Sony Xperia XA1 NFC. Sony Xperia xa1

Sony Xperia XA1 NFC

Ano. Tento telefon má obvykle k dispozici funkce NFC pro skenování značek NFC.

Jak skenujete nebo si přečtěte značku NFC s Xperia XA1 ?

Na rozdíl od iPhonů může být NFC ve vašem nastavení vypnuto. První věcí je tedy zajistit, aby byl NFC zapnutý. Poté umístěte střed zadní části telefonu přes značku NFC. Budete muset být do 3-4 cm / 1-2 palce. Pokud to nečte, přesuňte telefon pomalu. Jakmile bude značka naskenována, okamžitě spustí web (nebo jinou akci).

Sony Xperia XA1 обзор. Вся правда о смартфоне

Pokud značka NFC stále není skenována, můžete zkusit telefon co nejblíže. V případě potřeby se dokonce můžete dotknout. Pokud nemáte žádnou odpověď, pak další možností je zkontrolovat, zda má značka NFC data nebo správná data. Stáhněte si nástroje NFC nebo aplikaci Taginfo NXP a naskenujte značku, abyste se ujistili, že má skutečně některá data.

sony, xperia

Kde je anténa NFC na Xperia xa1 ?

Anténa NFC na telefonech Android se může lišit, ale je téměř vždy uprostřed nebo horní střed na zadní straně telefonu. Tato ilustrace ukazuje typické umístění, ale přesuňte značku pomalu v těsné vzdálenosti, abyste našli nejlepší umístění na vaší Sony Xperia xa1.

Výkon mobilních telefonů s ohledem na skenování značek se značně liší. Ve skutečnosti se může lišit mezi modely a jeden telefon od Sony může fungovat zcela odlišně od jiného telefonu v řadě Sony.

Obecně platí, že pokud váš Xperia XA1 neskenuje značku NFC, nejprve zkontrolujte, zda je NFC povoleno ve vašem nastavení.

Konstrukce a velikost antény značky a kompatibilita této antény v telefonu mohou výrazně ovlivnit výkon a vzdálenost. Obecně platí, že čipy řady NTAG21X fungují lépe než ostatní, pokud jde o skenovací vzdálenost, ale stejně jako u všech věcí technických, před přijetím do výroby vyzkoušejte svůj Xperia xa1 proti různým značkám proti různým značkám proti různým značkám.

Nejste si jisti, co je značka NFC ? Přečtěte si náš článek o tom, co je značka NFC.

Může Xperia xa1 psát / kódovat značky NFC ?

Ano, většina verzí Xperia XA1 může psát/kódovat značky NFC pomocí aplikace. Seritag sestavil krok za krokem tutoriál o kódování značek NFC pomocí mobilního telefonu Android.

Štítky NFC pro Sony Xperia xa1

Níže uvedená tabulka ilustruje dostupné značky NFC a jejich kompatibilitu s vaším telefonem. Protože specifikace telefonu se mohou změnit bez předchozího upozornění a také se lišit od regionu do regionu, před jakýmkoli nákupem důrazně doporučujeme testování značek.

Výrobce NFC Chip kompatibilní
NXP Ntag210µ Ano
NXP NTAG210 Ano
NXP NTAG213 Ano
NXP NTAG215 Ano
NXP NTAG216 (nedoporučuje se) Ano
NXP Ntag424 DNA Ano
NXP Ntag426 Ano
NXP Ntag223 Ano
NXP NTAG224 Ano
NXP Mifare Ultralight EV1 Ano
NXP ICode Slix Ano
NXP ICode Slix2 Ano
SVATÝ ST25TN01K (TN01K) Ano
SVATÝ ST25TN512 (TN512) Ano

Kolik paměti potřebuji ?

V závislosti na tom, jaké informace potřebujete uložit na svých značkách NFC, budete mít různé požadavky na paměť. Štítky NFC mají velmi omezenou paměť, takže je důležité získat značku, která uloží vše, co potřebujete. Seritag sestavili některé informace o tom, kolik paměti budete potřebovat ve své značce NFC.

Co je to značka NFC ? Rychlé úvod do značek NFC. co jsou, jak se používají a různé typy značek

Sony Xperia XA1 Recenze

Kromě velkých zařízení na špičkové úrovni nabízí společnost Sony již nějakou dobu kompaktnější návrhy a dostupnější modely. Jedním z nejnovějších zařízení v tomto segmentu je Xperia XA1.

Over, XA1 je vybaven 23 megapixelovou kamerou od Sony, se kterou jsme se setkali dříve v mnohem dražších modelech. Chcete.li si to uvědomit za cenu XA1, očekávali byste, že jiné části budou muset být omezeny zpět. Fotoaparát má mimo jiné mimo jiné 8 megapixelový selfie kameru, Octacore procesor s 3 GB pracovní pamětí a je vybaven 32 GB úložné paměti. Chybí však senzor otisku prstu a obrazovka má rozlišení 720p.

Obsah BoxChargerusB C cabedarearplugssim zámek Removal Tool Quick Quick Start Guide

To vyvolává otázku, zda je XA1 průměrným telefonem jako skořápkou dobrého fotoaparátu nebo zda dokáže po celou šířku držet vlastní. Ostatní zařízení s tak vysokým rozlišením kamery jsou výrazně dražší. Ve stejném cenovém rozpětí XA1 jsou telefony jako Motorola Moto G5 Plus, Honor 6x a Samsung Galaxy J5 2017. Podaří se jim XA1 setřást i bez skeneru otisků prstů?

Design

V průběhu let se Sony podařilo udržovat jedinečný vzhled svých zařízení, a tak se odlišit od ostatních výrobců. Návrh XA1 je také poněkud nekonvenční. Když na okamžik opustíte tlačítka a fotoaparát, vypadá to trochu jako napájecí banka s jeho zcela plochým horním a dolním množstvím zezadu.

Sony se také snaží následovat trend, aby měla co nejméně okraje kolem obrazovky. Po stranách v tom velmi dobře uspějí, protože vedle obrazovky je téměř přímo vnějším okrajem zařízení. Požadovaný prostor pro hardware však musel být někde nalezen, takže nad a pod obrazovkou je hodně prázdného místa. Poměr obrazovky k tělu 70.9% proto není opravdu bouřlivé a také zhoršení ve srovnání s jeho předchůdcem. Nad obrazovkou bylo v tomto prostoru umístěno logo Sony s kamerou sebevědomí a světelným senzorem na obou stranách. Zde je také vidět malé oznámení. Kupodivu obrazovka v našem testovacím modelu není přesně uprostřed a vlevo je o něco více černé než vpravo.

Sklo téměř hladce teče do stran zařízení na obou stranách. Nahoře a dole ho drží na místě. Kvůli dvěma výklenkům ve skle v horní a dolní části to vypadá, jako by XA1 měl dopředu směrem k stereofonním reproduktorům, ale bohužel tomu tak není. Jedná se pouze o mikrofon a ušní reproduktor. Místo toho je na dně jednotky malý slot pro běžný reproduktor. Ve spodní části najdeme také port USB-C a náhlavní souprava může být zapojena nahoře.

Zaoblené strany jsou z velké části vyrobeny z kovu a jsou o něco více zbarvené než zbytek letadla. Díky svým schopnostem fotoaparátu je XA1 dokonce vybaven konkrétním tlačítkem kamery. Toto tlačítko je umístěno na pravé straně fotoaparátu, stejně jako ostatní tlačítka. S ikonou kamery vyraženou do kovu vedle ní. Zásobník pro kartu SIM je na levé straně a lze jej odstranit hřebíkem. Za obálkou je také prostor pro microSD kartu.

XA1 je poměrně úzký, a proto se snadno drží jednou rukou, ale jeho protáhlý design může způsobit, že se při posezení poměrně rychle vysune z poměrně rychle.

Výkon

Baterie XA1 má kapacitu 2300 mAh a přestože hardware to nevyžaduje příliš mnoho, zdálo se to trochu na bobtné straně pro nás. Dostali jsme maximální obrazovku včas sedm hodin od doby používání jeden a půl dne. To ponechává prostor na dlouhý den s velmi intenzivním používáním nebo dva dny s mírnějším použitím. Pro baterii s takovou kapacitou si myslíme, že je to docela elegantní. Když zbývající kapacita dosáhne 30%, zařízení zobrazí zprávu. To nelze vypnout.

XA1 nemá standardní možnosti úspory baterií Androidu, ale společnost Sony vybavila svá zařízení rozsáhlými možnostmi správy energie, včetně tzv. Režim výdrže, aby z baterie co nejlépe vytěžilo maximum z baterie. Na XA1 a pravděpodobně s příchodem Android 7.0, tyto možnosti jsou poněkud méně rozsáhlé. Pravidelný režim výdrže omezuje výkon zařízení a určité funkce ke snížení spotřeby baterie. To lze automaticky zapnout na procento zbytkové baterie zvoleného uživatelem, ale minimální úroveň je 15%. Režim ultra výdrže minimalizuje počet aplikací, a proto funkčnost zařízení. XA1 podporuje rychlé nabíjení a také adaptivní nabíjení Qnovo, které zajišťuje, že baterie není přetížena, a proto má delší životnost.

Navzdory procesoru Octacore a 3 GB pracovní paměti se navigace na XA1 pravidelně cítí pomalu. Otevírací aplikace trvá poměrně dlouho a v některých aplikacích zařízení reaguje velmi pomalu na vstup. V nastavení najdete tzv. Inteligentní stěrač pod úložištěm a paměti záhlaví. Tato funkce je ve výchozím nastavení zapnuta a podle popisu automaticky optimalizuje úložiště a paměť v závislosti na využití aplikace. Nedělá nás to mnohem moudřejší. Paměti úložiště se ve výchozím nastavení používá přibližně 14 GB.

Obrazovka

Rozlišení obrazovky XA1 nebylo ve srovnání s předchůdcem aktualizováno, a proto je uvíznuto na 1280 × 720 pixelů. To je také docela špatné na pětipalcové obrazovce. Detaily a text proto vypadají poněkud zubaté. Reprodukce jasu a barev je rozumně v pořádku. Vyvážení bílé není tak chladně upravené, jak obvykle vidíme u Sony.

Распаковка Sony Xperia XA1

V nastavení pro obrazovku, kromě jasu a režimu spánku, lze také nalézt inteligentní zpětné světlo. To zajišťuje, že obrazovka zůstane, když se na ni podíváte a držíte zařízení. Existují také dvě možnosti vylepšení obrázků. V obou případech se nám nelíbí výsledek videí na YouTube. Kromě toho lze také změnit rovnováhu bílé.

Software

XA1 běží na Android 7.0. Ačkoli to není nejnovější verze, Sony není nižší než konkurence. Protože Sony stěží provádí žádné významné kosmetické změny, rozhraní vypadá do značné míry originální. V důsledku toho vyžaduje méně hardwaru a ačkoli to neběží velmi rychle, běží docela hladce.

Hodiny na obrazovce zámku dostaly omáčku Sony a lze ji také změnit, ale jinak je provoz obrazovky stejný jako čistý Android a zobrazení zpráv, které lze z obrazovky přehnat, které lze přehnat z obrazovky. Kromě domovských obrazovek je obrazovka pro Google nyní a obrazovka oznámení s rychlým nastavením prakticky čistým Androidem.

sony, xperia

Nabídka aplikace se skládá ze stránek s mřížkou 5×5, které musí být horizontálně procházeno přes. Je užitečné se ponořit do nastavení pro startovní obrazovky tak, aby to fungovalo přesně tak, jak se vám to líbí. Přemýšlejte například o přidání aplikace na domovskou obrazovku nebo ikony seskupení automaticky. Odstranění aplikací je trochu těžkopádné, protože musíte otevřít funkci v aplikacích, které můžete spravovat v nabídce aplikace. Existuje jiná cesta; Stačí podržet ikonu a znovu ji uvolnit. Poté zadáte tento režim smazání.

Pokud jde o instalaci aplikací, Sony stále nepochopila umění opomenutí. Kromě sbírky aplikací Sony, jako je Xperia Lounge, PlayStation a co je nového, získáte také aplikace třetích stran, jako je ochrana AVG a Spotify. Žádná z těchto aplikací nelze odstranit, ani nakupování Amazonu ani jedinou možností, kterou máte, je deaktivovat aplikace. To odstraní data a aplikace zmizí z nabídky, ale není úplně mimo váš telefon.

Hardware

Takže Xa1 se musí obejít bez skeneru otisků prstů. Zatímco v dnešní době a věku a v cenovém rozpětí XA1, taková věc je dnes docela běžná. Že na to není místo na straně zařízení, kde Sony obvykle umístí senzor, můžeme to pochopit, ale moře prostoru pod obrazovkou nebo vzadu muselo být alternativou.

Fotoaparát

Ve srovnání se svým předchůdcem udělala kamera velký krok vpřed. XA1 je vybaven většinou megapixelů na senzoru fotoaparátu, který Sony nabízí. V tomto případě fotoaparát Exmor RS s 23 megapixely a více než úhledný f/2.0 objektivu.

Kamera může být aktivována přidržením tlačítka fotoaparátu na okamžik nebo stisknutím tlačítka napájení dvakrát. To otevírá vynikající automatický režim. Ve výchozím nastavení jsou fotografie pořizovány v poměru stran 16: 9 s 20 megapixely a pouze zkratka pro blesk a přední kamera je v rozhraní viditelná přední kamera. Fotografie lze také pořídit v ručním režimu. V tomto režimu lze upravit zaostření, rychlost závěrky, jas a vyvážení bílé. HDR lze zde také zapnout ručně.

Tradičně lze fotoaparát Sony rozšířit s dalšími efekty. Efekt AR, kreativní efekt, zvuková fotografie, panorama a timeshift prasknutí jsou k dispozici jako standard. V minulosti bylo docela snadné přidat efekty, ale v dnešní době musíte vědět, co hledat, abyste je našli v obchodě Play.

Všechny ty pixely výstřelu se musí načíst a spadnout na místo, než si je můžete prohlédnout na kameru. Výsledky zobrazené poté mohou být velmi dobré, ale měnitelnost je také vhodným popisem. Za denního světla je vyvážení bílé v pořádku a barvy jsou vykresleny živě, ale věrné životu. Při přiblížení není kvalita obrazu skutečně udržována a jsou ztraceny jemné detaily. Je to pravděpodobně kvůli způsobu, jakým je fotografie zpracovávána softwarem. Hluk je neustále opakující se jev a jasné skvrny jsou pravidelně nadměrně přeexponovány. Detailní detaily jsou pro tento senzor zjevně slabým místem.

Natáčení ve 4K není možné kvůli omezenému hardwaru XA1. Maximální dosažitelná kvalita videa je rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Stabilizace obrazu ustáleného. Detaily mohou trochu zmizet, zejména ve špatných osvětlovacích podmínkách.

Na přední straně najdeme kameru 8 megapixelu, také typu Exmor RS. Je vybaven širokoúhlým objektivem 23 milimetrů s maximálním otvorem f/2.0. Je to více než dostačující pro selfies a lze jej také natočit v plném HD. AR-funkce také pracují s fotoaparátem selfie a jsou k dispozici dokonce i speciální filtry.

Závěr

Senzor fotoaparátu 23 megapixelů společnosti Sony byl kdysi působivým pohledem, ale nyní byla bitva o megapixely do značné míry vyřešena ve prospěch kvality než kvantita. Výsledkem je, že XA1 je trochu cizinec. I když může být zajímavé, že tato kamera je nyní k dispozici ve fotoaparátu, která stojí méně než 300 eur, najdeme kombinaci s méně výkonným hardwarem, který není zcela úspěšný. Fotografie kamery 23 megapixelů mohou být velmi pěkné, ale na skromném obrazovce XA1 ve skutečnosti nepřijdou na vlastní obrazovku. Zatímco s fotografováním smartphonů, to je hlavně místo, kde se chystáte pracovat s vašimi fotografiemi. Over se musí pokaždé načíst docela dlouho.

Kromě toho hovoří pouze přiměřená vytrvalost ve své prospěch. Ať už to převáží pozoruhodný design, kde nebyl nalezen žádný prostor pro stereofonní reproduktory nebo senzor otisků prstů a poněkud slabý procesor je možná čistě záležitostí chuti.

Sony Xperia xa1

Sony Xperia XA1 má váhu 143 g (5.04 oz) a je to 8.0 mm (0.31 in) tlustý.

Obsahuje obrazovku 5.0 palců s rozlišením 720 x 1 280 pixelů a hustotou pixelů 294 pixelů na palec. Má zadní kameru (23 MP) a přední kameru (8 MP).

Octa-Core Processor MediaTek Helio P20 s maximální frekvencí 2.30 GHz, který je kombinován s pamětí až 3 GB a úložištěm 32 GB.

Kapacita baterie je 2 300 mAh. Má připojení NFC.

sony, xperia

Telefony s obrazovkou podobně velikosti

Velikost obrazovky kolem 5.0 palců

Níže jsou moderní mobilní telefony Sony Xperia xa1 a s podobnou velikostí obrazovky. Ačkoli je velikost obrazovky podobná, na obrazovce mohou být důležité rozdíly (například rozlišení) nebo jakékoli jiné vlastnosti telefonu jako procesoru a kamery. Kliknutím na kteroukoli z nich můžete zobrazit podrobné srovnání.

Google Pixel 2 5.0 „(441 PPI), 143 g, jediná kamera

Motorola Moto X4 5.2 „(424 ppi), 163 g, duální kamera

Sony Xperia xz1 5.2 „(424 ppi), 155 g, jediná kamera

Motorola Moto G5S 5.2 „(424 PPI), 157 g, jediná kamera

Motorola Moto C 5.0 „(196 ppi), 154 g, jediná kamera

Motorola Moto C plus 5.0 „(294 PPI), 162 g, jediná kamera

Telefony se stejným čipem

MediaTek Helio P20

Níže jsou mobilní telefony se stejným čipem jako Sony Xperia XA1. Očekává se, že celkový výkon bude mezi nimi velmi podobný. Kliknutím na kteroukoli z nich můžete zobrazit podrobné srovnání.

Sony Xperia xa1 plus 5.5 „(401 PPI), 189 g, jediná kamera

Sony Xperia xa1 Ultra 6.0 „(367 PPI), 188 g, jediná kamera

Podobné telefony od Sony

Sony Xperia XA

Níže jsou další mobilní telefony ze stejné série jako Sony Xperia XA1. Přestože se prodávají pod podobným názvem a mohou mít podobný vzhled a pocit, mohou existovat rozdíly v obrazovce, kamerách a výkonu. Někdy by rozdíly mohly být velmi významné, zatímco v jiných případech by mohly existovat jen drobné rozdíly v množství paměti nebo úložiště. Kliknutím na kteroukoli z nich můžete zobrazit podrobné srovnání.

Sony Xperia xa2 plus 6.0 „(402 PPI), 205 g, jediná kamera

Sony Xperia xa2 5.2 „(424 PPI), 171 g, jediná kamera

Sony Xperia xa2 Ultra 6.0 „(367 PPI), 221 g, jediná kamera

Sony Xperia xa1 plus 5.5 „(401 PPI), 189 g, jediná kamera

Sony Xperia xa1 Ultra 6.0 „(367 PPI), 188 g, jediná kamera

Sony Xperia XA Ultra 6.0 „(367 PPI), 202 g, jediná kamera

Sony Xperia xa1

Specifikace
Rozměry
Obrazovka
Kamery
Úložný prostor
Procesor
baterie
Připojení

Srovnání velikosti

Vážíme si vašeho soukromí

Používáme soubory cookie k posílení vašich zkušeností, pro analýzu a ukážeme vám nabídky přizpůsobené vašemu zájmu na našich stránkách a na stránkách třetích stran. Shromážděné informace můžeme sdílet s našimi partnery. Zjistěte více o cookies čtením naší politiky souborů cookie.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním našich cookies a podobných technologií.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: jaký je rozdíl?

Od doby, kdy společnost Sony spustila své nejnovější zařízení řady XA, uplynulo méně než rok, ale nyní již má nástupce. Sony XA2 byl vyhlášen na CES 2018 v Las Vegas a přichází s mírně osvěžujícím designem, větším displejem a větší baterií a také vylepšenou optikou fotoaparátu.

Čtěte dále a zjistěte rozdíly mezi tímto telefonem a jeho předchůdcem.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: design

 • Xperia xa2 je o něco kratší, širší a silnější
 • Znatelně tenčí rámy na novém modelu
 • Xa2 má polykarbonát zpět
 • XA1 měl kovové pouzdro

Jak je standard pro Sony, nejnovější Xperia je rozpoznatelná jako zařízení Xperia. Je to čtvercové a jednoduché. Oba telefony mají velmi minimální rámeček po stranách obrazovky. Tentokrát jsou však horní a spodní části předního rámu také štíhlejší.

Z tohoto důvodu je XA2 vysoký jen 142 mm. To je o 1 mm kratší než jeho předchůdce, přestože má větší 5.2-palcový displej. Na 70 mm široký, je to o 3 mm širší než XA1 a jeho 9.Tloušťka 7 mm je podle dnešních standardů poměrně robustní a 1.O 7 mm silnější než xa1.

Jeho hmotnost o 171 gramu je také výrazně staženější než 144 gram xa1, což je pravděpodobně až na zvýšenou kapacitu baterie, která bude dále pokryta tímto srovnáním.

Oba telefony jsou postaveny z kombinace kovu a skla, přičemž oba mají robustní hliníkové rámy. XA2 má záblesky leštěného kovu na horní a dolní zkosení, ale samotný panel je vyroben z polykarbonátu odpovídajícího barvy, spíše než z tenkého kusu kovu.

Možná ještě důležitější je, že XA2 má na zadní straně senzor otisku prstu, což je něco, co série XA dosud chyběla. Ani jeden z telefonu nemá odolnost proti IP nebo odolnost proti prachu.

XA2 bude k dispozici ve stříbrném, černé, modré a růžové, zatímco XA1 měl bílé, černé, zlaté a růžové možnosti.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: displej

Sony zvýšila jak rozlišení, tak velikost displeje na XA2. V letošním roce je telefon s schopným středním rozvojem na rozlišení Full HD (1920 x 1080) natažený přes 5.2-palcový panel. To znamená, že se jedná o působivý 424 pixelů na palce, na obrazovce IPS LCD.

Porovnejte to s 1280 x 720, 5-palcový IPS LCD panel na XA1, který měl pouze 294 pixelů napal, a to vám zasáhne, kolik je to zlepšení.

Jak již bylo zmíněno, obrazovka udržuje vzhled okraje k okraji a je chráněn před každodenními hrboly a škrábance.

Sony Xperia XA2 vs Xperia XA1: Kamery

 • Oba telefony mají hlavní senzory 23MP
 • Xa2 může natočit 4k video
 • XA2 má také 120fps pomalé mo
 • Nový telefonní fotoaparát má 120 stupň

Jak je tomu vždy u telefonů Sony, obě zařízení se mohou pochlubit působivou optikou, ale nový model vzal věci do zářezu. Oba telefony mají stejných 23 megapixelů na 1/2.3 „Exmor RS senzor, ale XA2 se zlepšil v jiných oblastech.

S maximem ISO12800, které je dvojnásobkem ISO6400 XA1, by fotografie slabého světla měla být mnohem jasnější (i když pravděpodobně při tlačení do extrémů). Podobně můžete nyní natočit video s zpomaleným pohybem až na 120 snímků za sekundu, zatímco XA1 nenabídl snímku, která stojí za to křičet. A co víc, XA2 je schopen natáčet 4k rozlišení videa, zatímco XA1 nabízí pouze 1080p.

Stejně jako jeho předchůdce, XA2 také nabízí nyní zavedenou technologii uchopení, která minimalizuje jakékoli rozmazání z roztřesených rukou.

Oba nabízejí širokoúhlý 8-megapixelový přední kamery, ale se svými 120 stupňovými objektivy se Xa2 opět posouvá věci až na další úroveň, což vám umožní zapadnout více lidí a pozadí do vašich selfies.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: hardware a specifikace

 • Starší model používal čip MediaTek Helio P20
 • XA2 má procesor Snapdragon 630
 • Úložiště 3 GB RAM a 32 GB
 • Podpora karty microSD na obou
 • 3 300 mAh vs. 2 300 mAh

Chipsy řady Snapdragon 6 řady Qualcomm se v posledních několika letech daří dobře, takže letos je to moudrá volba od společnosti Sony. XA2 je vybaven procesorem Snapdragon 630, který by měl představovat slušné zlepšení oproti procesoru MediaTek Helio P20 nalezený v XA1.

Pokud jde o skladování a paměť, oba telefony jsou stejné. Telefony XA 2017 a 2018 jsou vybaveny 3 GB RAM a 32 GB úložištěm, což si myslíme, že je v dnešní době absolutní minimum, které byste chtěli v telefonu.

Největší zlepšení od společnosti Sony je v baterii. Loňský model měl kapacitní buňku 2 300 mAh, což není velkorysé porovnáním. Letos společnost Sony přidala masivní 1 000 mAh, čímž se kapacita dostala na 3 300 mAh. Toto je stejná kapacita, která se nachází v OnePlus 5T, která je dodávána s větší obrazovkou a výkonnějším procesorem.

V loňském roce byly telefonní nabíječky XA1 společnosti Sony vybaveny vlastním adaptivním nabíjením Qnovo, aby se zajistilo, že rychlý nabíjecí síla dodávaná technologií MediaTek Pumpexpress nepoškodí baterii.

Podobně letos existuje stejná technologie, ale pomocí Qualcomm Quick Charge 3.0 Síla. To znamená, že se opravdu rychle nabídne, ale bezpečně.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: software

Oba telefony provozují Android s vlastní příchutí softwaru Sony a načteny dalšími aplikacemi, které Sony považovala za užitečné přidat. Velký rozdíl mezi těmito dvěma spočívá v tom, že XA2 spustí spuštění nejnovější verze Androidu. To je Android 8.0 Oreo.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: cena

V současné době stojí XA1 ve Velké Británii 199 GBP, což z něj činí neuvěřitelně cenově dostupné, slušné zařízení. Zatím nemáme cenu za XA2, ale na O2 UK to stojí 2 GBP měsíčně více za smlouvu s 0 GBP předem, což naznačuje, že cena bez SIMU bude o něco vyšší než loňský model.

Sony Xperia xa2 vs xperia xa1: závěry

Zatímco rozlišení obrazovky a rána velikosti je vítána, stejně jako snížený rámeček kolem displeje, je to větší baterie, která zde bude nejvýznamnější rozdíl. Pokud telefon může trvat dva dny mezi poplatky pro mírné/světelné uživatele, bude to z XA2 jeden z nejvíce dlouhotrvajících telefonů, zejména ve střední úrovni.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS