Telefon nevidí sim kartu, jaký je důvod?

Telefon již nenajde síť nebo nevidí kartu SIM: nejčastější důvody

Pokud telefon přestane reagovat na vaše příkazy, nemůžete z něj volat, posílat zprávy nebo přistupovat k internetu, je nejpravděpodobnější příčinou poruchy problém s kartou SIM.

telefon, nevidí, kartu, jaký, důvod

Každý uživatel dnešních telefonů se může setkat se situací. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte zjistit, kdy k tomu dochází.

Existují dvě varianty takového selhání:

V tomto článku se budeme zabývat všemi možnými příčinami.

Problém s kartou SIM

Hlavní důvody, proč telefon nevidí kartu SIM nebo ji pravidelně odpojuje, jsou následující:

 • Zásobník na kartu SIM v telefonu je vadný nebo jsou znečištěné kontakty přijímače karet.
 • Kontaktní podložka karty SIM je mechanicky poškozená nebo jsou na ní usazeny oxidy.
 • Kontakt mezi kontakty SIM karty a zásobníku je špatný.
 • Selhání softwaru.

Nejprve doporučujeme vložit kartu SIM do jiného telefonu, o kterém je známo, že není poškozený. Pokud je normálně rozpoznána a funguje, pak problém rozhodně není v kartě SIM, ale v držáku SIM. V moderních telefonech k němu však není přístup, takže problém lze vyřešit pouze v servisním středisku. Snažit se „vyčistit“ kontakty samostatně jehlou nebo špendlíkem není nutné, protože je možné způsobit zkrat (bez demontáže odpojit akumulátor ve skutečnosti není možné).

Kontaktní podložku SIM karty však můžete vyčistit sami. Pokud ani to nepomůže, karta je pravděpodobně poškozená. K tomu často dochází, pokud uživatel provedl neúspěšnou konverzi na Micro-SIM (oříznutí Mini-SIM na požadovanou velikost). To lze vyřešit výměnou SIM karty v kanceláři mobilního operátora (se zachováním čísla).

Je možné, že platnost karty již vypršela. Jejich deklarovaná životnost je 5 let, po uplynutí této doby výrobce nezaručuje, že budou správně fungovat. Operátoři doporučují vyměnit kartu SIM každé dva roky.

Telefon nevidí druhou kartu SIM

Pokud karta SIM ve druhém slotu nefunguje, nejprve zkontrolujte, zda karta SIM funguje správně. Pokud vše funguje, problém je v telefonu. Co by to mohlo být:

 • Nesprávný firmware, software. přeinstalujte operační systém z oficiálních stránek výrobce nebo proveďte obnovení továrního nastavení;
 • Nesprávné nastavení. zapněte SIM kartu ve Správci zařízení nebo odešlete SMS z neaktivní SIM karty;
 • Chyba IMEI. zkontrolujte, zda se číslo na zařízení shoduje s vaším softwarem vytočením #06#.

Ne každý telefon umí pracovat se dvěma kartami současně, pouze špičkové modely. Karty SIM v zařízeních nižší třídy fungují střídavě.

Poruchy systému

Stabilitu operačního systému narušuje řada faktorů. Často nemají výrazný vliv na funkčnost, ale občas způsobí poruchu, například při provozu karty SIM. K opravě tohoto typu chyby obvykle stačí jednoduché kroky:

 • Restartování zařízení. Pokud jste vložili kartu SIM do spuštěného zařízení, může se stát, že nebude rozpoznána, dokud zařízení nerestartujete. Podržte stisknuté tlačítko napájení, vyberte možnost „Restartovat“ a počkejte, až se zařízení restartuje.
 • Vyjmutí baterie a karty SIM. Odpojte telefon, vyjměte baterii (pokud je to možné) a kartu SIM na 30 sekund nebo déle. Po dokončení tohoto postupu vyměňte příslušenství a zapněte mobilní telefon.
 • Přepnutí do režimu „Letadlo“. V tomto režimu je zakázán veškerý mobilní přenos dat. Některé telefony mají v oznamovací liště zkratku pro aktivaci tohoto režimu. Pokud jej máte, aktivujte režim Letadlo, počkejte 20-40 sekund a vypněte jej.

Příčiny „neviditelnosti“ karty SIM a jejich řešení

Letový režim, selhání nastavení

Telefon zobrazí chybu „Žádná SIM karta“ (to zahrnuje „Žádný signál/žádná nalezená síť“ nebo něco podobného) a pak jste v režimu letadlo (ten řeší připojení Bluetooth a odpojí mobilní síť) a chyba je „Neviditelný“.

Nejprve věnujte pozornost místu, kde se nacházíte (zda je v oblasti signál, zda fungují ostatní telefony)?). Jde o to, že některé telefony kvůli „křivému“ čínskému firmwaru (a ne kvalitnímu překladu) chybě bez přístupu k síti jsou označeny jako „SIM karta neviditelná“.

Zkontrolujte také, zda je v telefonu nastaven „Režim letadlo“ (vypíná mobilní telefon, Wi-Fi, Bluetooth atd.) a zda chcete telefon restartovat v „Režimu letadlo“ (tento profil kontroluje, zda je telefon v režimu letadlo, a nelze jej resetovat).д.). Doporučuje se také restartovat smartphone!

Slot pro kartu SIM je vypnutý

Častěji se tento problém vyskytuje, když jsou ke smartphonu připojeny 2 SIM karty najednou (jednu z nich lze jednoduše vypnout v aplikaci). v nastavení telefonu).

V systému Android 9 se toto nastavení nachází v části „Bezdrátové sítě“. : zkontrolujte, zda telefon vidí operátora, mobilní číslo a zda je zapnutý slot pro SIM kartu!

Povolení slotu v nastavení systému Android 9.0

„Kontaktní okyselení (tvorba filmu)

Dále doporučuji vypnout telefon a opatrně vyjmout kartu SIM ze slotu telefonu (důležité: snažte se nedotýkat kontaktů karty SIM prsty).

Poté zkuste kontakty otřít obyčejnou gumičkou, abyste odstranili případné oxidy a povlak, který se mohl vytvořit (zejména pokud nebyla karta SIM vyjmuta ze slotu několik let (a ještě více, pokud byl telefon používán ve vlhkých prostorách: vana, sauna atd.).д.) ).

Kontakty SIM karty jemně otřete gumičkou

Poté je vhodné otřít kontakty vatovým tamponem namočeným v alkoholu.

Po vyčištění karty SIM ji zkuste znovu připojit k telefonu a vyzkoušejte, zda funguje.

Karta SIM není jen kus hardwaru

Pokud vám telefon spadl do vody, byl často používán v prašném prostředí, byl vystaven mechanickým nárazům nebo vám omylem spadl do sprchy, může se stát, že se telefon. Je možné, že karta SIM byla vystavena silným vibracím (apod.) a otřesům.). Důrazně doporučuji zkusit vložit SIM kartu do jiného zařízení (a vyzkoušet ji). Je možné, že se karta SIM jednoduše stala nepoužitelnou.

Pro vaši informaci!

SIM karta není jen kus plastu (jak si mnozí myslí)! Ten obsahuje vlastní procesor, paměť, šifrovací modul atd.

To umožňuje např. vyhledat nejbližší přenosovou stanici, uložit některá čísla, informace o operátorovi apod.д.

Т.е. náhodně poškodit. Je to tak snadné.

Vůle na držáku, který drží kartu SIM na místě

Každý telefon má jiný mechanismus vkládání karty SIM. U těch telefonů, kde se můžete dostat ke klipu (který připevňuje kartu na horní stranu, viz. foto níže ). všimněte si, zda je volná a zda není mezi kartou a sponou vůle.

Svorka, která drží kartu SIM, může být uvolněná

Kontakty, pokud jsou viditelné (pod touto sponou), je vhodné otřít vatovým tamponem (namočeným v alkoholu) a mezi kartu SIM a tuto sponu vložit malý kousek papíru. To umožní pevněji přitisknout kartu SIM a zlepšit kontakt s ní.

Špatná strana karty SIM (špatný řez při pokusu o změnu standardu Micro na Nano)

Dalším „otřepaným“ a oblíbeným problémem je triviální nepozornost. Někteří lidé prostě nedávají pozor na kontrolní „roh“ a vloží kartu SIM do slotu špatnou stranou!

Tento problém se navíc často „objevuje“ při pokusu o vlastní řezání karty: když se snaží vyrobit „Nano“ z většího formátu („Standard“ nebo „Micro“).

Koutek ukazující, jak správně vložit kartu SIM

Při stříhání se nůžky velmi často „posunou“ o 0,5 mm do strany a karta SIM se poškodí.

V takovém případě stačí zajít do kterékoli prodejny mobilních telefonů vašeho operátora a získat novou verzi „SIM karty„, která je zdarma! (nový formát karty, který lze snadno „zlomit“ na libovolný standard)

nesprávné aktualizace, firmware, virové infekce atd.д.

Pokud jste právě aktualizovali telefon (nebo nainstalovali novou aplikaci s nějakými „podivnými“ reklamami) a došlo k tomuto „útoku“. s největší pravděpodobností lze telefon „opravit“ pouze úplným obnovením systému (HARD RESET).

všechna nastavení a předvolby budou obnoveny do továrního nastavení, ale z paměti karty SIM budou vymazána všechna data (kontakty, fotografie atd.).д.)!

Proto doporučuji nejprve vytvořit zálohu všeho, co potřebujete, a poté provést reset. Jak to všechno zvládnout. viz. v mých předchozích příspěvcích, odkazy jsou uvedeny níže.

Globální selhání operačního systému

Globální selhání se projevují v podobě neúspěšných aktualizací operačního systému ze strany výrobců. Návrat k předchozí verzi pomůže situaci zachránit. Pokyny pro vrácení zpět jsou popsány na specializovaných fórech. Pokud si nejste jisti svými znalostmi a dovednostmi, obraťte se na servisní středisko.

Telefon nemusí kartu SIM zobrazit vlastní vinou. Obraťte se na servisní středisko pro diagnostiku V závislosti na zvolené službě. Náklady na opravu závisí na povaze poškození. celkovou částku oznámí pracovník dílny. Po opravě obdržíte provozuschopné zařízení, které bude správně fungovat s nainstalovanou kartou SIM.

Co dělat, když telefon nevidí kartu SIM??

Problémy s vaším smartphonem, které způsobují, že karta SIM není viditelná: :

 • SIM karta funguje v jiném smartphonu. Pokud jste kartu přenesli do jiného telefonu a funguje, je problém v mobilním zařízení.
 • Telefon po aktualizaci softwaru nevidí kartu SIM. Pak telefon znovu přeflashujte nebo obnovte tovární nastavení.
 • slot pro kartu SIM je poškozený. K tomu může dojít po pádu telefonu nebo při neopatrném vyjmutí karty, kdy se slot na kartu rozbije. V tomto případě, pokud vám telefon spadl, může k rozbití dojít až časem.
 • Telefon je naprogramován pro kartu SIM určitého operátora. Pokud SIM karta zakoupená na prodejním místě SIM karet funguje správně, ale není rozpoznána, může to být způsobeno následujícími příčinami.

Pokud zjistíte jednu nebo více z těchto příčin, je vhodné se obrátit na servis telefonů.

Způsoby řešení problému

V následující tabulce naleznete odpovědi na základní otázky při obnově karty SIM.

Nějakou dobu pracoval v salonu MTS. Dobrý přehled o technologiích, zájem o oblast mobilních společností a aplikací

Ano, můžete. Pouze je třeba předložit plnou moc od osoby, která SIM kartu zakoupila. Jedná se o poměrně složitou operaci, jednodušší je koupit novou simku.

Má mnoho různých částí, jako je napájení, vstup, výstup, ovládání. Pokud to uděláte sami, může se stát, že narazíte na některé oblasti a vaše SIM karta se stane nepoužitelnou. Zákrok je lepší provést v prodejně mobilních telefonů.

Někteří uživatelé mohou mít více, jiní méně. Záleží na tom, jak s ním bylo zacházeno, např. zda byl často vyjmut z pouzdra.

Můžete, pokud je webová stránka oficiální. Většina stažených programů pochází z neznámých zdrojů a může obsahovat škodlivý kód

Každý, kdo se bude řídit pokyny, bude schopen pochopit, proč telefon přestal vidět kartu SIM, a bude schopen obnovit síť.

Použijte správné nastavení sítě

Pokud zadáte nesprávný kód PIN více než jednou, bude vaše SIM karta zablokována. Přístup můžete obnovit pomocí kódu PUK. Pokud však byla karta ztracena nebo desetkrát špatně zadána, nebude možné ji odemknout. V takovém případě byste měli kontaktovat svého operátora a sdělit mu údaje vlastníka, abyste mohli odemknout.

Pokud výše uvedené metody nepomohly a karta SIM není rozpoznána, obnovte tovární nastavení telefonu. To se provádí prostřednictvím „Nastavení“. „Obecné řízení „. „Resetovat“. „Obnovit výchozí nastavení“.

Nezapomeňte, že tím ztratíte všechna data uložená v tomto zařízení. Tuto metodu doporučujeme použít až jako poslední možnost v případech, kdy žádné z ostatních řešení nepřineslo požadované výsledky. Před provedením resetu doporučujeme vytvořit zálohu potřebných dat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS