Telefon jednoduše nezapne, co dělat

Proč se telefon po pádu nezapne

Smartphone je nejdůležitějším zařízením v lidském životě. Koneckonců, ukládá osobní údaje majitele, spoustu fotografií a videí. Je snadné si představit, co majitel zažívá, pokud se telefon nezapne. Přibližně 50/50 jsou možné důvody selhání zařízení. Jedná se o programy programové povahy (firmware, viry atd.), Nebo důsledky pádu z výšky.

Protože smartphone je poměrně křehké zařízení, může kontakt s pevným povrchem vést k smutným důsledkům. V nejlepším případě se případ jednoduše odloup. Ale co se stane, když se chytrý telefon přestane zapnout?

Zkontrolujte provozovatelnost tlačítka ON a obrazovky

Pokud se po připojení telefonu s nabíjením objeví indikace na obrazovce, ale samotné zařízení se nezapne, stojí za zvážení výkonu tlačítka napájení. Klíč často klesá po dlouhém používání kvůli prachu. Doporučuje se projít tenkým objektem (například jehlou) podél obrysu tlačítka a poté se ji pokusit znovu stisknout a aktivovat zařízení.

Pokud není indikace na obrazovce zobrazena na poplatku, je možné, že telefon funguje a ukázalo se, že je vadný. Pokuste se stisknout tlačítko napájení po dobu, která obvykle stačí k zapnutí zařízení. Poté zavolejte telefonu a pokud zní signál a obrazovka se nerozzáří, problém je v něm. Budete muset vyměnit obrazovku buď nebo ve středisku servisního střediska.

Násilně restartujte telefon

Pokud je smartphone zavěšen, musíte jej násilně obnovit. Chcete.li to provést, stiskněte určitou kombinaci klíčů, která závisí na značce gadgetu. Spodní tabulka obsahuje kombinace klíčů pro nucené restartování nejběžnějších telefonů.

 • Na modelech iPhone 6s a starších modelů současně stiskněte a držte tlačítka spánku/probuzení (zapnutí/vypnutí) a domů, dokud se na obrazovce neobjeví vařené jablko.
 • Na iPhone 7 a 7 Plus zároveň stiskněte a držte spánek/probuzení a hlasitost dolů, dokud se displej neobjeví zakoupené Apple.
 • Na iPhone 8, 8 Plus a iPhone X, musíte nejprve stisknout a uvolnit klíč zvýšení úrovně hlasitosti. Poté stiskněte a uvolněte klávesu snižování úrovně klávesnice. Poté stiskněte a podržte tlačítko „spánek/probuzení“, dokud se na displeji neobjeví zakoupené jablko.

V některých zařízeních pro nucené restart je k dispozici tlačítko „Resetování“, které je umístěno v malé díře.

Stiskněte ji tenkou sponou z tenkého papíru nebo špendlíkem. Pro nucené restart stačí stisknout toto tlačítko 1 čas.

Otázka odpověď

Při pokusu o zahrnutí zařízení nebo dobití ze sítě budeme analyzovat několik otázek, které uživatelé vyvstanou.

Cyklický restart

Pokud se na obrazovce smartphonu objeví logo po dobu 1-2 sekund, poté se znovu restartuje, a tak několikrát. Zařízení tedy zachytilo cyklický (nekonečný) restartování. K tomu dochází jak kvůli softwaru, tak kvůli rozpadům „železa“.

 • Rozpis baterie nebo ovladač napájení. Často se nachází na mobilních telefonech Lenovo. Ošetřuje se výměnou baterie nebo opravy v profilovém semináři.
 • Chyba při načítání AP Android. Můžete se pokusit otočit nastavení zařízení prostřednictvím hardwarových klíčů (tvrdý reset). Nebo odrážet zařízení.
 • Režim DFU. Používá se na iPhone. Vypadá to jako tvrdý reset, pouze pro iOS.

Červená baterie se rozsvítí

Pokud se při připojení napájecího kabelu zobrazí obraz červené baterie, je problém s největší pravděpodobností v baterii „mrtvé“ nebo v napájecí jednotce. Nejprve zkuste změnit penis a kabel a teprve pak zkontrolovat baterii.

Jak obnovit data

Pokud je telefon „zcela oxidován“, měli byste se pokusit alespoň uložit nahromaděná data a soubory. To lze provést třemi způsoby:

 • Získejte SD kartu. Může zachovat část osobní galerie.
 • Zkuste obnovit OS prostřednictvím kabelu USB. K tomu musíte nainstalovat speciální software do počítače. Pro Android je to sada ADB.
 • Připište zařízení do servisního centra. Pokusí se obnovit informace pomocí softwarové metody. Pokud programy nepomáhají, přijde na záchranu dárce smartphonu. Paměťový čip je vyřazen z vašeho zařízení a bude vložen do základní desky dobrého. Velmi drahé, ale často je to jediný způsob, jak obnovit informace z vnitřní paměti.

Je lepší nepokoušet osud a ukládat všechny osobní údaje na kartě SD, pravidelně vytvářet zálohu v cloudu.

Obrazovka je černá, ale náklad nejde

Zcela černá obrazovka s úzkým bílým proužkem může naznačovat, že zařízení stáhlo nový firmware. Momentálně dává nové komponenty a připravuje se na práci. Postup trvá nějakou dobu.

Po resetování do továrního nastavení visí na logu

Někdy se zařízení snaží zavést, ale visí na obrázku s obrysem výrobce. Možná zařízení není kompatibilní s vaší SD kartou. Zkuste extrahovat USB flash disk a znovu zapnout smartphone.

Pokud to nepomůže a systém se nenačítá dále, ani po 1-5 minutách prostojů v tomto stavu doporučujeme přehrát nové verze od.

Pokud neodpovídá na nabíjení

Někdy telefon úplně přestane reagovat na paměť, zatímco pravidelně vibruje (bzučení) nebo záblesky (popáleniny) s indikátorem LED. Zde se může konat vadná baterie. Doporučujeme to získat a pokusit se jej účtovat za univerzální nabíjení (žába). Pokud je plně nabitý, pak je problém v regulátoru mrtvého náboje.

Někdy je důvod v systémové desce. Lze jej diagnostikovat s výkonem pomocí kabelu USB a speciálního softwaru: Phone Doctor Plus, Techer telefonu nebo AIDA64.

Zkontrolujte baterii

Jak zapnout telefon, pokud se nezapne a není účtován žádným? V tomto případě stojí za to zkontrolovat, zda je baterie správně připojena. Pamatujte. zda jste v poslední době upustili zařízení? Při pádu by mohl být kryt, který stiskne baterii na kontakty. To platí zejména pro staré modely se odnímatelnými bateriemi, které nejsou v tomto případě nijak zvlášť spolehlivé.

Pokud telefon nespadl a baterie nemá žádné známky poškození, zkuste restartovat nebo zrušit gadget do tovární nastavení.

Problém s flash disk

Někdy se telefon Android nemusí zapnout kvůli vadné paměťové kartě nebo virům, které se usadily na flash jednotce. Zkuste extrahovat microSD a bez něj zapnout smartphone.

Pokud se telefon nezapne a neodpoví na tlačítko napájení, existuje šance, že posledně uvedený selhal.

To by se mohlo stát v důsledku pádu zařízení nebo jednoduše kvůli opotřebení kontaktů na starých zařízeních. V tomto případě se nemůžete dělat bez odborníků.

Pokud potřebujete opravit notebook, můžete kontaktovat certifikovaná servisní centra. Pro profesionály je lepší opravovat technologii, protože to šetří vaše peníze a nervy.

Jeden.Jeden. Zkontrolujte chytrý telefon, zda není vnímán nabíjení:

Pokud jste jako obvykle, položte telefon k nabíjení, ale v žádném případě to nereaguje, nejprve stojí za to zkontrolovat nabíječku pro použitelnost. Ačkoli zvuky a jednoduché, mnozí na to zapomínají. Pečlivě si prohlédněte všechna připojení a střídejte se vyloučit prvky nahrazením: dráty, napájecí zdroje (stačí vypadat tak, aby výstupní napětí a proud proudu odpovídaly originálu, obvykle tato informace je na samotném bloku), a také vyčistěte Power Connector (můžete se starým chrutí, ale pouze čistý a suchý). Důrazně doporučuji nepoužívat levné čínské adaptéry pro 100R.! Koneckonců, nepoužívají materiály s vysokou kvalitou, ale když selže, váš smartphone se může také táhnout spolu se sebou. Raději vezměte původní adaptér z jiného smartphonu od přítele/souseda se stejnými vlastnostmi.

Jeden.2. „Telefon ležel dlouho bez nabíjení a teď ho nemohu zapnout.“.

Tento problém se objevuje v důsledku „hlubokého výboje“ baterie SO a v tomto případě nemůže řadič napájení začít s normálním nabíjením zařízení. Servisní střediska se s tím často setkávají a zavolejte tento proces tak, aby „zatlačila baterii“, tj. K podání impulsu, který s vámi musíme společného. Pro řešení problému existuje několik možností:

Jeden.2.Jeden. Pokud je váš telefon skládací.

Můžete použít „žábu“, jak si myslím, že každý ví, jak ji používat. Pokud to není po ruce, můžete použít starý napájecí zdroj pro 5 voltů 1-2 ampér (standardní vlastnosti nabíječek pro chytré telefony. Nepoužívejte napájecí jednotky s větší nominální hodnotou! Baterie může snadno selhat, bobtná nebo explodovat. Jsme pro bezpečnost!), odřízněte zástrčku, vyčistěte dráty, určete plus/mínus (pokud odříznete mikroúhonný drát, červená mínus, pokud používáte jiný vodič, obvykle je mínus označen šedým proužkem nebo použijte multimetr) a aplikujte K kontaktům akumulátoru s shodou pólů, stejně jako na

Jeden.2.2. Pokud telefon není „skládací“.

V této situaci je vše mnohem komplikovanější, zejména pokud je zadní kryt sklo. Nejprve splníme metodu bezpečné. Zařízení necháme nabitý na jeden den, poté, co jste předtím zkontrolovali informace z P.Jeden.Jeden. Proč tato položka nebyla na začátku? Protože je velmi dlouhý. Proč tato položka může fungovat? Protože v moderních bateriích existuje funkce ochrany proti hluboké kategorii, i když to není vždy ušetřit. Připomínám vám metodou vyloučení z jednoduchého na komplexní.

Jeden.2.3. Snažit se dostat k baterii.

Pokud máte telefon bez ochrany vlhkosti, pak se s největší pravděpodobností budete moci dostat na baterii sledováním video válců na demontáži na YouTube. Pokud se však rozhodnete jít na konec, nejprve se nejprve podívejte na to, jak vypadá baterie vašeho zařízení na fotografiích, a pomyslete si, zda ji můžete bezpečně „tlačit“, aniž byste na něm něco zavřeli, protože poslední baterie mají velmi složité konektory, Například: zde:

Pokud je úspěšně demontováno, vrátíme se do odstavce 1.2.Jeden. Pokud ne, podíváme se dále.

Jeden.2.4. Pokud telefon se skleněným víkem nebo s výše uvedenou položkou nefungoval.

Ano, ano, jdeme do servisního centra. Pokud máte telefon s ochranou vlhkosti, je přilepeno speciální páskou z továrny, prostě jej nebudete analyzovat sami, protože toto speciální zařízení je „nižší vytápění“ nebo „termofen“ a speciální tekutiny, lopatky a již brzy. Ale to vše musí být znovu přilepeno Proto jej vezměte na diagnostiku do servisního centra, pokud je případ v baterii, zaplaťte až 1000r. Pro práci.

telefon, jednoduše, nezapne, dělat

Co dělat, pokud žádná možnost nepomohla

Kromě standardních poruch existují i ​​další, které musíte vědět, pokud se telefon nezapne a nejjednodušší způsob, jak se restartovat, nepomohl. Mezi zjevné možnosti, selhání samotné elektroniky, pronikání škodlivého viru do systému a mnohem více.

Pro správnou diagnózu příčiny rozpadu a eliminace je nutné použít pomoc mistrů zapojených do gadgetů. Najdou nejen a eliminují, ale také poskytují záruční období pro službu, poskytují doporučení.

Záruka do telefonu je poskytnuta z nějakého důvodu

Navzdory skutečnosti, že existuje mnoho možností pro možné poruchy, měli byste být při používání smartphonu čisté a dodržovat základní pravidla. A to:

 • Koupit pouze vysokou kvalitu a původní nabíječky vhodné pro všechny parametry do smartphonu.
 • Nenechávejte zařízení při nabíjení déle než pokyny, pak telefon nebude schopen přehřát.
 • Pravidelně aktualizujte software, nainstalujte antivirové programy, čistěte se ze škodlivých virů.
 • Nepřipkáte vzpomínku na zařízení nad přípustnou normu.
 • Nezapomeňte odstranit prach v telefonním konektoru.
 • Je nutné zajistit, aby smartphone nedostával mechanické poškození, za to jsou speciální kryty, ochranné brýle atd.
 • Voda vždy způsobuje zhoubné poškození elektroniky. Pokud by tedy telefon spadl do vody nebo náhodně mokrý, měl by být okamžitě rozebrán, vlhkost a suchá při teplotě místnosti, dokud nebude zcela vyschlá.
 • Při provádění nesprávných akcí například vstup kódu PIN dochází k blokování. Je to ona, která může být omylem považována za zhroucení, protože smartphone se nezapne.

Moderní zařízení, pohodlná a multifunkční, bez nichž téměř každý člověk již nepředstavuje svou existenci. Ale co dělat, když je telefon vypnutý a nezapne se? Existuje mnoho důvodů, kterým může Master ve specializovaném servisním středisku rozumět. Pokud je naléhavě potřeba spustit gadget, měli byste se pokusit nezávisle zahrnout nebo najít zaměření poruchy a opravit ji.

Problém 6: Broken Screen

V tomto případě je vše v pořádku u smartphonu, tj. Zapíná se, ale vzhledem k tomu, že obrazovka najednou selhala, určete, zda zapnutý telefon je problematický. To se děje docela zřídka a následující problémy obvykle předcházejí:

 • Obrazovka na telefonu by mohla během práce najednou jít do „pruhů“ nebo začít blikat;
 • Při práci by jas může najednou najednou výrazně padnout a pak opět stoupat na přijatelnou úroveň (je relevantní pouze v případě, že je v nastavení deaktivována funkce „jabém automobilu“);
 • Během operace se barvy na obrazovce náhle začaly buď vyblednout, nebo se naopak vyjadřoval skrz chur;
 • Krátce před problémem by mohla obrazovka začít jít ven.
telefon, jednoduše, nezapne, dělat

Pokud máte opravdu problém s obrazovkou, mohou existovat pouze dva hlavní důvody:

 • Samotný displej je vadný. V tomto případě to bude muset být zcela změněno, náklady na takovou práci ve službě jsou poměrně vysoké (ačkoli to závisí více na modelu);
 • Porucha s vlakem. Někdy se stává, že vlak právě začíná odcházet. V tomto případě musí být znovu připojena a pevněji opravit. Náklady na takové práce jsou nízké. Pokud je samotný vlak vadný, pak jej bude muset změnit.

Když váš telefon najednou přestane zapnout, je nejlepší neváhat a kontaktovat servisní středisko, protože vám tam odborníci pomohou. Můžete se pokusit kontaktovat výrobce zařízení prostřednictvím oficiálního webu nebo telefonního čísla, ale s největší pravděpodobností vás pošle do služby.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

telefon, jednoduše, nezapne, dělat

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS