na Android 12) IPad OS 16 Android 12 (upgradovatelný na Android 13)
8MP hlavní, 5MP přední 8MP hlavní, 5MP přední 8MP široká zadní, 12MP ultra široký přední strana 13MP a 6MP zadní, 12MP přední

Apple iPad (2021)

Apple iPad 2021 je nejdostupnějším iPadem, který je v současné době k dispozici, i když vás vrátí o něco více než Samsung Galaxy Tab A8 ve Velké Británii a Austrálii. Tento iPad na 9. generace nás opravdu zapůsobil, takže pokud nejste fanouškem OS Android, ale stále chcete rozpočtové zařízení, toto je dobrá volba.

Přečtěte si naši plnou recenzi Apple iPad 2021 a dozvíte se více.

TCL NXTPAPER 10S

Cílem TCL s NXTpaper 10s je nabídnout tablet, který přichází s vestavěnou péčí o očí za rozpočtovou cenu. I když jeho vrstvený displej pomáhá filtrovat docela trochu modrého světla, je to za cenu kvality obrazu. Také máme rádi, že nabízí vyhrazený režim PC. Je to však slušný o něco dražší než Samsung Galaxy Tab A8, ale získáte zahrnuté příslušenství ve Velké Británii a Austrálii, které přispívá k jeho hodnotě.

Přečtěte si naši plnou recenzi TCL NXTpaper 10s a dozvíte se více.

Samsung Galaxy Tab S8

Po něčem s lepším specifikacím a nevadí to, že by se to stalo za cenu? Samsung Galaxy Tab S8 je prémilnější varianta než Tab A8, nabízí více základního úložiště při 128 GB, lepší baterii a řadu lepších kamer, včetně duálních zadních snapperů. Je to velký skok v ceně, ale pokud je to lepší výkon, pak to vážně stojí za zvážení.

Přečtěte si naši praktickou recenzi Samsung Galaxy Tab S8 a dozvíte se více.

Jak jsem testoval tab z galaxie Samsung A8

Použil jsem svou půjčku Samsung Galaxy Tab A8 pro práci i volný čas během mého testovacího období několika týdnů, abych viděl, jak dobře to fungovalo.

Ve skutečnosti jsem to použil k tomu, abych si pro tuto recenzi dělal poznámky, psal pomocí klávesnice na obrazovce i Bluetooth, stejně jako psaní prstem. Navíc, když jsem prováděl nějaký výzkum pro práci nebo při sledování filmu, použil jsem jeho možnosti o více obrazovkách, abych viděl, jak dobře to fungovalo při spuštění dvou nebo více aplikací současně.

Při relaxaci bych ho použil k hraní jednoduchých mobilních her a videohovory s rodinou na dlouhé vzdálenosti. Nejsem fotograf, ale vzal jsem pár snímků s jeho kamerami pro srovnání s oběma kamerami. Také jsem to použil během herní relace, abych sledoval svou postavu a dělal si poznámky.

Tento tablet jsem testoval téměř hned po dokončení recenze TCL NXTpaper 10s, což mi poskytlo opravdu dobré srovnání mezi dvěma podobně specifickými zařízeními.

[Poprvé přezkoumáno dubna 2023]

Samsung Galaxy Tab A8 Recenze

Rozpočtové tablety nepřijdou o nic lépe postavené než Samsung Galaxy Tab A8. Házejte silnou sadu reproduktorů a slušné výdrže baterie a jste na půli cesty na nejvyšší kvalitní dostupný přehrávač médií. Špatná obrazovka a pomalé nabíjení ji zadržují zpět od horních značek, ale přesto je to dobrá hodnota.

Samsung je do značné míry nesporným králem přiznaně poněkud nepravidelné scény tabletu pro Android, s řadou pevných břidlic dostupných pro všechny rozpočty.

Na opačném konci stupnice k směšně Ott Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je tam Samsung Galaxy Tab A8. Představujeme elegantní design, jeden nebo dva výjimečné zvonky a píšťalky a nesmírně přitažlivá počáteční cena 219 GBP/US229.

Je to lákavá možnost, pokud se váš bankovní zůstatek nerozprostírá na nic jako iPad nebo Samsung Galaxy Tab S8 území. Náš recenzní vzorek byl laskavě poskytnut Boxem.

Sestavení designu

Zdaleka nejpůsobivější věcí na Samsung Galaxy Tab A8 je to, jak dobře je postaven. Pokud byste mi měli tento tablet podat ve stavu vypnutí, bez doprovodných informací, předpokládal bych, že se jednalo o prodávající tablet střední třídy za alespoň dvojnásobek ceny.

Toto je tablet s plnou velikostí s plochým, ale štíhlým 6.9mm tělo a relativně minimální rámy kolem obrazovky. Je to asi tak vysoký jako iPad v portrétu portrétu, ale nikde tak blízko a váha 508g není asi par pro kurz pro 10in břidlici, jako je tento.

Můj vzorový model přichází ve velmi profesionálně vypadajícím grafitu (myslím tmavě kovová šedá), ale také přichází ve stříbrném a růžovém zlatém.

Není to jen způsob, jakým vypadá Samsung Galaxy Tab A8, který je však působivý. V ruce se cítí uklidňující pevný, s tělem, které je primárně vyrobeno z kovu.

Podél okraje je plastový pás, ve kterém jsou umístěny klíče od síly a objemu, a také pravděpodobně umožňující síťovou komunikaci (jsou k dispozici modely Wi-Fi i LTE).

Když mluvíme o knoflících, jedním z největších opomenutí je čtenář otisků prstů. Pokud chcete zamknout tablet, budete se muset spoléhat na neohrabaný systém vstupu do přístupového kódu nebo na nezabezpečený a šupinatý systém rozpoznávání obličeje. Ani není zvlášť skvělý.

Reproduktory obrazovky

Balíčky Samsung Galaxy Tab A8 v 10.5in displej s rozlišením 1920 × 1080. samotná definice Full HD nebo 1080p.

Je to dostatečně ostrý pro tablet s rozpočtem v této velikosti, ale při jít s panelem LCD TFT není nijak zvlášť živý nebo barevný. Panely IPS LCD produkují lepší barvy a úhly sledování.

Jistě, pokrytí gamut 82% SRGB, 60% Adobe RGB a 63% DCI P3 opravdu není skvělé a průměrná delta e 4.39 je mimo to nejlepší. Jen aby se tento poslední bod objasnil, čím blíže 1, tím lepší, a dokonce i polosastový displej se dostane kolem 2.

Vrcholový jas 327 nits je v pořádku, ale nic zvláštního. Určitě se vám nebude líbit používání tabletu venku v relativně jasných podmínkách.

Jinde znamená základní frekvence 60 Hz znamená, že to není zvlášť tekutina. Ale pak se Apple stále drží s 60 Hz pro všechny své non-Pro iPady, zatím od očekávaných v takové levné tabletě.

Je to kvalita tohoto obrázku, který je zde skutečným slabým bodem, zejména vzhledem k tomu, že Samsung tento tablet opravdu umísťuje jako cenově dostupný přehrávač médií. Ve skutečnosti je to pryč a dále při vybavení karty A8 s nastavením reproduktoru Quad a podporou Dolby Atmos.

Jistě, zvuk je hlasitý a jasný, ať už sledování filmu v předinstalované aplikaci Netflix nebo obsahu TV a podcastu na podobně předinstalované aplikaci Samsung Free App.

Je to jen škoda, že obsah Netflix nevypadá velmi dobře, s plochými barvami a bez podpory HDR.

samsung, galaxy, review, rozpočtový

Výkon specifikace

Tab A8 Samsung Galaxy běží na procesoru Unisoc Tiger T618, spolu s 3 GB nebo 4 GB RAM. Toto není nejznámější čip na trhu a můžete očekávat, že společnost Samsung použije jeden z vlastních čipů Exynos, ale pro rozpočtový tablet běží přiměřeně dobře.

Z porovnání s termínem je Geekbench 5 vícejádrových skóre 1250 hřiště těsně nad Nokia T20 a asi na úrovni s Galaxy Tab S6 Lite. Z hlediska GPU trvale skóre 1 nebo dva vyšší než Nokia T20, stejně jako starší Galaxy Tab S6 Lite a Galaxy Tab S5e.

Zkontrolujte níže uvedená skóre ve srovnání s soupeři a také dražší Xiaomi Pad 5, abyste zvýraznili další dostupný výkon, pokud jste utratili více.

To neznamená, že věci jsou hedvábně hladké v obecné navigaci, s občasnou pauza nebo koktání při pohybu mezi aplikacemi a dokonce i domovskými obrazovkami a nabídkami. Není to zdaleka nepoužitelné, ale nikdy jsem nebyl pochyb o tom, že jsem používal levný tablet, takže občas je potřeba trpělivost.

Pokud jde o intenzivnější úkoly, jako jsou hry, spustí to zabití Spire v pořádku, s výjimkou pronásledovací zdlouhavé pauzy těsně před smrtí vaší postavy. Samsung Galaxy Tab A8 je skutečně lepší způsob, jak hrát takové 2D jízdné (stejně jako jako Kingdom Rush), než jakýkoli vlajkový telefon 1 000 GBP.

Neočekávejte, že tablet bude fungovat stejně dobře s 3D hry, ale. Nebyl jsem schopen provést svůj obvyklý genshin dopadový stresový test, protože prostě nebyl dostatek úložného prostoru zbývajícího z počátečních 32 GB, jakmile Samsung a Google vzal svůj značný systém systému.

Existuje silný důvod pro cestu 64 GB, i když existuje potenciál pro 1 TB expanze microSD. V USA si můžete také koupit kartu A8 v kapacitě 128 GB, pokud si myslíte, že ji potřebujete.

Podařilo se mi spustit dobře optimalizovanou ligu legend Wild Rift, která přiměřeně běžela v nízkém nastavení. Old Warhorse PUBG Mobile, mezitím načteno s HD Graphics (třetí nejnižší ze šesti) a vysokou snímkovou frekvencí, což není špatná. Představení ve hře však nebylo příliš velké, zejména s těmi fuzzy texturami vyhozenými do 10.5in, ale bylo to hratelné.

Kamery

Kamera nemá tendenci být zaměřením jakéhokoli tabletu a ani by to nemělo být. To jde dvojnásobně pro levné tablety. Takže nebudu ztrácet příliš mnoho času mluvit o nabídce kamery Samsung Galaxy Tab A8, kromě toho, že to není vůbec moc dobré.

Zde získáváte jen jednu zadní kameru 8MP, bez blesku a bez ultralehkých nebo teleobjektivních záloh, samozřejmě, samozřejmě. Tento osamělý senzor pořádá záběry, které jsou plné hluku, postrádají hloubku a dynamický rozsah a často žalostně přeexponované.

5MP selfie kamera se ukázala jako hranice nepoužitelný ráno po mých zkušebních výstřelech, zdálo se, že zcela nedokáže zvládnout mírně jasné podmínky dne. V galerii si můžete pro sebe vidět příšerně foukané výsledky. Přesto bude sloužit své zamýšlené funkci jako kamera zoomu dokonale adekvátně.

Devětkrát z deseti, pokud chcete střílet s jakýmkoli tabletem, navrhl bych, abyste přehodnotili své životní volby. Pokud však trváte na směřování a střelbě se svým zařízením 10 palců, pak víte, že i super-levý smartphone se ukáže lepší výsledky než tab z galaxie A8.

Nabíjení životnosti baterie

Balíčka Samsung Galaxy Tab A8 v baterii 7040 mAh v slušné velikosti, která vám vydrží dny využití světla.

Pokračujte ve spoustě intenzivních úkolů a tato postava poměrně dramaticky klesne. V našem standardním PCMark World 3.0 Test na životnost baterie, Tablaxie A8 skóroval middleling 8 hodin 49 minut.

To je mnohem lepší než nedávný rozpočet soupeř Nokia T20 (6 hodin 39 minut), ale jen bije svého staršího bratra, Samsung Galaxy Tab S6 Lite, 8 hodin a 35 minut.

Zatímco to podporuje nabíjení 15W, Samsung spojil pouze svůj rozpočet tablet s 7.8w nabíječka v krabici. To je víc než s jeho nejdražšími chytrými telefony, ale vzhledem k velikosti této baterie to trvá absolutní věk, než se dostane do plného.

Při mém testování to 30 minut dostalo od 0 do 10%, zatímco po 3 hodinách a 15 minutách zasáhla 80%. Ne, že rychlé nabíjení je stejně velké dohody s tabletem, jako je u smartphonu, samozřejmě, ale přesto je to velmi pomalé, když se Lenovo Yoga Lib 11 dostane na 43% za 30 minut.

Software

Nejnovější rozpočtový tablet společnosti Samsung běží na nyní zastaralém OS Android 11, s vlastním ui manipulací s povinnostmi společnosti Samsung.

Software Samsung se zdá být skutečnou láskou nebo nenávistí aféru. Není to můj konkrétní šálek čaje, díky jeho příliš pochmurné povaze, poněkud gauche menu, pomalým animacím a hojnosti domácích aplikací a třetích stran. Ale já jsem si dobře vědom toho, že to spousta lidí považuje za typické převzetí Androidu, ještě více než na skladě Android.

Ať už je váš názor jakýkoli, nelze popřít, že jedno uživatelské rozhraní bylo pro tablety přiměřeně dobře optimalizováno. Používání dvou aplikací současně na rozdělené obrazovce funguje zejména zejména, navzdory omezenému hardwaru, který je založen na tom všem.

Nová funkce rekordéru obrazovky, která je přístupná prostřednictvím nabídky nastavení zkratky Drag-Down, vám umožní zaznamenat cokoli na vašem displeji, spolu s komentářem, pokud si to přejete. To má potenciální výhody pro Galaxy Tab A8 jako nástroj pro výuku a učení.

Na rozdíl od Samsung Galaxy Tab S6 Lite zde není žádná kompatibilita pera. Chápu, že rozpočty byly těsné, ale je to jako zmeškaná příležitost vzhledem k pravděpodobné publikum Galaxy Tab A8.

Dostupnost ceny

Tab z Samsung Galaxy A8 přistál v USA a zde ve Velké Británii 4. ledna 2022.

Ceny začíná od 219 GBP pro 32 GB Wi-Fi model. K tomu můžete přidat LTE za 259 GBP, nebo zdvojnásobit úložiště a nahoru RAM na 4 GB za 249 GBP. Nejlepší model vám poskytne 64 GB úložiště, 4 GB RAM a LTE za 289 GBP.

Jak již bylo zmíněno dříve, USA mají také model 128 GB, pokud chcete tolik úložiště. Zde je rozdělení cen (RRP) pro všechny modely prostřednictvím obchodu Samsung:

 • 32 GB Wi-Fi-219/229 £.99
 • 64 GB Wi-Fi-249279 GBP.99
 • 128 GB Wi-Fi-329.99
 • 32 GB LTE. 259 GBP
 • 64 GB LTE. 289 GBP

Ve státech si ji můžete koupit od Samsunga a Amazonu, Bestbuy a dokonce i Dell.

Pokud jde o alternativu, Nokia T20 vám nabídne ještě levnější zážitek z Androidu v plné velikosti od 180 GBP as čistším softwarem a vynikající obrazovkou IPS pro spuštění. Jeho výkon však není příliš dobrý.

Výrok

Samsung Galaxy Tab A8 je další solidní rozpočtové úsilí tabletů krále Androidu. Jeho prémiový design a hlasitý, jasný zvuk jsou neobvykle provedeny za velmi cenově dostupnou cenu. pokud je pro vás dostatek úložiště 32 GB.

Displej TFT tabletu je však neuspokojivě plochý a vyplaven, což ohrožuje jeho potenciál jako cenově dostupný přehrávač médií. Nedostatek spolehlivé biometrické autentizace je další sestupný, ale není nezbytný a karta A8 má překvapivě vynikající zvukový systém.

Výkon, i když zdaleka velkolepý, je pro tablet této ceny naprosto dostatečný a výdrž baterie je velmi dobrá. Trvá vám věk, abyste se vrátili až 100% z prázdné nabíječky, ale to není takový naléhavý problém ve světě tabletu.

brejle

Samsung Galaxy Tab A8: Specifikace

 • Android 11
 • 10.5in, FHD, TFT, 60 Hz, plochý displej
 • Žádný senzor otisku prstu
 • Unisoc Tiger T618
 • 3GB/4GB LPDDR4 RAM
 • Úložiště 32 GB/64 GB
 • Hlavní kamera 8MP
 • Až 8k @ 30fps Zadní video
 • Fotoaparát směřující 5MP dopředu
 • Reproduktory Quad Dolby Atmos
 • Wi-Fi 802.11 A/B/G/N/AC
 • Bluetooth 5.0
 • Baterie 7040 mAh
 • 15w podpora nabíjení, 7.8W v krabici
 • 246.8 x 161.9 x 6.9 mm
 • 508G
 • Spuštění barvy: grafit, stříbro, růžové zlato

Samsung Galaxy Tab A8 Recenze

Rozpočtové tablety nepřijdou o nic lépe postavené než Samsung Galaxy Tab A8. Házejte silnou sadu reproduktorů a slušné výdrže baterie a jste na půli cesty na nejvyšší kvalitní dostupný přehrávač médií. Špatná obrazovka a pomalé nabíjení ji zadržují zpět od horních značek, ale přesto je to dobrá hodnota.

Samsung je do značné míry nesporným králem přiznaně poněkud nepravidelné scény tabletu pro Android, s řadou pevných břidlic dostupných pro všechny rozpočty.

Na opačném konci stupnice k směšně Ott Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je tam Samsung Galaxy Tab A8. Představujeme elegantní design, jeden nebo dva výjimečné zvonky a píšťalky a nesmírně přitažlivá počáteční cena 219 GBP/US229.

Je to lákavá možnost, pokud se váš bankovní zůstatek nerozprostírá na nic jako iPad nebo Samsung Galaxy Tab S8 území. Náš recenzní vzorek byl laskavě poskytnut Boxem.

Sestavení designu

Zdaleka nejpůsobivější věcí na Samsung Galaxy Tab A8 je to, jak dobře je postaven. Pokud byste mi měli tento tablet podat ve stavu vypnutí, bez doprovodných informací, předpokládal bych, že se jednalo o prodávající tablet střední třídy za alespoň dvojnásobek ceny.

Toto je tablet s plnou velikostí s plochým, ale štíhlým 6.9mm tělo a relativně minimální rámy kolem obrazovky. Je to asi tak vysoký jako iPad v portrétu portrétu, ale nikde tak blízko a váha 508g není asi par pro kurz pro 10in břidlici, jako je tento.

Můj vzorový model přichází ve velmi profesionálně vypadajícím grafitu (myslím tmavě kovová šedá), ale také přichází ve stříbrném a růžovém zlatém.

Není to jen způsob, jakým vypadá Samsung Galaxy Tab A8, který je však působivý. V ruce se cítí uklidňující pevný, s tělem, které je primárně vyrobeno z kovu.

Podél okraje je plastový pás, ve kterém jsou umístěny klíče od síly a objemu, a také pravděpodobně umožňující síťovou komunikaci (jsou k dispozici modely Wi-Fi i LTE).

Když mluvíme o knoflících, jedním z největších opomenutí je čtenář otisků prstů. Pokud chcete zamknout tablet, budete se muset spoléhat na neohrabaný systém vstupu do přístupového kódu nebo na nezabezpečený a šupinatý systém rozpoznávání obličeje. Ani není zvlášť skvělý.

Reproduktory obrazovky

Balíčky Samsung Galaxy Tab A8 v 10.5in displej s rozlišením 1920 × 1080. samotná definice Full HD nebo 1080p.

Je to dostatečně ostrý pro tablet s rozpočtem v této velikosti, ale při jít s panelem LCD TFT není nijak zvlášť živý nebo barevný. Panely IPS LCD produkují lepší barvy a úhly sledování.

Jistě, pokrytí gamut 82% SRGB, 60% Adobe RGB a 63% DCI P3 opravdu není skvělé a průměrná delta e 4.39 je mimo to nejlepší. Jen aby se tento poslední bod objasnil, čím blíže 1, tím lepší, a dokonce i polosastový displej se dostane kolem 2.

Vrcholový jas 327 nits je v pořádku, ale nic zvláštního. Určitě se vám nebude líbit používání tabletu venku v relativně jasných podmínkách.

Jinde znamená základní frekvence 60 Hz znamená, že to není zvlášť tekutina. Ale pak se Apple stále drží s 60 Hz pro všechny své non-Pro iPady, zatím od očekávaných v takové levné tabletě.

Je to kvalita tohoto obrázku, který je zde skutečným slabým bodem, zejména vzhledem k tomu, že Samsung tento tablet opravdu umísťuje jako cenově dostupný přehrávač médií. Ve skutečnosti je to pryč a dále při vybavení karty A8 s nastavením reproduktoru Quad a podporou Dolby Atmos.

Jistě, zvuk je hlasitý a jasný, ať už sledování filmu v předinstalované aplikaci Netflix nebo obsahu TV a podcastu na podobně předinstalované aplikaci Samsung Free App.

Je to jen škoda, že obsah Netflix nevypadá velmi dobře, s plochými barvami a bez podpory HDR.

Výkon specifikace

Tab A8 Samsung Galaxy běží na procesoru Unisoc Tiger T618, spolu s 3 GB nebo 4 GB RAM. Toto není nejznámější čip na trhu a můžete očekávat, že společnost Samsung použije jeden z vlastních čipů Exynos, ale pro rozpočtový tablet běží přiměřeně dobře.

Z porovnání s termínem je Geekbench 5 vícejádrových skóre 1250 hřiště těsně nad Nokia T20 a asi na úrovni s Galaxy Tab S6 Lite. Z hlediska GPU trvale skóre 1 nebo dva vyšší než Nokia T20, stejně jako starší Galaxy Tab S6 Lite a Galaxy Tab S5e.

Zkontrolujte níže uvedená skóre ve srovnání s soupeři a také dražší Xiaomi Pad 5, abyste zvýraznili další dostupný výkon, pokud jste utratili více.

To neznamená, že věci jsou hedvábně hladké v obecné navigaci, s občasnou pauza nebo koktání při pohybu mezi aplikacemi a dokonce i domovskými obrazovkami a nabídkami. Není to zdaleka nepoužitelné, ale nikdy jsem nebyl pochyb o tom, že jsem používal levný tablet, takže občas je potřeba trpělivost.

Pokud jde o intenzivnější úkoly, jako jsou hry, spustí to zabití Spire v pořádku, s výjimkou pronásledovací zdlouhavé pauzy těsně před smrtí vaší postavy. Samsung Galaxy Tab A8 je skutečně lepší způsob, jak hrát takové 2D jízdné (stejně jako jako Kingdom Rush), než jakýkoli vlajkový telefon 1 000 GBP.

Neočekávejte, že tablet bude fungovat stejně dobře s 3D hry, ale. Nebyl jsem schopen provést svůj obvyklý genshin dopadový stresový test, protože prostě nebyl dostatek úložného prostoru zbývajícího z počátečních 32 GB, jakmile Samsung a Google vzal svůj značný systém systému.

Existuje silný důvod pro cestu 64 GB, i když existuje potenciál pro 1 TB expanze microSD. V USA si můžete také koupit kartu A8 v kapacitě 128 GB, pokud si myslíte, že ji potřebujete.

Podařilo se mi spustit dobře optimalizovanou ligu legend Wild Rift, která přiměřeně běžela v nízkém nastavení. Old Warhorse PUBG Mobile, mezitím načteno s HD Graphics (třetí nejnižší ze šesti) a vysokou snímkovou frekvencí, což není špatná. Představení ve hře však nebylo příliš velké, zejména s těmi fuzzy texturami vyhozenými do 10.5in, ale bylo to hratelné.

Kamery

Kamera nemá tendenci být zaměřením jakéhokoli tabletu a ani by to nemělo být. To jde dvojnásobně pro levné tablety. Takže nebudu ztrácet příliš mnoho času mluvit o nabídce kamery Samsung Galaxy Tab A8, kromě toho, že to není vůbec moc dobré.

Zde získáváte jen jednu zadní kameru 8MP, bez blesku a bez ultralehkých nebo teleobjektivních záloh, samozřejmě, samozřejmě. Tento osamělý senzor pořádá záběry, které jsou plné hluku, postrádají hloubku a dynamický rozsah a často žalostně přeexponované.

5MP selfie kamera se ukázala jako hranice nepoužitelný ráno po mých zkušebních výstřelech, zdálo se, že zcela nedokáže zvládnout mírně jasné podmínky dne. V galerii si můžete pro sebe vidět příšerně foukané výsledky. Přesto bude sloužit své zamýšlené funkci jako kamera zoomu dokonale adekvátně.

Devětkrát z deseti, pokud chcete střílet s jakýmkoli tabletem, navrhl bych, abyste přehodnotili své životní volby. Pokud však trváte na směřování a střelbě se svým zařízením 10 palců, pak víte, že i super-levý smartphone se ukáže lepší výsledky než tab z galaxie A8.

Nabíjení životnosti baterie

Balíčka Samsung Galaxy Tab A8 v baterii 7040 mAh v slušné velikosti, která vám vydrží dny využití světla.

Pokračujte ve spoustě intenzivních úkolů a tato postava poměrně dramaticky klesne. V našem standardním PCMark World 3.0 Test na životnost baterie, Tablaxie A8 skóroval middleling 8 hodin 49 minut.

To je mnohem lepší než nedávný rozpočet soupeř Nokia T20 (6 hodin 39 minut), ale jen bije svého staršího bratra, Samsung Galaxy Tab S6 Lite, 8 hodin a 35 minut.

Zatímco to podporuje nabíjení 15W, Samsung spojil pouze svůj rozpočet tablet s 7.8w nabíječka v krabici. To je víc než s jeho nejdražšími chytrými telefony, ale vzhledem k velikosti této baterie to trvá absolutní věk, než se dostane do plného.

Při mém testování to 30 minut dostalo od 0 do 10%, zatímco po 3 hodinách a 15 minutách zasáhla 80%. Ne, že rychlé nabíjení je stejně velké dohody s tabletem, jako je u smartphonu, samozřejmě, ale přesto je to velmi pomalé, když se Lenovo Yoga Lib 11 dostane na 43% za 30 minut.

Software

Nejnovější rozpočtový tablet společnosti Samsung běží na nyní zastaralém OS Android 11, s vlastním ui manipulací s povinnostmi společnosti Samsung.

Software Samsung se zdá být skutečnou láskou nebo nenávistí aféru. Není to můj konkrétní šálek čaje, díky jeho příliš pochmurné povaze, poněkud gauche menu, pomalým animacím a hojnosti domácích aplikací a třetích stran. Ale já jsem si dobře vědom toho, že to spousta lidí považuje za typické převzetí Androidu, ještě více než na skladě Android.

Ať už je váš názor jakýkoli, nelze popřít, že jedno uživatelské rozhraní bylo pro tablety přiměřeně dobře optimalizováno. Používání dvou aplikací současně na rozdělené obrazovce funguje zejména zejména, navzdory omezenému hardwaru, který je založen na tom všem.

Nová funkce rekordéru obrazovky, která je přístupná prostřednictvím nabídky nastavení zkratky Drag-Down, vám umožní zaznamenat cokoli na vašem displeji, spolu s komentářem, pokud si to přejete. To má potenciální výhody pro Galaxy Tab A8 jako nástroj pro výuku a učení.

Na rozdíl od Samsung Galaxy Tab S6 Lite zde není žádná kompatibilita pera. Chápu, že rozpočty byly těsné, ale je to jako zmeškaná příležitost vzhledem k pravděpodobné publikum Galaxy Tab A8.

Dostupnost ceny

Tab z Samsung Galaxy A8 přistál v USA a zde ve Velké Británii 4. ledna 2022.

Ceny začíná od 219 GBP pro 32 GB Wi-Fi model. K tomu můžete přidat LTE za 259 GBP, nebo zdvojnásobit úložiště a nahoru RAM na 4 GB za 249 GBP. Nejlepší model vám poskytne 64 GB úložiště, 4 GB RAM a LTE za 289 GBP.

Jak již bylo zmíněno dříve, USA mají také model 128 GB, pokud chcete tolik úložiště. Zde je rozdělení cen (RRP) pro všechny modely prostřednictvím obchodu Samsung:

 • 32 GB Wi-Fi-219/229 £.99
 • 64 GB Wi-Fi-249279 GBP.99
 • 128 GB Wi-Fi-329.99
 • 32 GB LTE. 259 GBP
 • 64 GB LTE. 289 GBP

Ve státech si ji můžete koupit od Samsunga a Amazonu, Bestbuy a dokonce i Dell.

Pokud jde o alternativu, Nokia T20 vám nabídne ještě levnější zážitek z Androidu v plné velikosti od 180 GBP as čistším softwarem a vynikající obrazovkou IPS pro spuštění. Jeho výkon však není příliš dobrý.

Výrok

Samsung Galaxy Tab A8 je další solidní rozpočtové úsilí tabletů krále Androidu. Jeho prémiový design a hlasitý, jasný zvuk jsou neobvykle provedeny za velmi cenově dostupnou cenu. pokud je pro vás dostatek úložiště 32 GB.

Displej TFT tabletu je však neuspokojivě plochý a vyplaven, což ohrožuje jeho potenciál jako cenově dostupný přehrávač médií. Nedostatek spolehlivé biometrické autentizace je další sestupný, ale není nezbytný a karta A8 má překvapivě vynikající zvukový systém.

Výkon, i když zdaleka velkolepý, je pro tablet této ceny naprosto dostatečný a výdrž baterie je velmi dobrá. Trvá vám věk, abyste se vrátili až 100% z prázdné nabíječky, ale to není takový naléhavý problém ve světě tabletu.

brejle

Samsung Galaxy Tab A8: Specifikace

 • Android 11
 • 10.5in, FHD, TFT, 60 Hz, plochý displej
 • Žádný senzor otisku prstu
 • Unisoc Tiger T618
 • 3GB/4GB LPDDR4 RAM
 • Úložiště 32 GB/64 GB
 • Hlavní kamera 8MP
 • Až 8k @ 30fps Zadní video
 • Fotoaparát směřující 5MP dopředu
 • Reproduktory Quad Dolby Atmos
 • Wi-Fi 802.11 A/B/G/N/AC
 • Bluetooth 5.0
 • Baterie 7040 mAh
 • 15w podpora nabíjení, 7.8W v krabici
 • 246.8 x 161.9 x 6.9 mm
 • 508G
 • Spuštění barvy: grafit, stříbro, růžové zlato
| Denial of responsibility | Contacts |RSS