Samsung Smart TV bez dálkového ovládání

Jak ovládat televizor pomocí telefonu?

Mnoho majitelů televizorů (starých i nových) neví, že je lze ovládat téměř jakýmkoli chytrým telefonem. Mobilní zařízení může částečně nebo dokonce zcela nahradit dálkový ovladač. Pokud se tedy ztratí nebo poškodí, dočasným nebo možná trvalým řešením může být použití chytrého telefonu.

Začněme starými televizory, protože.к. Dálkové ovládání je na trhu obtížné (ne-li nemožné) sehnat. Víme, že staré televizory se dříve ovládaly pouze pomocí zabudovaného infračerveného (IR) přijímače z dálkového ovladače. Proto, aby bylo možné ovládat staré televizory pomocí chytrého telefonu, musí být vybaveny IR vysílačem.

Proč se na televizoru Samsung nezobrazuje?

Důvody: Žádný signál. zkontrolujte připojení k externí anténě. Nesprávné nastavení jasu. přejděte do nabídky „Obrázky“ a upravte jas, vypněte úsporný režim. Porucha osvětlení LED. je nutná demontáž a výměna vadných LED pásků.

Chcete-li televizor vypnout, stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu 2 sekund. Krátkým stisknutím se televizor přepne do režimu Art.

Ovládání televizoru prostřednictvím chytrého telefonu

Dnes už si nelze představit člověka, který nepoužívá mobilní telefon. Mnoho milovníků gadgetů má ve svém arzenálu dva nebo dokonce tři z nich. Jakýkoli chytrý telefon lze upravit pro použití jako dálkový ovladač. Moderní firmware má zabudované programy dálkového ovládání vhodné pro naprostou většinu modelů televizních přijímačů. Mohou vykonávat základní sadu funkcí:

Multimediální televizní zařízení širšího formátu však vyžadují instalaci speciálních aplikací s bohatšími funkcemi. Spárování obou zařízení navíc vyžaduje krátké stisknutí:

V současné době nabízí Google Play Market desítky bezplatných aplikací pro dálkové ovládání, které odpovídají jak univerzálním televizním přijímačům, tak jednotlivým modelům. V zásadě však můžete najít vhodný program pro každou televizi. Jedinou nevýhodou používání chytrého telefonu jako dálkového ovladače je nutnost nainstalovat aplikaci pro mobilní zařízení všech členů rodiny.

Jak ovládat televizor bez dálkového ovladače

S ohledem na speciální funkce moderních televizorů lze zařízení bezpečně zapnout a přepínat a nastavovat různé parametry televizoru bez zásahu dálkového ovladače. Co se týče posloupnosti operací, každý spotřebič má návod k obsluze, který vám pomůže vyřešit případné problémy.

Televizor lze zapnout pomocí speciálního tlačítka „Power“, které se nachází na jednom z panelů krytu, nebo pomocí chytrého telefonu. V druhém případě si však uživatel musí nainstalovat specializovaný software.

Před zapnutím se nejprve ujistěte, že svítí příslušná kontrolka LED na předním panelu. Pokud tomu tak není, zařízení není připojeno k síti. Kromě toho je vhodné zkontrolovat napájení a anténu nebo směrovač. Nezapomeňte také, že mnoho novějších televizorů má tlačítko citlivé na dotyk, které se rozsvítí při zapnutí.

Jak zapnout a vypnout televizor bez dálkového ovládání

Pokud ztratíte dálkový ovladač nebo pokud tento prvek jednoduše selže, můžete televizor zapínat a vypínat pomocí ručního ovladače. Jak již bylo uvedeno, pořadí operací je vždy uvedeno v uživatelské příručce. Pokud taková příručka neexistuje, musíte se předem naučit funkci tlačítek.

Tlačítko „Power“ je zodpovědné za zapnutí nebo vypnutí televizoru, ale někdy může tento postup provést také tlačítko „menu“. Po stisknutí jednoho z výše popsaných tlačítek by se měla na televizoru rozsvítit kontrolka.

Nastavení a přepínání kanálů

Jakmile uživatel pochopí postup zapnutí, je třeba určit možnosti přepínání a nastavení kanálů. Obecně platí, že po aktivaci systému se na monitoru ve výchozím nastavení zobrazí program, který byl naposledy spuštěn před vypnutím televizoru. Za zmínku také stojí, že u mnoha moderních televizorů si můžete nezávisle vybrat kanál, který se má zobrazit při zapnutí. Pokud jde o změnu vysílacích zdrojů, je tento postup stejný pro všechny modely známých výrobců.

Pro přepínání kanálů použijte tlačítka s obrázkem se šipkami směřujícími do různých směrů. Stejné položky jsou potřebné také pro mnoho základních nastavení systému. Pokud tato tlačítka chybí nebo nejsou v pořádku, můžete v nastavení televizoru nastavit stejnou funkci na knoflíku hlasitosti.

Nezapomeňte také na pokročilé televizory, které mají na panelu speciální ovládací jednotky, jejichž vzhled připomíná joystick herní konzole. Jedná se o jediný klíč, který je určen k provádění mnoha úkolů. V principu se to podobá starému přirovnání s chytrým telefonem. Akci vyberete otočným knoflíkem a cíl potvrdíte středovým knoflíkem.

Televizory LG a Samsung jsou zpravidla často vybaveny touto řídicí jednotkou. Pro pochopení základního použití tohoto prvku je třeba se seznámit s následujícími pokyny:

 • Stisknutím a podržením joysticku uprostřed otevřete hlavní nabídku televizoru.
 • Na obrazovce se zobrazí speciální okno se seznamem užitečných nástrojů.
 • Dalším krokem je výběr požadované funkce volbou směru joysticku (např. změna jasu).
 • Najděte část se změnou kontrastu a klikněte na ni.
 • Změna kontrastu pomocí posuvníku v různých směrech.
 • Stisknutím středu joysticku uložíte nastavení.
 • Chcete-li úspěšně ukončit hlavní nabídku, stiskněte na několik sekund střed ovládací jednotky.

Stejným způsobem lze změnit jakoukoli funkci televizoru. Hlavní výhodou takového ovládání je možnost nastavit pořadí kanálů. Provedením této akce může uživatel rychleji najít požadovaný program. Jakou manipulaci bude třeba provést:

 • Stisknutím bloku se vraťte do řídicího centra.
 • Najděte část nastavení kanálu a vyberte ruční nastavení.
 • Stiskněte tlačítko „OK“ pro potvrzení.
 • Otevřete kartu programu.
 • Přidělení individuálního čísla každému programu.
 • Pro přepínání kanálů stačí použít knoflík hlasitosti nebo tlačítka se šipkami.
 • Při každé změně čísla kanálu stiskněte potvrzovací tlačítko.
 • Výběr barvy oblasti.
 • Úprava nastavení zvuku.
 • Spuštění automatického vyhledávání kanálů.

Nastavení zvuku

Jak již bylo uvedeno dříve, nastavení zvuku můžete změnit pomocí knoflíku hlasitosti nebo přejít do hlavního nastavení televizoru a vyhledat příslušnou jednotku. Tato metoda je vhodná pro všechny televizory.

samsung, smart, dálkového, ovládání

Co potřebujete k ovládání televizoru z mobilního telefonu?

Díky moderním technologiím je život lidí stále pohodlnější. Televize není výjimkou. Vývojáři se snaží používání technologie co nejvíce zjednodušit. Ovládání televizoru přes Wi-Fi však vyžaduje něco.

Dálkový ovladač můžete nahradit chytrým telefonem, abyste ho nemuseli každý den hledat. Pro snadné ovládání budete potřebovat samotné mobilní zařízení, příslušnou aplikaci a televizor s připojením k internetu. S těmito třemi složkami nebude mít mnoho lidí problém. Chytré telefony dnes nejsou žádnou vzácností, stejně jako možnost stáhnout si správný program. Co se týče chytrých televizorů, ty přestaly být novinkou před několika lety.

Vezměte prosím na vědomí! Připojení Wi-Fi bude důležitou součástí ovládání televizoru. Je integrován do televizoru, takže jej můžete snadno připojit

Jakmile máte v chytrém telefonu nainstalovanou správnou aplikaci a v televizoru povolené bezdrátové připojení, můžete přejít k pokynům, jak ovládat televizor přes Wi-Fi.

Zapnutí televizoru bez dálkového ovládání pomocí smartphonu s infračerveným portem

Tato metoda může být užitečná pouze pro majitele chytrých telefonů s vestavěným nebo připojitelným infračerveným vysílačem (jinak známým jako infračervený port). Mezi telefony, které mají takový port z výroby, patří například Samsung Galaxy S6, Huawei Honor 9 nebo HTC One M9. Nepředpokládejte, že pouze moderní smartphony mají infračervený port. I když je váš telefon 10 let starý, může mít infračervený port.

samsung, smart, dálkového, ovládání

A infračervený port vypadá asi takto:

Pokud není k dispozici vestavěný IR port, lze jej zakoupit samostatně. Vypadá jako konektor pro sluchátka, ke kterému je připojen infračervený vysílač:

K čemu telefon vůbec potřebuje infračervený port?? Je to jednoduché. použít chytrý telefon jako univerzální dálkový ovladač (i když v dobách tlačítkových telefonů se infračervený port používal pro přenos souborů). Jde o to, že takové infračervené porty mohou generovat infračervené impulsy s určitou charakteristikou (šifrovaný kód), které zachytí přijímač (v našem případě televizor). Jaký kód IR vysílač generuje, aby mu přijímač „rozuměl“, závisí na aplikaci nainstalované v chytrém telefonu.

Tento software je k dispozici pro smartphony se systémem Android i iOS. Т.к. Všechny gadgety Apple nemají vestavěný infračervený port, takže k přeměně telefonu na univerzální dálkový ovladač budete potřebovat výše zmíněné zařízení. Zde jsou příklady některých aplikací.

Dálkové ovládání pro TV. univerzální aplikace, která umožňuje ovládat širokou škálu technologií s IR přijímačem, včetně televizorů.

Dálkový ovladač TV (Samsung) je nástroj určený speciálně k ovládání televizorů Samsung.

Universal Remote for All TV je další program, který se specializuje na ovládání televizorů, ale neomezuje se pouze na technologii televizorů Samsung.

U všech těchto programů stačí vybrat model televizoru, který chcete ovládat, a případně nastavit funkce pro konkrétní tlačítko dálkového ovládání (zobrazené na obrazovce smartphonu). Stejně jako u běžného dálkového ovládání můžete k zapnutí televizoru použít chytrý telefon, pokud to používaná aplikace podporuje.

Systémové požadavky: Windows Vista a vyšší, 1024 MB RAM, 350 MB volného místa na HDD

Co je servisní nabídka televizoru Samsung?

Abyste však nebyli zmateni množstvím funkcí a složitostí jejich použití, musíte nejprve pochopit základní vlastnosti a funkce, se kterými můžete experimentovat. Ale tady je tip: Než se pokusíte změnit nastavení, je lepší pořídit snímek obrazovky, abyste si je zapamatovali pro případ selhání.

Zpočátku můžete prostřednictvím servisního menu televizoru Samsung ovládat různá nastavení včetně zvuku, úrovně signálu, nastavení jasu, kontrastu a všeho ostatního, co souvisí s kvalitou obrazu a zvuku.

Poté můžete také zkusit zkalibrovat obrazovku a změnit vstupní režim televizoru Samsung.

Navíc máte všechny informace o televizoru na dosah ruky, všechny podrobnosti o modelu a místě jeho montáže. Proto je důležité nezapomenout na tuto možnost v případě, že ztratíte tištěný návod k televizoru.

Díky všem těmto dalším funkcím si můžete televizor přizpůsobit podle svých představ a získat ze sledování filmů a televizních pořadů ještě větší užitek.

Jak používat televizor bez dálkového ovládání?

Chcete-li televizor zapnout bez dálkového ovládání, musíte stisknout příslušné tlačítko na těle dodaném výrobcem. Stejně tak můžete vypnout televizor bez dálkového ovládání. U televizorů LG, Sony, Thomson a Samsung se klávesnice obvykle nachází na zadní stěně vedle konektorů.

Set-top box Tricolor někdy nereaguje na dálkové ovládání kvůli stažení nového softwaru. V tomto případě je třeba postupovat podle uvedeného algoritmu: stiskněte obě tlačítka „TV/RADIO“ a „CHANNEL“ umístěná na přijímači, současně stiskněte tlačítko „STANDBY“.

Jak nastavit starý dálkový ovladač

Výše jsme popsali všechny naše chytré dálkové ovladače včetně tlačítek, která je třeba stisknout pro jejich spárování s televizorem. Všechny dálkové ovladače vydané před rokem 2012 nejsou chytré, takže obvykle selhávají pouze kvůli vybitým bateriím. Můžete je pouze vyměnit. Pokud to nefunguje, pak je váš dálkový ovladač prostě rozbitý a musíte si koupit jiný.

Na obrázku níže jsou znázorněny různé typy chytrých dálkových ovladačů a tlačítka, která je třeba podržet, abyste mohli dálkový ovladač spárovat s televizorem.

Jak odstranit účet z aplikace Instagram v zařízení iPhone nebo Android

26 KOMENTÁŘŮ

Děkuji za poměrně podrobné pokyny! Pouze tento článek upozornil na užitečné tipy. Zkusím to Moje příkazy dálkového ovládání se začaly zasekávat, pak hlasitost běží různými směry, když stisknu nebo., Pak programy nebo při přechodu nahoru nebo dolů v aplikaci Dálkový ovladač byl vyčištěn, rozebrán a znovu sestaven. Všiml jsem si, že při zavřeném dálkovém ovládání dochází k podobným problémům, když jsou baterie mírně pootevřené, pak je to v pořádku.

Samsung Smart TV, problémy s ovládáním televizoru prostřednictvím interního chytrého dálkového ovládání začaly téměř okamžitě po zakoupení televizoru. Po stisknutí libovolného tlačítka na dálkovém ovladači reagoval televizor za 15-30 sekund nebo i déle. Žádné odvolání na horký vlasec pro trimmer, výměna dálkového ovladače za nový v rámci záruky, nepomohlo. Stejné to bylo i s novým dálkovým ovladačem. Televizor byl dvakrát v záručním servisu. Opravář něco „udělal“, ale bylo to k ničemu. Výměna modulu Wi-Fi (dvakrát), PCB TV, vše bez výsledku. Zpoždění operace bylo stejné jako předtím. A když záruka vypršela, „statečný“ Samsung mě poslal k čertu. „Nic nevíme, nemůžeme vám pomoci. Vzdal jsem to a koupil si obyčejný dálkový ovladač s infračerveným ovládáním, který stále funguje. Ale stále to není ono, při práci s televizorem v režimu Smart to není praktické. několikrát se snažil vrátit ke starému chytrému, zpočátku se zdálo, že funguje, někdy dokonce v pořádku, ale časem se přestal párovat s televizí (a oba chytré ovladače, které mám, jsou stejné, ty, které mají oválný tvar). Při pokusu o spárování s televizorem (a také při stisknutí některého z tlačítek) se na obrazovce zobrazí okno „Nedosažitelný“. Zkontroloval jsem připojení Bluetooth dálkových ovladačů přes smartphone, vše je v pořádku, telefon je vidí. zkusil jsem vyměnit modul Wi-Fi, bez výsledku. V čem může být problém? Už dávno jsem se rozhodl, že Samsung už vlastnit nebudu. Ale dokud chudák nějak funguje, nechte ho žít.

Dálkový ovladač Smart používá k ovládání televizoru rozhraní Bluetooth, takže je logické, že je třeba modul vyměnit. Vyzkoušejte následující: ovládejte televizor přiblížením dálkového ovladače k televizoru na vzdálenost asi 30 cm a zjistěte, jak reaguje. Pokud je úroveň signálu nízká, může se zobrazit zpráva o nedostupnosti zamykání dálkového ovládání. Nebo se jedná o elektronické rušení, které brání Bluetooth, možná i v samotném televizoru, např. napájecí zdroj generuje harmonické na této frekvenci, které ruší Bluetooth. Musíte experimentovat, najít modul Bluetooth, podívat se a otřít kontakty, podívat se, jak je zapojení vloženo, možná to továrna udělala špatně, zkuste to dát stranou a zkontrolovat, jak to funguje, existuje mnoho možností.

Dálkové ovládání a neodpovídá, problém se stal, když jsem přinesl další dálkové ovládání z jiného Smart TV na dálkovém ovladači, že něco blikalo a obě zbraně přestaly pracovat pokusil se připojit dálkové ovládání přes telefonní delephon Blue Tone, mimochodem dálkové ovládání je nalezeno, ale nemůže se připojit špatný kód píše všechny možné manipulace provedené, z dálkového ovladače a krabice vyjmul baterii, nic nepomáhá, vypněte televizi na hodiny, ani minuty nepomáhá, dálková baterie je také odstraněna.

Vyzkoušejte nucený reset dálkového ovládání a opětovné spárování. Pokud to nepomůže, zkuste aktualizovat software televizoru.

Dálkové ovládání bn59 01182b ukazatel zmizel (kurzor) co dělat?

Opětovné spárování, v druhém případě je dálkový ovladač vadný.

Dálkové ovládání jako první vlevo na obrázku. Párování je nutné provádět neustále, při každém zapnutí televizoru. Odpojil ji. Stále není vidět dálkový ovladač najednou. Je třeba dlouho čekat na spárování, několikrát stisknout tato dvě tlačítka Po celou dobu je „vyhledávání“ s ikonou Bluetooth V čem by mohl být problém??

Zdá se, že jde o poruchu, ztracené párování. Doporučujeme zkontrolovat, zda je problém v dálkovém ovladači nebo v televizoru. Připojení podobného dálkového ovládání.

Samsung je zklamání, nekupujte tuto strusku více

Moc děkuji za článek! Párování se nezdařilo, ale vše se podařilo! Přemýšlel jsem o koupi nového dálkového ovládání))

Děkuji, velmi užitečný článek, to fungovalo velmi dobře! Musel jsem resetovat dálkové ovládání?

Smart TV Samsung.Chytrý dálkový ovladač, první vlevo na obrázku. po zapnutí televizoru a nastavení hlasitosti se dálkový ovladač vypnul. Žádné červené světlo nebliká. Vůbec žádné připojení k televizoru. Pracoval 4 měsíce bez problémů. Baterie byly vyměněny. Infračervená dioda nebliká.

Pokud jsou baterie vloženy správně a dálkový ovladač nefunguje, je poškozený. Při pádu dálkového ovladače se někdy něco ulomí uvnitř desky plošných spojů. Rozeberte dálkový ovladač a zkontrolujte, zda není poškozený. Pravděpodobně si budete muset koupit nový.

Smart TV Samsung.Váš dálkový ovladač je Smart.Nefunguje pouze přepínač kanálů.Co se děje?

Bluetooth nefunguje, znovu spárujte dálkový ovladač s televizorem

Na fotografii v článku, kde je 5 dálkových ovladačů (3 stříbrné, 2 černé), je vlevo 2

Párování, současné stisknutí tlačítek, ale nic Kontrolka na dálkovém ovladači funguje, ale pouze v odstupu od televizoru, a to ani vedle něj

Koupili jste dálkový ovladač k televizoru zvlášť?? Zkontrolujte kompatibilitu.

Dálkové ovládání s hlasovým ovládáním, březen pravděpodobně) funguje přes Bluetooth

Vždy se nepodaří spárovat dálkový ovladač s televizorem. Výměna baterií nepomáhá. Jak opravit?

Pokud televizor selže, je televizor připojen k elektrické síti nebo není. Pokud se nastavení ztratí po odpojení televizoru od elektrické sítě, je televizor vadný. Shromažďování historie, kdy a za jakých podmínek televizor selhal. Rozhodně se jedná o poruchu, je třeba zjistit, co je s dálkovým ovladačem nebo televizorem v nepořádku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS