Samsung Galaxy Z Fold 3 Review. Galaxy Z Fold 1

Samsung Galaxy Z Fold 3 Review

U smartphonu to není moc Ritzier než Samsung Galaxy Z Fold 3, krátký plácnutí diamantů a zlata na rám. Série Galaxy Z Fold je ukázkou nových technologií displeje pocházející ze Samsung již několik let a Galaxy Z Fold 3 možná konečně vložila správné množství polštiny do balíčku. Ale za cenu za pokles 1 800 čelistí to stojí dvakrát tolik než mnoho typických prémiových smartphonů. Uvidíme tedy, jestli se to podaří zdvojnásobit schopnosti a kvalitu, aby to ospravedlnilo.

Design a funkce

Samsung Galaxy Z Fold 3 je jedinečný mezi telefony, které obvykle najdete na regálech obchodů. Je to jeden z mála telefonů, které mají skládací displej a část ještě menší podmnožiny, která zabalí extra velký skládací displej.

Design telefonu jej může téměř nechat létat pod radarem. Na první pohled vypadá Samsung Galaxy Z Fold 3 jako poněkud typický smartphone s 6.2palcový displej, i když ten, který má neobvyklé množství rámečku pro smartphone 2021 Samsung. Bližší inspekce odhaluje skládací povahu telefonu. Galaxy Z Fold 3 se může rozvinout jako kniha, která odhalí 7.6-palcový displej uvnitř.

Navzdory jedinečnému designu se Galaxy Z Fold 3 stále může pochlubit některými fit a povrchovou úpravou vlajkových telefonů Samsung Galaxy. Je zabalen do elegantního hliníkového rámu s Gorilla Glass Victus na exteriéru, i když předem aplikovaný chránič obrazovky snadno škrábance. Vtípky návrhového limitu, které však elegance nutí vnější displej, aby se napěchoval vedle prostoru přiděleného pro závěs a vyžadoval, aby byl na vnitřním displeji vždy přítomen chránič obrazovky a záhyb. Samotný závěs může mít nějaký ohromující vnitřní design, který bude udržovat prach a vodu. telefon dokonce vydělává hodnocení IPX8 pro ochranu před úplným ponořením ve vodě. ale způsob, jakým se rám obou stran připojuje k palubnímu stylu, postrádá styl.

Stejně jako produkt Samsung jako vždy, oba displeje jsou alespoň brilantní. Oba jsou pixel-husté dynamické AMOLED 2x panely s adaptivním obnovovacím rychlostí až do 120 Hz pro výjimečnou hladkost a oslňující jasné jas. Ten druhý detail je zásadní, protože je to pouze tehdy, když je vnitřní displej jasně osvětlen, může skrýt jinak do očí bijící záhyb. Bohužel, tento flexibilní displej vidí, jak se při pohledu na úhly pohledu na úhlu pohledu a stmívání barev, takže jej vylučuje v polopolomované poloze v polovině otevřené poloze. Externí displej pracuje v polovině otevřené poloze, což umožňuje použití hands-free používat se k režimu stanu 2-v-1 notebooku.

Rozměry telefonu se v důsledku všeho, co se týká, jsou trapné. Telefon je vysoký a tenký, zatímco je uzavřen, a přední displej je úzký (24.Poměr stran 5: 9!) do té míry, že je těžké použít. Interní displej je mezitím poměrně velký a blízký aproximace k čtverci, což poskytuje ekvivalent dvou obrazovek smartphonů vedle sebe, ale není o nic méně nepříjemné interagovat s nimi než externí displej s jeho těžkopádnou velikostí. V obou případech bude telefon pravidelně vyžadovat dvě ruce. Zjistil jsem, že se natahuji, abych oslovil věci stejně často, jak jsem stísněný do vesmíru, není tam docela šťastné médium. Při 271 gramech je to těžký telefon, i když ne tak těžký, jak by se dalo očekávat pro tak velké zařízení.

Jako prémiová vlajková loď Samsung není mnoho funkcí, které tento telefon přeskočil. Stále nabízí bezdrátové nabíjení, i když pouze rychlostí 10 W než 15 W, které mohou podporovat některé jiné telefony Samsung. Má stereofonní reproduktory, které zabalí nějaký úder. Samsung přeskočil snímač otisků prstů pod displejem a šel na možnost na boku, která funguje skvěle (a konzistentněji než ta, která se nachází na Galaxy S20). Do vnitřního displeje je také záludný selfie fotoaparát pro nižší displeje. Má řadu pixelů s nízkým rozlišením, které mu poskytují modicum tajnosti, když se na to nedíváte přímo, i když ve skutečnosti to design způsobuje, že se téměř tolik vyčnívá, když se na to díváte přímo na to, že se nenechám. T víš, proč se Samsung dokonce obtěžoval.

Fanoušci sestavy poznámky společnosti Samsung budou milovat zahrnutí podpory pero S v tomto telefonu, i když to není zdaleka tak integrované jako v sérii noty. Galaxy Z Fold 3 podporuje pouze speciální edici Pen Fold nebo S Pen Pro pouze na jeho vnitřním displeji, a přestože je efektivní pro čmádání na tento vnitřní displej, nemá všechny stejné funkce (jako je vzdálená závěrka kamery), které učinil s perem tak mocným nástrojem pro sérii noty. Je natolik působivé, že Samsung dostal S pero do práce, stejně jako to, že existuje mezera mezi dvěma digitizátory Wacom, kde je záhybem displeje. Zkuste, jak bych mohl, nemohl jsem při psaní nad záhybem detekovat žádné zvláštní chování, i když jsem na něm začal své linie.

Software

Samsung Galaxy Z Fold 3 přichází spuštěn Android s One UI 3 Samsung Specificky přizpůsobené pro řadu Z, přichází s nějakou další kontrolou, aby lépe využila multitaskingového potenciálu telefonu a aby se loď plavila hladce, když se potřebuje přepínat sem a tam a dopředu mezi dvěma různými displeji.

Telefon není přetížen Bloatware a nemá pocit. Nový doplněk je zde hlavní panel, který je domovem pro aplikace s rozdělenou obrazovkou. Aplikace přetažené na obrazovku z tohoto hlavního panelu, zatímco jiná aplikace je otevřená, mohou spustit v okně s více úkoly a kombinace aplikací lze nastavit tak, aby se automaticky spustily vedle sebe. Hlavní panel také zobrazí nedávné aplikace. A pokud nestačí dvě aplikace najednou, režim tabletu podporuje tři aplikace běžící vedle sebe. Samozřejmě, dokonce i s větším displejem, některé věci se opravdu stískají, když je nastavíte na multitask.

Přehodnocení oken pro multitasking není vždy intuitivní a má některé nedostatky, jako jsou tyto malé bary GUI, které sedí blízko horní části okna multitaskingu bez ohledu na to, i když zakrývá část videa. Samsung také zmeškal příležitost poskytnout hráčům gamepad na obrazovce, funkci LG přibitý s případem s dvojitou obrazovkou pro některé z jeho konečných telefonů. jako je to LG G8X THETQ.

Hraní a výkon

Samsung opravdu udělal jednu oběť, když došlo k výkonu tohoto telefonu: baterie. Stejně jako zbytek sestavy Galaxy S v letošním roce, Galaxy Z Fold 3 je poháněn čipovou sadou Snapdragon 888 a veškerými svaly, které balí. Telefon funguje v souladu s podobnými Galaxy S21 a Galaxy S21 Ultra s úhledným výkonem. Z Fold 3 jde o něco dále a ukazuje, kolik energie nabízí čipová sada Snapdragon 888, protože telefon je schopen spustit tři aplikace současně na velké obrazovce a neukazuje známky boje pod tímto pracovním zátěží. 12 GB OF. 12 GB OF. 12 GB OF. 12 GB OF. 12 GB of Ram je zde užitečný.

Hraní tlačí telefon, ale stále běží výjimečně dobře. Závodil jsem kolem nejvyššího grafického nastavení v Asfaltu 9 a jediné, kdy telefon ukázal, že závěsy byly na samém začátku každého závodu, protože mapa se stále nakládala. Jakmile závod byl zapnutý, telefon běžel dokonale hladce bez ohledu na to, jaký chaos se vyskytl na obrazovce

Galaxy Z Fold 3 se zahřívá, zatímco pod zátěží her nebo multitaskingu. Toto teplo se pro tento telefon zdálo nevyhnutelné. Tenký design nepřispívá také k rozptylu zahřívání nebo extra chladicí hardware uvnitř a obě samostatné baterie mohou vidět také zahřívané věci. Extra velký displej je také větší tah napájení, který by viděl, jak se baterie trochu zahřejí. Nebylo to bolestně horké, ale nebylo to ani pohodlné.

Životnost baterie nemusí být tak působivá jako některé další vlajkové telefony na trhu, ale Samsung Galaxy Z Fold 3 mě vlastně překvapil. Má baterii 4 400 mAh (rozděleno na dvě části), která je pouze o 10% větší než baterie 4 000 mAh Galaxy S21, ale telefon má extra velký displej. Přesto telefon stále dělá překvapivě dobrou práci, která trvá celý den. Během mého testování jsem to nikdy neměl Peter před tím, než byl den hotový, a to zahrnovalo dny s zdlouhavými herními sezeními, plnohodnotnými dvěma hodinovými filmovými prohlídkami a dokonce tříhodinovou jízdou s Galaxy Z Fold 3 sloužící jako úžasný GPS přístroj.

Dva rušné dny používající větší displej telefonu by se rozsáhle natahovaly, ale menší displeje může pomoci udržet nízké používání baterie.

Fotoaparát

Pojďme to dostat z cesty, Galaxy Z Fold 3 nenabízí zážitek z kamery na stejné úrovni jako ultra Galaxy S21, i když to stojí stovky dolarů více. Většina kamer na Z Fold 3 je dobrá, přičemž hlavní senzor skutečně zvyšuje teplo, ale nedostatek objektivu zoomu periskopu udržuje výkon poněkud omezený. To znamená, že fotografování fotografií s vnitřní obrazovkou jako masivního hledáčku usnadňuje náhled fotografií.

Galaxy Z Fold 3 má následující kamery:

 • 12MP ultrawide na f/2.2
 • 12MP široký na f/1.8 s OIS
 • 12MP 2x teleobjektiv na f/2.4 s OIS
 • 10MP dopředu (exteriér) na f/2.2
 • 4MP dopředu (interiér) na f/1.8

Střelba s Galaxy Z Fold 3 je zvědavý úkol. Všude jsou kamery. Malá externí obrazovka má svůj vlastní fotoaparát Punchhole Selfie, zatímco velká vnitřní obrazovka má fotoaparát pod displejem a pak jsou na zadní straně telefonu tři kamery.

Externí selfie kamera je slušná, zachycuje ostré detaily a realistické barvy i za stmívanějších podmínek. Každý, kdo hledá skvělý selfie, však může používat hlavní kamery otevřením telefonu a nadále používat externí displej jako hledáček. Je to trochu neohrabané, ale to je mnohem lepší výsledky fotografie. Interní selfie kamera je mnohem horší, zachycuje méně detailů a nabízí barvu, která se více podobá rozpočtové webové kameře. Vzhledem k jedinému důvodu používání interní kamery je pravděpodobně pro videochat během multitaskingu, kvalita může být přijatelná.

Systém zadní kamery poskytuje širokou, ultralehkovou a 2x zoom fotoaparát. Samsung zde odvedl dobrou práci, aby se zbarvení objevilo konzistentní mezi třemi různými kamerami a při přechodu z jednoho senzoru na ostatní není dramatický kompromis v kvalitě obrazu. Pořizují několik kvalitních výstřelů, zejména v dobrých podmínkách osvětlení, i když hlavní senzor je jediný, který drží také v tmavším prostředí.

Všiml jsem si, že se z telefonu rozhoduje o tom, který senzor použije pro výstřel, často se rozhodl použít hlavní senzor pro výstřel zoomu, i když je nastaven na 4x zoom. To bylo chování, do kterého jsem narazil na Galaxy S21 Ultra, ale v tomto případě to není způsobeno tím, že můj prst matou žádný laserový senzor AF, protože tam není žádný. Hlavní senzor dělá dostatečně dobře pro 2x zoom, ale za tím mám pocit, že skutečný objektiv zoomu bude lépe fungovat. Faktor zoomu 2x je v tomto případě docela zklamáním, protože Samsung ukázal, o kolik dále může jít s Ultra S21, a digitální zoom zachytí při 10x a zároveň poskytuje výsledky, které nevydrží proti zoomu Galaxy S20 schopnosti v přestřelce vedle sebe.

Smarts společnosti Samsung také trochu chybí, pokud jde o rozhodování o tom, kdy použít noční režim. Často se snažím zachytit výstřel koček do tmavšího nastavení a telefon se často přepne na dlouhou expozici, což zaručuje špatný výsledek, pokud se kočky pohybují, a to tak učiní, i kdyby byla fotografie přijatelně osvětleno bez nočního režimu.

Průvodce nákupem

Samsung Galaxy Z Fold 3 je k dispozici od společnosti Samsung za 1799.

Výrok

Je těžké říci, že Samsung Galaxy Z Fold 3 je něco jiného než přehlídka technologie, která vytváří případy umělého použití, aby ospravedlnila jeho existenci. Předpokládejme, že uživatel skutečně má pravidelnou potřebu většího displeje, nechce pravidelně nést více než jedno zařízení a nevadí se v procesu obětovat trvanlivost, Galaxy Z Fold 3 je stejně dobrá, jak to může být. Pro každého, jehož použití a potřeby jsou trochu flexibilnější, bude flexibilita Galaxy Z Fold 3 jen drahý společenský trik.

Samsung galaxy Z Fold 3 всё работает, нужно только.

Recenze Samsung Galaxy Z Fold 4: Mega Multi-Tasker

Skládací závod se zbraněmi pro telefonní zbraně nevykazuje žádné známky zpomalení, s velkými jmény jako Huawei, Motorola a Oppo se do akce vstupují. ale Samsung je firma v přední linii. Je to all-in na duálních obrazovkách, s vnitřním náklonností Samsung Galaxy Z Fold 4 nyní vede poplatek.

Tato vlajková loď čtvrtého generace získá nejnovější křemík Snapdragon, trojitý objektiv půjčený od Galaxy S22 a efektivnější vzhled-spolu s cenou, která potvrzuje jeho prvotřídní stav.

Ty by mohly znít jako menší zisky, ale největší změny jsou na frontě softwaru. Zdá se, že tlak na produktivitu konečně plně využívá této velké vnitřní obrazovky. a může to být pohyb, který plně cementuje skládačky v širším smartphonu krajiny.

Sestavení designu: plochý, ale známý

Ano, vypadá to překvapivě podobně jako odchozí Galaxy Z Fold 3, ale tento nový sluchátko není tak vysoký a je stále tak lehce širší. To znamená, že vnější displej tentokrát není tak hubený, s štíhlejšími rámečky a velkorysejším proporci 23.Poměr stran 1: 9, který je jednou rukou zvládnutelnější. Při 263 g se Samsung během procesu dokonce podařilo oříznout trochu váhy. Je to stále podrážděnější než tradiční telefon, ale to je typický kompromis ve skládatelném světě.

Rám byl trochu zploštěn a nyní má lesklý povrch, který kontrastuje matný zadní sklo. Zůstává to robustní věc, když je uzavřena, ale ne o mnohem více než běžný telefon se bude cítit jako cihla ve vašem senzoru otisků prstů na boku je přesná, rychle odemkne telefon a v rozumné výšce pro levou a a vlevo a praváci.

Мнение о Samsung Galaxy Z Fold 3 от бывшего владельца Z Fold 2 / ОБЗОР

Stejně jako předtím se úplně nezavírá, jako je Microsoft Surface Duo 2, místo toho zanechává malou mezeru poblíž závěsu, který rychle začne shromažďovat prach, když vytáhnete telefon dovnitř a ven z a je to uklidňující robustní, bez Flex, když stisknete obě poloviny dohromady a závěs, který je rád, že zůstane otevřený v úhlu více knihy, pokud se vám líbí. Samsung říká, že byla testována tak, aby vydržela 200 000 záhybů, a my jsme s tím neměli žádné problémy s uvolňováním během našeho testování.

Jsme rádi, když vidíme, že se odolnost proti vodě IPX8 vrátí, takže jste v bezpečí před dešťovými přeháňkami a náhodným únikem. Je to něco, co nenajdete na jiných skládacích telefonech. Gorilla Glass Victus by měl udržovat vnější škrábance a škrábance na minimum a na displeji vnitřního zobrazení zůstává předinstalovaný chránič obrazovky. Je to ještě delikátnější než běžné sklo-tolik, takže Samsung navrhl úplně nové pero, které ho nepoškodí-ale firma výrazně zvýšila svou trvanlivost. Během naší doby jsme si nevšimli žádných trvalých značek.

samsung, galaxy, fold, review

Náčrt a psaní poznámek je vánek s S-pen-je to jen škoda, že uvnitř telefonu není kam uložit.

Zvuk obrazovky: v záhybu

Vnější obrazovka Fold 4 je stejně dobrá jako jakýkoli vlajkový telefon, s adaptivním obnovovací frekvencí 120 Hz a barevným, kontrastním OLED panelem. je to jen trochu užší užší. Ne tak úzké jako loňské úsilí, díky čemuž je dokonale použitelný na jeho osamělé. Je to dost jasné, může spravedlnost spravedlivého videa a má hvězdné sledovací úhly.

Úžasné, že toto je menší z nich.

Uvnitř, 7.6in panel je nyní o 3 mm širší než odchozí záhyb 3. Je to malá změna, ale jakýkoli prostor navíc je v naší knize dobrá věc. Rozlišení 2176 × 1812 je úžasně ostré a vysoká obnovovací frekvence dodává hedvábně hladké rolování. Jas 1000 NIT NIT znamená, že drží velmi dobře pod přímým slunečním světlem, a jak jsme očekávali od OLED společnosti Samsung, barvy jsou úžasně živé.

Mírně širší poměr stran stále ponechává značné černé tyče kolem většiny videoobsahu, ale stále získáváte větší obrázek než jakýkoli tradiční telefon. Stereo reproduktory jsou také skvělým zápasem: jsou působivě hlasitě bez známek zkreslení, mají slušné oddělení a vyhýbají se tvorbě poznámek s vyšší frekvencí zně. Prostě neočekávejte moc na cestě basy. Budete také potřebovat pupeny Bluetooth pro soukromé poslech. zde není žádný přístav pro sluchátka.

Fotoaparát Selfie Selfie Selfie je o během loňského telefonu mnohem vylepšen a úhledně se mísí s okolními pixely. Je to stále viditelné, pokud to hledáte, stejně jako záhyb do středu obrazovky, ale oba jsou nyní méně rušivé než dříve.

Performance baterie: Není krátká síla

Stejně jako u všech vlajkových lodí společnosti Samsung není z Fold 4 na síle krátká. Houpá to CPU Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a 12 GB RAM, takže byste měli lépe věřit, že aplikace otevírají v mrknutí oka a animace jsou krásně hladké. Důležité je, že multitasking je hračkou s tím, že společnost Samsung přijímá Android 12L.

Nový hlavní panel je velmi jako Windows nebo Mac, ale objeví se až poté, co spustíte aplikaci na vnitřním displeji a moc nezabírá místnost. Uloží konstantní výlety zpět na domovskou obrazovku, aby spustila vaše oblíbené, a můžete připnout komba s více aplikací, takže jeden klepnutí otevírá dvě nebo tři aplikace současně, v rozvržení, které chcete. Nejlépe fungují dvě aplikace vedle sebe, ale mít tři na obrazovce najednou může být užitečné pro tvorbu poznámek a kopírování/vkládání-plus můžete mít čtvrtý v plovoucím okně.

Chcete sledovat video na YouTube, procházejte a zkontrolujte příchozí chaty současně? Fold 4 to zpracovává bez koktání nebo zpomalení. Ještě náročnější aplikace běží hladce. Pomáhá to, že mnoho aplikací bylo vylepšeno, aby lépe vyplnilo velkou obrazovku, včetně těch třetích stran, jako je Microsoft Outlook, a Google Meet.

Hraní je také radostí, s tituly jako Apex Legends Mobile a Diablo Immortal Ochota vylepšit detailní nastavení bez špatného vlivu na snímkové frekvence. Po delší relaci to může být docela toasty, ale nevšimli jsme si žádného velkého škrticího.

Telefon na základní úrovni získá velkorysý 256 GB úložného prostoru, který by měl trvat nějakou dobu, než se vyplní, ale bez slotu pro kartu microSD budete muset vystříkat buď na zvýšení modelu 512 GB nebo verze nejvyšší úrovně 1TB-a Nejprve pro rozsah, ale ten, který vás vrátí zpět více než 2000 GBP. Ouch.

The Fold 4 dělá skromné ​​zisky oproti loňskému modelu na frontě baterie. Má stejnou buňku 4400 mAh, ale procesor je trochu energeticky efektivnější. Bude to trvat od rána do před spaním, pokud nebudete přilepeni na HDR Netflix show nebo nahráváte hodně 4K videa, ale určitě budete chtít doplnit, než se světla rozsvítí. 25W Rychlé nabíjení přes USB-C je dlouhá cesta za rychlými vlajkovými telefony vycházejícími z Číny právě teď, ale bezdrátové nabíjení (s zpětným nábojem za doplňování sluchátek, jako jsou Galaxy Buds 2 Pro).

Chcete.li složit nebo se složit: Pokud si koupíte Samsung Galaxy Fold 4?

Techspot slaví své 25. výročí. Techspot znamená technickou analýzu a rady, kterým můžete věřit. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Index článku

 • Intro
 • Pozadí: Poznámkový ventilátor
 • První dojmy
 • Zmačkaný
 • Aplikace
 • Hraní
 • Přenosnost
 • Produktivita
 • Galaxy Z Fold 4: Pozitiva
 • Galaxy Z Fold 4: The Negatives
 • Složit nebo ne složit?

Galaxy Z Fold 4 je nyní k dispozici. Může to být iterativní aktualizace přes Z Fold 3, ale nejnovější zařízení společnosti Samsung bylo vítáno jako nejlepší vydané skládací. Kapesní počítač je samozřejmě velmi drahý a ti, kteří nikdy nepoužili skládací smartphone.

Toto není tradiční telefonní recenze; Místo toho se primárně zaměřuje na výhody a nevýhody nákupu Fold 4, pokud jde o samotné zařízení a poprvé použití skládacího.

Pozadí: Poznámkový ventilátor

Vlastnil jsem stejnou značku smartphonu za poslední desetiletí: The Galaxy Note. Z poznámky 2 až po můj nejnovější sluchátko, poznámka 10 Plus, velké obrazovky phabletů, zahrnovaly stylus a produktivita zaostřování dlouho učinila poznámka jediným typem telefonu, jaký jsem kdy chtěl.

Stejně jako ostatní fanoušci poznámky, stále větší velikost řady Samsungů, zejména obrovských ultra variant, byla důvodem k obavám. Otázka, zda společnost plánovala přerušit sérii noty, byla do značné míry zodpovězena, když se S21 Ultra stal prvním v řadě S, který podporoval stylus S-Pen Samsung. Značka poznámky byla oficiálně v únoru v důchodu. Bůh odpočívá svou duši.

samsung, galaxy, fold, review

S mojí Galaxy Note 10 Plus v zubu byl čas na upgrade. Ale odvážím se jít skládací? Vůbec první Galaxy Fold vypadal jako dobrý nápad v té době, ale provedení bylo chybné, což vedlo k problémům s obrazovkou originálu, které vyústily v zrušené předobjednávky a zdlouhavé odložení uvolnění. Nakonec dorazil ke smíšeným recenzím.

Ale Samsung se nevzdal. Každá iterace se zlepšila na poslední a po krátkém odhlášení přítele Z Fold 3 (a všiml jsem si, jak moc Linus Sebastian má rád), rozhodl jsem se počkat, až Samsung spustí nástupce a vezme se ponoření.

První dojmy

Po obchodování v mé staré poznámce 10, abych vyřadil část bodnutí z ceny skládací, dorazil o něco dříve, než se očekávalo v nejšťastnější telefonní krabici, jakou jsem kdy viděl.

Zatímco Z Fold 4 je štíhlejší a lehčí než Z Fold 3, ti, kteří nikdy předtím nezvládli skládací. Booting Up ukazuje jasné 6.Přední panel AMOLED AMOLED (2 316 x 904), díky kterému může vypadat jako jakýkoli jiný vlajkový telefon, i když velmi silný, a adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz je zřejmá, nabízí hedvábnou hladkost, která mi připomíná iPad Pro pro iPad Pro, které mi připomíná iPad Pro.

Pak je tu vnitřní obrazovka. Byl jsem masivním fanouškem starého tabletu Nexus 7 a jeho tvarového faktoru, který byl někde mezi telefonem a tradiční břidlicí. Rozvinutý Z Fold 4 mi připomíná staré zařízení Google/ASUS, i když zařízení, které bylo odesláno do budoucnosti a upraveno.

7.6-palcový vnitřní displej (2 176 x 1 812) je úžasný. Je to opravdu jako používat mini tabletu, kromě toho, že tento nemá v Android Slates často nalezeno neohrabanost.

Zadní část Z Fold 4 s přidaným chráničem objektivu fotoaparátu

Vlajková loď Snapdragon 8 Plus Gen 1 Soc tlačí vše kolem rychlosti světla, když aplikace úhledně sklouznou kolem obrazovky a okamžitě se načítají. Pro nové skládací uživatele je to úcta inspirující pohled.

Zmačkaný

Dlouho se říká, že jedním z nejhorších prvků řady Fold je záhyb interního displeje, výsledek designu závěsu. Poté, co to viděl v Z Fold 3, je zřejmé, že Samsung se podařilo snížit jeho viditelnost v nástupci, mírně. Ale nemyslete si, že to znamená, že to není patrné.

Velmi mělké odsazení je zřejmé, když běží prstem přes střed obrazovky a linka je výraznější proti tmavému pozadí a při pohledu z úhlu. Je snadné si představit, že to samo o sobě vyřadí mnoho potenciálních kupců ze složení.

Průsnutí je méně patrné proti bílému pozadí

Přestože se jedná o nejhorší prvek telefonu, v žádném případě to není jistič dohody. Zmáčení je téměř neviditelné proti lehčímu pozadí, zejména bílých, a pohledu na obrazovku čelní účinek ještě více.

V mém čtrnácti dnech, kdy jsem to používal téměř nepřetržitě, došlo pouze k několika příležitostem, kdy byl záhyb mírnou nepříjemností, výsledkem pokusu něco vybrat nebo umístit kurzor do zamořené oblasti a nefunguje to poprvé. Četl jsem bezpočet článků a sledoval jsem mnoho videí na YouTube na jeho otevřené obrazovce a ani jednou byla moje pozornost rozptýlena linií ve středu.

Aplikace

Samsung umístí z Fold 4 jako konečný sluchátko produktivity a je snadné pochopit proč. Multitasking je skvělý díky většině aplikací, které tak dobře pracují v režimu s více okny. Používání něčeho jako Notes, Google Calendar a Maps současně a hladce na obrazovce telefonu je něco, co má tendenci fungovat teoreticky lépe než v praxi, ale velikost 4 a schopností na hlavním panelu 4 z něj činí skutečně užitečnou funkci.

Můžete ji držet v jedné ruce, když se rozvine, udělejte to opatrně

Aplikace třetích stran optimalizované pro záhyb, například. Opravdu vypadat a pracovat skvěle neoznačené ty, jako je Instagram, ne tolik a Samsungovy vlastní aplikace plně využívají formovací faktor. Aplikace fotoaparátu, která umožňuje uživatelům využívat přední kamery pro selfies, postavit telefon na videa a vidět obrázky v galerii, jakmile jsou zachyceny, je velmi působivé.

Hraní

Hraní na mobilu je něco, o co jsem se nikdy nezajímal. Vlastnictví docela mocného PC a PS5 zanechává doma málo času nebo sklonu hrát na sluchátku a já dávám přednost čtení nebo sociálním aplikacím, když na cestách. To se změnilo pomocí Z Fold 4.

samsung, galaxy, fold, review

Rozhodl jsem se vyzkoušet titul, který osloví mou lásku ke semináři všech věcí. Warhammer 40 000: TACKICUS. Krátce jsem to vyzkoušel na poznámce 10 plus a myslel jsem si, že se to zdálo dobře. Na Z Fold 4 se však masivní obrazovka, Snappy Soc a pohlcující zvuk změnily ve hru, která se denně hraje. A díky obrazovce, která může zasáhnout 1200 nits, je možné si ji užít venku za jasného slunečního světla bez problémů.

Warhammer 40 000: TACKICUS, hodně zábavy, pokud máte rádi Space Marines

Pak jsem si stáhl, že peníze, ale velmi populární kořist-em-up, Diablo Immortal.

To byla další mobilní hra, kterou jsem krátce vyzkoušel na poznámku, ale byl odložen prasečím výkonem, který byl vymačkán z Exynos 9825. S vědomím, že Snapdragon 8 Plus Gen 1 je powerhouse, jsem rozřezal snímku na 60 snímků za sekundu, rozlišení na vysoké a grafické nastavení na velmi vysoké.

Pro ty, kteří jsou na nesprávné straně 40 let, je vidět, jako je tento na Mobile.

Přenosnost

Neexistuje žádný únik ze skutečnosti, že i když je zavřený, Z Fold 4 je robustní chlapec. Jeho rozměry a váha 263 g se mohou ve vašich kalhotách cítit velmi nápadně a očekávat, že bitva bude zabránit v pádu kolem kotníků, pokud chcete běžet/běhat s telefonem ve vašem

Tělo „Aluminium“ z brnění může také přimět, aby se cítil jako zápas s nejdražším mýdlem na světě, takže se doporučuje dobrý případ s obrazovkou a chráničem objektivu fotoaparátu, což přidává ještě větší váhu a náletu. Po záhybu obrazovky je to pravděpodobně další faktor, který lidi odloží z záhybu z, i když se místo toho mohli vždy rozhodnout pro z převrácení Z.

Je to jako mít v ruce těžkou, staromódní rozvinutou mapu papíru

Pokud rozměry a hmotnost nejsou problém, zjistíte, že Z Fold 4 je při použití v pohybu vynikající. Mapy Google jsou na velké obrazovce brilantní a ukazují podrobnosti, které lze snadno vynechat na standardních mobilních displejích. A být schopen procházet časopisy/webové stránky, hrát hry nebo sledovat video na YouTube na 7.6-palcová obrazovka dělá čekání na někoho spíše potěšení než na fušku.

Myslel jsem, že pomocí aplikace skenované a go s jednou rukou při nakupování s Z Fold 4 může být problém, ale jeho užší tělo to pro tento úkol ve skutečnosti usnadnilo než použití mé staré Galaxy Note.

Pouzdro s připojeným držákem S-Pen dělá objemný telefon ještě masivní

Sociální média a zasílání zpráv, obě oblasti Většina lidí používá své telefony venku, také těží z velké obrazovky, přičemž zážitek podobný tabletům zlepšuje text, obrázky a zejména fotografie. Také jsem si užil použití volitelné rozdělené klávesnice společnosti Samsung. A být schopen zobrazit na vnějším displeji před otevřením záhybu tak, aby automaticky vyplňoval větší obrazovku.

samsung, galaxy, fold, review

Je také možné být skutečně produktivní venku s Fold 4. Kontrola a úpravy dokumentů, psaní e.mailů a provedení videohovorů hladce fungují. Je ještě lepší, pokud můžete využít připojení 5G telefonu. Což nás vede.

Produktivita

Proč používat telefon, když počítač/notebook/tablet může udělat lepší práci? Toto tvrzení je samozřejmě pravdivé, a to hlavně díky jejich větších obrazovkách, lepšímu softwaru, větší síle a skutečnosti, že jsou obvykle jen intuitivnější. Nikdo by netvrdil, že Z Fold 4 by mohl nahradit tato zařízení, ale je to o nejbližších, jaké jsme kdy přišli.

Hmm. Chrome. nebo poznámky? Proč ne všechny tři?

Multitasking na cokoli menšího než notebook může být často zážitek, ale Fold 4 se díky své odolné schopnosti více oken a funkcí Android 12L z funkce Android 12L a funkci Android 12L.

Provozování až tří aplikací na obrazovce funguje mnohem lépe, než má jakékoli právo, a někteří dokonce umožňují uživatelům přetahovat text nebo obrázky mezi otevřenými programy. Líbilo se mi, že jsem si popíral Memos s-a-pozorovaný, že jsem nebyl zahrnut-S-pen na pravé straně obrazovky, když jsem zkontroloval fakta při vyhledávání Google vlevo.

Některé aplikace také podporují Flex Režim. To přidává další funkci ke spodní polovině obrazovky, jako je klávesnice nebo trackpad. Aplikace fotoaparátu používá tuto funkci tím, že zobrazí ovládací prvky a galerii fotoaparátu na dně, zatímco celá horní obrazovka funguje jako hledáček.

Když už mluvíme o kamerech, Z Fold 4 dělá několik úžasných záběrů. Zjistil jsem, že vypadám, jako by někdo wrestling s mini tabletem stál za to jen proto, abych použil všechny funkce aplikace fotoaparátu-i když fotografování, zatímco je uzavřená, samozřejmě stejně dobře, samozřejmě, samozřejmě, samozřejmě. A fanoušci fotografie nepochybně ocení podporu pro odborníka Raw App. Podívejte se na některé z zachycených obrázků.

Galaxy Z Fold 4: Pozitiva

 • Formový faktor: Samsung posouvá další, i když malý, o krok blíže k vytvoření zařízení, které je telefon i tablet.
 • Produktivita Beast: Multitaskingové schopnosti Z Fold 4 jsou v mobilním prostoru bezkonkurenční, čímž se díky nové funkci na hlavním panelu zlepšil.
 • Úžasné displeje: Obě obrazovky jsou rychlé, jasné a nádherné. Získáte také širší přední displej a štíhlejší rámy kolem hlavního ve srovnání s Fold 3.
 • Vynikající fotoaparáty: Normálně byste se nespojili dobré kamery se skládací, ale Fold 4 drží vlastní proti nejlepším tam venku.
 • Výkonný výkon: Snapdragon 8 plus gen 1 je nejlepší Android nabízí.
 • Čtečka otisků prstů: Vložený do bočního tlačítka. Mnohem citlivější a snadnější použití než verze SAMSUngu.

Galaxy Z Fold 4: The Negatives

 • Cena: Pamatujte, když si lidé stěžovali asi 1 000 telefonů? Stisknutím téměř dvou velkých, můžete si koupit herní počítač Monster místo tohoto skládacího. Program Trade-In Samsung je velkorysý, ale ne každý má staré zařízení, které může snížit náklady na rozumnější úroveň.
 • The Prease: Jen pro zopakování, méně záhybů neznamená žádnou záhyb. Někteří lidé pravděpodobně zjistí, že to malé odsazení příliš mnoho na to.
 • Téměř nerozeznatelné od The Galaxy Z Fold 3: Pokud již vlastníte skládací skupinu Samsungu, neexistuje žádný dobrý důvod k nákupu nejnovější verze.
 • Žádný s-pen: No tak, Samsung. Rozdávání případů bezplatných případů s S-Pens těm, kteří předobjednávají, je vše v pořádku a dobře, ale telefon tato cena a ta, která je přirozeným nástupcem poznámky, by měla přicházet s standardem S-Pen a držitel by měl a držák zabudovaný do podvozku je příliš mnoho na to, abych se zeptal?
 • Životnost baterie: Nepochybně se ocitnete používat Z Fold 4 mnohem více než předchozí telefony. Baterie vydrží déle než předchozí modely, ale s tím, jak se jas objeví a adaptivní rychlost obnovu 120 Hz, očekávejte, že bude vyžadován více než noční poplatek. Dobrou zprávou je, že podporuje 25w super rychlé nabíjení.

Složit nebo ne složit?

Zatímco většina lidí miluje dostávání nového telefonu, posledních několik let vidělo, že to samé je vyřazeno společnostmi: rychlejší zařízení s hezčí obrazovkou a kamerami spolu s několika novými funkcemi, všechny zabalené do podvozku, které jsou často nerozeznatelné od předchozího Roční model. Můžete si s ním hrát několik dní, než zapomenete, že je to vlastně upgrade na vašem starém modelu.

Jako někdo nový v skládacích, Z Fold 4 mě znovu nadchl telefony. Od formovaného faktoru začínajícího života jako kočárku, snadno zlomená novinka, je čtvrtá iterace verze Samsung o krok blíže k zařízením a pořady pro zařízení a pořady nám dlouho slíbené.

Od spotřeby obsahu po produktivitu, hry až po použití sociálních médií, není to málo, že to nedělá lépe než standardní sluchátko. Tato cena bude vždy problémem, ale pokud již nevlastníte Z Fold 3, nemohu doporučit Fold 4 dostatečně vysoko vysoko.

Kdysi bylo období, kdy se společnosti pokusily vytvořit telefony co nejmenší. Pak se staly větší obrazovky, které se staly nezbytnou funkcí. Jak se skládací vzory společnosti Samsung, včetně Z flip, zlepšuje s každou iterací a více společností přijímá tyto formy, budoucnost telefonů začíná vypadat skládací. Já pro jednoho bych se rozhodně nevrátil k normálnímu telefonu.

Nákupní zkratky:

 • Zkušenosti s technologií bez reklam při podpoře naší práce
 • Náš slib: Všechny příspěvky čtenářů půjdou na financování více obsahu
 • To znamená: Techní vlastnosti, více měřítka a analýzy

Co lze očekávat od skládacích telefonů v roce 2023: Galaxy Z Fold 5, Pixel Fold a další

Pokud jste na plotě o tom, zda jsou skládací telefony futuristické inovace nebo brzy mrtvý trik, může být rok 2023 rokem, který změní vaši mysl.

Je snadné vidět, jak tichý je prostor pro skládačky právě teď, zejména pokud žijete ve Spojených státech. V srpnu jsme měli Samsung Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 a Motorola by mohla v určitém okamžiku přenést Razr 2022, ale to je o tom. Ale o příštím roce je to, že se říká více společností nebo potvrzeno, že přináší skládací zařízení, a tato zařízení by mohla přinést něco skutečně jiného.

Abych se pokusil udělat několik předpovědí pro nadcházející rok v skládacích, mluvil jsem s odborníky Ben Woodem, hlavním analytikem a CMO analytické firmy CCS Insight a Runar Bjørhovde, analytik výzkumu pro Canalys. V kombinaci s tím, co nám Mill Mill říká o plodině skládacího masa příštího roku, je obrázek skládacích telefonů v roce 2023 fascinujícím fascinujícím.

Počínaje třeskem

„Všechno ukazuje na lavinu skládacích zařízení v roce 2023,“ říká Ben Wood, „očekáváme MWC [27. února. 2. března] Být epicentrem skládačů s mnoha čínskými výrobci představujícími zařízeními, která již oznámila, zatímco jiní představí nové produkty.“

S složením Pixel Fold také nakloněné pro odhalení může být první polovina roku vzrušujícím časem pro fanoušky skládacího telefonu.

Jediným problémem je, stejně jako v předchozích letech, že se tyto čínské skládačky většinou nedostanou na u.S. Tady v u.K. Dostaneme několik z nich, například nedávno ohlášené Honor Magic vs a Oppo Find N2 Flip, a je možné, že více společností jako Xiaomi začne přepravovat skládače i mimo Čínu, také. Ale skupina dostupných zařízení zůstane malý, a to dá výhodu zejména jedné společnosti.

Samsung udržuje korunu

Pravděpodobně nepřekvapí nikoho, kdo by držel karty na trhu s skládačkou, že Samsung prodal 79% všech skládacích prodaných v prvních devíti měsících roku 2022 (podle údajů Canalys). I když je to nižší než 90% nasycení, které spravovalo v roce 2021, modely Galaxy Z Samsung s největší pravděpodobností stále udržují tento náskok do roku 2023 a dále.

„Samsung bude v nadcházejících letech i nadále vést své portfolio se skládacími zařízeními,“ říká Runar Bjørhovde.

„Hlavním hnacím motorem toho je schopnost zařízení vytvářet přepínače z Apple a dalších značek Android,“ pokračuje, ale zdá se, že to částečně závislé na uživatelích, kteří mají právě teď jen málo jiných možností, pokud žijí mimo Čínu.

Jednou z jedinečných věcí, které Galaxy Z Fold 4 dělá, ale že jiné skládačky se ještě musí pokusit, je podpora stylusu. Umožňuje uživatelům více využívat jejich větší skládací displej v souladu s prémiovým tabletem, i když s výhradou, že pero S musí být skladováno samostatně.

Naštěstí Bjørhovde říká, že „by nebyl překvapen, kdyby další funkcí vývoje Samsung bylo zahrnout S pero do modelu Fold,“ ačkoli neexistuje žádná záruka, která by přišla do Galaxy Z Fold 5. Tato funkce může být stále jiná generace nebo dvě vzdálené vzhledem k inženýrským výzvám, které by byly zapojeny.

Velké překážky tam stále jsou

I když Samsung stále dominuje ve světě skládacích, ai když se mu podaří plnit pero do dalšího z záhybu, to samo o sobě nezvýší prodej. Podle Canalys bylo pouze 1% všech telefonů prodaných letos (s výjimkou Q4) skládačky, věci, které uživatelé odkládali z odpaření svých telefonů ve tvaru břidlic pro flexibilní.

Jak Wood říká: „Stále existuje hlavní výzvy, které je třeba překonat sklopným. Trvanlivost zůstává mezi největšími důvody, proč jsou spotřebitelé nervózní při nákupu skládacího zařízení.“

Zatímco společnosti jsou jasné, aby uvedly, kolik tisíckrát lze jejich telefonní závěsy složit bez rozbití, a Samsung dal klid v mysli certifikací Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 jako ipx8 odolné vůči vodě, některé části skládacího zůstat jedinečně zranitelný. Hlavním by byl skládací displej, který musí být podle návrhu měkký a flexibilní.

Pokud by tyto problémy byly vyřešeny, nebo alespoň přinejmenším v kroku spotřebitelů, náklady na tyto telefony budou podle dřeva také „významnou překážkou“.

„2023 Určitě uvidí, jak se sejde,“ říká, „ale očekávám, že skládací chytré telefony zůstanou po určitou dobu prémiová zařízení.“

To je velká škoda, protože jsem volal do nebe pro Samsung, aby vytvořil levnější skládací, ale všechny tyto věci jsou propojeny. Dokud si více lidí není jisti, že si koupí skládací, cena dílů a oprav se neklesne a to je zase zabrání z rukou potenciálních uživatelů.

Kromě vyřešení těchto problémů je jedna věc, kterou Bjørhovde říká, že společnosti mohou také udělat, aby přinesly nové kupující:

„Věřím, že [zkušenost] je místo, kde musí prodejci zaměřit na skládací zařízení, aby se ujistili, že zůstanou relevantní pro spotřebitele.“

Sloh jsou zjevně jedinečně vypadající zařízení, ale to nepomáhá prodat zařízení, pokud s nimi nemůžete udělat něco zajímavého a užitečného. Nakonec musíte nějak ospravedlnit všechny ty peníze, které jste nějak utratili. Věci, jako je společnost Samsung’s Pen nebo Flex Mode, jsou pro to dobré, ale více je potřeba, než se lidé cítí, že skládačky jsou nutností stejným způsobem, jakým je běžný smartphone. A nový hráč nakloněn, aby se letos vstoupil na trh, by tam mohl změnit.

Efekt pixelů

Naznal jsem dříve na Google Pixel Fold, což je skládačka, která by byla první Google. To je potenciálně důležité, protože je zaručeno, že se bude prodávat v U.S., kde je status společnosti Samsung jako král skládače nejbezpečnější, a poskytuje z Fold 4 tolik potřebnou konkurenci. Bjørhovde však vidí další význam pro zapojení Google na trhu s skládačkou.

„Zjistil jsem, že zvěsti o Google Pixel jsou velmi zajímavé,“ říká Bjørhovde, „ne proto, že je to„ jen “další prodejce. ale proto, že by to mohlo pomoci získat další tlak na vývoj na softwaru a uživatelský zážitek přes Android. Navíc, Google Pixel je plně ochoten investovat do toho, aby se hromadný trh zvyklý na skládací výrobky. a mohl by na to potenciálně porovnat Samsung.“

V současné době si výrobci telefonů Android chtějí udělat skládací. Pokud však Google pomůže přidat více funkcí pro skladování Android, jako tomu bylo u Android 13 a Android 12l před ním, pak by to mohl být spouštěč pro ještě více společností, aby se pokusili vybudovat skládací a snad přimět segment vpřed směrem k inovativnějšímu inovativnějšímu a efektivní skládací telefony způsobem by samotný záhyb pixelů nemohl zvládnout.

Neměli bychom však podceňovat záhyb pixelů. Současné zvěsti to namalovají jako efektivní soupeř Galaxy Z Fold 4, v neposlední řadě kvůli hrůzostrašnému pole kamery na zádech. Zatímco fotoaparáty Galaxy Z Fold 4 jsou mnohem lepší než předchozí generace, čínské skládačky je předvádějí na hardwaru a Google by bezpochyby dokázal udělat mnohem lepší práci se skládací fotografií s úžasným softwarem po zpracování.

Žádný iPhone Flip pravděpodobně

Než se zabalíme, jedna poslední otázka: bude rok 2023 rokem, kdy se objeví nepolapitelný iPhone Flip? Bjørhovde je skeptický.

„Velmi pochybuji, že v příštích letech uvidíme cokoli související s skládači. Apple má pohodlnou polohu s iPhone a skládací hmoty poskytují v krátkodobém horizontu zbytečné riziko na své straně.“

To by dávalo dokonalý smysl od společnosti Apple, společnosti, která je notoricky známá k riziku s jeho telefony. Ačkoli někteří analytici navrhli, aby Apple mohl příští rok vynést svůj první skládací, pro Apple to rozhodně neexistuje žádný spěch, i když ztrácí některé z jeho uživatelů do Samsungu kvůli modelům Galaxy Z. Lepší je mít čas a zajistit, aby skládací iPhone super vyleštil při vydání.

Skládače v roce 2023: Outlook

Už jsem si myslel, že 2022 je pro skládače dobrým rokem, vzhledem k tomu, kolik času zůstal v místě standardního telefonu Android v Galaxy Z Fold 4. Ale kromě některých drobných aktualizací typů telefonů, které jsme již viděli, to bylo vlastně trochu klidné.

To však nevypadá, že tomu tak je v roce 2023. Mezi zvěsti a analýzami odborníků, které jsme viděli výše, by příštích 12 měsíců mohlo být největším rokem pro skládačky od doby, kdy jsme je poprvé začali vidět v roce 2019. Některé základní problémy se skládacími telefony mohou trvat déle, jako je ceny a houževnatost, ale se spoustou nových hráčů ve hře, včetně vlivných Google, by se skládačky mohly v novém roce ukázat jako velký zdroj vzrušení. Kdo ví, možná příští rok je, když konečně zváží přepínání telefonů, a pokud ano, bude tu Tomův průvodce, aby poskytl radu ohledně nákupu nejlepších skládacích telefonů, takže pro vás najdete ten pravý.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS