Sony XA2 Ultra Review. Sony Xperia xa2

Sony Xperia xa2

Komunita Fitbit je místo shromažďování pro skutečné lidi, kteří si chtějí vyměňovat nápady, řešení, tipy, techniky a vhled o produktech a službách Fitbit, které milují. Připojením se k naší komunitě souhlasíte s tím, že tyto pokyny dodržujete, proto si prosím chvíli prohlédněte.

Naučte se základy

Podívejte se na naši stránku s často kladenými otázkami ohledně informací o funkcích komunity a tipy, jak co nejlépe využít svůj čas.

Připojte se k komunitě!

Připojte se k existující konverzaci nebo spusťte nové vlákno a položte svou otázku. Vytváření účtu je zcela zdarma a trvá asi minutu.

Kontaktujte podporu

Automatické sugrgent vám pomůže rychle zúžit výsledky vyhledávání navržením možných zápasů při psaní.

Chocsmudge

Ahoj, koupil jsem mi na versu v létě, neměl žádné problémy, absolutně to miluje. Dostal však nový telefon Sony XA2 a nyní se nebude synchronizovat. Můj telefon to uznává na Bluetooth, ale hodinky se nebudou synchronizovat s mým telefonem?? Aktualizujete software, takže sledování můžete synchronizovat s novými telefony? dík!

Nejlepší odpověď

Chocsmudge

Dobře, bude to někdy přidáno do seznamu?

Odesláno z mého Xperia pomocí smartphonu Sony

Nejlepší odpověď

Nellyg

Členové rady Platinum Community Council jsou odborníci na produkty Google, kteří sdílejí podporu na fórech a obhajují zlepšení produktů a služeb Fitbit. Další informace

Bohužel váš nový telefon není na seznamu podporovaných zařízení. Vše, co můžete udělat, zkuste všechny kroky odstraňování problémů v tomto článku o nápovědě o problémech synchronizace. Máte kompatibilní notebook, který byste mohli použít k synchronizaci?

Chcete diskutovat o způsobech, jak zvýšit vaši činnost? Navštivte se přesunout na diskusní fórum životního stylu.

Nejlepší odpověď

Chocsmudge

Dobře, bude to někdy přidáno do seznamu?

Odesláno z mého Xperia pomocí smartphonu Sony

Nejlepší odpověď

Chocsmudge

Stále nemáte kompatibilní tablet atd. Bude aktualizace, jakmile telefon vyšel v únoru a na versu přibližně ve stejnou dobu!

Nejlepší odpověď

Marrrmaduke

Členové rady Gold Community Council jsou odborníci na produkty Google, kteří sdílejí podporu na fórech a obhajují zlepšení produktů a služeb Fitbit. Další informace

@Chocsmudge Zdá se, že alespoň pro některé Versa pracuje s tímto modelem telefonu. Zkuste odstranit Versa z vašeho účtu Fitbit, resetování továrny na versu, zapomenout z telefonu Bluetooth, následovaným restartem telefonu a znovu propojit Versa. Také existuje nový firmware.19, který byl právě zpřístupněn skupině uživatelů. Poté, co továrna resetuje sledovač, měl by si automaticky stáhnout nejnovější verzi.

Marrrmaduke | Kanada Charge HR, Blaze, poplatek 2, poplatek 3, Inspire HR, Versa Lite, Versa SE, Aria

Sony XA2 Ultra Review

Ultra Sony Xperia xa2 je velmi velký telefon středního dosahu. Zachyťte se na takové sluchátko a téměř automaticky předpokládáte, že je to drahé a špičkové.

Ultra XA2 však stojí pouze 379 GBP-polovina ceny nejlepších telefonů s obří obrazovkou. A tento významný záliv v ceně znamená, že zařízení je nalezeno v určitých oblastech. Její kamera nebije fotografii s nízkým osvětlením; Části telefonu jsou vyrobeny z plastu; Zahrnuje pouze 32 GB úložiště a procesor je jen uprostřed.

Za své peníze však dostanete hodně telefonu.

Sony Xperia xa2 Ultra. Design

Sony Xperia Xa2 Ultra je Whopper. To je celý bod ultra linie, ale pro některé to může být příliš mnoho.

Je větší než Huawei Mate 10 Pro a větší než Samsung Galaxy S9. Kde poměrně mnoho dnešních ultra-high-end na velké obrazovce obsahuje 18: 9 displeje, XA2 Ultra Sportovní tradiční obrazovka 16: 9 tvaru. Výsledkem je zařízení, které končí v porovnání s počtem obrazovky. Telefonní displeje šest palců 16: 9 jsou super-big.

Styl Sony je také méně efektivní s prostorem než jeho soupeři. Nad a pod obrazovkou Sony Xa2 Ultra jsou velké černé rozšiřování a telefon není nijak zvlášť štíhlý v 9.5 mm tlustý.

Telefon vypadá a cítí se dobře. Jen se ujistěte, že jste připraveni na jeho naprostou velikost.

Vzhledem k tomu, že se jedná o telefon střední třídy, nemáte úplně stejnou kvalitu sestavení jako Top-end Xperia XZ1 společnosti Sony. Jeho strany a desky na jeho horní a dolní části jsou kovové, ale zadní část zařízení je plastová.

Nemyslím si, že je to obrovský problém. S prsty, které se většinou dotýkají kovových stran, se Sony Xperia xa2 ultra cítí robustní a drahá. Kromě toho se nemusíte starat o rozbití skleněné záda nebo škrábance svléknutím vrstvy barvy na zadním hliníkovém panelu.

Jeho obrysy jsou také plynulejší než některé starší telefony Xperia. Přední skleněné křivky přímo svými okraji, aby splňovaly zakřivené kovové strany. Neexistují žádné tvrdé rty ani hranice.

Ultra Sony Xperia xa2 má na zádech pevný skener otisků prstů a centrálně sedí, kde váš ukazováček přirozeně přistane. A telefon používá konektor náboje USB-C.

Pokud vás velikost neobjeví, pak jediným zklamáním je nedostatek odolnosti vody. SIM zásobník nemá gumovou pečeť.

sony, ultra, review, xperia

Sony Xperia xa2 Ultra. Screen

Pokud máte zájem o Sony Xperia XA2 Ultra, je to pravděpodobně kvůli obrazovce. Šest palců napříč, je to skvělý displej pro sledování Netflix nebo hraní her.

Obsah vytvořený pro televizi místo kina je pro tento telefon ideální, protože (většinou) použije stejný poměr stran. Toto je jeden z nejlepších telefonů za cenu, pokud hledáte zařízení pro účely zábavy na dlouhých cestách vlaků.

Naštěstí bych se rozhodl pro tento model přes Xperia XA2 nebo telefon s menší, ostřejší obrazovkou za tímto účelem. Pro streamování videa je větší velikost skutečná požehnání.

sony, ultra, review, xperia

Obrazovka XA2 Ultra však nenabízí nic zvláštního specifikačního. Displej je IPS LCD s rozlišením 1080p. V této velikosti by bylo možné si všimnout mírného rozdílu mezi tímto rozlišením a QHD nebo 4K. Obrazovka XA2 však stále vypadá ostře.

Když poprvé zapnete Sony Xperia xa2 Ultra, vypadá to trochu nepravidelně. Jeho výchozí barevný profil je uvolněný, zaměřující se spíše na přesnost stylu SRGB než na tóny očí. To je pro Sony neobvyklé.

Přidat více energie však vyžaduje pouze výlet do nabídky Nastavení. Režim „Standard“ zvyšuje nasycení, ale režim „super-ověřen“ se dále zvyšuje nasycení a zvyšuje kontrast, aby barvy vypadaly ještě silnější.

Myslíme si, že menší Sony Xperia XA2 může nabídnout mírně hlubší nasycení, ale Sony Xperia Xa2 Ultra má dost pep, aby většina lidí byla šťastná. Podle mého názoru je „super-ověřená“ pro můj vkus příliš energické.

Ultra Sony Xperia XA2 také nabízí hlasitý reproduktor, což dále zvyšuje důvěryhodnost média. Tento reproduktor není stereo. na dně je jen jeden řidič. ale je to výrazně hlasitější než Xperia XA2.

Software Sony Xperia XA2

Sony Xperia XA2 Ultra provozuje Android 8.0 a nahoře má vlastní rozhraní Sony. Je to obvyklý balíček Sony, který má ostřejší vzhled než většina ostatních, ale neodráží standardní vzhled a dojem Androida tak úzce jako někteří.

Nabídka aplikací vidí největší změnu. Ultra Sony Xperia XA2 má spíše knihovnu Apps Paginond Apps, než aby rozložil ikony na horizontálním svitku.

K tomuto stylu existují výhody a nevýhody. Nechte telefon uspořádat vaše aplikace a budete muset projít několika stránkami, abyste zjistili, po čem jste. pokud nemáte opravdu malé kolekci aplikací, to je. Můžete však také použít složky.

Udržujte svou Xperia xa2 ultra pod kontrolou a není důvod překročit první stránku aplikací po většinu času. K dispozici je také možnost uspořádat vaše aplikace od „nejpoužívanějšího“ do nejméně, což vám umožní kombinovat pohodlí a lenost. Dokud máte sklon držet se stejné hrstky aplikací, stejně.

Rozhraní vám umožní provést několik drobných změn škálování, abyste vydělávali na velkém displeji Sony Xperia XA2 Ultra, zabalit další informace na obrazovce. Pokud vaše detailní vize není příliš dobrá, můžete také zvětšit prvky a proměnit to v mobilní styl „velký tisk“.

Jak testujeme telefony

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Sony Xperia xa2 Recenze

Sony byla vždy skvělou volbou pro každého, kdo hledá nový telefon za napjatý rozpočet. Proč? Ochranná známka Xperia Design.

Tento vzhled zůstal už roky zhruba stejný, takže pokud nejste správný mobilní blbeček, prostě je nemůžete říct od sebe. Nikdo neví, zda houpáte bláznivou drahou vlajkovou loď nebo ne.

To platí pro Xperia XA2, nejnovější cenově dostupný dmychadlo společnosti Sony. Několik dalších křivek než modelu loňského roku nemusí nastavit pulzy závody, ale špičkový fotoaparát a vzhůru hardware pod ní rozhodně stojí za vaši pozornost.

sony, ultra, review, xperia

Build Design Sony Xperia XA2

Robustní horní a spodní rámy? Úhlový design? Zkontrolujte a zkontrolujte. XA2 je určitě Xperia. Strany jsou však tentokrát trochu zakřivenější a záda má mírnou křivku, takže telefon pohodlněji sedí v ruce.

Zadní panel by mohl být vyroben z plastu, ale nevěděli byste: má prémiový cíl, který byste si mohli snadno zaměnit za kov.

Rám je skutečně vyroben z kovu a přidává nejmenší kousek blingu k jinak známému designu. XA2 je sice, sice trochu robustní, ale to by mělo znamenat, že je snadné ji držet. Skinny telefony jsou skvělé, dokud vyklouznou z vašich rukavic a prasknou na chodníku.

A 3.Nabíjení 5 mm na sluchátka a USB-C jsou vítané inkluze, což znamená. Na telefonech středního doletu už nejsou zárukou.

Největší změnou je senzor otisku prstu, který je obvykle zabudován do tlačítka napájení na dražších modelech společnosti Sony. Zde však dostanete vyhrazený skener na zadním panelu, těsně pod kamerou.

To pro Američany přijde jako skvělá zpráva. Společnost Sony nikdy předtím neprodala telefon se snímačem otisků prstů v USA, ať už se uklidnil americké mobilní sítě, nebo kvůli tajné dohodě o exkluzivitě. ale v každém případě bude Xa2 poprvé, kdy Yanks skutečně odemkne telefon Sony s jejich číslice.

Jsme stále velcí fanoušci starého nastavení, což bylo pohodlné a přiměly vyniknout telefony Sony. ale přinejmenším je senzor snadno dosažitelný bez natažení vašich číslic a není tak blízko k fotoaparátu, budete neustále rozmazávat čočka.

Fotoaparát Sony Xperia XA2

Обзор Sony Xperia XA2

To je určitě něco, čemu byste se chtěli vyhnout, protože Sony zdobila XA2 se stejným zadním snapperem jako vlajková loď XZ1. To znamená neuvěřitelných 23MP, f/2.0 Exmor RS Sensor, jen nevyplatíte velké peníze, abyste to získali.

Všechny režimy střelby se přenášejí, což znamená, že dostanete vynikající auto, které pro vás může dělat veškeré těžké zvedání, a manuální režim pro úplné přizpůsobení, spolu s 4K video a 120fps zpomaleného záznamu. Tlačítko Fyzické uzavírání fotoaparátu opravdu kladivo, jak důležitá Sony vidí také mobilní fotografii. je to mnohem přirozenější než klepnutí na obrazovku.

Jak byste očekávali, vzhledem k počtu pixelů se Xa2 zabalí do detailu, pokud jej nakrmíte dostatečně noc. Vynikající režim automobilů je obvykle velmi dobrý v rozpoznávání scén, roztočení nasycení a kontrastu v případě potřeby a je zde slušné množství dynamického rozsahu. Autofokus detekující fázi se rychle zamkl na předměty a fotky jsou uloženy ve dvojím čase.

Sony má tendenci upřednostňovat ultra-živé obrazy, takže vaše snímky nebudou vždy vyrovnat realitu. Zejména květiny mohou nakonec vypadat mnohem punchieji na obrazovce, než bychom chtěli. Barevný šum je viditelný, pokud přiblížíte přímo do svých snímků, ale z velké části je to velmi schopné nastavení.

Střelba s nízkým osvětlením je také velmi dobře řešena. Detail není problém a expozice může být také velmi dobrá, i když nastavení snižování hluku může odstranit a rozmazávat některé z jemnějších bodů vašich obrázků.

HDR nelze ručně přepínat, pokud nejste v manuálním režimu, přičemž podsvícený režim scény dělá podobnou práci, když střílíte v automobilu. Účinek však může být velký plný. Nelze to vždy vyrovnat expozici s obtížným osvětlení. Přesto není mnoho soupeřů, kteří fotografují s větší jasností.

Přední snapper 8MP je účelem pro skupinové selfies. Širokoúhlý objektiv se hodí do každého výstřelu více lidí, s možností digitálně oříznutí, když chcete sólový snap. Výsledky jsou dostatečně slušné, s širokoúhlými výstřely vypadají tak trochu ostřejší než ty oříznuté.

Není to však to nejlepší, co Sony může nabídnout: budete muset vystoupit na Xperia xa2 Ultra, s jeho dvojím frontským vačkám a flexing flash pro to.

Dobře, takže 5.2in displeje nedělá nic fantazie, drží se poměru vyzkoušených a testovaných stran a vypouklých horních a dolních rámečků společnosti Sony. Nevypadá to tak svěží jako telefony aspektů 18: 9, které v současné době dělají kola, ale to se dá očekávat za cenu. To je o 150 GBP méně než oneplus 5t, koneckonců.

Je to usnesení, kde Sony provedla vylepšení. Loňský XA1 udělal s obrazovkou 720p, ale zde získáte plný panel HD. Dělá to všechno rozdíl, s jasnějším textem a podrobnějšími obrázky. Nataženo přes 5.2 palce, musíte stisknout nos na obrazovku a spatřit jednotlivé pixely.

Kontrast z panelu LCD nikdy nebyl tak dobrý jako obrazovka OLED, ale XA2 se stále podaří zapůsobit, s hlubšími černochy a lepší gradací, kterou jsme očekávali za hotovost. Jas je také skvělý, i když to může být stále bojem vidět, co je jasně na obrazovce, když jste venku za velmi slunečný den.

Barvy jsou místo, kde věci padají. Věci prostě nejsou tak punchy nebo živé, jak bychom chtěli, s bílými, které se více naklánějí k modrému konci spektra. Zpracování obrázků společnosti Sony dává věci při sledování videa nebo ve fotoalbu, ale Reds by stále mohl použít trochu více definice a jasnosti.

Přesto je to stále obrazovka, která se za peníze udeří nad jeho váhu.

To platí také o reproduktoru. Dostane se až do slušného svazku, a přestože by to mohlo být utopeno konkurenčními telefony, jako jsou Samsung Galaxy A5 a Motorola X4, zasáhne všechny správné poznámky a nezasvěží se. Sluchátka jsou stále cestou vpřed pro kritické poslech, ale je to v pořádku, když dohnáte klipy na YouTube.

Software Sony Xperia XA2

Společnost Sony’s Spin on Android dostala několik vylepšení a změn, ale za mírně odlišnou zásuvku aplikací a nové ikony na obrazovce Nastavení je to téměř totožné s verzí skladem společnosti Google Google. Což je rozhodně dobrá věc.

Všechno je založeno na Android Oreo a dává XA2 před spoustou vlajkových telefonů, které stále čekají na aktualizaci.

XA2 se také dobře potýká s svazkovými aplikacemi, takže vám ponechává více z 32 GB vestavěného úložiště, se kterým si můžete hrát. Pokud potřebujete později přidat další úložiště, existuje slot pro kartu microSD.

Existuje však několik černých značek. Předinstalovaný antivirus AVG s trvalým oznámením, kterého se nemůžete zbavit? Ne, díky, Sony. Ve výchozím nastavení je také nainstalován SwitftKey, ale vyměnění za vynikající Google Gboard si prostě podnikne rychlou cestu do obchodu Play.

Aplikace Sonyho hudby, videa a galerie jsou zde, jako obvykle, ale nedostanete žádnou z funky techniky skenování obličeje, kterou byste našli na dražší xz1-to by se ptal příliš mnoho hardwaru středního doletu.

Výkonná baterie Sony Xperia XA2

Loňská část Xperia XA1 byla velmi na moci, kvůli procesoru MediaTek Sub-Par, který prostě neměl žádné zavrčení. Sony zintenzívnila věci na rok 2018 a to udělalo veškerý rozdíl.

XA2 používá mnohem rychlejší Qualcomm Snapdragon 630, čip, který poskytuje hladký výkon napříč deskou. Nemusí to být přímý powerhouse jako top-spec Snapdragon 835, ale stále je to dokonale schopné zvládnout vaše každodenní aplikace.

Příklad: Android Oreo běží docela bezchybně, dokonce i když Sony’s známý Xperia UI běží nahoře. Aplikace se otevírají přiměřeně rychle, webové stránky těžkých s obrazem se příliš špatně netýkají a dokonce i náročné úkoly, jako je rozšířená realita a editace obrázků Lightroom. Není to úplně dokonalé, ale je to obrovské zlepšení oproti odchozímu telefonu.

Zdá se, že multitasking není problém, s tím, že 3 GB RAM dokončí práci a hry běží docela dobře, také dobře. Hrajte cokoli příliš namáhavého a snímková frekvence je trochu trhaná a Real Racing 3 načítání trvá docela dlouho, ale většina her je hratelná na Smooth FPS.

Životnost baterie je také trochu korko.

Společnost Sony slibuje „celodenní“ použití z buňky 3300 mAh, ale můžete snadno vydržet až do druhého rána, pokud nemáte kladivové aplikace náročné na energii a hry. Naše verze „General Use“ je trochu náročnější, ale XA2 stále trval celý den, dokonce i s některými hrami, vysílacími fotografiemi, streamováním hudby a sledováním klipů na YouTube, stejně jako nějaké sociální posouvání.

Zde nemáte fantastické doplňky, jako je bezdrátové nabíjení, ale bude to šťastně rychle nabití, pokud ho připojíte k přátelské adaptéru.

Verdikt Sony Xperia xa2

XA2 mohl být dalším docela zapomenutelným prostředním rangerem, ale Sony vzala loňský XA1 jako výchozí bod a opravil téměř všechny stížnosti, které jsme s tím měli.

XA2 má mnohem schopnější CPU, takže vaše aplikace a hry jsou mnohem plynulejší. Rozlišení obrazovky to konečně stanoví na stejné úrovni konkurenci podobně ceny a výdrž baterie je také velmi dobrá.

Tyto vzhledy začínají stárnout, ale má určitou přitažlivost, pokud byste chtěli, aby váš rozpočtový telefon vypadal jako mnohem dražší.

Právě v držáku 300–400 GBP je právě teď spousta telefonů a spousta je má modernější vzory, takže je skvělé vidět, jak společnost Sony získává správnou cenu. Má lepší kameru než Moto X4, větší baterie než HTC U11 Life a novější verzi Androidu než Samsung’s Galaxy A5.

Samozřejmě, pokud se váš rozpočet natáhne o něco dále, loňská honos 9 je stále vážně lákavou alternativou.

Tech specifikace

OBRAZOVKA 5.2in, 1920 × 1080 LCD
procesor Qualcomm Snapdragon 630 Octa-Core
PAMĚŤ 3GB RAM
FOTOAPARÁT 23MP, f/2.0 Zadní s PDAF, LED blesk. 8MP, f/2.4, 120 ° FOV Front
ÚLOŽNÝ PROSTOR 32 GB na palubě, expanze microSD
OPERAČNÍ SYSTÉM Android 8.0 Oreo w/ xperia UI
BATERIE 3300 mAh nevyjádřitelné
ROZMĚRY 142x70x9.7 mm, 171G

Věci říká.

Pravděpodobně nejlepší prostřední ranger Sony za chvíli vytvořil, XA2 nemusí smíchat tradiční vzhled Xperia, ale má hardware, který zaškrtne téměř všechny krabice

Sony Xperia xa2 recenze smartphonu

Nová střední řada. Sony osvěží svou řadu smartphonů, počínaje 5.Smartphone Mid-Range Xa2 s 2-palcem, který si klade za cíl potěšit kvality, jako je rychlý Qualcomm Snapdragon 630 Soc, displej s plným HD a kamera 23 mp. Náš test ukazuje, zda je telefon Sony Android úspěšný.

Manuel Masiero. Daniel Schmidt. ✓ Tanja Hinum (přeloženo Mark Riege), zveřejněno 04/01/2018

Sony omlazuje svou sestavu smartphonu, počínaje střední řadou. Viděli jsme dva nové telefony, které byly představeny na CES 2018: Nová vlajková loď Xperia XA2 ultra střední řada s 6palcovým displejem a jeho menším sourozencem, Xperia XA2, kterou jsme také vzali do naší testovací laboratoře.

Kromě formového faktoru neexistují žádné hlavní rozdíly mezi těmito dvěma chytrými telefony. Oba nabízejí rozlišení plného HD, použijte rychlý soc Snapdragon 630 Snapdragon 630. a až 4 GB RAM a 64 GB úložiště. Xperia xa2 je o něco méně ambiciózní s 3 GB RAM a 32 GB úložiště. To platí také pro kameru: zatímco Xperia XA2 Ultra má dvě selfie kamery, Xperia XA2 se omezuje na jednu 8-mp kameru. Používá však stejnou hlavní kameru 23-MP jako její větší sourozenec. Společnost Sony účtuje asi 300 EUR (~ 370; kolem 350 v USA) pro našeho kandidáta na test a Xperia XA2 Ultra stojí asi 100 eur (~ 123) více.

Ve vysoce konkurenčním středním rozsahu společnost Sony Xperia soutěží proti mnoha dalším zařízením, která jsou podobně vybavena a cenově dostupná. Naše srovnání zahrnuje Asus Zenfone 4 ZE554KL, BQ Aquaris X Pro, Honor 9, HTC U11 Life, Motorola Moto X4 a Samsung Galaxy A5 (2017). Abychom vám usnadnili rozhodování, porovnáváme také výkon Xperia xa2 přímo s výkonem Xperia xa2 Ultra.

Práce pro notebookcheck jste techie, který ví, jak psát? Poté se připojte k našemu týmu! Chtěla:. Specializovaný novinový spisovatel. Spisovatel časopisu. Detaily překladatele (de)

Qualcomm Snapdragon 630 Qualcomm Adreno 508

Průzkum se připojte k našemu průzkumu spokojenosti podpory 2023: Chceme slyšet o vašich zkušenostech! Zúčastněte se zde

«Средний класс» от Sony: обзор смартфонов Xperia XA2 и XA2 Ultra

1 USB 2.0, zvukové připojení: 3.5 mm konektory pro sluchátka, čtečka karet: microSD karty až do 256 GB, 1 čtečka otisků prstů, NFC, senzor jasu, senzory: Senzor zrychlení, senzor blízkého stavu, kompas, Miracast, Google Cast, APTX HD, UTB-OTG, Qualcomm Quick Charge 3.0

802.11 A/B/G/N/AC (A/B/G/N = Wi-Fi 4/AC = Wi-Fi 5/), Bluetooth 5.0, GSM, UMTS, LTE CAT.12/13, stahování až do 600 mbit/s, nahrává až 150 mbit/s, nano-sim, duální-sim, hlava SAR 1.07 W/KG, Body SAR 1.43 W/KG, Dual SIM, LTE, GPS

Primární kamera: 23 MPIX 1/2,3 ”exmor RS, F2.0, 84 ° širokoúhlý objektiv, hybridní automatické zaostření, ISO 12800, 4K videa při 30 fps, videa s plným HD až 60 fps, zpomalený pohyb při 120 fps (720p) Sekundární kamera: 8 MPIX 1/4 ”EXMOR R, F2.4, 120 ° Super širokoúhlý objektiv, ISO 3200

Reproduktory: Jeden reproduktor ve spodní části, klávesnice: Virtuální, modulární napájecí zdroj, kabel USB (typ C typu A), sluchátka, pokyny pro rychlý start, informace o záruce, Google Apps, Amazon Apps, Sony Xperia Lounge, Sony Playstation, filmový tvůrce filmu, filmový tvůrce. AR efekt, ochrana AVG, 24 měsíční záruka, bez fanoušků

Poznámka: Výrobce může používat komponenty od různých dodavatelů, včetně zobrazovacích panelů, disků nebo paměťových tyčinek s podobnými specifikacemi.

Pouzdro. Módní, robustní a téměř bez rámů na dlouhých okrajích

Místo použití pouzdra Unibody se společnost Sony rozhodla šlapat vlastní cestou při navrhování Sony XA2. 5.Smartphone střední třídy ve výši 2 palce kombinuje plastový pouzdro ve tvaru konvexního s velmi úzkým kovovým rámem, jehož strany jsou také zaoblené. To způsobuje, že displej s plným HD, který je chráněn Corning Gorilla Glass 4, se objeví téměř bez rámečku, alespoň ve formátu portrétu.

Zatímco rámy jsou výrazně silnější nahoře a dole, smartphone se stále nezdá robustní, i když není příliš štíhlý v 9.7 mm (~ 0.38 in). Obě krátké strany se opravdu nehodí s hladkou haptikou přední a zadní části, protože jsou obklopeny relativně ostrou hranou. Ačkoli to neublíží prstům, přechod se zejména v rozích cítí docela náhle.

Sony nabízí Xperia xa2 v černé, stříbrné, modré a růžové barvě. Smartphone střední třídy není vodotěsný.

Srovnání velikosti

Sony Xperia xa2 Ultra Asus Zenfone 4 ZE554KL Motorola Moto X4 HTC U11 Life Honor 9 BQ Aquaris X Pro Samsung Galaxy A5 2017 Sony Xperia XA2 DIN A6 ❌

Funkce. Port USB-C, rychlý náboj 3.0, dual-sim

Společnost Sony vybavila Xperia XA2 s rychlým sockem Qualcomm Snapdragon 630, který je doprovázen podobně rychlým grafickým čipem Adreno 508. Základní hardware je doplněn 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště EMMC. Úložiště lze rozšířit až o 256 GB pomocí slotu microSD na levé straně, což může také alternativně držet druhou kartu Nano-SIM. V testu jsme nebyli schopni přesunout žádné aplikace, ale pouze obrázky, videa a data aplikací na kartu microSD.

Spojení USB typu-C společnosti Sony Ericsson Xperia podporuje pouze USB-2.0 rychlostí, ale také rychlé nabíjení prostřednictvím Qualcomm Quick Charge 3.0. Senzor otisku prstu na zádech a 3.5 mm konektor pro sluchátka jsou další funkce Sony Mobile.

Software. Android 8.0, příliš mnoho přidaného softwaru

Sony dodává Xperia XA2 s Androidem 8.0 a přidalo do Google-OS pouze několik funkcí, jako je akční služba Xperia (viz také část navigace) a funkce nápovědy výrobce. Přidány jsou záplaty Android Security, které jsou docela aktuální na úrovni 1. ledna 2018.

Zahrnuty jsou také klasické doplňky softwaru Sony, jako je Xperia Lounge, PlayStation a filmové tvůrce, ale také různé aplikace třetích stran, z nichž žádný nelze odinstalovat, ale pouze deaktivovaný. To zahrnuje některé užitečné nástroje, jako je ochrana proti viru AVG, ale také některé bloatware, jako je Amazon Shopping nebo video TV SideView Remote App. Tím se zmenšuje dostupný úložný prostor od nominálních 32 GB až na sotva 20 GB.

Komunikace a GPS. Rychlý přenos dat, přesné lokalizace

S WLAN 802.11 A/B/G/N/AC, Xperia XA2 podporuje všechny současné standardy WLAN a je schopen se připojit k 2.4-GHz a také 5-GHZNetworks. V našem testu pomocí našeho referenčního routeru LinkSys EA8500 je odesílání možné až na až 289 Mbit/s a přijímáno i při 309 mbit/s. I když to staví Xperia xa2 pouze do středu našeho porovnávacího pole, není o moc pomalejší než nejrychlejší zařízení. Smartphone může také komunikovat přes kratší vzdálenosti přes Bluetooth 5.0 a NFC.

S kartou nano-SIM a odpovídajícím datovým plánem můžete surfovat rychlostí LTE. Zatímco Sony ve svých specifikacích neohlásila, že frekvenční pásma jsou podporovány (přidáme informace o frekvenčních pásech, jakmile zjistíme od výrobce), maximální propustnost dat je při stahování uvedena na 600 Mbit/s a 150 MBIT /S při nahrávání. V testu jsme měli vždy dobrý příjem ve venkovské síti Vodafone.

Díky svému modulu GPS nás Sony X2 nachází venku s přesností až 4 metrů (~ 13 ft). V interiéru je přesnost stále slušná na 9 metrech (~ 29 ft).

Dostaneme podobně dobrý výsledek v praktickém testu, kde si vezmeme smartphone Sony spolu s profesionálním navigačním zařízením Garmin Edge 500 na delší prohlídku kol. Pokud jde o naměřené výsledky, Xperia X2 se ukáže téměř horší než navigační specialista a téměř měří stejnou celkovou vzdálenost. Subjektivně si nemůžete všimnout žádného rozdílu mezi zařízeními, což je stávka pro smartphone Sony, pokud jde o každodenní použitelnost.

Telefonní funkce a kvalita hovorů

Mobile Xperia ponechává dobrý dojem při volání. Kvalita hlasu byla v našem testu vždy bezchybná, ať už jsme volali pevnou linku nebo mobilní číslo. V klidném prostředí lze funkci hands-free použít také rozumně.

Kamery. Mobile Sony má dobrou 23-mp kameru

Společnost Sony vybavila Xperia XA2 kamerou 23-MP, která používá interní senzor Sony-Exmor-RS, clonu f/2.0, a 84 stupňový objektiv široký úhel. 1/2.Senzor 3 palce fotografuje ve formátu 4: 3 až 4144×5520 pixelů a ve formátu 16: 9 při maximálně 3376×5984 pixelů (20 MP). Fotoaparát zaznamenává 4K videa až do 30 fps, videa z Full HD při až 60 FPS a v režimu zpomaleného pohybu 720p je to dokonce 120 FPS. Webová kamera 8 MP má 120 stupňů super širokoúhlý objektiv, takže můžete dokonce střílet skupinové selfies.

Za denního světla (scény 1 a 3) fotoaparát 23-MP mobilního telefonu pořizuje dobré obrázky s vysokou přesností detailů. Senzor EXMOR-RS však nezatěžuje tak dobrou postavu ve špatně osvětleném prostředí (scéna 2), kde se detaily obrazu zdají být vyplaveny a rozmazané. Fotoaparát má také určité potíže s přesnou reprodukcí barev.

8-MP selfie kamera nemůže ani docela přesvědčit v optimálních světelných podmínkách. I když můžete některé z parametrů záznamu upravit jako v hlavní kameře, obrázky jsou vždy docela hlučné.

Vyberte scénu a navigujte na prvním obrázku. Jedno kliknutí Změní polohu na dotykové obrazovce. Jeden kliknutím na zvětšený obrázek Otevře originál v novém okně. První obrázek ukazuje škálovanou fotografii testovacího zařízení.

Nakonec analyzujeme kameru za podmínek kontrolovaného osvětlení. Vyhodnocujeme reprodukci barev pomocí pasu X-rite ColorChecker Passport a ostrosti obrazu pomocí našeho testovacího grafu.

V reprodukci barev se Xperia duální sim vždy objeví mírně mimo ideální linii. Barvy se zobrazují mírně příliš nasycené a na rozdíl od šedi se v částech příliš bledé. Smartphone však nemá vůbec žádné problémy s vytvořením ostré reprodukce testovacího grafu a nelze jej odradit některými obtížnými reprodukčními prvky, jako jsou barevné gradienty nebo šedé klíny.

Příslušenství a záruka

Sony zahrnuje modulární napájecí zdroj (Sony Uch20, 5 V, 1.5 a), kabel USB (typ C k typu A), sluchátka a rychlý start s mobilem. Na webových stránkách si můžete vybrat poměrně málo příslušenství, například náhlavní soupravu Bluetooth (40 EUR/~ 49), obálka s integrovaným stojanem (40 EUR/49), USB nabíječka pro auto (35 EUR/ ~ 43), as Sony Uch12W (50 EUR/ ~ 62), nabíječka, která také podporuje rychlý náboj 3.0 Na rozdíl od přiložené nabíječky.

Sony nabízí 24měsíční záruku pro Xperia XA2. Informace o specifické pro danou zemi naleznete.

Vstupní zařízení a navigace

Qualcomm Snapdragon 630 SoC a 3 GB RAM zajišťují, že navigace Xperia XA2 běží většinou hladce. Teprve po spuštění to může trvat několik okamžiků, dokud se načteny všechny prvky GUI. Ale poté všechno běží bez problémů. Dotykový displej s plným HD reaguje na vstup rychle a přesně. Totéž platí pro senzor otisků prstů, který sedí v malém koutku pod hlavní kamerou a lze jej snadno pociťovat. Fyzické klíče (tlačítko napájení, svazek, kolébka, uvolnění závěrky) mají jasný tlak, nejsou příliš snadné stisknout a přesvědčit se s dobrými haptiky. Jako výchozí klávesnice se používá všestranná klávesnice SwiftKey.

Zobrazit. Světlý, vysoký kontrast, ale ne bez blikání

IPS displej Sony Xperia XA2 má rozlišení pixelů 1920×1080 a připojuje se k nějaké dobré společnosti, protože v tomto okamžiku je displej s plným HD standardem, který lze očekávat. Věci také pokračují podle očekávání: i když v průměru 506.2 CD/m², displej není tak jasný jako u některých konkurentů, na tom nezáleží v každodenním provozu. S jasem (93%), černá hodnota (0.42 CD/m²) a poměr kontrastu (1221: 1), Xperia XA2 také dosahuje některých dobrých hodnot. Smartphone si zaslouží určitou kritiku za blikání PWM. K tomu však dochází pouze při jasu displeje 7% nebo nižší, takže by to nemělo být v praxi relevantní.

Maximum: 524 CD/m² (NIT) Průměr: 506.2 CD/m² Minimální: 4.12 Distribuce CD/m²brightness: 93 % Centrum na baterii: 513 CD/m² Kontrast: 1221: 1 (černá: 0.42 CD/m²) ΔE Barva 5 | 0.55-29.43 Ø5.2 AE GREYSCALE 7.8 | 0.57-98 Ø5.4gamma: 2.2

Blikání obrazovky / PWM (modulace šířky pulzů)

Aby se snížilo obrazovku, některé notebooky jednoduše najeznou podsvícení a vypínání v rychlém sledu. Metoda zvaná modulace šířky pulsu (PWM). Tato cyklistická frekvence by měla být v ideálním případě nezjistitelná pro lidské oko. Pokud je uvedená frekvence příliš nízká, mohou uživatelé s citlivými očima zažít napětí nebo bolesti hlavy nebo si dokonce všimnout blikání úplně.

Displej podsvícení bliká při 1157 Hz (pravděpodobně s využitím PWM) blikání detekované při nastavení jasu 7 % a níže. Nad tímto nastavením jasu by nemělo být žádné blikání ani PWM.

Frekvence 1157 Hz je poměrně vysoká, takže většina uživatelů citlivá na PWM by si neměla všimnout žádného blikání.

Ve srovnání: 53 % všech testovaných zařízení nepoužívá PWM k šíření displeje. Pokud byl detekován PWM, v průměru 18889 (minimálně: 5. Maximum: 3846000) Hz bylo měřeno.

Doby odezvy zobrazení

Doby odezvy zobrazení ukazují, jak rychle se obrazovka může změnit z jedné barvy na druhou. Doba pomalého odezvy může vést k postupování a může způsobit, že se pohybující se objekty budou objevovat rozmazané (duchové). Hráči rychlých 3D titulů by měli věnovat zvláštní pozornost době rychlé odezvy.

sony, ultra, review, xperia

Xperia XA2 umožňuje svým uživatelům vyladit barevný displej a vylepšit obraz. Nastavení displeje má položku nabídky nazvané „Color Scale a Contrast“, která nabízí tři různé režimy. Ve výchozím nastavení se zlepšení obrazu vypne „a„ standardní režim “slibuje lepší kvalitu obrazu pro obrázky a videa a„ super živý režim “má zázračně přinést neskutečné a super živé obrázky na displej.

Jako naše měření pomocí kolorimetru a softwaru Calman je přesnost barev nejlepší, když je vylepšení obrazu vypnuto. Všechny hodnoty jsou však stále zdaleka optimální a displej se zdá být příliš chladný, protože teplota barev je příliš vysoká. Ale přinejmenším úpravou parametrů pro vyvážení bílé (viz nastavení v snímání obrazovky) můžete tento režim naladit směrem k poměrně přesné reprodukci barev. I když stále existuje spousta prostoru pro zlepšení. Ve standardu a super živých režimech jsou barevné odchylky daleko od ideální rovnováhy. Jak bylo oznámeno v popisu. Zajišťují však velmi jasné a nasycené barvy, které subjektivně vypadají mnohem lépe než mírně bledý režim „off“.

Díky svému vysokému jasu a panelu IPS s vysokým jasem je Sony Xperia XA2 vhodný pro venkovní použití. Pokud se vyhnete přímému slunečnímu světlu, můžete stále vidět obsah na reflexním displeji, i když je displej nakloněn na stranu. Displej se z velmi strmých sledovacích úhlů jen nepatrně ztmavne, ale to nemá velký dopad.

Výkon. Solidní výkon střední třídy

S Qualcomm Snapdragon 630 používá Xperia XA2 rychlý střední rozsah, který lze nalézt také v Asus Zenfone 4 ZE554KL, HTC U11 Life, Motorola Moto X4 a Xperia Xa2 Ultra Ultra. BQ Aquaris X Pro je vybaven Snapdragon 626, je téměř na stejné úrovni jako těchto pět, stejně jako Samsung Galaxy A5 (2017), který je poháněn Exynos 7880. Pouze Honor 9, jejíž Hilicon-Soc Kirin 960 přináší jasně více výkonu, vyniká v benchmarcích.

Pořadí výkonu, které jsme pozorovali v syntetických benchmarcích, zůstává stejný v benchmarcích prohlížeče: Honor 9 je první a znovu po jasné vzdálenosti následují Xperia XA2 a další telefony a další telefony. Náročné webové stránky se načítají relativně rychle a běží hladce, přičemž sem a tam se plíží jen mírný koktání.

Xperia XA2 má přístup k naší referenční úložné kartě Toshiba Exceria Pro M501 poměrně rychle (čtení až do 270 MB/s, psaní až 150 MB/s), dosažení přibližně stejných rychlostí jako konkurence. Při čtení a psaní do interního úložiště zůstává Samsung Galaxy A5 (2017) vždy pozadu. Rozdíly mezi chytrými telefony jsou obzvláště vysoké v zápisech 4 kB, které jsou mezi 7.59 a 55.3 mbyte/s, v závislosti na zařízení. Ve 13.82 MBYTE/S, Xperia XA2 není zde jedním z nejrychlejších zařízení, ale udržuje to nějakou dobrou společnost.

Hry. I graficky náročné hry běží hladce

Sony Xperia XA2 zobrazuje aktuální hry hladce. Naše dvě referenční hry, “Dead Trigger 2“ a „Asfalt 8: Airborne,„Oba jsou na GPU docela náročné, každý běží s nejvyššími možnými snímkovými frekvencemi 60 a 30 FPS, a to i ve všech podrobnostech. Navigace přes dotykovou obrazovku vždy fungovala bezchybně, stejně jako snímače pozice a zrychlení.

Emise. Téměř žádné vytápění, slabý reproduktor

Teplota

Předmětem teploty lze řešit rychle, protože Xperia XA2 zde působí příjemně nezanedbatelné. Maximálně 38.2 ° C (~ 101 ° F) Ani při plném zatížení se zahřívá na více než tělesnou teplotu. Jak ukazuje test baterie GFXBench, nedochází k škrcení. Dokonce i během náročnějšího scénáře Manhattanu GFXBench, kde je herní scéna vykreslena 30krát v řadě, jako v méně náročném testu T-Rex zůstává snímková frekvence neustále vysoká a v rozsahu tolerance měření pouze kolísá pouze v rozsahu tolerance měření. Během pravidelného používání nebo během provozu nečinnosti budou teploty menší než 30 ° C (86 ° F) spíše pravidlem než výjimkou.

(±) Průměrná teplota pro horní stranu při maximálním zatížení je 37.2 ° C / 99 F, ve srovnání s průměrem 32.6 ° C / 91 F pro zařízení ve třídě smartphonu. Maximální teplota na horní straně je 38.2 ° C / 101 F, ve srovnání s průměrem 34.9 ° C / 95 F, v rozmezí od 21.9 až 52.9 ° C pro třídní chytrý telefon. Spodní část se zahřívá až do maximálně 37.3 ° C / 99 F, ve srovnání s průměrem 33.7 ° C / 93 f Při použití volnoběhu je průměrná teplota pro horní stranu 31.1 ° C / 88 F, ve srovnání s průměrem zařízení 32.6 ° C / 91 F.

mluvčí

Mono reproduktor Xperia XA2, který je umístěn vedle připojení USB-C, reprodukuje hlas i střední a maxima obecně vyváženým způsobem a je vhodný pro poskytování akustického pozadí písní a YouTube-Videos. Vzhledem k tomu, že basa je ve zvukovém spektru docela nedostatečně zastoupena, zní malá reproduktorová membrána. Ale přinejmenším zvuk se nezlomí ani při maximálním objemu.

Analýza zvuku Sony Xperia XA2

| reproduktory mohou hrát relativně hlasitě (85.6 db)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru o 28% nižší než medián (±) | Linearita basů je průměrná (11% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Snížené středy. v průměru 5.5% nižší než medián Středy jsou lineární (5.6% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz (±) | vyšší maxima. v průměru 7.6% vyšší než medián maxima jsou lineární (2.2% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | Linearita celkového zvuku je průměrná (23.4% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»53% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 12% podobné, 34% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměrně 23%, nejhorší bylo 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»72% všech testovaných zařízení bylo lepší, 7% podobné, 21% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměr byl 20%, nejhorší byl 65%

Sony Xperia XA2 Ultra Audio Analysis

| reproduktory mohou hrát relativně hlasitě (87.7 DB)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 29.O 7% nižší než medián (±) | linearita basů je průměrná (11.1% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Snížené středy. v průměru 5.5% nižší než medián Středy jsou lineární (4.7% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz (±) | vyšší maxima. v průměru 5.O 4% vyšší než medián maxima jsou lineární (2.6% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | linearita celkového zvuku je průměrná (21.2% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»36% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 11% podobné, o 53% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměr byl 23%, nejhorší byl 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»60% všech testovaných zařízení bylo lepší, 8% podobné, 33% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměrně 20%, nejhorší bylo 65%

Zvuková analýza Samsung Galaxy A5 2017

| Reproduktory mohou hrát relativně hlasité (83 dB)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 15.5% nižší než medián (±) | linearita basů je průměrná (9.1% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Vyšší středy. v průměru 9.O 4% vyšší než medián (±) | linearita středů je průměrná (7.6% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz (±) | vyšší maxima. v průměru o 5% vyšší než medián (±) | linearita maxim je průměrná (7.6% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | linearita celkového zvuku je průměrná (22.4% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»46% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 11% podobné, o 43% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměr byl 23%, nejhorší byl 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»67% všech testovaných zařízení bylo lepší, 7% podobné, 26% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměr byl 20%, nejhorší byl 65%

Frequency comparison (checkboxes selectable!)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS