Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Review: Brilantní, ale výklenek. Galaxy Tab 8 Ultra

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Review: Brilantní, ale výklenek

Od své velikosti k jeho síle, vzkvétající čtyřnásobné řečníky rozmístěné kolem jeho rámu až po jeho hlavní konektivitu, není nic středu silnice o galaxii Tab S8 Ultra Ultra. Největší obrazovka Tato strana velkého notebooku, žádný jiný se blíží jeho 14.6 palců. s největším iPadem pro měření 12.9 palců. Díky tomu je nejnovější tablet společnosti Samsung masivní, výklenek a vzrušující z ofsetu.

To, co dělá kartu S8 Ultra ještě více očící je kvalita obrazovky. Zatímco iPad obrazovky jsou LCD, které vypadají skvěle, ale chybí na konečné hloubce a nasycení, ultra S8 je požehnán panelem AMOLED. To znamená hlubší černochy, punčující barvy a nakonec více atmosférického sledování z něj.

Zatímco ultra stojí stejně jako iPad Pro 12.9, Je dodáván s perem S v krabici a plné rozhraní na ploše, takže Samsung‚s Tab S8 Ultra pravděpodobně nabízí větší hodnotu. Ale s tím, že Android je slabším rozhraním tabletu než iPad OS, je TAB S8 Ultra bojující o prohrající bitvu navzdory jeho neuvěřitelným specifikacím?

Design

Obří a elegantní, rozsáhlé, ale elegantní, Tab S8 Ultra je plátek tabletu, který je stejně robustní, jak je delikátní.

Na jedné straně je tablet obrovský. 14.6-palcová obrazovka měří až do mnoha notebooků, které jsou inzerovány jako 15palcové stroje. Ve skutečnosti jsme mohli přečíst dvoustránkový rozpětí v časopise Stuff, aniž bychom museli více než několikrát přitisknout. Je to také neuvěřitelně hubené a cítí se jako pramen. Většina telefonů je asi 7-9 mm tenká; Ultra měří jen 5.5 mm.

Navzdory svému štíhlému podvozku je ultra 726g S8 stále solidní. Pro kontext váží 11palcový iPad 466 g, zatímco 12.9palcový iPad je 682 g.

Vyrobeno z Gorilla Glass 5 na přední a obrněné hliníkové kolem záda a stran, všechny tři galaxie Tab S8 jsou dobře chráněny na papíře. S obrovskou povrchovou plochou Tab S8 Ultra jsme se obávali, že by se cítila mimořádně křehká. Po týdnu s tím však neviděli žádné známky ohýbání nebo deformace. Co je také pozoruhodné, jak čistý je design Ultra. Má základní sadu tlačítek tečkovaných podél rámu. napájení a hlasitosti, quad reproduktory a mírné narážení kamery kolem zad. Skener otisků prstů je pod obrazovkou jako u galaxie Tab S7 Plus a na boku je port USB-C. Na základně je konektor Pogo pro dok na klávesnici.

Obrazovka

Obrazovka Tab S7 Plus byla vynikající s obřím 12.4palcový panel AMOLED. Ve skutečné módě Technoverse, o rok dál a byl nahrazen neuvěřitelně působivou Tab S8 Ultra.

S rozlišením WQXGA a 240 pixelů na palce je S8 Ultra svěží a díky obnovové frekvenci 120 Hz plynule klouzá menu klouzat. Dokonce i prémiové tablety, jako je iPad Air (2022), chybí na obrazovkách s vysokým občerstvení.

Poměr stran 16:10 zajišťuje, že je vynikající pro sledování 16: 9 představení-Letterbox je minimální a je stále použitelný pro filmy na širokoúhlé obrazovce-více než 10: 7 iPad Pro.

Ponořené než nejlepší tablet Apple, drobné rámy, které rámují obří obrazovku ultra Tab S8 Ultra, vytvářejí poměr 90 % obrazovky k tělu, což pomáhá malým zářezem. Ve srovnání se stále pohlcujícím iPadem, s 78.Poměr 3 % obrazovky k tělu, karta Samsung vyhrává téměř na každém kroku.

Jedna oblast Apple okraje před Samsungem je s jasem displeje, s ultra Tab S8 Ultra omezením na 300 nits. IPad Pro (2021) může stoupat blíže 1 000 nits. I když jsme neměli žádné problémy v interiéru ani v zataženém Londýně, každý, kdo bude používat své tablety venku v Bright Climes.

Výkon

Od spuštění řady Galaxy Tab S8 a S22 se vytočila trochu hoo-ha o škrtící. Takže zatímco čip Snapdragon 8 Gen 1 Tab S8 Ultra nemusí zabít největší chytré telefony, jeho výkon rozhodně chyběl.

Během naší doby s Ultra se hry hrály hladce a měřítka zapůsobily, s 3D Mark Wildlife Bodováním až 92 000. Nejvíce pozoruhodně jsme zjistili, že Wi-Fi a konektivitu obecně jsou hvězdný.

Tablet, který se připojil k vzdálené hře PlayStation Remote Play nebo Steam Link s routerem Wi-Fi 6, přehrával hry s prakticky žádnou latencí. Také jsme byli schopni streamovat hry pomocí Xbox Game Pass přes 5G s slušnými výsledky, ačkoli Google Stadia nehrál míč na zařízení, přičemž obrázek se v našich testech neobjevil na obrazovce (nejedná se o oficiálně certifikované zařízení Stadia).

Pak je tu Dex, rozhraní společnosti Samsung Desktop, které vystřelí na obrazovce tabletu nebo je připojeno k velké obrazovce bezdrátovým nebo kabelovým obsazením. Zapojte myš a klávesnici Bluetooth a celý systém se začíná cítit spíše jako plocha nebo notebook než kdy jindy. Hlavní nevýhodou používání Tab S8 Ultra jako notebook je skutečnost, že jeho dok na klávesnici prostě nefunguje na kole, díky čemuž je ergonomii na cestách největších omezení. Použijte to doma a linky se mezi zařízeními rozmazají.

S-pen v krabici

Tab S8 Ultra Ships s perem S, který doposud přináší nejnižší latenci jakéhokoli tabletu Samsung. 2.8ms. Samsung také přizpůsobuje své jedno rozhraní uživatelského rozhraní pro využití pera a veškerého prostoru na obrazovce. Split-Screen Multitasking Works ve třech aplikacích plus jedno plovoucí okno, a to zahrnuje poznámky Samsung, takže si můžete dělat poznámky na polovině obrazovky s PDF otevřeným v druhé polovině-ideální pro studenty. Obrazovka také dává uživatelům masivní plátno, na které se můžete čerpat, a Samsung také spolupracoval s vývojáři aplikací, aby do svých prémiových tablet přivedli některé z nejlepších.

V loňském roce společnost Samsung představila ClipStudio, výkonnou alternativu Photoshopu. Nyní, s řadou Tab S8, Lumifusion, je nejvýkonnější aplikace pro editaci videa třetích stran pro iPad nastaveno na přenesení-masivní vítězství pro tvůrce. Zatím není k dispozici, takže sledujte stránku vývojáře pro aktualizace.

Baterie a doplňky

S tabletem přichází velká baterie a tab S8 Ultra’s Clocks v 11 200 mAh, oproti zhruba 9 720 mAh v iPad Pro (12.9). Tato velká baterie také přináší velkou příležitost použít kartu jako napájecí banku pro váš smartphone s dodávaným kabelem USB-C. Na kartě S8 Ultra získáte skvělý čas v pohotovostním režimu-snadno několik dní s příležitostným používáním, ale čas obrazovky je asi osm až 10 hodin v závislosti na jasu.

Také po ruce. Tab S8 Ultra se nabíjí při 45 W, i když v krabici nedostanete nabíječku. Použili jsme nabíječku Fast Anker 735, která dosáhla 28 procent za 30 minut, a plné nabití za méně než dvě hodiny. Pokud jde o výdrž baterie, 30 minut přehrávání videa při plném jasu tablet vypustilo pouze o 30 procent a herní hry vypustily přibližně stejnou rychlostí.

Telefonický fotoaparát je pravděpodobně lepší než fotoaparát vašeho tabletu. takže pokud vám záleží na kvalitě, držte se svého smartphonu. To znamená, že Samsung Galaxy Tab S Ultra’s Dual-Front a Dual-Ord Cameras drží své vlastní ve světě tabletů.

Na zadní straně je hlavní fotoaparát 13MP a 6MP ultra široký, zatímco na přední straně je 12MP široký a 12MP ultralesa. Video Capture caps out při rozlišení 4 kB a Samsung načte kartu S8 se spoustou režimů natáčení, včetně nočního režimu, režimu portrétu a režimu Pro. Kvalita obrazu z přední kamery je působivá, stejně jako je Samsung převzetí středové fáze. funkce sledování předmětu společnosti Apple.

Tab S8 Ultra si můžete vyzvednout ve třech konfiguracích paměti. 8 GB RAM a 128 GB úložiště (999 GBP), 12 GB RAM s úložištěm 256 GB (1099 GBP) nebo 16 GB RAM a 512 GB úložiště (1249 GBP). Každá konfigurace je k dispozici s 5G za dalších 150 GBP.

Výrok

Galaxy Tab S8 Ultra je vynikající i výklenek.

Je příliš velké na čtení knih, ale ideální pro časopisy nebo robustní učebnice. Je trochu neohrabané sledovat film na něm ručně, ale podpěra ho a je to nejlepší tablet pro velké skined blockbusters, které si peníze mohou koupit. Hry dotykové obrazovky nebudou nejlepší, pokud nemáte obří prsty, ale připojte ovladač a ztratíte se pomocí dálkové hry PlayStaling, Steam Link nebo 3D Android Game.

Reproduktory tabletu jsou vynikající, jeho obrazovka je fascinující a skutečnost, že se také dodává s perem. Přidejte do mixu DEX Samsung a nejdražší tablet Android na scéně je také nejvíce vystupovaný a nejlepší pro sledování.

S jediným úderem proti tomu, že je dobrý, ne velký jas, Tab S8 Ultra je stále nejvyšší kvalitní tablet, který lze snadno doporučit uživateli energie, který chce, že dosud vydává nejlepší břidlice Samsung.

Věci říká.

Ultimate Android Tablet

Velikost obrazovky iPad-beating se setkává s technikou a elegantním designem pero wacom.

Náš verdikt

Neuvěřitelně štíhlý, elegantní design, brilantní, punčová obrazovka, která je expanzivní-ideální pro sledování, úpravy fotografií nebo skicování a spousta síly pomáhá Samsungovým románu, výklenek, pozorně velká Tab S8 Ultra vyniká-pokud se můžete přizpůsobit do vašeho pracovního postupu. IPad podporuje více kreativních aplikací a má jasnější displej, ale nemůže soutěžit, pokud jde o velikost a všestrannost.

Pro

  • Ohromující, odvážný, živý displej
  • Neuvěřitelně štíhlý design
  • S perem je součástí tabletu
  • Výkonný software

Proti

Proč můžete důvěřovat Creative Bloq

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Samsung’s Tab S8 Ultra je největší tablet, jaký jsme kdy viděli. Největší obrazovka iPad Pro je 12.9 palců; Samsung’s Tab S8 Ultra je 14.6 palců. Samsung jasně tlačí bar, pokud jde o velikost tabletu, ale větší není vždy lepší.

Žádný tablet nebyl skutečně schopen porazit iPad Pro pro kreativy. To není na iPadu, který je větší, má lepší obrazovku nebo více prémiového designu. je to na aplikacích. Appstore Apple obsahuje více kvalitních kreativních aplikací než Android’s Google Play Store-je to tak jednoduché.

Samsung však nedrží porážku. Pro začátek, díky tomu, že tab S8 ultra tak velká, Samsung dává Apple na zadní nohu. iPad Line prostě nemůže konkurovat, pokud jde o velikost. Dále vývojáři za LumaFusion oznámili (ale dosud doručili) verzi své aplikace pro sérii Tab S8.

S technologií AMOLED Screen AMOLED, která je neuvěřitelně hluboká, živá a bohatá, stejně jako pero v krabici a spoustou softwarových inteligentních, může Samsung nejnovější břidlice konečně svrhnout tvůrčí vládu iPad Pro Creative Reign? (V naší funkci Apple vs Samsung jdeme do hloubky.)

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Design

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra může být masivní tablet s obrovskou stopou, ale je to také směšně štíhlé. V pouhých 5.5 mm tenký, je to jako pramen technologie. Navzdory svému profilu podobnému waif, díky hliníkovému tělu z brnění, je robustní a váží 728 g, cítí se pevně v ruce.

Přední strana karty je opravdu všechna obrazovka, se dvěma kamerami s selfie, které se rozpadly ve zářezu, který se na obrazovce tak lehce rozřezává na obrazovce. Na rozdíl od linky iPad jsou přední kamery na dlouhé straně Tab S8 Ultra, což zlepší karta pro videohovory v orientaci na krajinu. Skener otisků prstů žije pod displejem na pravé straně karty.

Kolem stran karty S8 Ultra jsou portem USB-C pro data a nabíjení, otvory reproduktorů mikrovrstly do kovového rámu a tlačítko objemu a napájení. Pokud jde o záda, je to všechno matný kov, rána kamery a skleněný pás, kde se pero S magneticky drží na břidlici, bezdrátově nabíjení v tomto procesu.

S dostupnou pouze jednou z barev-grafit-styl může být přidán s pouzdrem třetí strany. Oficiální karta S8 ultra klávesnice Folio je k dispozici na 349.99, a můžete si také vyzvednout kufřík, všechny jsou však k dispozici v černé barvě.

Nemilujeme ani nenávidíme utilitární estetiku Tab S8 Ultra. Jeho matný kov vypadá z krabice, ale drží se na otiscích prstů, i když jemněji než lesklé sklo. Karta nevypadá tak dobře jako iPad zezadu, ale je to neuvěřitelně zvláštní vzhledem k tomu, jak štíhlá a pevná je. Zepředu je to také pohled na to, aby viděl díky této brilantní obrazovce AMOLED.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Screen

Když jsme na kartě S8 Ultra vypálili 4K video z Tokyo City a ukázali ho některým přátelům v matně osvětlené místnosti, byli přesvědčeni, že to byla 3D obrazovka. Tak je to pozoruhodné ultra displej.

Na rozdíl od iPadů, které používají LCD obrazovky, obsahuje Tab S8 Ultra největší obrazovku AMOLED, aby byla k dnešnímu dni zdokonalit jakýkoli tablet. To znamená, že jeho černoši jsou hlubší a inkoust, jeho barvy bohatší a více očí a jeho kontrastní úrovně jsou lepší. Pokud chcete tablet pro filmy a sledování obsahu, je to vše.

Dalším přínosem pro sledovatele filmů je poměr stran TAB S8 Ultra. Zatímco iPady jsou o něco více čtverce, s poměrem stran 4: 3 (stejně jako tradiční fotografie), obrazovka Tab S8 Ultra je 16:10. jen o něco širší než plná HD. To znamená, zda sledujete sérii Netflix v Full HD nebo celovečerní film v 21: 9, iPad vždy zobrazí masivní černé tyče na obou stranách obrázku. Na druhé straně série Tab S8 ne.

Stejně jako iPad Pro (ne iPad Air), i obrazovka Tab S8 Ultra je hedvábně hladká rychlost 120 Hz. To znamená, že nabídky a krmiva hladce posouvají a přidávají skutečný pocit rychlosti do celého uživatelského rozhraní.

Vlajková loď Samsung je zde jedna oblast, která zapadne za iPad, a to je jas a to je jas a. Zatímco iPad Pro Vyšplhá na 1000 nits a vyšší, Tab S8 Ultra uctívá kolem 420 nits. To je více než dostatečně jasné pro snadné sledování, poznámku a práci v interiéru a v zatažených venkovních prostorech, ale pokud máte tendenci používat tablet venku v jasném prostředí, může být viditelnost problémem.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: S Pen a Creative Apps

Na rozdíl od iPadů se celá série Tab S8 dodává s perem v krabici. konkrétně s perem. Tento stylus Samsung je dotyk kratší než tužka Apple a při prvním použití se cítí přirozenější vzhledem k měkčímu, více tipu pera. Používá také technologii Wacom a podporuje až 4 096 úrovní citlivosti tlaku s rozpoznáním naklonění. a funguje to skvěle.

Každé pero má tlačítko poblíž špičky. To buď aktivuje gumu v aplikaci Notes, vydání závěrky v aplikaci kamery, nebo příkazy vzduchu napříč různými aplikacemi. takže můžete ovládat aplikace ruční vlnou, pero v špičce. Díky tomu je pero S všestrannější a intuitivnější než Appleova tužka, ale s pohyblivými částmi a křehčím hrotem je to také méně prémie.

Předinstalovaný software, který vám pomůže vytěžit maximum z pero S zahrnuje poznámky Samsung-schopnou notaking a skicování aplikace, která může proměnit vaše ručně psané poznámky v text, ClipStudio. Nástroj pro skicování s podporou vrstvy a spoustou možností štětce a je zde také klávesnice rukopisu.

K dispozici jsou také aplikace pro pero třetích stran-Autodesk Sketchbook, koncepty a bambusový papír Wacom. Nejedná se však o opravu některých z nejlepších aplikací iPadu, jako jsou dobré poznámky a průlom, které nakonec nabízejí kvalitnější zážitek. I když můžete získat jádro Adobe aplikace jako Lightroom pro Tab S8 Ultra, bohužel, plná sada aplikací iPad. včetně Adobe Fresco, zatím není k dispozici pro Android.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Performance and Camera

Nejvyšší výkon a směšně inteligentní software znamená, že Tab S8 Ultra je zvíře, pokud jde o produktivitu a výkon.

Dex je rozhraní pro stolní počítače Samsung pro telefony a tablety Android. Vystřelí na mammotském displeji S8 Ultra, nebo když připojíte Ultra S8 k externímu displeji. Připojte klávesnici a myši Bluetooth a můžete snadno pracovat na více oknech, takže nadměrná tableta se cítí jako tradiční zařízení Windows nebo MacOS ve stylu.

Série Tab S8 můžete také použít jako rozšířený monitor pro váš počítač Windows 11 a s jeho dostatečným displejem je to perfektní společník pro 15palcový notebook, který vám poskytne přenosné nastavení s dvojím displejem, když venku a kolem.

Mix kamery Tab S8 Ultra bije většinu tabletů, i když padá za dnešní vlajkové smartphony. Přední i zadní část mají dvě kamery, široké a ultralegické moduly. Zadní kamery jsou nadřazené střelci vzhledem k tomu, že zabalí automatické zaostření, takže jsou všestrannější. To znamená, že Samsung přidává skvělou funkci pro fotoaparáty selfie-auto-framing. Stejně jako středová scéna Apple, to automaticky rámuje video s vámi ve středu, i když se trochu pohybujete kolem.

Velká baterie tabletu, 1100 mAh, udržuje tablet naživu po dobu asi devíti hodin přehrávání videa a pohodlné pár dní s mírným použitím. Pobije to při 45 W s kompatibilní nabíječkou, ale musíte si jednu vyzvednout samostatně vzhledem k tomu, že nejnovější telefony a tablety Samsung se neposílají s powerskými cihlami.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Verdikt

Díky své ohromující kvalitě obrazovky a poměru stran 16:10 je Galaxy Tab S8 Ultra nejlepší tablet pro sledování obsahu na. Jeho design je také ohromně štíhlý vzhledem k síle uvnitř a skutečnost, že se dodává s perem, je skvělá.

Tab S8 Ultra stojí 1 099/1 149 GBP, což z něj dělá mnohem lepší nákup v USA než ve Velké Británii. To znamená, že je to zhruba stejná cena jako iPad Pro 12.9, takže je to přímý konkurent.

Pro každého po kreativní tabletě je iPad Pro lepší volbou díky své mnohem lepší podpoře aplikací. To platí zejména, pokud jste uživatelem Mac, který může využít integraci Apple pro křížové zařízení.

Pokud však máte notebook Windows 11 a Android Telefon a chtějí, aby mohly koupit největší, nejlepší doprovodné peníze, nadměrná Galaxy Tab S8 Ultra je zázrak moderní technologie. Posouvá hranice a dává vám více obrazovky (a zase, plátno) než cokoli jiného na trhu. takže pokud jej dokážete zapadnout do svého pracovního postupu, nenajdete nic jiného, ​​co by mohlo nabídnout, co může.

Související článek:

Samsung Galaxy Tab S8: Váš kompletní průvodce kupujícím

Vyberte si mezi přenosnými, ale-výkonnými kartami S8, kartou pro vypracování notebooku S8 Ultra, nebo justrátovou kartou Středového dítěte S8.

Řada Galaxy Tab S8 vzala stylový design, nádherné displeje a spolehlivou výdrž baterie s řadou S7, přidal špičkový procesor a další RAM a provedl další vylepšení, která udržovala tabletu Android tablety Samsung.

Spolu s známou 11palcovou LCD Galaxy Tab S8 a 12.4palcová galaxie AMOLED TAB S8, První z it-druhu galaxie Tab S8 Ultra je 14.6-palcová monstrum s nejvyšším poměrem obrazovky k tělu, kterou jsme viděli v tabletu, a malým zářezem, který by neměl ovlivnit váš zážitek z prohlížení. Ultra je jediný model, který nabízí upgradované možnosti RAM výměnou za zvýšení ceny.

Pokud jste na trhu pro jeden z nejlepších tabletů Android, označili jsme tři modely Galaxy Tab S8 jako první tři dostupné u všech značek. Zatímco Galaxy Tab S9 by mohla dorazit v roce 2023, neexistuje žádná záruka; Takže pokud nejste nadšeni tabletem pixelů nebo nechtěte přepnout věrnost na iPad, není důvod čekat.

Ale která ze tří desek Galaxy Tab S8 byste si měli vybrat? Porovnáme specifikace a návrhy, které vám pomohou rozhodnout, které koupit.

Samsung Galaxy Tab S8: A obchody

Společnost Samsung oznámila řadu Galaxy Tab S8 9. února 2022 v Galaxy rozbalené a vydala své nové tablety 25. února.

Sledoval stejný cenový systém jako řada Galaxy S22, takže každá příslušná upgrade vás stojí 200. Galaxy Tab S8 a S8 stojí 700 a 900, jen o 50 více než jejich předchůdci, zatímco nová galaxie Tab S8 Ultra Clocks in 1 100.

Každá tableta je výchozí na 128 GB úložiště, i když můžete nainstalovat microSD kartu pro více než 1 TB více. Kupující Galaxy Tab S8 nebo S8 mohou zaplatit příplatek 80 za získání 256 GB úložiště, bez upgradu RAM. S Tab S8 Ultra Galaxy Platíte 100 navíc za skok na 12 GB/256 GB paměti (1 200) nebo 200 navíc za 16 GB/512 GB (1 400).

Pouze Galaxy Tab S8 Plus má 5G buněčnou možnost pro 1100 prostřednictvím Verizonu, T-Mobile, ATT nebo Uscelular. Tento model je omezen na 128 GB úložiště.

Pokud máte zájem o některou z těchto tablet, prázdninová sezóna je skvělý čas na nákup. Například Samsung prodává Galaxy Tab S8 Ultra až 400, zatímco Galaxy Tab S8 a S8 jsou 100 a 150 OFF. A pokud máte co obchodovat, získáte vylepšený kredit na snížení ceny.

Největší sleva, kterou jsme viděli na jakémkoli tabletu Samsung, můžete ušetřit 400 na verzi 16 GB/512 GB, což v podstatě činí o 200 méně než 8 GB Ultra za plnou cenu. Toto je verze, kterou jsme testovali a měli rádi jako možný přeměnění notebooku, ale bylo těžké ji doporučit za tuto cenu. To není případ této ceny!

Design Samsung Galaxy Tab S8

Každý, kdo použil Galaxy Tab S7 nebo Tab S7, zjistí, že jejich protějšky 2022 vypadají a cítí se pozoruhodně podobně. Tablaxy Tab S8 a S8 mají přesně stejné rozměry, hmotnost, kvalitu zobrazení, magnetické proužky pero a stylistické leptání podél zadních okrajů jako jejich předchůdci.

Dokonce i barevné možnosti jsou pozoruhodně podobné: řada S7 nabízela mystickou černou, stříbrnou, bronzovou a modrou, zatímco S8 je dodáván v grafitu (aka černý), stříbro a růžové zlato (které vypadá téměř identicky pro bronzový S7).

Samsung dělá upgrade o jeden design: Tvrdí, že hliníkový materiál použitý s S8 je „o 30% více odolný vůči škrábancům a o 40% méně náchylné k ohýbání“ než materiál S7, takže to zvládne oděrky a drsné zacházení lépe než dříve. Společnost Samsung také částečně postavila kartu S8 s „plastovými komponenty repeduovanými z vyřazených rybářských sítí“ v rámci udržitelnosti.

Z těchto tří karb S8s, 11 palců, 1.1LB. Karta LCD je s největší pravděpodobností pohodlná pro příležitostné použití mimo stůl a přitom nabízí spoustu nemovitostí na obrazovce ve srovnání s většinou rozpočtových tabletů.

12.4 palce, 1.27lb. Galaxy Tab S8 není dlouho přenosný ani pohodlný po dlouhou dobu. Přesto je to vlastně tenčí než karta S8 a není zdaleka tak neradověká jako ultra. Masivní displej AMOLED vám dává bohatší barvy a více prostoru pro používání více aplikací najednou; Je to perfektní přizpůsobení krytu klávesnice pro režim DEX.

Pokud jde o Galaxy Tab S8 Ultra, má extrémně tenké rámy, které maximalizují 14.6-palcový displej pro téměř dosažení okrajů tabletu. To znamená, že ultra má pro selfie kamery malý zářez, ale ve většině případů to nebudete mít obzvláště patrné.

Co je více frustrující, je to, že tyto nepatrné rámy způsobují, že je velmi nejisté držet se, aniž by se náhodně dotkli obrazovky nebo namáhali ruce. Přidejte 1.Hmotnost 6 liber a je zřejmé, že ultra je tablet, který budete chtít použít na stole s krytem klávesnice a stojan.

Galaxy Tab S8 vs. S8 vs. S8 Ultra Specifikace

Čipová sadaZobrazitPaměťÚložný prostorZadní kameraPřední kamerabaterieZvukOvěřováníPřipojeníS peroSlot karty microSD3.5mm konektor pro sluchátkaRozměryHmotnostBarvy
Snapdragon 8 Gen 1 Snapdragon 8 Gen 1 Snapdragon 8 Gen 1
11palcový LCD (120 Hz), 2560 x 1600 12.4palcový Super Amoled (120 Hz), 2800 x 1752 14.6-palcový Super Amoled (120 Hz), 2960 x 1848
8 GB 8 GB 8 GB, 12 GB nebo 16 GB
128 GB nebo 256 GB 128 GB nebo 256 GB 128 GB, 256 GB nebo 512 GB
13MP AF 6MP UW Flash 13MP AF 6MP UW Flash 13MP AF 6MP UW Flash
12MP UW 12MP UW 12MP FF 12MP UW
8 000 mAh li-ion s rychlým nabíjením 45 W 10 090 mAh li-ion s rychlým nabíjením 45 W 11 200 mAh li-ion s rychlým nabíjením 45 W
Quad reproduktory Dolby Atmos Quad reproduktory Dolby Atmos Quad reproduktory Dolby Atmos
Odemknutí obličeje, otisky prstů na tlačítku napájení Odemknutí obličeje, senzor otisků prstů Odemknutí obličeje, senzor otisků prstů
Wi-Fi 6e (6GHz), Bluetooth 5.2 Wi-Fi 6e (6GHz), Bluetooth 5.25g (volitelné) Wi-Fi 6e (6GHz), Bluetooth 5.2
️ (6.2ms latence) ️ (2.Latence 8ms) ️ (2.Latence 8ms)
️ (až 1tb) ️ (až 1tb) ️ (až 1tb)
9.99 „x 6.51 „x 0.25 „ 11.22 „x 7.28 „x 0.22 „ 12.85 „x 8.21 „x 0.22 „
1.10 lb 1.27 lb 1.60 lb
Grafit, stříbro, růžové zlato Grafit, stříbro, růžové zlato Grafit

Jak se karta S8 liší od Tab S7 a iPadů

Majitelé Tab S7 nebo Tab S7 se mohou ptát, zda stojí za upgrade na kartu S8, vzhledem k tomu, jak podobné vypadají a vzájemně se vystupují. Máme průvodce na kartě Galaxy S8 vs. S7 a Galaxy Tab S8 vs. S7 vám pomůže rozhodnout se, ale shrneme hlavní body níže.

Co se týče toho, co se nezměnilo, TAB S8 a S7 sdílejí stejné rozlišení a jas displeje, velikost baterie. ačkoli Snapdragon 8 Gen 1 bude efektivnější než starší Snapdragon 865. nabíjecí rychlost, quad reproduktory, rozšiřitelné úložiště, a váha. Totéž platí pro modely velikosti plus.

Pokud jde o to, co se změnilo, dostanete 2 GB navíc RAM, upgradovanou 12 GB UW selfie Cam pro zlepšenou kvalitu videohovoru, podpora Wi-Fi 6e namísto Wi-Fi 6, kratší latence pera s rychlejšími odpověďmi, výše uvedená poškrábaná. a (co je nejdůležitější) upgrade výkonu Snapdragon 8 Gen 1.

Jsou tyto změny dostatečně na to, aby doporučily nákup novějšího modelu? Argumentovali bychom ano, zvláště pokud můžete jeden na prodej. Zatímco Snapdragon 865 zůstává podle dnešních standardů slušný, začne zaostávat pro náročnější aplikace, zejména s pouhými 6 GB RAM. A Galaxy Tab S7 obdržela svou poslední hlavní aktualizaci OS. Android 13. zatímco řada S8 nakonec zasáhne Android 16. Ano, Tab S7 bude stále dostávat aktualizace zabezpečení do roku 2024, ale pro přístup k nejnovějším funkcím budete pravděpodobně chtít upgradovat, pokud si to můžete dovolit.

Skutečná bitva je mezi kartou S8 a iPadem (2022) nebo kartou S8 Ultra vs. iPad Pro. Apple iPados zůstal nejoblíbenějším ekosystémem tabletů pro spotřebitele i vývojáře aplikací po celá léta, ale režim společnosti Samsung Dex se ukázal jako spolehlivější pro produktivitu než notoricky notoricky manažer Apple, než notoricky manažer Buggy Stage.

IPad Pro má zdaleka nejsilnější výkon, jeho kvalitní notebooky M1 čip, které daleko převyšují cokoli, co může mobilní čip Snapdragon nabídnout i s 16 GB RAM. Tab S8 Ultra vám dává mnohem více prostoru na obrazovce, ale iPad Pro má zvládnutelnější velikost pro přenosné použití a dostupnější příslušenství. Oba mají podobné rozlišení a jas s občerstvením 120 Hz, ale zdá se, že jsme zjistili, že iPados to lépe využívá.

Pokud jde o bitvu o tablety na základní úrovni, nejnovější iPad 10. generace je dostupnější než Galaxy Tab S8 se srovnatelnými kamerami, rozlišením displeje a podporou softwaru spárované s mnohem lepším výkonem. Na druhou stranu musíte přijmout některé downgrades, jako je displej 60 Hz a dolní zvuk. Můžete upgradovat na iPad Air M1 na bitvu, i když to skončí o něco dražší, pokud zaplatíte za více než 64 GB úložiště.

Nakonec bude vaše rozhodnutí záviset na tom, zda používáte produkty Apple nebo Android; Tab S8 se bude spárovat mnohem lépe s jakýmkoli telefonem Android nebo Windows, které vlastníte, zatímco iPad se zjevně perfektně synchronizuje s iPhone nebo MacBook.

Samsung Galaxy Tab S8: S Pen a příslušenství

Všechny tři modely Tab S8 se dodávají s perem. Najdete magnetické proužky na horní a zadní straně tabletu a některé příslušenství krytí klávesnice by mělo mít slot pro pero. Přesto může být snadné ztratit přehled, pokud nejste opatrní.

Pokud si vyberete ultra Tab S8 nebo S8, získáte „nové a vylepšené S pero, které používá algoritmus predikce pro ultra nízkou latenci.„Konkrétně získáte rychlost latence 2.8ms, zatímco karta S8 nabízí 6.2ms a série Tab S7 nabídly 9ms.

V opačném případě se žádná z tabletů galaxie S8 neposílá s nabíječkou, klávesnicí nebo pouzdrem v krabici. Zejména s Ultra Galaxy Tab S8 a S8 jsou příliš velké na to, aby se pravidelně používaly ve formě kapesních počítačů, takže si budete chtít koupit pouzdro s stonkem a klávesnicí pro produktivitu. Ale i pro kartu S8 budete chtít nějakou ochranu před poškozením a způsob, jak uložit své pero, pokud jej vezmete na silnici.

Naši průvodci na nejlepších případech Galaxy Tab S8, Tab S8 Plus případy nebo Tab S8 Ultra případy vám začne v závislosti na tom, jaký model jste si vybrali koupit.

Oficiální kniha Kytíčka S8 si můžete zakoupit ve všech třech velikostech; Je to drahé, zejména pro ultra verzi s podsvícení a trackpadem, ale umožňuje vám okamžitě připojit nebo odpojit při obcházení manuálního připojení Bluetooth. Jinak můžete ušetřit spoustu peněz pomocí klávesnice Bluetooth.

Všechny tři tablety nabízejí nabíjení 45 W, takže budete chtít nabíjecí blok a kabel schopný zasáhnout tuto značku. Vybrali jsme devět spolehlivých nabíječek Tab S8, které zasáhly tuto specifikaci, pokud je potřebujete.

Ať už si koupíte pouzdro, budete chtít chránit svůj masivní, nádherný displej před poškrábáním a poškozením. Chrániče obrazovky S8 nebo chrániče obrazovky Galaxy Tab S8 nebo chrániče obrazovky S8 Ultra Screen zajistí, že váš vizuální zážitek na tabletu nebude zničen bez narušení vaší citlivosti na pero.

Software Samsung Galaxy Tab S8

Všechna tři zařízení spuštěna s jedním uživatelským rozhraním 4.1 na základě Android 12. Společnost Samsung slíbila čtyři upgrady OS, což znamená, že by měl obdržet jedno UI 8 (nebo Android 16) v roce 2026. Dostanou také pět let aktualizací zabezpečení do roku 2027.

Jeden UI 4 na kartě Galaxy S8 nabízí nový nástroj pro „rozdělení obrazovky do tří oken se čtyřmi možnostmi rozvržení a dokonce se přizpůsobit přesné výšce, velikosti a rozvržení, které potřebujete pro jakýkoli daný úkol.“

Své oblíbené aplikace můžete připnout na skrytý hlavní panel na pravém horním letu. Poté, co otevřete jednu aplikaci, jednoduše přetáhněte pero S, abyste odhalili hlavní panel a poté na displeji vypněte druhou (nebo třetí) aplikaci, abyste mezi nimi rozdělili prostor obrazovky. Můžete sklouznout hranice mezi aplikacemi a dát další místo než zbytek.

Nebo můžete připnout malou vyskakovací aplikaci nad jinou aplikací na celou obrazovku a pak tuto aplikaci minimalizovat, když s ní budete hotovi. Ať už dáváte přednost multitaskingu, software Samsung to může podpořit.

Samozřejmě můžete také použít tablet jako druhou obrazovku s počítačem Windows, pokud jednoduše potřebujete více zobrazovacího prostoru. Nebo můžete použít režim společnosti Samsung DEX, abyste se spoléhali na tradiční uživatelské rozhraní pro stolní počítače namísto Androidu, pokud máte myš a klávesnici, abyste se k ní připojili.

Samsung Galaxy Tab S8: Což byste měli koupit?

S žádným z Galaxy Tab S8s se nemusíte nutně pokazit, vzhledem k tomu, že všechny tři mají stejný procesor, displeje s vysokým rozlišením s hladkými rychlostmi občerstvení 120 Hz, Quad Stereo reproduktory, srovnatelně vysoký život baterie a pera s nízkou latentností s pery. Takže co byste si měli vybrat?

Standardní galaxie Tab S8 je nejdostupnější a nejpohodlnější držení po dlouhou dobu. Pokud chcete něco pro streamování obsahu v posteli, nejmenší tablet může být vaše nejlepší sázka. I když jste sníženi na LCD displej místo AMOLED, ztrácíte bohatší barvy, ale získáváte jasnější displej a delší výdrž baterie.

Přesto jsme doporučili Galaxy Tab S8 jako ten, který si můžete koupit přes kartu S8 a ne kvůli upgradu displeje. Upřímně řečeno, všechny řady Tab S8 jsou příliš drahé na nákup jen pro příležitostné streamování. Pokud si jeden kupujete, budete chtít použít funkce produktivity a multitasking software; A za to je 11 palců příliš malý. 12.4palcová karta S8 téměř odpovídá většině notebooků ve velikosti displeje, což vám dává dostatek prostoru pro práci bez namáhání očí.

Pro nejlepší zážitek z produktivity budete chtít Galaxy Tab S8 Ultra, protože si můžete koupit jeden s 16 GB RAM a jeho 14.6-palcový displej vám dává veškerý pracovní prostor, který potřebujete. Tab S8 Ultra je však příliš velká na to, aby vůbec fungovala jako přenosné zařízení, zatímco můžete použít kartu S8 v ručním režimu bez přílišného nepohodlí.

Náš senior editor pro tablety Andrew Myrick popsal, jak používá Tab S8 Ultra v každodenním životě, od Steam Link a Xcloud Gaming po úpravy fotografií a video schůzky. Určitě je to zařízení, které si užíváme. Jako stolní tableta je ultra přesvědčivou volbou.

Je jen na vás, zda chcete plně upgradovat na nejvýkonnější možnou kartu Galaxy, „Downgrade“ na výkonný 11palcový tablet, který zaškrtne více polí, nebo si vybrat pohodlnou střední zemi s plusem. I když doporučujeme kartu S8, něco kompaktnějšího nebo silnějšího může sloužit jako lepší fit. Nebo byste mohli počkat na rušenou Galaxy Tab S8 Fe, pokud chcete upřednostňovat úsporu peněz především.

Jakmile si vyberete, které koupi můžete koupit, do záložky našeho průvodce o prvních 10 věcí, které máte co do činění s vaší Tab S8, které vám pomohou usadit se s vaším novým tabletem.

Samsung’s Galaxy Tab S8 Ultra měla být chromebook

Zapomenout na Android: Chrome OS je flexibilnější volbou pro velký tablet vytvořený pro práci a zábavu.

Správce editor Josh Goldman je odborník na notebook a píše je a kontroluje je, protože vestavěná Wi-Fi byla volitelná funkce. Pokrývá také téměř cokoli spojeného s PC, včetně klávesnic, myší, doků USB-C a PC herní příslušenství. Kromě toho píše o kamerách, včetně akčních vaček a dronů. A zatímco on se nepovažuje za hráče, tráví je příliš mnoho času hraním na ně.

  • než dvě desetiletí zkušenosti s psaním o PC a příslušenstvích a 15 let psaní o kamerách všeho druhu.

Samsung‚s Galaxy Tab S8 Ultra vypadá, že to bude úžasné, pokud se váš tablet v těchto dnech cítí trochu příliš malý. Ve středu oznámeno na rozbaleném akci Samsung s novým telefonem Galaxy S22. Tab S8 Ultra je gigantický 14.6-palcový prémiový tablet s odnímatelným podsvíceným klávesnicí v plné velikosti, která obsahuje dotykovýpad a podporu pro aktualizovaný stylus Pen Pen pro vylepšený pocit pera na papíru na displeji. Má také některé zabijácké specifikace včetně duálních 12 megapixelových kamer orientovaných na přední stranu, Wi-Fi 6E a 4K Video Capture.

Tablet, který je nyní k dispozici pro předobjednávku a lodě koncem tohoto měsíce, určitě vypadá, že to bude hodná konkurence pro 12 Apple.9palcový iPad Pro (a má některé výhody, Apple by měl zvážit přidání). Obě tablety jsou určeny pro zábavu, kreativní práci a produktivitu. IPad Pro může dělat tyto první dvě věci žádný problém a pravděpodobně to bude stejné pro kartu S8 Ultra. Ale iPados a Android jsou stále pozadu, pokud jde o produktivitu.

Proto by mělo větší smysl přeskočit Android pro toto zařízení a vytvořit to, co by mohlo být nejlepším chromebookem oddělitelném dva-v jednom dosud. Integrace obchodu s hrami Chrome OS v kombinaci s webovými aplikacemi a obecnou flexibilitou pro práci a zábavu z něj dělá lepší volbu. Tady je důvod.

Dex je skvělý, ale stále řešení

Dex, rozhraní společnosti Samsung Desktop-Experience pro její zařízení Android, je klíčem k přitažlivosti Tab S8 Ultra jako stroj produktivity. V podstatě dává tabletu rozhraní, které vypadá spíše jako Windows nebo MacOS a umožňuje Android větší použitelnost pro práci a školu, včetně klávesnice, myši a podpory externího monitoru. A také to umožňuje používat okno verze vašich aplikací pro snazší multitasking s nimi vedle sebe nebo se překrývat.

Nepoužil jsem nejnovější verzi DEX, která bude na S8 Ultra, ale použil jsem jeho předchozí verze, když jsem se poprvé dorazil na galaxii se S4. Vždy se to cítilo jako nedokončená práce. Ne všechny aplikace fungují v režimu DEX a ani ty, které to dělají, nejsou vždy podporovány 100%.

Chromebooky mají režimy stolních počítačů a tabletů

Je zcela jasné, že Tab S8 Ultra je navržen tak, aby byl tablet a notebook stejných dílů, tak proč nedat OS, který může lépe zvládnout přepínání mezi nimi? Chromebooky to mohou udělat jen. Modely jako Lenovo’s Chromebook Duet a HP’s Chromebook X2 11 mají stejný konstrukci odnímatelné klávesnice dva v jednom jako ultra.

Tyto chromové knihy mají používány jako notebook, tradiční zážitek z OS pro stolní počítače. Vyjměte však klávesnici a Chrome OS se může přepnout na rozhraní přátelsky pro dotykové. Jsou také povoleny perem, takže použití vynikajícího pero Samsung pro psaní nebo kresbu je stále možné.

Google splňuje superstar

Společnost Samsung spolupracovala s Googlem na tom, aby se série Tab S8 zlepšila pro videohovory a živé sdílení pomocí Google Duo. Budete moci dělat věci, jako jsou videa Co-Watch na YouTube nebo spolupracovat pomocí aplikace Whitedoward Google, Jamboard. Má také dvě kamery s vysokým rozlišením vpředu a software, který může automaticky přeformulovat obrázek tak, aby se soustředil na vás a ostatní na kameře.

Jde o to, že pokud jde o videokonference, je to setkání, zoom a týmy, o které se většina lidí stará, o kterých Chromebooks nedokáže zvládnout žádný problém, a to vše, zatímco jiné aplikace běží na pozadí pro multitasking.

Hraní by bylo stále skvělé

Největší přitažlivost Ultra pro mnohé bude pro hraní her. Na obrazovce OLED této velikosti budou nejlepší hry Android bezpochyby pop a v kombinaci s jeho čtyřmi reproduktory to pravděpodobně poskytne úžasný, pohlcující zážitek.

Přechod na Chrome OS však nic z toho nemění, protože by stále mělo přístup do obchodu Play pro načtení her Android na tomto tabletu. Navíc, cloudové herní služby jako Nvidia Geforce, Microsoft Xbox Cloud Gaming a Google Stadia jsou přístupné také na chromebooku, také. A s Wi-Fi 6e z karty S8 bude mít spoustu bezdrátové rychlosti pro hladký streamování.

Největší překážkou pro kartu S8 Ultra jako Chromebook by pravděpodobně byla cena. Ultra začíná na 1 100 a já bych neočekával, že by tato cena se snížila z Androidu na Chrome OS. Mnoho lidí si stále myslí o Chromebookech jako levných s omezenými schopnostmi a placení za prémiové není vyloučeno. Ale opět, Chrome nabízí větší flexibilitu než Android se zařízeními, jako je tato, a to je to, co bych určitě chtěl za tuto cenu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS