Společnost Nokia X30 5G spuštěna – je HMD Global zpět ve hře. Nokia x 30

Společnost Nokia X30 5G spuštěna. je HMD Global zpět ve hře?

Je to druhá polovina roku 2022 a HMD Global má konečně vlajkovou loď smartphonu Nokia, která prodává miliony fanoušků Nokia. Daboval Nokia X30, telefon není tu, aby soutěžil s nejlepším špičkovým segmentem ve své třídě. Vyvolává však HMD z „rozpočtu“, „nudného“ a „chudých specifikací“, s nimiž je HMD spojena od roku 2020-když polovina řady Nokia 8 střední řady Nokia 8.3 5G bylo vyhlášeno spuštěním na Snapdragon 778G.

Nokia X30 přináší do světa Nokia hodně specifikace. Konečně existuje displej AMOLED, je zde také skener otisků prstů v displeji. Hliníkový podvozek se také vrací, spolu s kamerami s značkou Pureview. A je tu Snapdragon 695 SOC, který se objeví lépe po záplavě zařízení Snapdragon 480 v letech 2021 a 2022. Zdá se, že Nokia X30 zabalí úder. alespoň pro ty, kteří doufali v něco lepšího od jedné z nejznámějších značek všech dob.

Nokia X30 5G. přehled specifikace

 • Hmotnost: 185G
 • Sestavení: 100% recyklovaný hliníkový rám, 65% recyklovaný plast zpět
 • Odolnost proti vodě: IP67
 • Ochrana: Gorilla Glass Victus
 • Obnovová frekvence: 90 Hz
 • Jas: 450 NITS (vrchol 700 nits)
 • Skener otisků prstů zabudovaný do displeje
 • Zpět: 50MP Primární s OIS 13MP Ultrawide
 • Front: 13MP (středový úder)
 • Nabíjecí cykly: 800
 • Rychlost nabíjení: 33W (QuickGarch 3.0)

AMOLED displej a skener otisků prstů

Pokud se nemýlím, je to poprvé, kdy telefon vytvořil HMD Global, používá displej AMOLED. Použili OLED s Nokia 9 Pureview. AMOLED se však stane, že je pro většinu široké veřejnosti častěji slyšenou a preferovanou specifikací zobrazení.

Nokia X30 balí 6.43palcový displej AMOLED chráněný Gorilla Glassem Corningem Victusem. Velikost není tak velká jako nokias minulého roku. Mělo by však přinést dobrý pocit ruky. Panel dokáže zvládnout obnovovací frekvence obrazovky až do 90 Hz a jasnost až 700 nits. HMD Global také pod displejem přidal skener otisků prstů. Panel displeje je značka Puredisplay, ale není zde zmínka o čipu Pixelworks pro SDR až HDR UPScaling. Hardware-moudrý displej je přitažlivý a měl by být konkurenceschopný s nabídkami od jiných značek.

Návrat kamer Pureview

PureView je ochranná známka Nokia spojená se zařízeními, která vynikala ve schopnostech fotografií. HMD Global získala ochrannou známku od společnosti Microsoft a použila ji pro Nokia 9. Poté se to částečně používá pro Nokia 8.3, a nyní je fotoaparát Nokia X30 také inzerován jako Pureview.

Nokia X30 5G zabalí celkem tři kamery, se dvěma na zádech a jedním vpředu pro selfies. Je dobré jít s méně, ale lepšími kamerami než zaplavení krytu fotoaparátu s příliš mnoha z nich. Zatímco test v reálném světě je zapotřebí vědět, zda jsou kamery dobré, použitý hardware je přitažlivý. Primární kamera Nokia X30 je 50MP f/1.8 Střelec spolu s OIS pro stabilnější fotografie a videa. Podpůrný senzor je 13MP f/2.4 Ultrawide, který by také měl pořizovat makro záběry.

Partnerství Nokia a Zeiss skončilo. HMD tedy použila DX Glass Corningové DX k přidání antireflexní optiky a odolnosti proti poškrábání na sklo, které zakrývá senzory fotoaparátu.

Připojení zakryté

Nokia X30 poskytuje všechny základní připojení. To zahrnuje podporu pro 5G (SA a NSA) a Wi-Fi (802.11 A/B/G/N/AC/AX), Bluetooth 5.1, GPS, NFC a USB-C (2.0).

Podobně telefon zahrnuje základní senzory, jako je blízkost, akcelerometr a e-compass. A navíc existuje také ir blaster, který bude používat telefon jako dálkové ovládání pro různé spotřebiče.

Stock Android a čtyři roky aktualizací

Telefony Nokia Android vždy přicházejí s příslibem dlouhodobé podpory softwaru. Běží na skladě (nebo téměř na skladě) Android s minimálním bloatwarem (bohužel na úkor méně funkcí). To samé pokračuje s nokia x30 5g. Telefon běží na Androidu 12. Obdrží tři hlavní aktualizace operačního systému, i.E., Do Android 15 a měsíční aktualizace zabezpečení.

Nokia X30, který jde o list specifikace, zastíní zbytek sestavy telefonů Nokia. HMD Global investovala do správných oblastí, aby vyvážila zařízení z pohledu výkonu a použitelnosti. Místo toho, aby měl příliš mnoho jedné věci a uzavřel se zpět na jinou, se Nokia X30 snaží být zařízením pro každého.

Je HMD Global zpět ve hře?

Nokia X30 5G je jeden pěkný telefon Nokia po dlouhé přestávce. Telefon vytvoří nějaké znatelné bzučení a poptávku po telefonech Nokia na trhu. Jedno zařízení však nemůže definovat celkový směr společnosti. Zdá se, že Global HMD Global bere čas na pomalu a pevně se pohybovat. Jejich zaměření se nadále týká funkčních telefonů a rozpočtových telefonů. Snaží se také rozšířit na vyšší cenové body. V závislosti na tom, jak dobře je jízdné Nokia X30 na trhu, mělo by dojít k dalšímu upgradu série Nokia X s více nejnovějšími technologiemi a špičkovými funkcemi.

Nemohu říci, že HMD Global je zpět ve hře. Ale mohu říci, že to zkouší znovu, což je příjemná věc, protože se nemůžete snažit vyhrát hru, dokud nezačnete hrát. Co si myslíte o Nokia X30 5G? Chtěl bych od vás slyšet v комментарии и мнения.

Nokia X30 5G je drahý sluchátko, o kterém se moc nemluví, s výjimkou jeho ekologického přístupu.

Publikováno: Po, 20. března 2023 22:45

Přečtěte si také:

Podívejte se na podrobnou recenzi smartphonu.

NOKIA X30 5G Design: Nevýrazný, ale futuristický

Nokia X30 5G vypadá jako jakýkoli obyčejný smartphone střední třídy, který má obdélníkový ostrov kamery zastrčený na jednom rohu a značkou společnosti uprostřed zařízení. Ale to, co stojí za zmínku, je materiál používaný v zadní části a kovovém rámu. Plastová záda má saténový povrch, zatímco okraje mají lesklý dotek, takže to vypadá jako slušný smartphone, na rozdíl od jiných plastových telefonů, které vypadají levně.

společnost, nokia, spuštěna, global, zpět

S udržitelným přístupem se zdá, že HMD Global střílí na pozici Fairphone, která se nikdy nedostala na indické pobřeží.

Smartphone není příliš štíhlý, jako je 7.9mm na výšku, ale stále je to šikovné (185 g) a naštěstí ne otisk prstu. Zkontroloval jsem variantu barvy ledové bílé, která vypadala krásně. Pokud máte rádi tmavé barvy.

Na přední straně má slušné rámy obklopující displej, ve kterých je umístěna malý fotoaparát pro úder, která se v těchto dnech stala pro téměř všechny vlajkové telefony pro všechny vlajkové telefony.

Displej Nokia X30 5g: Vysoký a krásný

Smartphone má 6.5palcový displej AMOLED, který nabízí rychlost obnovení 90 Hz. Displej ukazuje punchy barvy a dokonce vám umožní streamovat filmy a série v rozlišení FHD z Netflixu, Amazon Prime Video a dalších streamovacích platforem. Tento displej je chráněn Gorilla Glass Victus. Kromě toho, sluchátko dokonce přichází s hodnocením odolnosti vody a prachu. Má hodnocení IP67.

Nabízí 700 nits jasnosti vrcholu, což je docela průměrné, ale konkurenti jako OnePlus 11r již nabízí 1450 nits špičkového jasu. Nejedná se však o dealbreaker.

Celkově je displej nádherný a budete si užívat streamování videí nebo dokonce hrát hry na sluchátku.

společnost, nokia, spuštěna, global, zpět

Fotoaparát Nokia X30 5G: slušný

Nokia X30 5G má dvojitou zadní kameru, ve které je umístěn primární senzor 50MP a 13MP ultra široký úhel čočky. Obrázky zachycené za denního světla vypadají krásně s slušnými detaily a barvami. Nebyli však tak punčí nebo ostré, jak očekává od vlajkové lodi smartphone. Nebojte se, stále můžete sdílet tyto obrázky na svém Instagramu nebo na jiných platformách sociálních médií.

V nastavení se slabým osvětlením se chytrý telefon snaží držet krok s přesností barvy a snížit hluk. Stále však můžete používat režim Dark Vision k získání lepších obrázků v noci.

Pokud jde o selfies, smartphone sportuje 16MP přední kameru. Produkuje dobře slušné obrazy a dobrou přesnost barev napříč různými typy barev pleti.

Celkově je fotoaparát poměrně schopný a ukáže se, že stojí za to, kdo není moc fotografie.

Výkon Nokia X30 5G: Rozsah listy pro zlepšení

Nokia nebyla po bitvě na vrchol specifikací s tímto a ukazuje to. Telefon „vlajkové lodi“, který již debutoval v loňském roce na celém světě! No, chvíli mi trvalo nějakou dobu, než jsem si to zabalil.

Nechápejte mě špatně, čipová sada Snapdragon 695 je schopna zacházet s každodenními úkoly, ale dostat tento procesor na 50k je tvrdá pilulka polykat. Nabízí pouze 6 GB RAM a 256 GB interního úložiště, což je stále menší, než co očekáváme od vlajkové lodi smartphone.

Pokud jde o baterii, smartphone je vybaven 4200 mAh, která podporuje 33w rychlé nabíjení. To je přesně to, co typický telefon střední třídy nabízí v Indii. Dokonce i po těžkém použití, které zahrnuje surfování Instagramu, poslech Spotify, procházení LinkedIn, přijímání hovorů, kontrolu e.mailů a WhatsApp, trvalo asi 15 hodin asi 15 hodin. To stačí pro uživatele, kteří to chtějí pro každodenní úkoly.

Smartphone je dodáván s bloatwarem, který obsahuje předinstalované aplikace jako Netflix, LinkedIn a další, ale můžete je vždy odinstalovat, pokud je nechcete používat. Běží na Android 12 a nabízí 3 roky aktualizací softwaru.

NOKIA X30 5G 8/256. Unboxing and Hands-On

Výrok

Nokia X30 Pro 5G je dobré samostatné zařízení, které může úžasně fungovat jako váš denní řidič. Nemůžeme však ignorovat, že nabízí výkon střední třídy za vlajkové lodi. To ztěžuje doporučení. Ti, kteří hledají dobrý telefon s kamerou za tuto cenu, mohou pokračovat s Google Pixel 7, který stojí Rs 59 999. Nově spuštěná OnePlus 11R je také všestranným, který si můžete koupit za 45 000 Rs v Indii.

Pro nejnovější technické zprávy po celém světě, nejnovější PC a mobilní hry, tipy, špičkové recenze gadgetů nejúžasnějších vydání sledují Techlusive India’s Přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

Recenze Nokia X30 5G

Nokia X30 představuje změnu směru, se stylovými design, nesmírně vylepšeným specifikací a zvýšením výkonu kamery navzdory partnerství Leica. Nedělá to nic mimořádně lepšího než jiné dobří polovině, ale poprvé ve věku má Nokia šanci konkurovat.

Cena při kontrole

Nokia X30 5G je přímý upgrade na loňský Nokia x20 a je jasné, že pro výrobce HMD došlo k posunu směru HMD nejen z hlediska celkového designu, ale také výkonu. Letošní model se může pochlubit lepším displejem, rychlejším procesorem, rychlejším nabíjením a ačkoli downgrade na papíře, je zde také zvýšení výkonu kamery.

Ve srovnání s Nokia X20, které jsme zjistili, že je těžké doporučit komukoli, kromě nejnáročnějších fanoušků Nokia, nabízejí velké změny.

Úlovek? Nyní je to 100 £/100 EUR dražší s cenovou značkou 399 GBP/499 EUR, čímž se postaví proti velkým hitterům v prostoru střední řady jako Google Pixel 6a, nic telefonu (1) a OnePlus Nord 2T. Otázka zní, dělá Nokia X30 5G dost na to, aby tyto telefony zpochybnilo? Odpověď by vás mohla překvapit.

Sestavení designu

Je zřejmé, že Nokia X30 5G představuje restart pro špičkovou řadu Nokia, a to je nejzřetelnější z obnoveného designu. Pryč je velký, objemný, zjednodušující (čtení: nudný) x20 design, nahrazený něčím, co je štíhlejší, kompaktnější a všudypřítomnější prémiové.

Nokia X30 je menší smartphone než jeho 6.7in předchůdce prakticky ve všech směrech. Sportuje o něco menší 6.43in displej a mnohem tenčí tělo, které měří na svelte 8mm, 1.1 mm redukce a je to neuvěřitelný o 35 g zapalovač při 185 g. Oba telefony se nemohly lišit, což představuje vážnou změnu ve filozofii designu Nokia, která způsobuje mnohem hezčí pocit v ruce.

Obecně se smartphone může pochlubit kombinací hliníkového rámu a plastové zadní části, se zkosenými hranami, díky nimž bude telefon vypadat a cítit se více prémií. Je k dispozici ve dvou povrchových úpravách. zakalená modrá a ledová bílá. s tímto fotografováním pro tuto recenzi.

Někteří by se mohli posmívat zahrnutím plastu, ale je to poměrně standardní v cenovém bodě středního dosahu, a přestože se stále může poškrábat, nebude se rozbít jako sklo, když se spadne. Necítí se také levně, díky povrchu matného skla, která také pomáhá skrýt otisky prstů.

Zadní pouzdro fotoaparátu bylo také zcela přepracováno. Pryč je velký centrálně umístěný kruhový výřez, nahrazený mnohem kompaktnějším, stylizovaným obdélníkovým krytem kamery na levici s odpovídajícími zkosenými hranami a vertikálním poklesem, který pomáhá zvýšit celkový design. Je to opravdu mnohem čistší a prémiotnější zadní část než jeho předchůdce.

Není to jen stylové, přičemž Nokia používá 100% recyklované materiály pro hliníkový rám a 65% recyklovaného plastu pro jeho zadní kryt-něco, co je v době, kdy se spotřebitelé stávají více vědomí.

Zobrazit zvuk

Jak se zmiňovalo, Nokia X30 5G má o něco menší displej než jeho předchůdce, ale v mé knize to není špatná věc. V 6.43in, X30 se cítí pohodlně používat v každodenním používání a přitom zůstává přiměřeně schopný, něco, co nelze říci pro mnoho 6.7in alternativy.

Není to úplně na území malého telefonu. ti, kteří hledají kompaktní telefon Android, by se měli podívat na 5.9in Asus ZenFone 9. Ale při sledování tiktoků, videí na YouTube a podobně zasáhne rovnováhu mezi přenositelností a stále nabízí slušný zážitek, při sledování tiktoků, videí na YouTube a podobně.

Nokia X30 Long Term Review | Disappointing?!

Kromě toho je kompromisem pro menší displej jak vylepšená technologie zobrazení, tak i zvýšená obnovovací frekvence-dvě funkce, které šťastně převzatím o něco většího displeje.

Displej AMOLED je velkým vylepšením na starém displeji IPS LCD, s mnohem živějšími barvami, hlubšími černochy a lepší dynamický rozsah, i když to není oficiálně HDR displej, zatímco zvýšená rychlost 90 Hz je velkým problémem pro výrobu animací a posouvání Cítíte se hladší a citlivější. Někteří mohou bědovat nad nedostatkem 120 Hz, ale tvrdil bych, že skok z 60 do 90 Hz je mnohem znatelnější a významnější.

Je to také více než dostatečně jasné pro použití na přímém slunečním světle, s nárokovaným maximálně 750nity, i když jsme mohli dosáhnout pouze maximálně 454nitů v testech.

HMD také přesunula čtečku otisků prstů pod displejem, což během mého času poskytlo jen velmi málo falešných hodnot.

Zvukový zážitek na druhé straně chybí.

Na smartphonu je mono reproduktor, který vám nebude moc vyfouknout, nenabízí žádný druh stereofonního výstupu a odstranění 3.5mm konektor pro sluchátka bude také zklamat ty, kteří ještě mají skok na bezdrátové uší. S ohledem na jeho odstranění by bylo hezké, kdyby HMD upgradovala na systém s dvojitou reprodukcí, aby kompenzoval.

Obsahuje výkon

Nokia X30 5G nabízí velký krok vpřed ve výkonu ve srovnání s loňským X20, který představoval rozpočet zaměřený Snapdragon 480. Letos měla smysluplnou upgrade na Snapdragon 695, doplněnou buď 6- nebo 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB úložiště v závislosti na variantě, pro kterou se rozhodnete.

To je dobrá zpráva. Špatnou zprávou je, že za požadovanou cenu 399 GBP existuje spousta silnějších možností a některé jsou ještě levnější než nejnovější smartphone Nokia.

Dimenzita MediaTek 1300 v rámci OnePlus Nord 2T se může pochlubit znatelnými zisky nad Snapdragon 695 a telefony, které nabízejí Snapdragon 695. jako je Motorola Edge 30 Neo a Poco X4 Pro 5G. jsou k dispozici za až 140 liber než Nokia volba.

To se do značné míry odráží v našich benchmarcích. Ačkoli je to velká podpora ve srovnání s Nokia X20, X30 se snaží držet krok s konkurencí podobně a telefony, které spadají do souladu s náklady mnohem nižší než požadovaná cena.

To jsou však všechna čísla a testy; Při každodenním používání se Nokia x20 5g cítí rychlá a reaguje s koktáním při procházení. Odpověď na whatsapps nebo sledování Tiktoks. To je nepochybně částečně díky zvýšenému obnovovací frekvenci 90 Hz v letošním roce, která pomáhá vyhladit animace a posouvat se v aplikacích s těžkými médii, takže vše se cítí tekutivější.

Všiml jsem si, že při původně otevírání aplikace kamery může občas čekat, ale to se stane jen občas, což mě přimělo přemýšlet, zda je to více softwaru než hardware, který je na vině. Pokud je to bývalý, očekával bych, že se v blízké budoucnosti vynoří oprava.

Pokud jde o hraní her, neměli byste očekávat, že budete provozovat tituly AAA, jako je Genshin Impact nebo Call of Duty Mobile na maximální grafické nastavení, ale pokud kvalitu snížíte, je stále možné hrát na telefonu a to není ‚ T se příliš zahřeje po dlouhou dobu používání. Není to úplně herní telefon pro hráče tvrdých, kteří chtějí 60 snímků za sekundu, ale pokud hrajete občasný kousek Candy Crush, je to naprosto v pořádku.

Mezi další standout funkce telefonu patří 5G připojení spolu s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1, stejně jako NFC pro mobilní platby. Existuje také podpora ESIM pro ty, kteří chtějí vykopat fyzickou SIM kartu.

Fotografie fotografů

Na papíře se zdá, že Nokia X30 měla v oddělení kamery downgrade. Po ukončení vztahu Nokia s výrobcem kamery se již nemůže pochlubit značkou Leica a s hlavním 50MP Snapperem je o 14 MP méně než x20. Ve skutečnosti to však nemohlo být dále od pravdy.

Navzdory předpokladům, že vyšší počet megapixelů znamená vyšší kvalitu (o kterém všichni víme, že je lež), 50MP Snapper of Nokia X30 daleko předchází předpokladu svého předchůdce v prakticky každém oddělení. Obrázky jsou obecně osvětlené otvorem f/1.9 Pronásledování spousty světla jsou barvy poměrně přesné a detail je působivý pro smartphone za tuto cenu. Tento výkon je také konzistentní, na rozdíl od X20, kde byste museli udělat několik snímků, abyste našli „jeden“.

X30 vidí skutečné zisky, a to je trochu překvapení, protože většina chytrých telefonů střední třídy je trochu naffové, pokud jde o fotografii s nízkým osvětlením. Nokia připisuje svůj noční režim 2.0 Tech pro většinu pokroků, i když širší clona nemůže ublížit ani. Ať tak či onak, noční záběry pořízené na X30 jsou překvapivě kvalitní a dodávají fotografie s vyváženým světlem a spoustou detailů v scénářích s nízkým osvětlením, jako je ulice zapálená ulice.

Nokia má extrémní nízké světlo pokryté režimem tmavého vidění, což je další funkce nočního režimu povolená klepnutím na ikonu v pravém pravém pravém režimu nočního střelby. To saje v co nejvíce světlu, aby zachytilo více světla, než jsem viděl v některých scénářích. Kvalita samozřejmě není tam se standardními fotografiemi nočního režimu s určitým zdrojem světla, ale stále je to docela působivé.

Jedinou nevýhodou je, že s nedostatkem laserového systému autofokusu, zejména tmavé noční výstřely, mohou vyjít trochu měkké, protože telefon se snaží stanovit bod zaostření.

Celkově však hlavní objektiv 50MP není jen dobrým snapperem pro středního rangeru, je to dobrý zastávka kanic.

Zatímco x20 přišlo s trojicí nízko kvalitních doprovodných čoček, včetně 5MP Ultrawide, 2MP makro a 2MP hloubkového senzoru, X30 příkopy zbytečný počet fotoaparátů pro vyšší kvalitu 13 MP 123-stupňové ultrawide ultrawide čočky. Pokud by se mohli následovat jiný rozpočet a výrobci střední třídy, bylo by to skvělé!

Ačkoli to není tak výjimečné jako hlavní 50MP snapper za podmínek slabých osvětlení, ultrawideová čočka dělá skvělou práci při zachycování širokoúhlých záběrů a přesné porovnávání barev znamená, že ve dvou zadních čočkách není skutečný rozdíl v barvách.

Překlopte telefon a najdete 16MP přední kameru, která, stejně jako objektiv 50MP. Obrázky jsou obecně dobře osvětlené a slušné kvality a máte možnost používat noční selfie režim, když se úroveň světla začne spadnout. Zkušenost je dále vylepšena režimem portrétu AI s poměrně slušnou detekcí hrany. Stále to bude chybět mizerný chloupky, ale celkově to dělá dobrou práci.

Nabíjení životnosti baterie

Ačkoli má Nokia X30 menší displej než jeho předchůdce, kapacita baterie stále přichází na slušném 4200 mAh, jen o 270 mAh méně. Přestože menší displej obvykle znamená lepší výdrž baterie, skok na 90 Hz zablátí vodu poněkud.

Zjistili jsme, že Nokia x20 může trvat den a půl na jedno poplatky s možností vymačkat dva dny s konzervativnějším použitím. Na druhé straně je Nokia X30 spíše jednodenní zařízení. Je to pohodlný celodenní zážitek, nechápejte mě špatně, obvykle dokončujte den kolem 30% značky zdravým množstvím textových zpráv, posouváním a tiktokingu, ale více uživatelů hladovějícího se sídlem je trochu horší.

To je do značné míry zálohováno našim měřítkem baterie, která viděla, že Nokia X30 vydrží slušný, ale rozhodně ne vedoucí odvětví, 11 hodin a 10 minut před tím, než bude potřebovat doplnění.

Aby se to kompenzovalo, Nokia X30 se rozběhne na rychlý nabitý zážitek na 33W. Ačkoli to není úplně na standardu edice Redmi Note 12 Explorer a jeho nabíjení 210W, je to velké vylepšení na 18W x20, které odpovídá tomu, že telefon NITHE (1).

Bez ohledu na to by mělo pomoci zkrátit dobu, kterou budete potřebovat nabíjet telefon. Podle mých zkušeností jsem zjistil, že Nokia X30 by mohla přejít z bytu na 39% za 15 minut, skákat až na 75% za půl hodiny a za přibližně hodinu plné nabití za hodinu.

Úlovek? Nokia je jednou z rostoucího počtu značek, které neposílají nabíjecí cihlu se smartphonem, což znamená, že budete muset získat vlastní 33W USB-C nabíjecí cihlu, pokud chcete využít rychlejší nabíjení v nabídce z X30.

Upgrady softwaru

Jedním z největších losování Nokia X30 5G, stejně jako většina ostatních Nokias v aktuálním rozsahu, je softwarový zážitek. Na rozdíl od mnoha alternativ s rozpočtem a střední řadou se Nokia X30 5G lodě se zabývají zážitkem z Androidu s Androidem 12 podporovanou mimo krabici.

To znamená, že budete mít zážitek blízko toho, jak si to Google původně představoval, i když bez hrstů pixelů, jako je materiál vy. Všechno je místo, kde byste očekávali, že to bude, zejména v aplikaci Nastavení, kde někteří výrobci dělají liché rozhodnutí o menu a sportují kapalinové uživatelské rozhraní, na které je těžké si stěžovat.

Nokia X30 se nemůže pochlubit nikde poblíž úrovně bloatwaru některých alternativ, ale dodává se s některými aplikacemi předinstalovanými-i když to jsou neobvykle, aplikace, které byste skutečně používali každý den na každodenním základě. To zahrnuje Netflix, ExpressVPN, Amazon a LinkedIn, spolu s aplikací Nokia My Device pro servisní a záruční informace a aplikaci GoPro Quik pro automatizované úpravy videa.

Ačkoli LinkedIn je zvláštní doplněk, nejsem příliš zklamaný předinstalovanými aplikacemi, protože jsou to aplikace, které používám, a ne náhodné hry nebo sociální sítě, o kterých jsem neslyšel. Někteří se mohou samozřejmě cítit jinak, ale vždy máte možnost je odinstalovat.

Pokud jde o aktualizace, Nokia je tam s nejlepšími, přičemž tři upgrady OS přijímají uživatele až do Android 15. Ačkoli je to v souladu s telefonem Noth (1), je to mnohem lepší než dva roky OnePlus Nord 2T a nedostatek jakéhokoli slibu aktualizace pro levnější alternativy, jako je Poco X4 Pro 5G.

Dostupnost cen

Cena je pravým bodem pro Nokia X30, se zvýšením 100 GBP ve srovnání s jeho předchůdcem s počáteční cenou 399 GBP pro model 6 GB/128 GB, pokud chcete maximalizovat RAM a úložiště na 8 GB a 256 GB. Je to o něco dražší v Evropě, počínaje 499 EUR pro 128 GB model a skok až do 549 EUR, pokud chcete model 256 GB.

Je to konkurenceschopná cena, která uvádí Nokia X30 přímo do konkurence s Google 6A, OnePlus Nord 2T a nic telefonu (1), ale poprvé je tu dost, aby Nokia držela vlastní proti velkým hitterům.

Větší plus je schopnost získat telefon na předplatné prostřednictvím kruhového plánu Nokia ve Velké Británii, počínaje pouhými 22 liber za měsíc. Pokud si to chcete koupit přímo, můžete tak učinit od samotné Nokia ve Velké Británii i v Evropě spolu s místními maloobchodníky, jako je Argos.

Jak byste mohli předpokládat, že jsme se během této recenze nezmínili, že jsme se v této recenzi nezmínili, Nokia X30 není v současné době navržen pro vydání v USA.

Pro více inspirace na střední úrovni se podívejte na náš výběr nejlepších telefonů střední třídy.

Výrok

Nokia X30 je úplným reimaginingem loňského X20 v každém ohledu. Má mnohem stylovější design, zatímco je tenčí a lehčí, má upgradovaný displej s rychlejším obnovovací frekvencí, výkon zaznamenal podporu a navzdory žádné značce Leica, kamery jsou letos opravdu výjimečné. To vše jsou vítané upgrady, které téměř negnějí cenu 100 liber na špičkový prostřední ranger Nokia.

Nemusí se moc zastínit populární poloviční razince jako The Nothing Phone (1 )’s IP53 Voda odpor a bezdrátové nabíjení a OnePlus Nord 2T je mimořádný výkon, ale poprvé má Nokia šanci na zabezpečení svého místa v trh středního rozsahu.

Nokia X30 vs Nokia G60: Jak dva chytré telefony se Snapdragon 695 porovnávají

Společnost HMD Global vlastnila Nokia spustila smartphone Nokia X30 v Indii. Nokia X30 má 6.43palcový displej FHD AMOLED a běží na operačním systému Android 13. Sluchátkem je nejnáročnější smartphone procesoru Qualcomm Snapdragon 695, protože je cena za 48 999 ₹ 48 999.

Společnost HMD Global vlastněná Nokia spustila smartphone Nokia X30 v Indii. Nokia X30 má 6.43palcový displej FHD AMOLED a běží na operačním systému Android 13. Sluchátkem je nejnáročnější smartphone procesoru Qualcomm Snapdragon 695, protože je cena za 48 999 ₹ 48 999.

společnost, nokia, spuštěna, global, zpět

Doposud byla Nokia G60 nejnovějším prémiovým smartphonem společnosti. Byl spuštěn v listopadu loňského roku. Zde je srovnání obou chytrých telefonů

Doposud byla Nokia G60 nejnovějším prémiovým smartphonem společnosti. Byl spuštěn v listopadu loňského roku. Zde je srovnání obou chytrých telefonů

Displej Nokia X30 vs Nokia G60

Nokia X30 5G přichází s 6.43palcový displej AMOLED FHD. Obrazovka nabízí rozlišení obnovování 1080 x 2400 pixelů s obnovovací frekvencí 90 Hz a 700 nits špičkový jas. Displej telefonu je dodáván s vrstvou Corning Gorilla Glass Victus na vrcholu.

Displej Nokia X30 vs Nokia G60

Nokia X30 5G přichází s 6.43palcový displej AMOLED FHD. Obrazovka nabízí rozlišení obnovování 1080 x 2400 pixelů s obnovovací frekvencí 90 Hz a 700 nits špičkový jas. Displej telefonu je dodáván s vrstvou Corning Gorilla Glass Victus na vrcholu.

Nokia G60, na druhé straně, je vybavena 6.58palcová obrazovka IPS IPS IPS. Displej má obnovovací frekvenci 120 Hz s 500 nits jasnosti špičky. Je chráněna ochranou Gorilla Gloang 5 Corning.

Nokia G60, na druhé straně, je vybavena 6.58palcová obrazovka IPS IPS IPS. Displej má obnovovací frekvenci 120 Hz s 500 nits jasnosti špičky. Je chráněna ochranou Gorilla Gloang 5 Corning.

Procesor Nokia X30 vs Nokia G60

Nokia X30 5G je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 695 Octa-Core. Sluchátko zabalí 8 GB RAM s kapacitou vnitřní úložiště 256 GB.

Procesor Nokia X30 vs Nokia G60

Nokia X30 5G je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 695 Octa-Core. Sluchátko zabalí 8 GB RAM s kapacitou vnitřní úložiště 256 GB.

Nokia G60 je také napájena stejným procesorem. Dodává se s 6 GB LPDDR4X RAM a 128 GB UFS 2.2 Úložiště.

Nokia G60 je také napájena stejným procesorem. Dodává se s 6 GB LPDDR4X RAM a 128 GB UFS 2.2 Úložiště.

Baterie Nokia X30 vs Nokia G60

Baterie Nokia X30 vs Nokia G60

Nokia X30 5G je vybavena baterií 4 200 mAh s rychlým nabíjení 33 W. Zařízení nabízí podporu pro QC 3.0 a PD 3.0 podpora. Na druhé straně Nokia G60 má baterii 4 500 mAh s rychlou podporou 20 W.

Nokia X30 5G je vybavena baterií 4 200 mAh s rychlým nabíjení 33 W. Zařízení nabízí podporu pro QC 3.0 a PD 3.0 podpora. Na druhé straně Nokia G60 má baterii 4 500 mAh s rychlou podporou 20 W.

Oba smartphony nabízejí 5G, 4G VoLTE, dvojicepásmové Wi-Fi, NFC, Bluetooth 5.1, NFC a port USB typu C pro nabíjení.

Oba smartphony nabízejí 5G, 4G VoLTE, dvojicepásmové Wi-Fi, NFC, Bluetooth 5.1, NFC a port USB typu C pro nabíjení.

Nokia X30 vs Nokia G60 Camera

Nokia X30 vs Nokia G60 Camera

Nokia X30 má vzadu duální kameru. Existuje 50MP hlavní kamera s f/1.8 Clona spárovaná s 13MP ultralehkovým úhlem s f/2.4 clona. U selfies je chytrý telefon na přední straně 16MP fotoaparátu.

Nokia X30 má vzadu duální kameru. Existuje 50MP hlavní kamera s f/1.8 Clona spárovaná s 13MP ultralehkovým úhlem s f/2.4 clona. U selfies je chytrý telefon na přední straně 16MP fotoaparátu.

Nokia G60, na druhé straně, přichází s trojnásobnou kamerou sestávající z 50MP primární kamery s f/1.8 Clona, ​​5MP ultralehká kamera s f/2.0 clony a senzor hloubky 2MP s f/2.4 clona. Na přední straně je 8MP kamera pro selfies.

Nokia G60, na druhé straně, přichází s trojnásobnou kamerou sestávající z 50MP primární kamery s f/1.8 Clona, ​​5MP ultralehká kamera s f/2.0 clony a senzor hloubky 2MP s f/2.4 clona. Na přední straně je 8MP kamera pro selfies.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS