Senzor na tabletu transformátoru ASUS nefunguje

Co dělat, když brzdí gadget?

S největší pravděpodobností jste si všimli, jak rychle funguje pouze zakoupená planeta Android, všechno začíná perfektně, výkonné hry a aplikace jdou s třeskem, ale postupem času věnujete pozornost skutečnosti, že jeho dřívější rychlost zmizí bez stopy: tablet je potlačen, Programy nezačínají ani v procesu interakce existuje stále více a více chyb. To vše jsou zřejmé známky, že tablet vyžaduje okamžitou diagnózu s následnou službou.

Při rozpadu jakéhokoli počítačového zařízení existují pouze dva důvody. to jsou: tyto:

Abychom okamžitě přešli na pravděpodobnější možnost pro vývoj událostí, tj. Selhání v softwaru, je nutné vyloučit pravděpodobnost rozpadu hardwaru.

Problém je v vybavení

Pokud na vašem zařízení pozorujete znatelné brzdění, musíte zjistit: zda je zahříván dlouhou interakcí. Tak? To znamená, že problém spočívá v tom, že procesor nebo video čip v důsledku vaší práce je tak zahřátý, takže s jeho teplem ovlivňuji sebe a na další prvky tabletu. Bohužel, aby se to rozebralo a vyčistilo od prachu, protože notebook nebude fungovat, takže jedinou cestou je dát zařízení trochu odpočinku po tvrdé práci, tak mluvit, ochladit.

Pokud je vše v pořádku, pamatujte, zda gadget padl na podlahu nebo něco nezasáhl. Ano? Potom byl snad dotykový panel poškozen nebo se senzor jednoduše pohyboval, a tím způsobil nepochopitelné účinky na obrazovce tabletu, které vágně připomínají brzdění. V tomto případě existuje pouze jedna možnost. toto je přenášeno do servisního střediska pro diagnostiku a výměnu poškozeného prvku.

Externí zařízení

Někdy, v důsledku nekvalitní sestavy tabletu, mohou připojená externí zařízení způsobit konflikt při provozu operačního systému, to je:

Nejprve je proto odpojte a pokuste se hrát s tabletovým počítačem po dobu několika hodin (načtěte ji) také odstraňte flash kartu a SIM kartu, pokud existuje.

Pokud tablet funguje dokonale, pak je problém v externích zařízeních, pak je střídavě spojíme s gadgetem a zkontrolujeme, který z nich způsobí brzdění softwaru. Po identifikaci jej jednoduše nahradíme novými a použijeme je pro zdraví. Než budete pokračovat s níže uvedenými doporučeními, zkontrolujte: Možná je váš tablet stále v záruční službě, pak ji okamžitě předáte pod zárukou a počkáme na odpověď ze střediska služeb a teprve potom podnikneme nějaké kroky.

Jak vyměnit rozbité obrazovce

Jedním z nejběžnějších poruch je rozbitá obrazovka. Je to tento model, který takové poškození dostává a stává se „hostem“ v opravárenských workshopech. Není to proto, že model má slabé sklo, dokonce se škrábají s obtížemi. Můžete se ujistit, že pokud se rozbitá obrazovka pokusí snížit nožem nebo na ni zaklepat bez velkého úsilí. Ale neúmyslné rozdrcení skla je docela jednoduché.

Tablet ASUS TF300T má možnost nahradit samostatný tach (smyslové sklo) a displej, který je také často zlomený. Celá složitost individuální náhrady spočívá v tom, že smyslové sklo a displej je velmi obtížné oddělit se od sebe, jsou pevně přilepeny k sobě. Změna obrazovky na tabletu je mnohem obtížnější než na telefonu. Je nutné mít nejen trpělivost a přesnost, ale také zažít, protože jakýkoli nepříjemný pohyb může zničit všechno a oprava bude dvakrát tak dlouho.

Ale to není nejobtížnější. V tomto modelu tabletu najdete až tři úpravy skla a navzdory jejich vnější podobnosti je nemůžete nahradit navzájem. Pokud se rozhodnete objednat si dotykový-screenShrow sami, musíte nejprve rozebrat tablet a vidět jeho číslo strany. Nejčastěji existují dotykové sklo dvou modifikací: G01 a G03. Jsou nejen běžnější než třetí-FPC-1, ale mohou být také zaměnitelné.

Jak vyřešit problém s tachingem

Je velmi obtížné zakoupit dotykové sklo FPC-1 a abyste jej nahradili další úpravou, musíte blikat digitizér, pro který budete muset strávit další čas a ztratit čas navíc.

Důležité! Modely tablet s 3G a bez nich se mohou lišit v deskách dihytizer, protože v něm je umístěn modul SIM karty.

Pokud jste nahradili sklo, ale senzor nefungoval, budete muset kontaktovat opravnu, protože jste udělali něco špatně. V tomto případě bude schopen obnovit provoz tachingu pouze specialista, protože k tomu potřebujete speciální tablet se sadou všech potřebných programů.

Několik tipů pro ty, kteří se přesto rozhodli nezávisle nahradit dotykovou obrazovku, aniž by se obrátili na servisní středisko, zejména pokud je to levné:

 • Není třeba odloučit sklo z matrice předem, protože pak budete muset strávit mnohem více času na výměnu, protože budete muset odstranit dodržující prach a nečistoty.
 • Než začnete náhradu, zkuste sklenici do tabletu, protože sklo, bohužel, může získat vadný nebo falešný.

Mnohem méně často v opravárenské dílně najdete tablety se zlomenou matricí, ale s celým smyslovým sklem. Postup pro výměnu matice se příliš neliší od výměny tach-scrine. Objednejte si požadovanou matici, opatrně odloupněte dotykové sklo a přilepte ji na novou matici.

Mimochodem, matice jsou dražší než dotykový break, ale nejsou tak jedinečné, takže je mnohem snazší je najít a někdy si můžete vybrat matici jiného modelu a dokonce i výrobce. Složitost pouze na různých úchytech, takže „nativní“ matice je stále výhodnější.

Je možné použít tablet, který zlomil obrazovku?

Pokud trhlina není ve středu, ale podél okraje obrazovky, ale senzor funguje, pak může tablet po nějakou dobu „trpět“ bez opravy. Ale to není vůbec po dlouhou dobu, protože poškozené sklo již není tak silné, jakékoli nevýznamné úsilí při stisknutí nebo malé ráně může zvýšit oblast poškození nebo zničit displej a přitom zvyšovat náklady na opravy.

Ano, a použití poškozené obrazovky je nebezpečné. můžete poškodit ruku nenápadnými fragmenty nebo ostrými hranami.

Máte štěstí, pokud jste si zakoupili tablet Asus spolu s dokovací stanicí, může vám to hodně pomoci, i když senzor tabletu úplně přestane fungovat. Dotykový panel dokovacích stanic umožňuje spustit potřebné programy, pracovat s dokumenty a vypnout tablet.

Jiné modely ASUS

Dnes najdete několik modelů tabletů ASUS. Nezapomeňte však, že s vnější podobností a stejnou velikostí obrazovek dotyku. jejich snímky jsou zcela nekompatibilní, proto při objednávce věnujte zvláštní pozornost tomu.

Staré modely ASUS: TF101, TF201, TF300, TF700, Nexus 7 ″. Nové modely ASUS: Padphone, Memo Pad Smart ME301T, Vivotab Smart ME400C, tablet 600, tablet 810 11,6 ″, Fonepad ME371mg. 7 ″.

Jak změnit senzor na tabletovém zařízení

Za prvé, po určení příčiny poškozeného díla dotykové obrazovky-A musíte koupit vše pro náhradu pro náhradu. Každý výrobce dodává prvky a komponenty ve speciálních sadách: samostatně každý prvek nebo zabalte tři do jednoho.

Postup je tedy následující:

 • Otevřete zařízení a dříve odstranil gumové zátky a šrouby.
 • Vezměte obrazovku a odpojte senzor, který tradičně sedí na lepidle na displeji. Operace je jednoduchá, protože dotyková obrazovka je na lepidle upevněna a musíte použít mírný teplotní efekt (přibližně šedesát stupňů) po dobu několika minut. Esence je jednoduchá: teplý vzduch vyfukuje na displej, ale provádí se opatrně a úhledně (ujistěte se, že netrpí).
 • Dále to musíte lehce objasnit tenkým improvizovaným objektem a odloupněte ze samotného monitoru.
 • Vložte zakoupený senzor pomocí lepidla nebo dvojité pásky.
 • Jakmile shromažďujete tabletové zařízení, proveďte malou kalibraci displeje pomocí speciálního softwaru na operačním systému Androod nebo OIS.

Na poznámku! Pokud stále nevíte, pak v každém článku sdílím užitečné informace, které jsem zveřejnil dříve. Napsal jsem o tom, co dělat, pokud se disk Flash neotevře a požádá o formátování a také jsem řekl, proč myš na notebooku nefunguje. Pro hráče jsem řekl, jak zvýšit FPS na počítači a jak snížit jas na monitoru.

Dokončím to. Doufám, že pochopíte, co dělat, pokud senzor nefunguje na tabletu. Mimochodem, chci brzy zveřejnit video ve svém výkonu. Co si myslíte, že stojí za to? Je pro vás zajímavé vědět o mně? Napište o tom v komentářích a také nezapomeňte, že se článek líbí. Celý svět a dobrý!

senzor, tabletu, transformátoru, asus, nefunguje

Pokud je příčina nepracovní obrazovky v RAM

Nedostatek RAM může ovlivnit nejen dobrý provoz dotykové break mobilního gadgetu, ale také další systémové procesy a funkce, bez nichž zařízení nebude fungovat stabilně. Pokud často čelíte úvodní aplikaci, může zamrznout ve službě a displej nereaguje na žádné dotyky (dokonce i 3 tlačítka systému „Back“ a „Možnosti“). To znamená, že se systém snaží vyrovnat s úkolem, který pro něj není vyřešen. Aplikace, které jste v systému spustili příliš náročné.

 • Počkejte, až se systém vyrovná s úkolem nebo restartujte zařízení sami.
 • Odstraňte problémový program nebo hru ze zařízení.
 • Podívejte se na technické vlastnosti tabletu, telefon. Od nynějška, před stažením, podívejte se na požadavky na zařízení, abyste v budoucnu neměli takové problémy.

Senzor na tabletu nefunguje: Algoritmus vyhledávání pro poruchu

Pokud si všimnete, že senzor nefunguje na vašem tabletu, přečtěte si naše pokyny. Pokusíme se vám pomoci při řešení tohoto problému.

Technika a elektronika velmi zjednodušují naše životy každý den. Z velké části nebudeme moci žít bez tabletů a telefonů, protože na nich závisí téměř všechny sféry našeho života: sociální i ekonomické, dokonce i někdy politické. Proto, když zjistíme, že senzor na zařízení nefunguje, stává se to velmi velký problém, protože pro ně prakticky neexistují žádná tlačítka, vše je ovládáno senzorem.

Bohužel, rozpad může být někdy viditelný pouhým okem. Důvodem zastavení senzoru není vždy ve vodě/prachu nebo neopatrném oběhu.

Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč senzor na tabletu přestane fungovat:

Dostat se do senzoru nebo znečištění tekutiny. To také zahrnuje znečištění obrazovky otisky prstů, což může vést ke snížení nebo ztrátě citlivosti dotykové obrazovky.

V prvním případě je nutné okamžitě po detekci kapaliny do tabletu, aby se ji vypnula, a pokud existuje taková příležitost, demontujte, čistě a nechte uschnout. Pokud se na obrazovce objeví místa, která nelze otřete, měli byste vyměnit obrazovku a vyčistit všechny vnitřní komponenty zařízení, abyste se vyhnuli jejich oxidaci.

Mechanické poškození tabletu (podzim, výstřely) nebo závažné změny teploty. I když obrazovka zařízení nemá žádné viditelné vady a senzor stále nereaguje na dotek, pak s největší pravděpodobností budete muset vyměnit dotykovou obrazovku. Pokud senzor přestal fungovat kvůli účinkům příliš nízkých nebo vysokých teplot, pak nejlepším řešením je čekat, porucha by měla projít sama o sobě.

Poškození nebo propuštění vlaku, který je zodpovědný za spojení s senzorickým povlakem.

Tablet selhání softwaru (software).

Nejjednodušší věcí, kterou lze v této situaci udělat, je restartovat tablet a nechat jej na nějakou dobu relaxovat, protože gadget mohl „viset“ kvůli velkému počtu pracovních aplikací, což vedlo k selhání v práci senzoru. Stojí za zvážení nejen otevřených aplikací, ale také aplikací, které jsou na pozadí, protože také načte RAM.

Pokud jednoduchý restart nepomohl a senzor na tabletu stále nefunguje, můžete jej zkusit zkontrolovat na přítomnost virů s jakýmkoli antivirovým programem a odstranit všechny zbytečné nebo pochybné aplikace. Po těchto operacích je nutné restartovat zařízení.

Dalším způsobem, jak vyřešit problém s nepracovním senzorem, je resetování tabletu do továrních instalací. Vezměte prosím na vědomí, že v tomto případě nebudou všechny informace uložené v zařízení vymazány a nebudou podléhat obnově. Zařízení, které bylo resetováno do továrního nastavení, bude stejné jako v den nákupu. Crystal Clean. Proto byste měli vytáhnout flash disk a pokusit se přenést všechny důležité soubory do počítače nebo jiného dostupného zařízení.

Měkký reset (měkký reset).

Toto je obvyklý restart tabletu při stisknutí několika klíčů, jehož kombinace závisí na modelu zařízení (nejčastěji se jedná o tlačítko vypnutí a tlačítko ovládání hlasitosti).

Odborníci trvají na tom, že bez ohledu na problém s tabletem by měl být měkký výboj proveden jako první a poté se v případě selhání pokuste zařízení vrátit k životu pomocí tvrdého.

Tvrdé vypouštění se provádí dvěma způsoby: v nabídce „Nastavení“ je substituce „obnova a resetování“ a prostřednictvím „nabídky obnovy“ nebo „nabídka obnovy“. Vzhledem k tomu, že v případě senzoru není ovládání hlavní nabídky možné, zůstává pouze druhá metoda.

Chcete.li vstoupit do tohoto režimu, měli byste vypnout tablet. Věnujte pozornost skutečnosti, že tablet by měl být zcela nabitý, jinak se může vypnout ve špatný čas a bude obtížnější obnovit systém.

Poté, co je zařízení zcela vypnuto, je nutné sepsat kombinaci několika kláves (tlačítko vypnutí a tlačítka hlasitosti) a podržte jej, dokud se tato obrazovka neobjeví:

Pomocí klávesy pro ovládání hlasitosti se můžete pohybovat podél nabídky obnovy, vyberte položky pomocí tlačítka vypnutí. Musíte vybrat „Vymazat data/obnova resetujte“.

Další krok by měl být dohodnut s odstraněním všech dat z tabletu kliknutím na možnost „Ano. Odstraňte všechna uživatelská data“.

Nyní je nutné začít přímo k restartu systému výběrem položky „Reboot System“.

Po malé myšlenky (která se může táhnout), tablet provede všechny potřebné akce a začíná začít.

Vezměte prosím na vědomí, že tato metoda není zárukou, že snímač tabletu začne fungovat. Toto je pouze jedna z možných manipulací pro jeho vzkříšení.

Dalším důvodem, proč senzor na tabletu nefunguje nebo nefunguje nepřesně (otevírá aplikace místo jednoduchého posouvání nabídky, stiskne dvakrát místo jednou atd.D.), možná její špatná kalibrace (to platí pro stará zařízení s odporovým displejem). Chcete.li kalibrovat senzor, musíte buď použít standardní nastavení pomocí služeb Android OS Services, nebo si stáhnout kalibrační aplikace (například kalibrace dotykové obrazovky (stáhnout)), nebo kontaktovat servisní středisko, pokud všechny ostatní metody nepomáhají.

Všechny výše uvedené tipy nejsou přímé pokyny k akci. Pokud si nejste zcela jisti, že si můžete provést vlastní opravu senzoru na tabletu, je lepší kontaktovat servisní středisko, kde zkušení odborníci budou moci přesně určit, jaký je problém a jak jej vyřešit.

Co dělat pro odstranění poruchy

Ve většině případů nemůže uživatel sám obnovit správnou práci, pokud tablet nereaguje na dotek. Existují však opatření, která mohou zabránit výskytu závažnějších problémů:

 • Při utonutí je nutné demontovat zařízení co nejvíce (pokud to design umožňuje) a vyschnout každou samostatnou část v ručníku, který dobře absorbuje vlhkost. pro to musíte vypnout tablet a pokud je to možné, odstranit baterii z toho;
 • Mechanické poruchy také vyžaduje odpojení od sítě a deaktivace baterie. v takové situaci je lepší nepoužívat tablet.

S selháním softwaru je vše o něco jednodušší. Uživatel se může uchýlit k opětovnému načtení systému a „opravit“ obrazovku.

Korekce poruchy v systému pomocí tvrdého resetování

Nucené restart může být provedeno na jakémkoli zařízení. Vynucené restartování poskytuje výrobci v případě, že operační systém přestane reagovat na požadavky uživatele. To platí zejména pro tabletová zařízení, která fungují hlavně na dotykové obrazovce. Pokud to OS nenajde nebo není zastřelena žádná nastavení odpovědná za interakci s touto komponentou, je nutné „upustit“ selhání a aktualizovat probíhající procesy.

Pro nucené restartování musíte sevřít domácí klíč (nebo napájení. závisí na modelu) s jedním z klíčů hlasitosti. Obvykle v technické dokumentaci pro zařízení existují kombinace s jejich popisem, takže se musíte seznámit s informacemi od výrobce.

Po upínání tlačítek na obrazovce zařízení se objeví logo systému. Android nebo iOS. Proces opětovného načtení může trvat déle než obvykle, ale v důsledku toho bude možné obnovit operační systém a tablet bude normálně fungovat.

Pokud tato metoda není vhodná, musíte kontaktovat dobré servisní centrum, ale nesnažte se problém vyřešit sami. Intervence uživatelů může vést k ještě většímu selhání.

Jak opravit tablet. všechny způsoby

Pokud je porucha nevýznamné nebo žádné mechanické poškození a záplavy předcházely, můžete zkusit:

 • Odstraňte ochranný film nebo sklo, pokud je ochranná vrstva na obrazovce příliš nízká nebo opotřebovává rychleji, než je nezbytné, což umožňuje přístup ke senzoru, a proto neodpovídá na dotek;
 • Otřete obrazovku. někdy je docela kontaminovaná a akumulovaná vrstva narušuje normální zpětnou vazbu na požadavky uživatele;
 • Pokud obrazovka přestane odpovídat, je nutné pokusit se nabít zařízení v systému, které tam mohou existovat poruchy, kvůli kterému tablet nerozděluje energii nebo nevnímá konec náboje a pokračuje v práci ve standardním režimu.

Nejčastěji je možné tablet opravit pouze ve servisním středisku, protože samotný uživatel, bez zvláštních znalostí, může problém zhoršit.

Hlavní důvody rozpadu dotykové obrazovky na tabletách Asus

Potřeba změnit senzor, který nereaguje na akce uživatele, se vyskytuje v důsledku různých problémů. Důvody, proč práce tachcrinu knihy Transformátoru tabletu Asus:

 • Porucha dotyku skla;
 • Poškození svahu tachové tablety;
 • Rozpis konektoru, ke kterému je vlak připojen;
 • Zásah vzduchu nebo prachu mezi sklem a matricí v důsledku porušení těsnosti;
 • Řadič ovladače nefunguje.

Proto je před výměnou nutné diagnostikovat v dílně. Zaměstnanec servisního centra rozebírá knihu Transformátoru tabletu asus, aby detekovala vadná část, rozhodla se ji nahradit a určit, kolik nákladů na opravu. Diagnóza nezvyšuje cenu služeb a je prováděna zdarma, stejně jako doručení.

Dotyková obrazovka Windows 10 nefunguje

Vzhledem k tomu, že vaše smyslové zařízení nefunguje, pokud vaše zařízení Windows nemá klávesnici, možná budete muset použít klávesy UP/DOWN.DOWNER pro navigaci a tlačítko pro posun zaostření a vybrat parametry a prostory. Nainstalovat nebo odstranit příznaky a zadat. Chcete.li zvolit tento parametr.

1] Pokud sklo na dotykové obrazovce notebooku prasklo nebo havarovalo, dotyková obrazovka nemusí fungovat. Pokud to vypadá trochu špinavě, vezměte měkkou látku navlhčenou vodou nebo sklenicí brýlí a otřete tabletu. Pokud to nefunguje, zkuste další řešení.

2] Ujistěte se, že máte nainstalovány nejnovější okna, aktualizace firmwaru a ovladače. Můžete to provést prostřednictvím ovládacího panelu Windows Update. Po instalaci aktualizací může být nutné restartovat zařízení Windows. Používáte.li Dell, Lenovo, Acer, Asus nebo jakýkoli jiný notebook a vaše dotyková obrazovka nefunguje; Možná budete muset navštívit web příslušného výrobce, abyste získali nejnovější verze ovladačů zařízení a zjistili, zda pro ně zveřejnili opravy.

3] V nabídce Winx otevřete dotykovou obrazovku kompatibilní se zařízením Správce zařízení (zařízení dotykové zařízení) (vaše dotykové zařízení). Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte aktualizaci. Aktualizovat tento ovladač.

4] Otevřete dotykovou obrazovku s kompatibilním s úkrytem „User Inteise“ „Správce zařízení“ „User Inteise“ (vaše dotykové zařízení). Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte odpojení.

Počkejte několik minut a poté znovu klikněte na pravým tlačítkem myši a vyberte. Dotkněte se vypnutí a pak jeho opětovné převrácení pomáhá mnoha.

5] Restartujte svůj povrch. Stačí stisknout logo Windows I a otevřete nastavení. Klikněte na „Nutrition“ „Reload“. Pokud to selže, zkuste restartovat dvě tlačítka. Restartování pomocí dvou tlačítek je navrženo pouze pro zařízení Surface Pro. Nepoužívejte tento proces na povrchu RT nebo Surface 2.

6] Vyzkoušejte kalibraci Digitiser Build.In Windows. Otevřete ovládací panel zařízení a zvuk parametrů tabletu PC kalibrujte obrazovku pro vstup pomocí pera nebo smyslového vstupu. Klikněte na tlačítko zbytek. Pokud je tlačítko Resetování neaktivní, znamená to, že vaše nastavení má nastavení výchozí továrny.

V případě potřeby kalibrujte nastavení dotykového pera a zjistěte, zda to pro vás funguje.

7] Pokud nic nefunguje, zkuste obnovit systém, aktualizovat nebo resetovat PC na vašem zařízení a zjistěte, zda vám to pomůže.

Kalibrace Tuchskrinu

Kalibrace dotykové obrazovky na tabletu po výměně je nezbytná v případech, kdy některé části senzoru nefungují nebo špatně reagují nebo špatně reagují.

Zvažte kompatibilitu, označení senzoru pro tablet Asus Transformer Pad K018. Stejně jako doporučení pro odstranění poruch při kontrole dotykové obrazovky pro výkon.

Transformátor ASUS Transformer Pad K018 dotyková obrazovka je vhodná pro ASUS TF103, ASUS TF3103C, ASUS TF103CG.

Nativní dotyková obrazovka s verzí ve vlaku 076C3-1015A. Toto je analog MCF-101-1589 V2.

Na nálepce vlaku 076-1015 18100-10160500

Na tratích vlaku na pásku 076C3-1015A

POZORNOST! Verze MCF-101-1589 bude fungovat zrcadlo!

Takže jsme spojili senzor k tabletu a když jsme připojili podložku ASUS Transformer Pad K018, nefungují nebo některé části senzoru reagují špatně nebo špatně reagují.

Za prvé, je nutné zkontrolovat, zda jsou kolíky svahu dotykové obrazovky s konektorem v kontaktu. Vzhledem k tomu, že kolíky vlaku jsou dva.row, druhý řádek nesmí jednoduše kontrast s konektorem na desce.

senzor, tabletu, transformátoru, asus, nefunguje

Nejprve musíte otřet kontakty ve vlaku s alkoholem nebo čistěte administrativním gumou a poté je vložte s mírným úsilím zastavit do konektoru.

Za druhé, můžete se pokusit kalibrovat citlivost zařízení:

V této fázi bude tablet při načítání automaticky kalibrovat dotykovou obrazovku))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Chceme si uvědomit, že kalibrace ASUS TF300 je o něco komplikovanější. Potřebuje speciální kalibrační konektor a program.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS