Samsung nevidí flash disk v bios

Proč bios nevidí nakládací flash disk na notebooku Asus, Samsung a další

Důvody, proč BIOS nevidí jednotku Flash boot:

 • Nesprávné nakonfigurované BIOS;
 • Přítomnost mechanického poškození nosiče USB;
 • Škodlivý software na flash jednotce notebooku;
 • Nesprávně zadaný formát nosiče načítání.

Verze BIOS na starých notebookech nemusí podporovat načítání médií. Moderní počítače mají dva režimy stahování: EFI a Legacy. Správný režim můžete povolit v BIOS.

První je první. Nesprávné informace o jednotky flash

Možná, že BIOS nedokáže určit bootovací nosič, protože během záznamu došlo k selhání nebo data nesplňují standard BIOS/UEFI. Proč se to stane? Existuje několik odpovědí:

 • Odstranili jste jednotku bez uvedení procesu nahrávání na logický konec.
 • Nepoužili jste speciální program nahrávání, ale jednoduše jste zkopírovali data z katalogu. možná bez nepřiměřeného.
 • Používáte shromáždění „autora“ s kritickými chybami.

V tomto případě BIOS nevidí flash jednotku v bootovací nabídce přesně jako nakládací nosič, ale jako běžná paměť Flash, zobrazí se to.

Abyste se vyhnuli chybám při určování jednotky, použijte pro nahrávání speciální aplikace. například Rufus nebo WinSetupFromusB. a nezapomeňte přinést proces nahrávání bez extrahování nosiče, dokud se neobjeví oznámení o úspěšném kopírování dat.

Je bios správně nakonfigurován, existuje funkce podpory boot flash disk?

Pokud je disk Flash zaznamenán správně (například namalovaný těsně nad předchozím krokem), s největší pravděpodobností jednoduše nesprávně nastavíte BIOS. Navíc v některých verzích BIOS existuje několik možností stahování: USB-CD-ROM, USB FDD, USB HDD atd.

1) Pro začátek restartujte počítač (notebook) a přejděte na BIOS: můžete kliknout na tlačítko F2 nebo DEL (pečlivě se podívejte na pozdravovou obrazovku, vždy si můžete všimnout tlačítka pro zadání nastavení).

2) Přejděte do sekce stahování. V různých verzích BIOS to lze nazvat trochu jinak, ale vždy existuje přítomnost slova „boot“. Nejvíce se zajímáme o prioritu načítání: T.E. Fronta.

O něco níže na snímku obrazovky zobrazuji svou sekci stahování na notebooku Acer.

Je důležité, aby bylo na prvním místě zatížení z pevného disku, což znamená, že HDD na druhém řádku se prostě nedosáhne. Je nutné zajistit, aby první řádek USB HDD je první: Nabídka vpravo zobrazuje tlačítka, která mohou snadno přesunout řádky a postavit frontu stahování podle potřeby.

Acer notebook. Vyladění sekce zatížení. Boot.

Po nastavení by se mělo ukázat jako na níže uvedeném obrazovce. Mimochodem, pokud vložíte USB flash jednotku před počítačem a po zapnutí přejděte na BIOS, uvidíte naproti linii USB HDD. název flash jednotky a snadno se orientujte, která linka musí být vychováno na prvním místě!

Když opustíte BIOS, nezapomeňte uložit všechna nastavení. Tato možnost se zpravidla nazývá „Uložit a ukončit“.

Mimochodem, po restartu, pokud je USB flash disk vložen do USB, nastavení OS Start. Pokud se k tomu nestalo. určitě váš obrázek OS nebyl vysoce kvalitní, ai když jej zapíšete na disk, stále nemůžete zahájit instalaci.

Důležité! Pokud vaše verze BIOS v zásadě nemá možnost výběru USB, pak s největší pravděpodobností nepodporuje načítání z flash disků. Existují dvě možnosti: první. zkuste aktualizovat BIOS (často se tato operace nazývá firmware); Druhý. nainstalovat Windows z disku.

Možná je disk flash jednoduše poškozen, a proto nevidí PC. Než vyhodíte nepracovní USB flash disk, doporučuji, abyste se seznámili s pokyny pro obnovení flash disků, možná vám to bude sloužit, stejně jako věrné a pravdu.

Systém aktivuje funkci zabezpečeného spuštění

Všechny nové modely systémových desek implementovaly zabezpečenou funkci spuštění. Jeho aktivní použití začalo v roce 2013. Účelem inovací je zabránit škodlivým a jiným nežádoucím programům během stahování počítače.

Situace jsou však možné, když zabezpečená boot bude pouze zasahovat. Pokud je tedy zatížení disku udržováno pouze v režimu Legacy. Tuto funkci bude nutné odpojit. Chcete.li to provést, musíte vstoupit do BIOS a najít tam sekci spouštění (na některých modelech základní desky mohou být potřebné parametry v pokročilé nabídce). Pro vhodné nastavení musíte vybrat hodnotu „deaktivovaného“ a uložit změny.

Parametry BIOS

Zkontrolujte, zda je povolena podpora zařízení USB. Jak to udělat, závisí na modelu základní desky. Po zapnutí počítače ve spodní části obrazovky se objeví zpráva „Stisknutím tlačítka]. Klikněte na to a přejděte na BIOS. A najděte nabídku ve jménu, jehož „USB“ je „USB“.

Nové verze bios

Můžete pracovat s novými verzemi BIOS pomocí klávesnice a myši. Také „narazí“ na podporu ruského jazyka. Rychle pochopíte parametry. Ale i když tomu tak není, budete moci nakonfigurovat pořadí stahování a začít přes Flash Drive.

 • Otevřete kartu „Advanced“).
 • Nabídka „Konfigurace USB“).

Ocenění

Po spuštění BIOS uvidíte dva seznamy na modrém pozadí? Pak máte verzi ocenění. Pohybujte se podél nabídky a klikněte na myši, nebude to fungovat. Lze jej nakonfigurovat pouze pomocí klávesnice. Pod nebo ze strany budou existovat náznaky, která tlačítka pro to stiskněte.

  Dále. pododdíl „Priorita boot pevného disku“.

samsung, nevidí, flash, disk
 • Přejděte do předchozí nabídky.
 • Otevřete první nabídku zaváděcího zařízení.

Když dokončíte práci s jednotkou, vraťte předchozí nastavení BIOS.

Ami-bios

Ami-intense bios je šedá obrazovka, modré písmo a řada záložek nahoře. Informační blok je umístěn vpravo. Správa myši je také nepřístupná.

 • Sekce „Advanced“.
 • Nabídka konfigurace USB.

Nyní můžete změnit parametry bootloaderu:

Phoenix-Award Bios

BIOS Phoenix Award je také šedá obrazovka. Informace o tom, které klíče by měly být stisknuty, jsou umístěny zdola a zvýrazněny zeleně. Pokud se počítač nenačte přes jednotku:

 • Otevřete kartu Peripherals.
 • Existují dva parametry „USB řadič“. Nastavte je hodnoty „povoleny“.
 • Prioritu spuštění můžete nakonfigurovat v části „Advanced“.

Zapnuli jste podporu USB, ale z nějakého důvodu není žádný flash disk v bios? Problém by se mohl objevit v důsledku režimu UEFI-A, který „chrání“ bootloader před škodlivými programy a vnějším kódem. Tento modul bude provozovat operační systém, i když správně nastavíte BIOS. Co dělat? Zakázat UEFI.

Nastavení závisí na výrobci základní desky. První způsob:

 • Otevřete kartu zabezpečení.
 • V parametru „Secure Boot“ nastavte hodnotu „deaktivovaného“.
 • Sekce „Advanced“.

Po práci s dopravcem znovu zapněte „ochranu nakládání“.

Notebook Samsung nespustí okna z flash disk. Pouze disk pomohl.

Dnes při opětovném instalaci oken z flash disk vezmeme zajímavý případ s notebookem Samsung NP 300.

Zapněte notebook a přejděte na BIOS stisknutím klávesy F2. V nabídce zkontrolujeme, zda jsou všechny parametry nainstalovány správně.

Na kartě Advanced, pro budící položku USB S3 je nainstalován parametr zdravotně postižených.

Na kartě Boot, pro položku podpory bootu UEFI, je také nainstalován parametr deaktivovaného.

A v „prioritě boot zařízení“ je naše flash disk na prvním místě.

To znamená, že všechna nastavení jsou v pořádku. Odcházíme s zachováním karty pro změny úspory odchodu a notebook se restartuje. Teoreticky by se mělo začít načítání z flash disku, ale před okny s diskem s: načteným notebookem bylo odstraněno.

Nyní zamrzne při načítání a vydává další okno:

Okno říká, že počítač nenašel žádné operační systémy na notebooku a nabízí nainstalovat disk s Windows.

To znamená, že notebook se snaží zavést z pevného disku, ačkoli je připojen disk flash a je jasné, že je čtena a je zadána napájení (světlo na flash jednotce je zapnuté).

Při pokusu o instalaci z disku jde všechno úspěšně.

Obnovíme nastavení do továrny. Chcete.li to provést, zapněte notebook a klikněte na F2. Jdeme na kartu Exit a vybereme položku „Nastavení nastavení načtení“, dvakrát zadejte a jděte ven při zachování změn.

Při restartování notebook znovu zamrzne. Vypněte se a znovu zapněte, přejděte do BIOS (klávesy F2) a pokud jdeme na prioritu boot zařízení na kartě Boot, uvidíme, že náš flash disk nevidí notebook.

Restartujte, ale nic se nezměnilo. Proto jdeme na kartu Advanced a změníme hodnotu režimu rychlého BIOS na „deaktivované“. Odcházíme s ochranou.

Znovu se restartujeme, přejděte na „Prioritu boot zařízení“ a uvidíme, že se objevila náš flash disk. Klíč F6 to nejprve zvýšíme. Uděláme cestu ven s zachováním.

Opět černá obrazovka s blikajícím kurzorem v levém horním rohu a po 5 sekundách se notebook vypne.

V režimu UEFI došlo k pokusu stáhnout Windows ze speciálního flash disku. A všechno šlo úspěšně, ale po výběru položky se instalace Windows znovu visela.

Proto jsme začali instalovat disk. Za tímto účelem dáme v „prioritě boot zařízení“ první DVD jednotku.

Odcházíme s konzervací, dochází k restartu a úspěšné nakládání oken z disku začíná. Postupujte podle pokynů a nainstalujte operační systém.

Problém načítání z flash disku pravděpodobně spočívá v poruchách bios. Možná jeho pereking pomůže.

Proč není bootovací flash disk viditelný v bios?

Hlavním důvodem, proč nakládací jednotka flash není viditelná v BIOS, je nesoulad mezi režimy zatížení uvedené v BIOS a pohonem podporovanou samotnou jednotkou. Proč se tohle děje? Protože moderní počítače mají 2 režimy stahování: Legacy a UEFI. Na starých zařízeních nebyla taková volba. Do zařízení je tedy zahrnut pouze jeden z těchto režimů. Pokud je nastaven režim UEFI, pak se v Biosu nezobrazí jednotka, pro kterou je zaznamenán obraz systému pro starší režim. V souladu s tím jej vyberte jako bootovatelný. V tomto režimu jsou obvykle zaznamenány obrázky pro systémy Windows 7. Pokud jsou okna umístěna, pak zpravidla neexistují žádné problémy.

Co tak dělat, aby bios viděl bootovatelný flash disk

2 možnosti řešení problému.

V situaci, kdy BIOS nevidí bootovací flash disk, můžete udělat jednu z 2-UH následujících akcí:

 • V BIOS musíte deaktivovat podporu pro druhý režim, který nebude použit. Zadáním BIOS přejděte na kartu Boot a stačí nastavit povolenou hodnotu pro požadovaný režim. Někdy nalezení této položky není snadné. Například to může vypadat jako výběr operačního systému. V tomto případě mohou být navrhované možnosti:
 • Stáhněte si systémy Windows 8 nebo 10 pro režim UEFI.
 • Stáhněte si Windows 7 pro režim Legacy.
 • Načítání jiného systému (OS) je také pro režim Legacy.

Pokud používáte bootovací flash disk navržený pouze pro načítání v režimu Legacy, musíte vypnout bezpečné načítání v BIOS (Secure Boot). Chcete.li to provést, uveďte hodnotu „deaktivovaného“ v poli „Secure Boot“. Na některých notebookech a PC stačí vybrat systém Windows 7, který deaktivuje bezpečné načítání.

Chcete.li zjistit, zda je povoleno bezpečné stahování v systémech Windows 10 nebo 8, stačí stisknout kombinaci Windows R na klávesnici a poté zadat výraz MSINFO32 na lince. Po stisknutí Enter se zobrazí informace o systému nainstalovaném v počítači, kde najdete položku, která zobrazuje stav vašeho bezpečného načítání.

 • Přepište data na jednotku Flash a vyberte další režim načítání. Tato možnost je možná pouze pro nové obrázky vytvořené nedávno. Pokud zaznamenáte obrázek před rokem nebo starým rokem, bude v něm možná podpora pouze pro starší režim.

Pokud je zaznamenaný obrázek podporován pro oba režimy, není nutné změnit parametry BIOS. Stačí přepsat obrázek systému. Mějte však na paměti, že obrázky Windows 7 a XP budou potřebovat povinné vypnutí zabezpečené boty.

Bootovatelný flash disk v programu Rufus je velmi jednoduchý. Před nahráváním dat si můžete vybrat, pro který režim stahování bude disk zaznamenán. Ve výchozím nastavení (pro většinu případů) se používá režim MBR pro UEFI a odkaz. Ale můžete si vybrat režim MBR s UEFI nebo GPT s UEFI.

Důležitá poznámka! Mnoho uživatelů nechápe jeden důležitý okamžik. Aby byl disk flash viditelný v bios, musí se načíst. To znamená, že nestačí jen zapsat obrázek systému na jednotku USB a poté z něj nainstalovat systém. Je nutné vytvořit spouštěcí jednotku pomocí jednoho ze speciálních programů.

Možná vás bude zajímat, jak zvýšit provozní paměť počítače pomocí USB jednotky (více zde).

Pomocí těchto tipů můžete snadno nainstalovat jakýkoli operační systém na zařízení pomocí spouštěcího flash disk.

https: // opartnerke.RU/BIOS-NE-VIDIT-ZAGRUZOCHNUYU FLESHKU/Proč bios nevidí nakládací flash disk a jak jej opravit https: // Opartnerke.RU/WP-Content/uploads/2018/01/BIOS_NE_VIDIT_ZAGRUZOCHNUYU_FLESHKU.JPG https: // Opartnerke.RU/WP-Content/uploads/2018/01/BIOS_NE_VIDIT_ZAGRUZOCHNUYU_FLESHKU.JPG 2018-01-16T20: 29: 2006: 00 Alexander Hi-Tech Windows 10, OS, Flash Drive Každý uživatel určitě čelí potřebě přeinstalovat operační systém na svém počítači nebo notebooku. Nedávno je taková instalace racionálnější pro provádění pomocí konvenčního flash disku, díky čemuž je načítání. Tato instalace je rychlá a spolehlivá a vytvoření bootovacího nosiče je nyní snazší. Ale někdy může uživatel čelit jednomu problému, který. Alexander Alexander Alksandr1973@gmail.Recenze chytrých telefonů COM Administrator a internetové služby

Flash Drive s instalačním systémem Windows 7

 • Nejprve přejděte na web Microsoft a načtěte odtamtud nástroj a vytvořte spoustu flash disk.
 • Nainstalujte jej a pokračujte ve výrobě flash disků.
 • Použití tlačítka procházení, které otevře vodič, označuje místo, kde je nalezen iso-image OS OS. Klikněte na další a přejděte k další akci.

Tato metoda je vhodná pro Windows 7 a starší. Chcete.li zapsat obrázky jiných systémů, použijte naše pokyny pro vytváření načítání flash disků.

V následujících pokynech můžete vidět způsoby, jak vytvořit stejnou jednotku, ale ne s Windows, ale s jinými operačními systémy.

Alternativní možnosti

Vyzkoušeli jste tedy všechny výše uvedené metody, ale Bios stále zcela odmítá pracovat s flash disk. V tomto případě můžete použít dvě alternativní možnosti.

samsung, nevidí, flash, disk

Prvním z nich je instalace OS z disku. Pokud má váš počítač CD-ROM, neváhejte a vytvořte bootovací CD a vložte z něj operační systém. Kromě toho můžete dočasně vzít jednotku CD od přátel a připojit ji k PC.

Druhou možností je použít nástroj Správce boot Plop. Je nainstalován na pevném disku a umožňuje vám vybrat prioritu stahování bez nutnosti jít na BIOS.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS