Společnost Intel uvádí na trh 13. generaci procesorů Intel Core pro stolní počítače

Desktopové procesory Intel Core 13. generace a čipová sada Intel Z790 budou k dispozici od 20. října 2022.

společnost, intel, procesorů, core

Společnost Intel na své akci Intel Innovation 2022 představila procesory Intel Core 13. generace. Nově uvedená řada procesorů s kódovým označením Raptor Lake zahrnuje celkem šest odemčených desktopových procesorů, mezi které patří i9-13900K, i9-13900KF, i7-13700K, i9-13700KF, i9-13600K a i9-13600KF. Tato nová řada procesorů nabízí až 24 jader, což zahrnuje až osm výkonných a až 16 efektivních jader, a 32 vláken. Tato nová rodina procesorů také nabízí taktovací frekvenci až 5.8 GHz, což podle společnosti představuje o 15 % vyšší jednovláknový výkon. Společnost Intel rovněž uvedla, že její řada stolních procesorů Intel Core 13. generace nabízí až o 41 % vyšší vícevláknový výkon, který umožňuje zvládat vícevláknové a výpočetně náročné pracovní úlohy. Přečtěte si také. Microsoft propouští zaměstnance z projektů RD zaměřených na zákazníky: Zpráva

Co se týče funkcí, stolní procesory Intel Core 13. generace nabízejí několik funkcí pro intenzivnější hraní her a tvorbu obsahu. Tato nová řada procesorů přichází s technologií Intel Adaptive Boost a funkcí Thermal Velocity Boost, která podle společnosti zvyšuje taktovací frekvence procesoru na základě spotřeby a tepelného výkonu při dané pracovní zátěži. Tyto funkce jsou k dispozici v procesorech Intel Core i9. Přečtěte si také. Společnost Intel v Indii představila procesory 12. generace pro mobilní zařízení

Nově uvedené procesory nabízejí také rozhraní PCIe Gen 5.0 podpora paměti a až 16 linek mimo procesor. Společnost také zvýšila podporu pamětí DDR5-5600 a DDR5-5200, přičemž zachovala kompatibilitu s DDR4. Pokud jde o mezipaměť, nově uváděné procesory nabízejí až 2× větší mezipaměť L2 a zvětšenou mezipaměť L3. Přečtěte si také. Vysvětlení vztahu procesor vs. SoC: Jak se liší procesor chytrého telefonu od procesoru notebooku?

společnost, intel, procesorů, core

Pokud jde o dostupnost, výrobce čipů uvedl, že jeho stolní procesory Intel Core „K“ 13. generace budou k dispozici od 20. října 2022, a to včetně krabicových procesorů, základních desek a prodeje stolních systémů. Společnost neupřesnila, s jakými zařízeními budou tyto procesory nové generace k dispozici.

Čipová sada Intel řady 700

Kromě desktopových procesorů Intel Core 13. generace uvedla společnost Intel na trh také čipovou sadu Intel řady 700. Tato nová čipová sada je vybavena osmi dalšími PCIe Gen 4.0 linek v kombinaci s PCIe Gen 3.0, která poskytuje celkem 28 celkových linek mimo čipovou sadu. Nabízí také rozhraní USB 3.2 porty Gen 2×2 (20 Gb/s) a DMI Gen 4.0, který podle společnosti poskytuje vyšší rychlost připojení USB a zvyšuje propustnost čipové sady vůči procesoru pro rychlý přístup k periferním zařízením a síti.

Společnost Intel také potvrdila, že přináší dopřednou a zpětnou kompatibilitu čipové sady řady 700. To znamená, že je kompatibilní se stávajícími základními deskami založenými na čipové sadě Intel 600. Co se týče dostupnosti, čipová sada Intel Z790 bude k dispozici od 20. října 2022.

Pro nejnovější technologické novinky z celého světa, nejnovější počítačové a mobilní hry, tipy triky, špičkové recenze gadgetů nejzajímavějších novinek sledujte BGR India přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube. Sledujte nás také na Messengeru pro nejnovější aktualizace.

SOURCE

Image:www.bgr.in

| Denial of responsibility | Contacts |RSS