Telefon se zapne, ale indikátor nabíjení svítí

Telefon nezapíná modré světlo

Svítí modré světlo, smartphone se nabíjí, chci ho zapnout a stisknu dvě tlačítka. napájení a hlasitost, ale smartphone se nezapne.

1

K zapnutí nejsou potřeba dvě tlačítka. Chcete-li aktivovat pouze napájecí zdroj, je třeba provést následující kroky.

Dvě tlačítka jsou v režimu firmwaru nebo v režimu obnovení pro resetování

Hard Reset. vypněte zařízení, stiskněte tlačítko hlasitosti a poté klikněte na tlačítko napájení, počkejte, poté v nabídce, která se zobrazí pomocí tlačítek hlasitosti a hlasitosti. vyberte možnost Vymazat data/obnovit tovární nastavení a potvrďte tlačítkem napájení, počkejte, dokud nebude dokončeno odstranění dat a obnovení továrního nastavení (Upozornění)! Všechna data budou z paměti vymazána! Data na vyměnitelném disku nebudou ovlivněna)

Poslední otázky

Telefon se zahřívá a obrazovka zhasíná, neustále vibruje, jako by byl zapnutý., Obrazovka je černá a oznamovací světlo je modré, ale to je v pořádku, vždy bylo červené. Co dělat?

Odpoledne, problém je s největší pravděpodobností s podsvícením nebo samotným modulem. Žádost o diagnózu.

Dobrý den, proveďte tvrdý reset, stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu 20 sekund

Měli byste telefon rozebrat, vyjmout akcelerátor a podívat se na něj. Pokud nenastartuje, zavolejte na diagnostiku.

Dobrý den. Potřeba spustit diagnostiku. Škála možných problémů je široká. od banální softwarové závady (lze vyřešit resetem nebo obnovením továrního nastavení) až po problémy s paměťovým čipem nebo procesorem.

Mělo by být diagnostikováno, vypadá to spíše na vodu nebo zkrat v desce

Pro vyloučení softwarové závady je třeba baterii odpojit a znovu připojit. Pokud to nepomůže, je pravděpodobně vadný napájecí obvod. To si vyžádá kompletní diagnostiku, aby bylo možné přesně určit vadný díl a následně jej vyměnit za nový.

Nefunkční základní deska, napájecí zdroj, procesor, paměťový čip, chyba softwaru. Zkuste obnovení továrního nastavení nebo reflash zde. odkaz. Pokud to nepomohlo, je třeba provést diagnostiku v servisním středisku.

Proč se Huawei nezapne. otázka, která zajímá mnoho majitelů smartphonů tohoto výrobce. Telefony Huawei se v poslední době stávají populárními a stále více uživatelů dává přednost řadě Honor. Žádná technika však nemůže být dokonalá, každý systém je náchylný k chybám a omylům. V tomto článku se podíváme na důvody, proč telefon náhle přestane vykazovat známky života, a na způsoby řešení problému.

Diagnostika krok za krokem s příklady

Nezoufejte, pokud si myslíte, že je vaše zařízení neopravitelné. Zde je strategie diagnostiky krok za krokem. Nejprve zkontrolujte, zda jsou kabel, napájecí zdroj a nabíjecí konektor v pořádku. Nesmí se vyskytovat žádné vrypy, velké škrábance, nečistoty ani deformace.

Pokud máte pochybnosti o kabelu, vyzkoušejte nejprve jiný kabel nebo nabijte jiný telefon stejným kabelem. Častou závadou drátu je, že se telefon začne nabíjet při sebemenším pohybu drátu od konektoru. Nepřehánějte diagnostiku a nepoškoďte nabíjecí konektor.

Napájení lze také snadno zkontrolovat. Pokud se vaše zařízení správně nabíjí z počítače nebo jiného zdroje napájení, je testovaný zdroj 100% vadný. Nelze jej již používat a jeho oprava je neekonomická.

A nezapomeňte, že některé chytré telefony, například Samsung, se nemusí nabíjet z nesprávné nabíječky.

Další v řadě je nabíjecí konektor. Zkuste ji vyčistit kartáčem. Nejlepší je zubní kartáček, který snadno odstraní nečistoty a zbytky z kolíků.

telefon, zapne, nabíjení, svítí

Čistěte opatrně, abyste nepoškodili vnitřek konektoru a kolíky.

Při čištění nepoužívejte vodu. Může způsobit oxidaci kontaktů. A pokud voda konektor zcela nevysuší, je to další problém. Nejlepší metodou je alkohol, isopropanol nebo benzín Kalosha. Použijte malé množství těchto produktů, nemusíte je lít na konektor ani na štětec, stačí pár kapek.

Pokud po vyčištění konektoru nabíječka pokračuje v nabíjení, ale je přerušena sebemenším pohybem a konektor nedrží vodič, jedná se již o mechanické poškození kontaktů. Tuto závadu lze odstranit pouze pájením. A ne nutně lze konektor vytrhnout z desky. Jeho kolíky jsou také na desce a mohou být snadno vytrženy, pokud omylem vytrhnete drát na nabíječce.

Můžete si konektor nabíječky připájet sami?

Ano, lze to provést, pokud jste si jisti svými schopnostmi a máte páječku a minimální pájecí soupravu. Další podrobnosti o zdokonalení procesu pájení najdete v tomto článku.

Jak vyměnit baterii

Pokud se telefon nabíjí, vidí zástrčku nabíječky a funguje, ale baterie se nenabíjí, je baterie pravděpodobně vadná.

Např. odpojíte kabel a telefon se okamžitě vypne. To znamená, že baterie vyschla nebo je zkratovaná. V tomto případě je třeba vyměnit baterii.

Mezi typické problémy s baterií patří bobtnání a únik elektrolytu. Příčinou je přehřátí, přechlazení, zkrat nebo rušení napájení. Pokud je baterie jakkoli poškozená, nepokoušejte se ji nabíjet. Je to nebezpečné a zbytečné.

Telefon a baterii můžete zkontrolovat také pomocí multimetru. Tato metoda je přesná a vhodnější pro ty, kteří umí rozebírat telefony a mají měřicí přístroj.

Nastavte multimetr do režimu měření konstantního napětí a připojte baterii ke smartphonu. Poté připojte hrot multimetru ke svorkám baterie nebo k desce. Pokud napětí baterie při zapnutí smartphonu nebo odpojení kabelu prudce klesne na několik voltů, je kapacita baterie zkratovaná a je třeba ji vyměnit.

Moderní chytré telefony se vyrábějí v jednodílných pouzdrech, a pokud máte možnost sami odlepit zadní kryt, můžete zkusit vyměnit vadnou baterii za novou. Při rozepínání krytu nepoškoďte starou baterii, postupujte opatrně. Další informace o lepení modulů, dotykových displejů, obrazovek a zadních krytů najdete v tomto článku.

Pokud jste vyměnili baterii a jste si jisti, že konektor, kabel a napájení jsou v pořádku, problém je s největší pravděpodobností na samotné desce. Mohou být vadné mikroobvody, například: řadič napájení, řadič nabíjení, procesor a malé SMD součástky.

Typickými příznaky závady na desce jsou:

Telefon může poškodit i lehké polití vodou. Mimochodem, mnoho majitelů automobilů nabíjí své telefony a navigace přímo z měniče v autě. Ne všechny chytré telefony a nabíječky jsou k tomu uzpůsobeny. Při zapnutí vozidla dochází k velkým přepětím a šumu v síti, které mohou poškodit řídicí jednotku telefonu.

Desku můžete zahřát tak, že ji nejprve rozeberete, a dokonce ji vyčistit alkoholem, ale šance na úspěšnou opravu jsou velmi nízké. Potřebujete diagnostiku s napájecím zdrojem, mrazničkou, schématy a pájecím zařízením. A každý model smartphonu nebo tabletu má jiné desky, což ztěžuje diagnostiku.

Mohlo dojít k selhání softwaru

Čistě softwarové vady se zřídka vyskytují bez vnější příčiny. Pokud je telefon politý vodou a během nabíjení začne vibrovat, blikat nebo se zobrazí schránka systému Android, neměli byste ho nikdy nabíjet. Riskujete zničení zařízení.

Telefon nesmíte nabíjet po namočení. Musí být okamžitě očištěn od vody a oxidu. Pokud si nejste jisti, zda jej můžete vyčistit, raději se obraťte na servisní středisko.

Možné příčiny

Nemůžete si být jisti konkrétním důvodem, proč se váš smartphone nezapne, ani když je připojen k síti. Zvažme několik možných faktorů, které mohou takový výsledek způsobit.

„Hluboký“ výboj

Než začnete dělat cokoli jiného, nechte telefon připojený k síti. pokud je důvodem „hluboké“ vybití baterie, telefon se probere k životu za 5 až 10 minut. Není třeba provádět žádná preventivní opatření, stačí dobít baterii.

Adaptér nebo kabel je vadný

Vyzkoušejte nabíjení jakéhokoli jiného zařízení pomocí stávajícího adaptéru. chytrého telefonu, tabletu, přehrávače atd. п. Pokud se ani tyto přístroje nenabíjejí, zkuste je připojit kabelem, který používáte k počítači (pokud je přístroj navržen tak, aby bylo možné kabel odpojit). Tímto způsobem si můžete být jisti, že kabel a adaptér fungují, takže tuto variantu můžete vyloučit.

Znalecký posudek Daria Stupnikova Specialistka na WEB-programování a počítačové systémy. Editor webových stránek PHP/HTML/CSS OS-helper.Například. Pokud je váš smartphone vybaven vyměnitelnou baterií, zkuste ji navíc vyjmout a zkontrolovat těsnost kontaktů.

Baterie selhala

Životnost baterie telefonu není dlouhá. přibližně 3-5 let. Pokud výměna adaptéru a vodiče nevede k úspěchu a baterii lze vyjmout, zkontrolujte, zda není vyhořelá. Poškozenou vyměnitelnou baterii můžete sami vyměnit za podobnou.

Zcela zaseknutá paměť telefonu

Pokud je vnitřní paměť zcela zaplněna, může to nejen zhoršit rychlost zapnutí zařízení, ale také jej zcela vyřadit z provozu. Jedním ze způsobů, jak situaci snadno vyřešit, je použití externí paměťové karty.

Pokud vaše zařízení nepodporuje funkci karty SD, můžete smartphone připojit k počítači a přenášet soubory (video, fotografie, zvuk atd.) do počítače. Pokud se zařízení stále nezapne nebo proces trvá příliš dlouho, můžete použít program, který vyčistí mezipaměť v zařízení, například CCleaner nebo Clean Master.

Nabíjení probíhá, ale miniaplikace se nenabíjí

Na obrazovce se zobrazuje nabíjení, ale nedochází k žádnému skutečnému nabíjení. Tato varianta obtěžuje zejména uživatele. Zařízení se po několika hodinách vyřadí z nabíjení. A co? Je tam jen pár procent nebo jeden proužek. Existují tři důvody, proč k tomu dochází:

Nabíjení je opět špatné. Mobilní telefon detekuje nabíječku. Ale nedokáže ji správně používat. Dochází k technickému nesouladu.

telefon, zapne, nabíjení, svítí

Všimněte si, že se to často stává u iPhonů, pokud je použit neoriginální kabel. Pro kontrolu správné funkce je třeba použít jiný kabel. A uvidíme, jestli se něco změní.

Problémy s baterií. Problém je zde složitější. V současné době nejsou příliš drahé. Takže oprava nestojí moc peněz. Musíte však zajít do obchodu, abyste našli požadovaný model. Smartphone lze doma rozebrat.

Příliš mnoho spuštěných aplikací a služeb. Stává se to velmi zřídka. Zkuste vypnout Wi-Fi, hry, mobilní internet a další aplikace. Pokud se poté nabíjí rychleji, znamená to, že jste příčinu problému identifikovali správně.

Proč nabíjení trvá příliš dlouho?

Určitě by na něm měla být vyznačena kapacita. Fyzikální zákony a čas pracují proti uživateli. Telefon můžete používat velmi opatrně, ale stejně přijde čas, kdy se jeho baterie přestane nabíjet. A lepší už to nebude. Zařízení bude schopno pracovat bez dobíjení stále méně a méně. A ležení vedle nabíječky bude trvat déle a déle.

Problém je třeba vyřešit okamžitě a radikálně. Víte, že problém způsobuje baterie? Zajděte do obchodu s mobilními telefony a pořiďte si náhradní telefon.

Upozorňujeme, že užitečné tipy pro uživatele chytrých telefonů najdete na celosvětovém webu. Například toto: vložte svůj přístroj do mikrovlnné trouby a zapněte ji. Ujišťují vás, že během minuty bude zařízení opraveno.

Taková doporučení by samozřejmě neměla být brána vážně. Tento žert může být pro naivní uživatele velmi drahý. Telefon se po takovém zákroku bude muset rozloučit s. A pravděpodobně bude opravena i mikrovlnná trouba.

Proč se zařízení nezapne?

Problém přístroje, který nejeví známky života, je ve světě digitálních přístrojů jedním z nejčastějších. Stejně jako u většiny naléhavých případů je správná diagnóza úspěšná v 99 %.

Smartphone nebo tablet se nemusí zapnout kvůli problémům se softwarem, hardwarem nebo selháním baterie. Existuje celá řada důvodů, proč se zařízení nezapne.

Vadná nabíječka

Nabíječky jsou kompaktní, silně se zahřívají, a proto často selhávají. Nejlepší způsob kontroly je ověřit voltmetrem, zda je na výstupu napájecího zdroje 5 VDC. Pokud taková možnost neexistuje, měli byste k napájecímu adaptéru připojit jiný funkční smartphone a zkontrolovat, zda se nabíjí.

Pokud je příčinou vadná nabíječka, je třeba ji vyměnit za novou

Poškozený kabel USB

Kabely jsou náchylnější k poruchám než napájecí zdroje. Drát je zalomený a zástrčka nabíječky se opakovaným připojováním/odpojováním uvolňuje. V určitém okamžiku je elektrický kontakt přerušen, kabelem neprotéká žádný proud. Bez energie, bez poplatku. Zkontrolujte kabel připojením ke známému dobrému zdroji napájení a funkčnímu smartphonu.

Slabým místem nabíjecího kabelu je zástrčka micro-USB

Hluboké vybití baterie

Hluboké vybití je problémem u zařízení, která byla delší dobu nepoužívaná/nedobitá nebo byla skladována. Důvodem je to, že i při vypnutém smartphonu se baterie vybíjí samovybíjením a spotřebou proudu pohotovostním obvodem. Provozní napětí lithium-polymerové baterie je 3,6-3,7 V. Pokud napětí baterie klesne pod 3,2 V, regulátor nabíjení smartphonu ji nebude moci nabíjet kvůli algoritmu baterie. Chcete-li ověřit problém s hlubokým vybitím, musíte baterii vyjmout ze zařízení a připojit ji k voltmetru.

Na štítku lithium-polymerové baterie je uvedeno maximální provozní napětí

Selhání baterie

Původní baterie je navržena pro přibližně 500 cyklů nabití/vybití. Jeho kapacita se během životnosti snižuje. V určitém okamžiku se kapacita baterie sníží natolik, že ji již nelze nabíjet. Takovou poruchu lze snadno vysledovat, protože provozní doba zařízení se snižuje s kapacitou baterie.

Samostatná úvaha o selhání baterie v důsledku přehřátí. Nejčastěji postiženou částí jsou lithium-polymerové baterie v tabletech a některých chytrých telefonech s nevyměnitelnou baterií. Vysoké teploty způsobují, že se v uzavřené baterii tvoří plyn, který způsobuje její bobtnání. Pokud není včas vyměněna, může to mít velmi vážné následky.

Pokud baterie ztratí těsnost, vznítí se nebo exploduje, kromě toho se baterie při zplynování zvětší a může poškodit vnitřek telefonu. Vnitřně rozdrcené obrazovky a senzory nejsou neobvyklé.

Pokud je baterie silně poškozená, vyčnívá zadní kryt telefonu nebo praská obrazovka

Řídicí jednotka nabíjení ve vašem smartphonu nebo tabletu je vadná

Část elektronických obvodů chytrého telefonu je navržena tak, aby nabíjela baterii po připojení zařízení napájeného ze sítě. Řídicí jednotka nabíjení sleduje zbývající kapacitu baterie, nabíjí, když je nízká, a vypíná, když dosáhne 100 %. Pokud připojíte neoriginální nabíječku, zkratovaný kabel nebo přepětí v síti, může dojít k poruše regulátoru nabíjení. Poté nebude smartphone schopen nabíjet baterii, ačkoli s nabitou baterií nebo síťovým adaptérem bude fungovat bez problémů.

Oprava regulátoru napájení na desce tabletu je nákladná. Pokud vaše zařízení není staré, bylo by rozumné napájet jej přes port Micro-USB pomocí externí baterie (PowerBank), protože opravy mohou přesáhnout cenu vašeho oblíbeného zařízení na trhu s použitým zbožím.

Oprava regulátoru napájení není levná

Kolíky konektoru USB jsou poškozené

Hrubé nebo neopatrné zacházení s telefonem při připojování kabelu USB poškozuje vnitřní strukturu zásuvky USB, což vede ke zkratu, ztrátě potřebného kontaktu nebo fyzickému poškození.

Správnou funkčnost zásuvky USB můžete doma ověřit připojením funkční a spolehlivé nabíječky.

Pokud červená kontrolka zhasne, není to zvedákem. Pokud tomu tak není, je pravděpodobné, že je vadný, zejména pokud vizuální kontrola vedla k podezření na spojitost.

Opravu kontaktů nebo výměnu zásuvky nechte provést v servisu, a to pouze v případě, že máte potřebné nářadí. Nedělejte to doma.

Příčiny poruchy a proč se zapne, ale nespustí se systém

️️️️️ Pokud se váš telefon nebo tablet se systémem Android po zapnutí nespustí nebo pokud se váš smartphone se systémem Android spustí, ale nepřekročí úvodní obrazovku s logem, může to být následující

  • Vadný firmware. Patří mezi ně nesprávná nebo poškozená montáž, chybná funkce firmwaru, výpadek napájení a další faktory.
  • Nedostatečná paměť. Systém se nemusí spustit nebo se načítá velmi pomalu kvůli nedostatku paměti. Řešením by mohla být optimalizace aplikací a odstranění nepotřebných dat.
  • Nekompatibilita paměťových karet. Pokud se smartphone zapne, ale nespustí se celý, zkuste vyjmout paměťovou kartu a zkuste restartovat systém.
  • Selhání hardwaru po nárazu, pádu, rozlití kapaliny, vystavení extrémním teplotám.
  • Poškozené tlačítko napájení nebo napájecí kabel, který zkratuje telefon a ten se cyklicky restartuje, nastartuje se do loga a tak dále v kruzích. S tímto problémem se čas od času setkáváme a lze jej diagnostikovat pouze v servisním středisku.

Přečtěte si článek Jak zkontrolovat chyby v systému Android

Než se pokusíte systém Android opravit, musíte zjistit, proč se systém nespustí.

Nevíte, jak vyřešit problém s vaším přístrojem, a potřebujete odbornou radu? Na otázky odpovídá Alexej, technik pro opravy chytrých telefonů a tabletů v servisním středisku.Napište mi „

| Denial of responsibility | Contacts |RSS