Sony 24-105mm f/4 g čočka recenze. Sony 24 105 F4

Sony 24-105 F4, nejlepší generální zoom pro kamery Sony

Obrázky skutečného světa z Sony 24-105:

Recenze Sony 24-105mm:

Sony 24-105mm F4 G je pravděpodobně nejlepším „normálním“ zoomem pro systém bez snímků Sony Fe Full Frame Mirrorless. Když společnost Sony poprvé spustila sestavu celého snímku, představili proměnnou aperturu pro spotřebitelskou třídu 28-70 mm objektiv, což byl v pořádku umělce pro čočku 400. Představili konstantní čočku clony 24-70/f4, který pro čočku 1200 nechali mnoho lidí zklamaných ve výkonu. Na konci roku 2017 představila společnost Sony další možnost jen dalších 100, SEL24015G, Sony 24-105/4. Pro ty, kteří nepotřebují konstantu 2.8 clony 24-70 mm/2.8. 24-105/4 je opravdu fantastická volba, ale ne bez některých nedostatků.

Tělo a manipulace:

Objektiv byla testována na Sony A7RIII. Celkově je velikost na A7RIII velmi rozumná a dobře vyvážená. Při 663 gramech je hmotnost přibližně stejná jako tělo kamery a o něco lehčí než ekvivalentní čočky konkurenta. Zdá se, že tělo je převážně plastové, ale stále se cítí pevně v ruce. Na zoomu jsou gumové drážky a zaostření. Existují přepínače pro AF/MF a pro systém redukce vibrací ustáleného. Existuje jediné tlačítko zaostření, které přiřadím k očnímu af.

Sony uvádí čočku jako odolnost proti prachu a vlhkosti. Celkově není na co stěžovat, pokud jde o tělo. Je to velmi dobře postavená čočka a cítí se skvěle.

Cena 1299, i když není levná, je pro čočku této kvality poměrně rozumná. Nikon 24-120/F4 je mnohem starší čočka a stále se prodává za 1100. Nejnovější kánon 24-105/4 také prodává za 1100. Dolní Sony 24-70/4 je samozřejmě jen o 100 levnější než tento 24-105. Uživatelé Canon a Nikon mohou získat uměleckou čočku Sigma 24-105/4, která je nabízena za méně než 900, ale je přirozené, že čočky OEM stojí o něco více než čočky třetích stran. Takže bych neřekl Sony 24-105/4 za výhodnou, ale cena je rozumná.

Systém redukce vibrací společnosti Sony, „usilovače“ funguje velmi dobře na této čočce. Objektiv má interní stabilizační systém, který se používá ve spojení se stabilizačním systémem založeným na kameře Sony A7RIII. Vaše výsledky budou záviset na vaší vlastní technice ruky, ale byl jsem ohromen.

Zde můžete vidět 100% plodinu pořízenou při 105 mm a rychlost závěrky 1/30. To ani nezpochybnil stabilizační systém, prakticky každý obrázek byl ostrý.

Při 105 mm a 1/15 sekundy jsem stále dostal většinou ostré obrázky, jako ten tady vpravo, ale to je místo, kde se začalo být obtížnější. Osobně bych nešel pod 1/10 sekundy při 105 mm, což je pro mé použití stále velmi působivý stabilizační výkon.

Při 24 mm, zatímco jsem mohl získat několik ostrých obrázků tak pomalu jako 1/2 sekundy, moje výsledky byly nekonzistentní pod asi 1/8 sekundy.

Viděl jsem několik smíšených recenzí o výkonu autofokusu od ostatních. Nejste si jisti, zda došlo k chybám uživatelů nebo vadných čoček. Ale moje výsledky byly důsledně na místě. Zaměření bylo rychlé a zcela tiché.

Kvalita obrazu:

Pokud není uvedeno jinak, byly fotografie v této části importovány do Lightroom pouze s výchozím ostření.

Nejprve mi dovolte začít s velmi dobrými zprávami. Tato čočka zpracovává světlici velmi dobře. Většinou jsem měl potíže i nutit tento objektiv k vzplanutí jako v těchto příkladech se sluncem v rámci:

V tomto zpracovaném zobrazení můžete vidět, že jsem měl drobnou světlici, ale nic, co by fotografii zničilo. Jedinou vzplalou je pár malých zelených teček. Všimněte si také kvality Sunburst, ale opravdu se musíte zastavit na F16 pro kvalitní hvězdné a slunečníky.

Nyní první kousek špatných zpráv. VigNetting je hlavní problém v nejširším úhlu 24 mm, jak můžete vidět na tomto nekorigovaném obrázku na F4:

Ani profil objektivu Lightroom to úplně neopraví. Při pohledu na horní rohy stále vidíte docela dost stínování.

Při zastavení se to trochu zlepšuje, ale zůstává velmi přítomen v neopravených souborech, například zde na F13 a zřejmé v pravém horním rohu, téměř černé.

Dobrou zprávou je, že se při zastavení dole stane nápravou, jako v tomto obrázku F13 s použitím korekce čočky.

Můj první návrh této recenze se setkal s určitým zpětným oddílem s lidmi, kteří trvali na tom, že neviděli žádnou viněta. I když by to určitě mohl být problém s mým objektivem, mám podezření, že je to převládající, jen to lidé nehledají. Potvrzuji to znovu, s níže uvedenými obrázky, nejprve neopravený obrázek a poté opravený obrázek při 24 mm F4:

Tyto dva obrázky jsem převedl na černou a bílou, abych získal lepší představu o stínování. Na neopraveném obrázku jsou vzdálené rohy zcela černé. Stále máte malý pramen této temnoty, dokonce i v opraveném obrázku. Ve skutečném světě si nemyslím, že to ovlivní mnoho střelců velmi často. Ale je to něco, o čem je třeba si být vědom, když dělám 24mm krajiny na F4. Osobně bych zřídka byl v této situaci, protože mám sklon zastavit se pro krajinu.

O 28 mm se problém viněty stává mnohem méně významným a není problémem v ohniskové délce teleobjektiv.

Zkreslení je nejhorší při 24 mm, ale je snadno opravitelné ve všech ohniskových délkách. Tyto zpracované obrázky můžete vidět na 70 mm a F4, s některým znatelným zkreslením polštáře v nekorigovaném obrázku:

Některé velmi dobré zprávy: Nevšiml jsem si fialového okraje nebo chromatických aberací na žádných obrázcích.

Ostrost:

Naštěstí mohu oznámit, že se jedná o velmi ostrý objektiv. Pokud se budu vzdát 24-70/2.8 čoček, pak opravdu chci, aby objektiv F4 byl velmi ostrý otevřený. Pokud potřebuji zastavit cestu objektivu dolů na 5.6 nebo 6.3 Abychom získali dobrou ostrost, pak je pro mě objektiv omezený. Pokud to může být ostré na F4, může to být opravdu dobrý objektiv obecného účelu pro mé použití.

Ukážu jen s některými náhodnými 100% plodinami různých zkušebních výstřelů, které jsem udělal v různých ohniskových délkách. Uvidíte, že centrum je kriticky ostré ve všech ohniskových délkách. Zatímco většina čoček zoomu je na teleobjektivu slabší, tato čočka je obzvláště silná při 105 mm. Dokonce i na vzdálených rozích zůstává ostrost alespoň na „dobrých“ úrovních na všech clonách. Ve vzdálených rozích je určitá slabost při 24 mm, ale to je také kvůli vinětu a zkreslení obrázku v rohu.

Dovolte mi začít zpracovaným obrázkem:

Podívejme se na blízkou plodinu levého dolního rohu výše uvedeného obrázku:

Podívejte se na „8“ na sloupku lampy. V mé knize je to výjimečná extrémní rohová ostrost pro F4. Ne, není to stejné jako ostrost středu. Ano, naostřil jsem v Lightroomu. Ale s ořezáváním Lightroom můžete tolik udělat, pouze pokud je objektiv již ostrá. Takže na 53 mm, již získává „dobrou“ ostrost ve vzdálených rozích. Zde je stejný extrémní roh na F9:

Takže jít z F4 na F9, vidíte, že ostrost přešla z dobrého na vynikající.

Nyní některé náhodné vzorky bez dalšího ostření za základním importem Lightroom.

Tady jsou středové plodiny při 24 mm, F4 a F9. Obrázek může být ve skutečnosti skromně ostřejší na F4, protože difrakce se začala kopat na F9. Ostrost středu je opravdu fantastická.

Dokonce i rohy při 24 mm, jakmile se dostanete kolem vinětu, zůstávají velmi ostré. Zde se zaměřilo na grilovací teploměr, vzorky rohu na F4 a F8:

Níže se podívejme na plodiny 50 mm a F4, střed a roh stejného průčelí. Můžete vidět v rohovém obrázku, účinek neopraveného zkreslení. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o široký otevřený otvor v extrémním rohu, stále bych ohodnotil ostrost rohu jako spravedlivé. Určitě, pokud nebudeme nakoupat pixely, byl by to přijatelný roh do ostrosti rohu. Centrum je výjimečně ostré.

Pojďme se podívat na 50 mm plodiny na F7.1:

Jak vidíte, jakmile se zastavíte, i extrémní roh se stane výjimečně ostrým.

Ostrost je podobná při 105 mm, což je často slabým bodem takových čoček.

Jak vidíte ve výše uvedených středových plodinách, střed rámu je kriticky ostrý na F4.

Nyní některé extrémní rohy při 105 mm:

Vzdálený roh je určitě mírně měkký na F4, ale F6 se velmi pěkně naostří.3. Udržování určité perspektivy, rohová ostrost není na F4 úplně špatná. Bez pixelů by byl obrázek přijatelně ostrý z rohu do rohu. Ale musíte se zastavit jen trochu na roh do rohu, pixel peeping úplně řešit ostrost.

Netestoval jsem Sony 24-70/2.8 Ale moje podezření je, že tato čočka je stejně ostrá.

Celkově:

Výhody této čočky nesmírně převažují nad několika nevýhody. Kvalita sestavení je vynikající. Celková ostrost musí být považována za vynikající. Zkreslení je rozhodně přítomno, ale opravte. Fringing/CA a Flare jsou prakticky nesprávně nití.

Hlavním významným negativním je těžký extrémní rohový vinět při 24 mm. Pokud se chystáte střílet na 24 mm, opravdu se musíte zastavit. Dokonce se zastavili, dostanete významnou viněta, ale je to opravitelné. Pro většinu lidí ve většině situací to nebude mít významný účinek skutečného světa. Ale je to něco, o čem si můžete být vědomi při střelbě široké krajiny.

I když se jedná o objektiv F4, fantastický stabilizační systém kombinovaný s velkou vysokou schopností ISO Sony A7RIII je to opravdu velmi schopnou čočku se slabým světlem.

Skóre: 7

Vyvažování ceny, hmotnosti a kvality, Sony 24-105 je můj oblíbený obecný zoom pro systém Sony. Ve srovnání s Sony 24-70/2.8, získáváte větší rozsah jako výrazně menší hmotnost a nižší cenu, přičemž stále získáte fantastickou kvalitu obrazu. Opticky je čočka lepší než Sony 24-70/4 a variabilní clona 28-70.

Použil bych Sony 24-105 jako „General Walk Around.„Je velmi schopný pro portréty, kde nepotřebujete extrémní oddělení pozadí prvotřídní čočky. I když to může být velmi dobrý objektiv krajiny, byl bych opatrný při jeho používání při 24 mm a dávat pozor na viněty. Ve skutečnosti, pokud ne pro problém s vinětami 24 mm, může tento objektiv ode mě získat 9 hodnocení. Jistě, kdyby to bylo o 200 levnější a nemělo viněty, nebylo by na co si stěžovat. Pro každého, kdo necítí, že absolutně potřebuje 2.8 objektivu zoomu, důrazně bych doporučil Sony 24-105.

(O mém bodování: 9-10 je vynikající čočka, která by mohla mít místo v sáčku téměř každého fotografa. 6-8: Doporučeno s upozorněním. 3-5: Okompromitovaná čočka, která může být stále vhodná pro některé střelce a situace. 1-2: Stačí se držet telefonického fotoaparátu)

Pokud máte zájem o Sony 24-105, můžete tento web podpořit pomocí tohoto odkazu Amazon pro váš nákup:

Objektiv používá 77mm filtry. Doporučuji vysoce kvalitní filtr, používám filtr BW na mém objektivu 24-105:

A pokud jste ještě nezakoupili SONY A7RIII:

Jakékoli dotazy, zanechte komentář níže.

Sony Fe 24-105mm F4 G OSS Lens Review

S vynikající kvalitou sestavení, působivou kvalitou obrazu, skvělým rozsahem ohniskové vzdálenosti a OSS (optical Steadyshot) spolu s skromnou velikostí, hmotností a cenou, je to pravděpodobně nejvšestrannější čočka dostupná pro fotografy používající vysoce uznávané snímky Sony a.Poserie fotoaparátů. Pokud byste mohli sbalit pouze jeden objektiv spolu s fotoaparátem na fotkovou dobrodružství, které by bylo-li-list, pravděpodobně by to byla vaše nejlepší volba.

Rozsah ohniskové délky

Zatímco rámování předmětu lze upravit přiblížením blíže nebo dále od subjektu, je mnohem lepší vybrat vzdálenost předmětu na základě ideální perspektivy, kterou poskytuje, a to znamená, že ohnisková vzdálenost se používá k vytvoření konečného rámování předmětu. Všestrannost rychle upravit, že rámování je velkou výhodou, kterou poskytuje objektiv zoomu. Přesto, mít k dispozici správné ohniskové délky v objektivu zoomu zůstává prvořadé.

Zatímco v tomto ohledu mají tendenci vládnout objektivy super zoomu, návrháři musí obětovat, aby zahrnovali extrémní ohniskové rozsahy do jedné čočky a tyto oběti obvykle negativně ovlivňují kvalitu obrazu. Požární délka 24-105 mm není většinou považována za extrémní, ale je relativně dlouhá (více než 4x). Ačkoli tento rozsah ohniskové vzdálenosti stále prochází širokoúhlým úhlem, který vyvolává designérský rozsah, schopnosti kvality obrazu tohoto rozsahu zůstaly historicky vynikající.

Zatímco je užitečné mít dlouhý rozsah ohniskových délek, to, co jsou tyto ohniskové délky. Tento rozsah objektivu 24-105 mm pokrývá solidní superset srdce obecného ústředního rozsahu, který je zhruba 28-70 mm pro fotoaparát s plným rámem.

Jak naznačuje termín „obecného účelu“, užitečnost rozsahu 24-105 mm je nesmírně vysoká a úplný seznam použití pro tento rozsah je nad rámec mých kompilačních schopností

Tato čočka je ideální volbou pro fotografování krajiny a fotografy krajiny najdou kompozice v ideálním případě zachycené pomocí každé ohniskové vzdálenosti v této čočce. Není obtížné vytvářet přesvědčivé skladby krajiny pomocí perspektivy 24 mm, přičemž stále klade důraz na předmět v popředí proti pozadí zaostřování, když divák pociťuje pocit přítomnosti ve scéně. Na druhém konci rozsahu funguje 105 mm skvěle pro skromně komprimované krajiny s vzdálenými předměty, jako jsou hory.

Jedná se o velký rozsah ohniskové vzdálenosti pro fotografování lidí a je ideální pro portrétování, svatby, svatby, akce, dokumenty, rozhovory, životní styl, móda, některé sporty, kandidáty a skupinové a environmentální portréty. Použijte delší konec rozsahu pro pevně zarámované portréty a kratší konec pro skupiny a environmentální snímky.

Tato čočka je skvělou volbou pro fotožurnalistické potřeby, je připravena zachytit širokou škálu obrázků produktů a je vhodný pro komerční fotografii obecně.

Cestuješ? Pokud ano, tato čočka (zejména s malou velikostí a lehkou hmotností) je dokonale vhodná pro zdokumentování vašich cest a zachycení obrázků, které budou vypadat skvěle zdobení vašich zdí. Tato čočka je připravena zachytit interiérovou a exteriérovou architekturu, města, venkova atd.

Sony FE 24-105 mm F4.0 G & Sony A7RIII in 2023. Low Light. Zoom. Video Test. 4K

Ti na APS-C (1.5x fovcf) formát uvidí úhel pohledu ekvivalentní 36-157.5 mm na plnohodnotný fotoaparát. Tento rozsah poněkud chybí z široké perspektivy, ale má velmi atraktivní dlouhý konec. Pokud vaše ohnisková vzdálenost potřebuje gravitovat směrem k dlouhému konci, bude pro vás velmi užitečný objektiv 24-105 mm na těle APS-C.

Zde je příklad toho, jak vypadá tento rozsah ohniskové vzdálenosti:

Zdá se, že zasněžená scéna při 24 mm má velkou hloubku a při 105 mm se stromy zdají komprimované.

Max Aperture

F/4 v názvu čočky se týká otvoru maximálního otvoru čočky, vztah objektivu otevírající se do ohniskové délky. Čím nižší počet, tím více světla čočka umožní dosáhnout senzoru. Každá „zastavení“ při změně clony (příklady: f/2.8, f/4.0, f/5.6, f/8 atd.) zvyšuje nebo snižuje množství světla dosahujícího senzoru faktorem 2x (velký problém).

Objektiv f/4 je o jednu zastavení pomalejší, než se obvykle vyskytuje v nejrychlejších objektivech zoomu pokrývající rozsah ohniskové vzdálenosti (a 1 zastavení širší v mnoha ohniskových délkách než typické proměnné apertové čočky pro formát APS-C pokrývají podobný rozsah). 1-stop užší maximální clona však znamená, že je zapotřebí méně skla, což má za následek lehčí hmotnost, menší velikost a nižší náklady. 1-stop užší maximální clona také znamená, že mohou existovat lepší možnosti pro zastavení akce při slabém světle, jako je Sony Fe 24-70 mm f/2.8 GM čočky. Zdůrazňuji „akci“, protože systém optického stabilizace obrazu (brzy diskutovaný brzy) způsobuje, že se tento čočka ještě lépe hodí k kapesnímu neaktivnímu fotografování s nízkým světlem než nestabilizovaná f/2 f/2.8 Možnost. Rychlost subjektu a jak rychle tento subjekt překračuje pixely v rámečku.

Kombinace 105 mm f/4 spolu s relativně blízkým předmětem a vzdáleným pozadím je schopna vytvořit skvělé oddělení předmětu odpuštěním pozadí. Můžete říct, co je na této fotografii?

Nemyslel jsem si to. To je příklad maximálního rozostření na pozadí, kterou může objektiv produkovat. To mi vypadá hezky.

V objektivu zoomu bude maximální clona někdy uvedena jako rozsah, což naznačuje, že maximální clona se zužuje s rostoucím ohniskovou vzdáleností. To není případ Sony Fe 24-105 G OSS, protože má konstantní clonu f/4 max. Ručně nastavené široké otevřené expozice lze zachovat a počítat v celém rozsahu zoomu.

Stabilizace obrazu

Společnost Sony Marketing usiluje o své kamery jako IBIS (stabilizace obrazu v těle), ale mnoho z jejich čoček má také OSS (Optical Steadyshot). I když možná není okamžitě jasné, tyto dva stabilizační systémy se doplňují: „Stabilizace obrazu 5-osy je k dispozici při použití s ​​těly α řady, která mají vestavěnou stabilizaci obrazu.„[Sony] a jasné snímky je to, co tento kombo stabilizační systém přináší.

Zatímco středně široké otvory nemusí být za slabého osvětlení optimální, tento systém optického stabilizace obrazu může zachránit den v takových podmínkách, což výrazně zvýší všestrannost této čočky, což zlepšuje použitelnost a v mnoha situacích výrazně zlepšuje doručenou kvalitu obrazu doručenému obrazu.

Řada hodnocení zastávky asistence je často poskytována výrobcem, ale v tomto případě Sony pro tuto čočku nespecifikuje jeden. Střelba kapesního počítače, lokty, které nespočívají na mém těle, za ideálních podmínek (v interiéru na betonu), s použitím Sony A7R III, většina z mých 24mm obrázků byla ostrá při 1/3 sekundy. Sazba chovatelů se propustila.5 sekund s příležitostným ostrým obrázkem zachyceným po 1 sekundě. Delší ohnisková vzdálenost zvětšuje pohyb více a rychlost strážce při 105 mm byla slušná po 1/6 sekundá.

Tyto výsledky mi říkají, že tento systém dělá svou práci docela dobře, protože čísla jsou mnohem lepší, než jsem mohl získat bez pomoci stabilizace. Fotografování venku, snad ve větru nebo na nestabilním základě? Očekávejte, že budete potřebovat rychlejší expozice než ty, které jsem nahlásil. Ale také očekávejte podobné množství pomoci od OSS, protože je stále podobně a výrazně kompenzuje chvění.

Zatímco OSS je skvělý pro snižování rozostření způsobeného chvěním kamery, je to také velmi užitečné pro přesné rámování subjektů v hledáčku. Zatímco OSS je aktivní, unášení rámování není problémem s pohledem hledáčku, který zůstane dobře kontrolovaný, neskočí při spuštění/vypnutí a převzetí předmětu je docela snadno provedeno.

Tento systém OSS je sotva slyšitelný s jen slabým whir slyšeným s mým uchem téměř proti čočce. Handheld Video Recording je pěkně asistován OSS a stabilizovaná kompozice také poskytuje stále podléhající systému AF kamery, což mu umožňuje lépe vykonávat svou práci.

Všimněte si, že společnost Sony doporučuje vypnout OSS při použití stativu.

Kvalita obrazu

To, že tento rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu bude velkým hitem, byl okamžitě rozpoznatelný a středně široký otvor s konstantním maxem byl jistě docela užitečný, ale prémiový stupeň čočka vyžaduje kvalitu hvězdného obrazu pro úspěch na trhu na trhu na trhu. Jak jsem již dříve naznačil, navrhování čočky, která poskytuje rozsah ohniskové vzdálenosti počínaje širokým úhlem a v rozsahu do teleobjektivného území je náročné a rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu je zvláště tak. Takže jsem se samozřejmě velmi zajímal, zda by tato čočka 24-105 mm f/4 splňovala nebo překročila moje očekávání. Dobrou zprávou je, že se mi opravdu líbí to, co vidím.

Celkově je tato čočka působivě ostrá od rohu plného rámu do rohu celého rámu. Pokud je z konverzace vyloučeno periferní stínování, kvalita obrazu z tohoto objektivu jen málo získáme zastavením a naštěstí není zisk nutný. Rohy nejsou dokonalé kvůli abberacím, které popíšu brzy (většina čoček zoomu má) a rohy dlouhého konce jsou mírnou výjimkou z popisu ostrosti. Zatímco přiměřeně ostré otevřené, 105mm rohy ukazují určité zlepšení na užších otvorech.

Kromě našich standardních laboratorních testů rád sdílím některé příklady skutečného světa. Níže uvedené obrázky jsou 100% plodiny rozlišení zachycené v surovém formátu pomocí Sony A7R III. Tyto obrázky byly zachyceny v nekomprimovaném syrovém formátu a zpracovány v Capture One for Sony. Zachyťte nastavení jednoho zpracování zahrnují přirozený kreativní styl s nastavením ostrosti „30“ a bez korekce čočky. Surové obrázky A7R III byly zpracovány na 16bitové TIFF, oříznuty, aby se ukázaly 100% rozlišení a výstup na 70 kvalitní obrázky JPG. Následující příklady jsou ze středu rámu.

Tato čočka se obrací velmi ostrá kvalita obrazu a zastavení dolů ukazuje v tomto ohledu jen malou výhodu. Je zřejmé, že jsem sdílel dvě sady po 105 mm výsledků. Je to proto, že nejdelší ohniskové délky objektivu 24-105 mm obvykle vykazují pokles ostrosti a já jsem si chtěl dokázat, že tato čočka byla opravdu tak dobrá, jak jsem si myslel.

sony, 24-105mm, čočka, recenze

Zdá se, že tato čočka je většinou bez zaostření, kde se rovina ostrého zaostření pohybuje dopředu nebo dozadu, když se clona zužuje, i když používá manuální zaostření a změnu otvorů po zaostření na f/4. Vidím mírný posun zaostření dozadu při 24 mm, ale popředí se stále přichází do mírného ostřejšího zaměření na užší otvory, a to zejména na f/11.

Dále se podělím o několik extrémních příkladů rohu s plným rámečkem zachycené a zpracované podobně jako předchozí. Jedná se o nejvyšší horní rohové plodiny s výjimkou druhého 24 mm f/4 plodiny z levé horní části. Mějte na paměti, že nejsem schopen soustředit Sony A7R III do extrémních rohů, takže počítám s plochou rovinou zaostření.

V rozích při 24 mm a 50 mm f/4 vidím velmi dobré (zejména pro objektiv zoomu) s zlepšením kontrastu při užších otvorech, protože se sníží viněty. Výsledky 105 mm nejsou tak působivé, když se boční CA a viněty kombinují, aby se zranilo výsledky f/4.

Lze očekávat viněty zachycené kamerou se zobrazovacím senzorem tak, aby používala celý obrazový kruh poskytovaný čočkou. Očekávejte, že uvidíte nejsilnější rohové stínování na dvou končetinách ohniskové délky, s f/4, asi 3 zastávky na 24 mm a 2 zastávky při 105 mm, klesnou na asi 1.5 zastávek uprostřed. Když se otvor zúžil 24 mm, vidíme, jak Vignetting tlačí hluboko do rohů, ale zbývající poměrně silný, zdá se, že je mírný mechanický vinět. Pro rovnováhu rozsahu ohniskové vzdálenosti, f/5.6 přináší zhruba 1 stop rohového stínování a f/8.0 přináší jen zřídkakdy.7 zastávek na 35 mm dolů na asi 0.5 zastávek na 105 mm. Očekávejte, že v tomto ohledu uvidíte malou změnu na f/11.0.

Senzory zobrazování formátu APS-C neuvidí v podstatě žádné rohové stínování.

Jak jsem se opakoval mnohokrát, kdyby prvky čočky lodily všechny viditelné vlnové délky světla identicky, práce návrháře čočky by byla mnohem snazší. Protože tomu tak není, dostáváme aberace způsobené různými vlnovými délkami světla a zaostřujeme jinak.

Boční (nebo příčné) CA (chromatická aberace) je nedokonalost, kterou si snadno všimnu. To se ukazuje jako různé barvy spektra, které jsou zvětšeny odlišně se středem a zejména na okraji obrazového kruhu, který ukazuje barvu okraje podél linií silných kontrastních běžící tangenciálních existuje. Zatímco boční CA je obvykle snadno korigován pomocí softwaru (často ve fotoaparátu) radiálně posunutím barev, aby se shodovaly, je samozřejmě lepší jej mít na prvním místě.

Podívejme se na příklad nejhoršího případu (100% plodina z extrémního rohu ultra vysokého rozlišení A7R III rámce). Tyto obrázky ukazují levý horní roh.

Na těchto obrázcích by měly být pouze černé a bílé barvy a další barvy ukazují boční ca. Zde vidíme mírně silné barvy třásně při 24 mm, které se podstatně zmenšuje přes střední ohniskovou vzdálenost. V určitém okamžiku se barvy třásně vzad s množstvím opět stávají patrnější při 105 mm. V některých scénářích bude patrné množství třáštění barev v extrémních vzdálenosti, ale částka není ve srovnání s podobnými čočkami velká.

Relativně běžná aberace čočky je axiální (podélná, bokeh) ca, která způsobuje nekonečné ohniskové roviny různých vlnových délek světla nebo jednodušeji, různé barvy světla jsou zaostřeny na různé hloubky. Sférická aberace spolu se sférochromatismem nebo změnou množství sférické aberace s ohledem na barvu (vypadá docela podobně jako axiální chromatická aberace, ale je nebezpečnější) jsou další běžné aberace čoček, které lze hledat. Axiální CA zůstává alespoň poněkud přetrvávající, když se zastaví s efektem vyrovnání barevného vyrovnání s rozostření.

V reálném světě neexistují defekty čočky izolovaně se sférickou aberací a sférochromatismem obecně, alespoň do určité míry, spolu s axiálním CA. Ty se kombinují a vytvářejí méně ostrou kvalitu obrazu na nejširší clony.

Zde je pohled na 100% plodin zachycených A7R III v široké, střední a dlouhé ohniskové délce.

To, co hledám, jsou tření barevných rozdílů, které jsou pozorovány v oblastech zaostření v popředí a pozadí. Při 24 mm vidím nějaký rozdíl, ale částka není silná. Rozdíl je zřetelnější ve vzorku 50 mm a ještě více v 105mm plodině, kde se ukazuje skromné ​​množství této vady.

Objektiv s mnoha prvky (tento má 17 ze 14 skupin) pravděpodobně ukáže určité vzplanutí s jasným světlem v rámečku. Zejména s používanými úzkými otvory, tento ukazuje znatelné účinky na vzplanutí, i když částečně díky nano nanoatingu společnosti Sony, částka není neobvykle velká. Efekty světlice lze přijmout, zabránit nebo se mohou pokusit o odstranění. Pokud nejsou přijaty, efekty světlice mohou být destruktivní pro kvalitu obrazu a někdy je nesmírně obtížné tyto účinky odstranit při zpracování po zpracování.

Kóma je obecně rozpoznávána ostrým kontrastem ke středu obrazu a dlouhým měkkým přechodem kontrastu směrem k obvodu obrazu. Coma se stává docela viditelným v polovině rámečku a v rozích zachycených obrázků na širokých otvorech a výrazně se vyřeší, když je čočka zastavena. Astigmatismus je další atribut kvality obrazu objektivu, který je patrný v rozích a hvězdné hvězdy na noční obloze jsou předmětem, díky kterému jsou tyto aberace, spolu s některými dalšími, snadno rozpoznatelné pro mě. Zde je trojice levých rohových plodin.

Ve vzorku 24 mm vidíme, jak nejjasnější hvězdy jsou nataženy ven znatelně. Výsledky 50 mm jsou docela kulaté a výsledky 105 mm nejsou tak dobré.

Tato čočka má zkreslení barelu na širokém konci, který přechází na zanedbatelné zkreslení a na zkreslení Pincushion přes dlouhý konec. Tato linka může popsat všechny aktuální dostupné čočky zoomu, včetně tohoto. Zkreslení hlavně při 24 mm je docela silné. O 35 mm, mírný patku se ukazuje a o 50 mm je silný. Zkreslení jehliček se dále zvyšuje na 70 mm, ale klesne zpět na 50 mm na 105 mm. Lineární zkreslení může být největší slabostí této čočky.

Geometrické zkreslení způsobuje rámování scény s přímým horizontem, jako je oceán, náročné, protože neexistují žádné čáry rovnoběžné s okraji hledáčku nebo gridine hledáčku. Kamery s elektronickými úrovněmi mají velkou výhodu při překonání tohoto problému. Většina moderních čoček má profily korekce objektivu dostupné pro populární software pro zpracování obrazu a zkreslení lze snadno odstranit pomocí těchto, ale oprava zkreslení je destruktivní na úrovni pixelů a tato technika je zřídka stejně dobrá jako na prvním místě použití čočky bez zkreslení bez zkreslení.

Objektiv zoomu s obecným účelem se středně širokým clonou F/4 Max nebude nejlepší při rozmazání pozadí pryč. Avšak s blízkým předmětem a vzdáleným pozadím může teleobjektivy umožnit poměrně vážné rozostření na pozadí při 105 mm. A kvalita tohoto rozostření se zdá být relativně pěkná. Zde je několik příkladů f/11 (nucení interakce čepele aperture), které ukazují mimostřední špičkové hlavní body.

V prvních dvou příkladech vidíme pěkně zaoblené zrcadlové vrcholy, přičemž rozostření na pozadí je plynulejší s méně zpožděnými soustřednými prsteny na hranicích než v popředí. Jedná se o příklady 50 mm, ale jsou reprezentativní pro objektiv jako celek, přičemž výsledky široké ohniskové délky jsou poněkud tvrdší, i když mnoho rozmazání při 24 mm f/11 není snadné. Příklad 24 mm ukazuje, co je možné.

Tato čočka má počet čepelí s lichým číslem, a proto zdroje vzdáleného bodového světla zachycené úzkým otvorem a vykazujícím efekt podobný hvězdám budou mít 18 bodů-dvojnásobek počtu čepelí. Každá čepel je zodpovědná prostřednictvím difrakce za vytvoření dvou bodů hvězdného efektu. Pokud jsou čepele uspořádány proti sobě (počet sudých čepelí), body na hvězdách se budou rovnat počtu čepele, jak se dvě čepele podílí na vytváření jediného páru bodů. Čepele clony liché čepele se neodráží a výsledkem je, že každá čepel vytváří své vlastní dva body. Devět čepelí krát dva body každý vytváří 18-bodové hvězdné efekty a tento objektiv vytváří tyto efekty pěkně.

Celkově, z pohledu optiky je to velmi silná čočka. Zatímco profil lineárního zkreslení je silný a tvrdé viněty v rozích při 24 mm je trochu nepříjemné, ostrost, kterou tento čočka přináší, je obzvláště působivá.

Se zaměřením

Systém AF objektivu 24-105 mm f/4 g využívá SSM přímé jednotky společnosti Sony (super Sonic Wave Motor), který se většinou líbí hodně. Zaměřuje se přesně s velmi vysokou konzistencí, je tichý a zaostření je vnitřní.

Tato čočka se také může zaměřit velmi rychle. Bohužel v tomto případě je rychlost zaostření částečně ovládána kamerou a možná jedinou nevýhodou tohoto systému AF je to, že v režimu AF-S je Sony A7R III (IT a Sony A9 nejlépe dostupné při přezkumu Čas) Než se zaměřuje na předmět, i když se zaměřuje ve stejnou vzdálenost se stejným subjektem, pro celkovou průměrnou rychlost zaostření mírně zaostřuje čočku. Přesto je celková rychlost zaostření pro většinu použití dostatečná a já bych neváhal vybrat tuto čočku pro moje nejdůležitější použití.

Jedinečný pro objektiv tohoto typu je začlenění tlačítka AF Hold AF. I když je tato funkce běžná u velkých teleobjektiv, Sony je zahrnuje také na kratších čočkách ohniskové délky a to je velmi pozitivní funkce. Zatímco v režimu kontinuálního zaostření lze toto tlačítko stisknout tak, aby zamykalo zaostření v aktuálně vybrané vzdálenosti zaostření, což umožnilo zaostřit a komponovat techniku. Toto tlačítko také funguje jako vlastní tlačítko (C5) a lze jej naprogramovat na jinou funkci pomocí nabídky fotoaparátu. Všimněte si, že příručka pro vlastníka označuje, že „tlačítko zaostření tohoto objektivu nefunguje s některými modely kamery.„Nezmíní se o tom, které kamery nejsou kompatibilní, ale. Dalo by se očekávat, že nejnovější modely tuto funkci podporují.

Zaostření FTM (manuál na plný úvazek) je podporováno prostřednictvím režimu DMF Sony (Direct Manual Focus) AF.

Ruční zaostřovací prsten je v mé preferované poloze, dopředu od prstence zoomu. Tento prsten je pěkně velikosti, je velmi hladký a je ideálně tlumený s množstvím rotace 193 ° přiměřené pro přesné manuální zaostření na všech vzdáleností a ohniskové vzdálenosti. V velikosti předmětu je jen malá změna, protože se zaměření zaměřuje i na plné rozsahy, což je atribut obzvláště oceněný pro fotografy, kteří mají v úmyslu použít techniky stohování zaostření, filmové tahající zaměření a kdokoli velmi kriticky rámová scénu.

Zatímco na objektivu není uveden okno vzdálenosti, měřič zaostření se zobrazuje ve spodní části MILC společnosti Sony (Mirrorless zaměnitelná čočka) elektronických hledisek během manuálního zaostření.

Zatímco parfokální atribut může být atribut specifický pro jednotlivé čočky, objektiv, který jsem vyhodnotil.

S 15.0 „(380 mm) Minimální zaostřovací vzdálenost a související 0.31x maximální zvětšení, Sony 24-105 g vede balíček třídy (a většinu ostatních čoček bez makro) ve svých možnostech zaostření.

ModelkaSONY FE 24-105MM F/4 G OSS čočka
MFD Mm
Canon EF 24-105mm f/4l je II USM čočka 17.7 „ (450 mm) 0.24x
Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 je čočka STM 15.7 „ (400 mm) 0.30x
Nikon 24-120mm f/3.5-5.6G AF-S VR čočka 19.2 „ (488 mm) 0.21x
Nikon 24-120mm f/4G AF-S VR čočka 17.7 „ (450 mm) 0.24x
Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM ART LENS 17.7 „ (450 mm) 0.22x
Sony Fe 24-70 mm f/2.8 GM čočky 15.0 „ (380 mm) 0.24x
SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS čočka 15.7 „ (400 mm) 0.20x
15.0 „ (380 mm) 0.31x

Mít silnou schopnost zaostření je skvělou vlastností pro tuto čočku. Zde je příklad ukazující maximální zvětšení, které je tato čočka schopna, a zatímco jsem zachytil tento ukázkový obrázek, zahrnul jsem také srovnání clony.

Asi 4.25 „(108 mm) Subjekt vyplňuje šířku rámu na minimální vzdálenosti zaostření. Zatímco přibližně 2 „(5 cm) průměry zvedne, vyplňuje podstatnou část obrázku. Z tohoto objektivu čekají tuny malých předmětů.

Chcete.li snížit minimální zaostřovací vzdálenost, a tím se zvýšit maximální zvětšení, namontujte prodlužovací trubici za touto čočkou. Pochopte, že nekonečno a zaostření na velkou vzdálenost jsou obětovány ET používaným, ale rozdíl ve vzdálenosti minimální zaostření je podstatný.

Tato čočka není kompatibilní s Telekonvertery Sony.

Budování funkcí kvality

Není těžké rozpoznat podobnost této rodiny čoček.

Ve výše uvedeném srovnání, Sony Fe 24-70 mm f/2.Objektiv 8 GM je umístěn napravo od objektivu Sony Fe 24-105mm f/4 g. Zmenšíte 24-70 a uvidíte 24-105.

Objektiv Fe 24-105 f/4 g má značkou sony-charakteristicky nepravitou. Na kruhu zoomu dochází k mírnému průměru, což je obzvláště snadné najít. Další zvětšení menšího průměru se děje v zaostřovacím kroužku, takže je také snadné najít a tento objektiv dosáhne svého nejširšího průměru na objektivním konci.

Stejně jako všechny ostatní čočky 24-105 mm dostupné v době přezkumu, Fe 24-105 f/4 OSS se rozšiřuje, protože se ohnisková vzdálenost zvyšuje s významným celkovým zvýšením délky realizované při 105 mm.

Zoom a zaostřovací prsteny jsou velmi hladké a jsou ideálně umístěny. S kroužkem zoomu umístěným vzadu, blíže k držáku, levá ruka vyrovnává čočku, zatímco tento prsten pohodlně uchopí. Prsten zoomu se otáčí stejným směrem jako čočky Nikon, naproti čočkám Canon. Obraťte to pro směr zaostření kroužku.

sony, 24-105mm, čočka, recenze

Při pevném stlačení těchto funkcí jsou pociťovány potahy vnějších čoček barel a při pevném stlačení těchto funkcí lze pociťovat mírný flex a mírný flex lze pociťovat. Velmi pěkné je, že přepínače jsou namontovány na splachování. To, že přepínače jsou z hlaveň čočky jen mírně zvednuty, znamená, že neúmyslné změny nejsou snadné, ale použití této čočky s rukavicemi může být mírně náročné. Neobvyklé pro čočky obecně (ale podobné společnosti Sony 24-70 f/2.8 gm) je to, že sériové číslo pro tento objektiv je na silném plastovém štítku pod koncem Mount.

Tato čočka je zapečetěna počasí, včetně těsnění těsnění namontované.

To znamená, že Sony říká: „Tato čočka není odolná vůči vodě, i když je navržena s odolností proti prachu a odolnost vůči stříkání. Pokud používáte v dešti atd., Udržujte kapky vody od objektivu.“

Na rozdíl od Sony 24-70 gm není na této čočce uveden žádný spínač zoomu. Přezkoumaná čočka nemá problém s prodloužením způsobeným gravitací, například při přepravě nebo zatažení, což je problém při fotografování nahoru, i když je otřesen.

Relativně hladký design této čočky je velmi pohodlný v ruce. Ti s med-velkými rukama nenajdou pravou ruku odpočívající jako pohodlně na těle fotoaparátu s tímto objektivem namontovanou. Malá přilnavost na současných e-manářských kamerách Sony znamená, že první kloub druhé a třetí prsty nepříjemně zatlačte do zadní části této čočky a většinu dalších podobných čoček Sony Fe.

Velmi pohodlná je velikost a hmotnost této čočky. Jedná se o velmi snadno se s sebou objektiv, který se nestává zátěží ani po dlouhých obdobích použití.

Objektiv Sony 24-105 f/4 g je nejlehčí z čoček třídy 24-105/120 mm f/4. Rozdíly však nejsou velké kromě srovnání sigma 24-105mm f/4 umělecké čočky.

ModelkaSONY FE 24-105MM F/4 G OSS čočka
Hmotnost Rozměry bez kapuce Filtr Rok
Canon EF 24-105mm f/4l je II USM čočka 28.1 oz (795G) 3.3 x 4.6 „ (83.5 x 118.0 mm) 77 mm 2016
Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 je čočka STM 18.5 oz (525G) 3.3 x 4.1 „ (83.4 x 104.0 mm) 77 mm 2014
Nikon 24-120mm f/3.5-5.6G AF-S VR čočka 20.3 oz (575G) 3.0 x 3.7 „ (76.2 x 93.98 mm) 72 mm 2003
Nikon 24-120mm f/4G AF-S VR čočka 23.7 oz (670G) 3.3 x 4.1 „ (84.0 x 103.0 mm) 77 mm 2010
Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM ART LENS 31.2 oz (885G) 3.5 x 4.3 „ (88.6 x 109.4 mm) 82 mm 2013
Sony Fe 24-70 mm f/2.8 GM čočky 31.3 oz (886G) 3.4 x 5.4 „ (87.6 x 136.0 mm) 82 mm 2016
SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS čočka 15.2 oz (430G) 2.9 x 3.7 „ (73.0 x 94.5 mm) 67 mm 2014
23.4 unce (663G) 3.3 x 4.5 „ (83.4 x 113.3 mm) 77 mm 2017

Pro mnoho dalších srovnání zkontrolujte kompletní specifikace SONY FE 24-105mm f/4 G OSS pomocí nástroje SECTIVE SECTION SECTION.

Vezměme některé účastníky z tabulky velikosti a hmotnosti a uvedeme je do vizuálního. Všimněte si, že tyto čočky jsou zarovnané na jejich úchytech-ne jejich uzávěry čoček, které se liší velikostí.

Nahoře zleva doprava jsou následující čočky:

Stejné čočky jsou uvedeny níže s jejich kapucí.

Pomocí nástroje pro srovnání obrázků produktu na webu vizuálně porovnejte čočku Sony Fe 24-105 mm f/4 g oss s jinými čočkami.

Sony 24-105 mm f/4 g využívá ultra-běžné filtry o velikosti 77 mm. I když tato velikost filtru není nijak zvlášť malá, že tato velikost je pravděpodobně sdílena mezi více čočkami ve vaší sadě znamená, že v některých scénářích může být zapotřebí méně filtrů a v tomto případě méně znamená méně prostoru a nižších nákladů. Po přečtení popisu viněty pro tento objektiv pravděpodobně nepřekvapuje, že standardní tloušťka UV nebo čistý filtr čočky způsobí mírně zvýšené viněty při 24 mm, dokonce se zastavilo dolů. Tento problém je ještě výraznější s filtry kruhového polarizátoru, protože jsou silnější než ochranné filtry. Rozhodně získejte štíhlé filtry, jako jsou ty v linii BW XS-Pro pro tuto čočku.

Vždy používáte kapotu objektivu, správně? Čokovou kapotu Sony ALC-SH152 je součástí krabice a vaším zvykem by měl být zavedení na místo, kdykoli je uzávěr čočky odstraněn. Jedná se o skromnou kapuci s pevnou plastikou, která přidává ochranu předních prvků před světlem způsobujícím světlice a velmi potenciálně před nárazem. Tato kapota zůstává kompaktní, když je obrácena pro skladování.

Sony zahrnuje vinylový pouzdro s cílem s touto čočkou. Pro lepší ochranu dopadu podívejte se na případy čočky LowePro.

Cena a hodnota

V tomto ohledu je v době přezkumu spodním řádkem, že čočka Sony Fe 24-105 mm f/4 g oss je nejdražší dostupná čočka pokrývající 24-105mm ohniskovou vzdálenost při f/4. I když je to těžká skutečnost, hodnota je subjektivnější a tam silně soutěží tato čočka. S funkcemi, díky nimž je pravděpodobné, že bude jedním z nejpoužívanějších čoček v soupravě, se tvrdí hodnota velmi silná.

Jako objektiv „Fe“ je čočka Sony Fe 24-105 mm f/4 g OSS kompatibilní se všemi kamerami Sony E-Mount, včetně modelů formátu senzoru plného rámu i APS-C senzoru. Společnost Sony poskytuje jednoletou omezenou záruku.

Recenzovaná čočka Sony Fe 24-105 mm f/4 g oss byla online/maloobchodní zdroje.

Alternativy k objektivu Sony Fe 24-105mm f/4 g oss

Moje alternativa první volby k této čočce je Sony Fe 24-70 mm f/2.8 GM čočky. F/2.8 GM je vynikající čočka, která upustí funkci OSS a část teleobjektivného ohniskového rozsahu, ale přidává velmi významnou 1-stopovou širší clonu.

Ve srovnání kvality obrázku jsou tyto dvě čočky podobnější než odlišné. Ve f/4 má 24-70 méně vinětu, ale obě čočky se vyrovnávají na užších otvorech, kromě tvrdého stínování 24-105 v extrémních rozích. 24-70 má výrazně méně lineárního zkreslení při 24 mm a středně méně při 70 mm. 24-105 má vyšší maximální zvětšení (0.31x vs. 0.24x). F/2.8 je středně větší, výrazně těžší a velmi výrazně dražší.

Pokud máte zájem o objektiv Fe 24-105mm f/4 g oss, pak se minimálně zajímáte o kamery Sony, protože se nepřipojil na žádnou jinou značku. A v době přezkumu žádný jiný výrobce nenabízí objektiv v nativním pohoře Sony, která pokrývá podobný rozsah ohniskové vzdálenosti a clonu. To znamená, že všechny ostatní možnosti značky vyžadují adaptér a že výkon AF uvidí alespoň určitou degradaci. To znamená, že existují přizpůsobivé možnosti.

Sony 24-105mm F4 G OSS

Kánon EF 24-105mm F/4L IS II Usm Lens je jednou z těchto přizpůsobitelných možností. Sony vs. Porovnání kvality kánonu ukazuje majitelům Sony malý důvod k nákupu čočky Canon. Zatímco se v tomto ohledu tito dva neliší, Sony je v některých srovnání ostřejší. Kánon má méně z problému s tvrdým rohem 24 mm a má výrazně méně lineárního zkreslení.

Kánon je levnější, dokud nejsou náklady na adaptér zohledněny. Sony‚s 0.31x maximální zvětšení je znatelně vyšší než Canon’s 0.24x. Celkově je tato čočka Canon spíše ekvivalentní objektivu Sony a já vidím, že má největší smysl v soupravě Sony, pokud ji již vlastní.

To znamená, že zbývajícím primárním konkurentem je Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM ART LENS. Tato čočka také vyžaduje adaptér, ale stává se přesvědčivější alternativou z několika důvodů. Prvním je, že Sigma stojí výrazně méně než Sony a vteřina je, že Sigma si vyrábí vlastní kánon ef adaptéru Sony Fe Mount, MC-11.

V Sony vs. Srovnání kvality obrazu Sigma, dávám výhodu Sony, ačkoli ty dva se dramaticky neliší. Sigma má méně z problému s tvrdým rohem 24 mm a má výrazně méně lineárního zkreslení. Sigma je znatelně těžší (31.2 vs. 23.4 oz / 885 vs 663 g) a trochu širší. Sony’s 0.31x maximální zvětšení je znatelně vyšší než 0.22x. Celkově jsou tyto dvě čočky celkově poměrně podobné. Cenovka Sigma je výrazně nižší, zvýší obočí, ale celková cena včetně adaptéru stále ponechá Sony jako lepší volbu v mých očích.

souhrn

Líbil se mi tento objektiv přímo z krabice a čím déle jsem to vyhodnotil, tím více se mi to líbilo. Je to skvělá malá čočka, která kromě silného lineárního zkreslení a nějakého tvrdého rohového vinětu při 24 mm poskytuje působivou kvalitu obrazu, zejména pro tuto ohniskovou vzdálenost.

Z pohledu užitečnosti je tato čočka těžko porazit. Krásně zachytí váš rodinný život. Je to vynikající volba pro zachycení krajiny a je skvělé pro cestovní a pouliční fotografii spolu s dalšími procházkami. Funguje to dobře pro produktové a komerční fotografii a snadno řeší mnoho dalších potřeb, včetně využití obecného účelu.

Stačí si to-objektiv Sony Fe 24-105mm f/4 g oss se pravděpodobně stane jedním z vašich nejpoužívanějších čoček.

Přináší vám tento web moje práce na plný úvazek (obvykle 60-80 hodin týdně). Závislý tedy pouze na provizích, které od vás obdržely pomocí odkazů na tomto webu, k provedení jakéhokoli nákupu. Jsem vděčný za vaši podporu! Bryan

SONY FE 24-105MM F/4 G OSS čočka

Objektiv Fe 24-105 mm f/4 g OSS, navržený pro všestrannost, je širokoúhlý až krátký tephoto zoom navržený pro e-montární zrcadlové kamery. Doplňování užitečného rozsahu ohniskových vzdáleností je konstantní maximální clona f/4, který udržuje konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také poskytuje zvýšenou kontrolu

Plaťte za 6/12 / 24/60 měsíců

Počínaje Rs. 12 603.00

Počínaje Rs. 14 542.00

Počínaje Rs. 14 542.00

Počínaje Rs. 58 167.00

Přehled

Objektiv Fe 24-105 mm f/4 g OSS, navržený pro všestrannost, je širokoúhlý až krátký tephoto zoom navržený pro e-montární zrcadlové kamery. Doplňování užitečného rozsahu ohniskových délek je konstantní maximální clona f/4, která udržuje konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také poskytuje zvýšenou kontrolu nad hloubkou pole. Přínos dosahu je pokročilý optický design, který zaměstnává asférické a mimořádně nízké disperzní skleněné prvky pro kontrolu tření barev, zkreslení a různé aberace pro větší ostrost a jasnost. Nano AR povlak byl také aplikován na potlačení vzplanutí čočky a strašidelného pro vysokou přesnost kontrastu a barvy při práci v drsném světle.

Další přispívání k všestrannosti tento 24-105 mm f/4 také zahrnuje optický systém stabilizace obrazu pro stabilní snímek, aby se minimalizoval vzhled chvění kamery pro ostřejší ruční střelbu a tento systém se může spárovat s výběrovým stabilizací obrazu Senzorů pro další stabilizaci obrazu kamer. Efektivní kontrola rozostření. Objevování jak Stills, tak i video střílení, přímé pohon Super Sonic Wave AF Motor, spolu s interním zaostřovacím designem, poskytuje rychlé a tiché zaostřovací výkon i přirozené ovládání manuálního zaostření. Navíc se jedná také o fyzickou konstrukci odolnou vůči počasí, spolu s předním prvkem potaženým fluorinem, který umožňuje jeho použití při vyzkoušení povětrnostních podmínek.

Tento objektiv 24-105 mm, který pokrývá všestranný širokoúhlý rozsah krátkého tephoto, je navržen pro mirrorční kamery s plným snímkem, ale lze však také použít u modelů APS-C, kde poskytuje 36-157.5 mm ekvivalentní rozsah ohniskové vzdálenosti.

Konstantní maximální clona f/4 nabízí konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také propůjčuje větší kontrolu nad polohou zaostření pro mělkou hloubku technik pole.

V optickém designu jsou uvedeny čtyři asférické prvky a dva jsou označeny jako pokročilé asférické prvky, aby se výrazně snížily sférické aberace a zkreslení v celém rozsahu zoomu pro zlepšení ostrosti a čistoty.

K minimalizaci barvy třásně a chromatické aberace pro větší přesnost barev se také používají tři prvky s nízkým rozlišením.

Pro snížení povrchových odrazů, světlice a strašidelného pro zvýšení kontrastu a barevného vykreslování za silné osvětlení byl použit povlak nano.

Optická stabilizace obrazu uklidňujícího uchopení pomáhá minimalizovat vzhled chvění fotoaparátu pro ostřejší snímky při fotografování s pomalejší rychlostí závěrky. Tento stabilizační systém lze také kombinovat se stabilizací typu obrazu Sensor Sensor Sensor Sensor pro efektivnější ovládání rozostření kamery.

Mechanismus přímého pohonu Super Sonic Wave AF Motor a Internal Focus poskytuje rychlý, tichý a přesný výkon automatického zaostření a také přispívá k přirozenějšímu a intuitivnějšímu řízení manuálního zaostření.

Tlačítko zaostření a přepínač AF/MF jsou přítomny na barelu objektivu pro intuitivní ovládání hmatu a rychlý přístup k výběrovým nastavením.

Design utěsněný prachem a vlhkostí Lepší umožňuje práci v nepříznivých podmínkách a pogumovaných ovládacích prstencích při manipulaci s výhodami při chladnějších teplotách.

Prvek přední čočky je vybaven fluorovým povlakem, který chrání před šmouhy a prachem před přilepením na skleněnou povrch.

Zaoblená devíti čepelí bránice přispívá k příjemné kvalitě Bokeh při používání technik selektivního zaostření.

SONY FE 24-105MM F/4 G OSS čočka

Objektiv Fe 24-105 mm f/4 g OSS, navržený pro všestrannost, je širokoúhlý až krátký tephoto zoom navržený pro e-montární zrcadlové kamery. Doplňování užitečného rozsahu ohniskových vzdáleností je konstantní maximální clona f/4, který udržuje konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také poskytuje zvýšenou kontrolu

Plaťte za 6/12 / 24/60 měsíců

Počínaje Rs. 12 603.00

Počínaje Rs. 14 542.00

Počínaje Rs. 14 542.00

Počínaje Rs. 58 167.00

Přehled

Objektiv Fe 24-105 mm f/4 g OSS, navržený pro všestrannost, je širokoúhlý až krátký tephoto zoom navržený pro e-montární zrcadlové kamery. Doplňování užitečného rozsahu ohniskových délek je konstantní maximální clona f/4, která udržuje konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také poskytuje zvýšenou kontrolu nad hloubkou pole. Přínos dosahu je pokročilý optický design, který zaměstnává asférické a mimořádně nízké disperzní skleněné prvky pro kontrolu tření barev, zkreslení a různé aberace pro větší ostrost a jasnost. Nano AR povlak byl také aplikován na potlačení vzplanutí čočky a strašidelného pro vysokou přesnost kontrastu a barvy při práci v drsném světle.

Další přispívání k všestrannosti tento 24-105 mm f/4 také zahrnuje optický systém stabilizace obrazu pro stabilní snímek, aby se minimalizoval vzhled chvění kamery pro ostřejší ruční střelbu a tento systém se může spárovat s výběrovým stabilizací obrazu Senzorů pro další stabilizaci obrazu kamer. Efektivní kontrola rozostření. Objevování jak Stills, tak i video střílení, přímé pohon Super Sonic Wave AF Motor, spolu s interním zaostřovacím designem, poskytuje rychlé a tiché zaostřovací výkon i přirozené ovládání manuálního zaostření. Navíc se jedná také o fyzickou konstrukci odolnou vůči počasí, spolu s předním prvkem potaženým fluorinem, který umožňuje jeho použití při vyzkoušení povětrnostních podmínek.

Tento objektiv 24-105 mm, který pokrývá všestranný širokoúhlý rozsah krátkého tephoto, je navržen pro mirrorční kamery s plným snímkem, ale lze však také použít u modelů APS-C, kde poskytuje 36-157.5 mm ekvivalentní rozsah ohniskové vzdálenosti.

Konstantní maximální clona f/4 nabízí konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu a také propůjčuje větší kontrolu nad polohou zaostření pro mělkou hloubku technik pole.

V optickém designu jsou uvedeny čtyři asférické prvky a dva jsou označeny jako pokročilé asférické prvky, aby se výrazně snížily sférické aberace a zkreslení v celém rozsahu zoomu pro zlepšení ostrosti a čistoty.

K minimalizaci barvy třásně a chromatické aberace pro větší přesnost barev se také používají tři prvky s nízkým rozlišením.

Pro snížení povrchových odrazů, světlice a strašidelného pro zvýšení kontrastu a barevného vykreslování za silné osvětlení byl použit povlak nano.

Optická stabilizace obrazu uklidňujícího uchopení pomáhá minimalizovat vzhled chvění fotoaparátu pro ostřejší snímky při fotografování s pomalejší rychlostí závěrky. Tento stabilizační systém lze také kombinovat se stabilizací typu obrazu Sensor Sensor Sensor Sensor pro efektivnější ovládání rozostření kamery.

Mechanismus přímého pohonu Super Sonic Wave AF Motor a Internal Focus poskytuje rychlý, tichý a přesný výkon automatického zaostření a také přispívá k přirozenějšímu a intuitivnějšímu řízení manuálního zaostření.

Tlačítko zaostření a přepínač AF/MF jsou přítomny na barelu objektivu pro intuitivní ovládání hmatu a rychlý přístup k výběrovým nastavením.

Design utěsněný prachem a vlhkostí Lepší umožňuje práci v nepříznivých podmínkách a pogumovaných ovládacích prstencích při manipulaci s výhodami při chladnějších teplotách.

Prvek přední čočky je vybaven fluorovým povlakem, který chrání před šmouhy a prachem před přilepením na skleněnou povrch.

Zaoblená devíti čepelí bránice přispívá k příjemné kvalitě Bokeh při používání technik selektivního zaostření.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS