Telefon ukazuje poplatek, ale nenabíjí se

Co dělat, pokud se telefon neúčtuje, když je dobrý

Smartphone se přestal nabíjet? To se může stát jak u starého i nového gadgetu. Předtím, než jej vezmete do servisního centra, měli byste se na to pokusit zjistit, proč není telefon účtován. Někdy najdete zhroucení a eliminovat ho doma.

Existuje několik důvodů, proč se telefon vůbec nenabíjí nebo není zcela nabitý. Mezi nejčastější lze nazvat následující: kabel, rozklad nabíjení, problémy s konektorem, ztráta kapacity baterie, řadič nabíjení, selhala. Kromě hardwarových problémů existují také software, kdy se smartphone nenabíjí z důvodu firmwaru nebo viru „Glow“.

Nabíjení se děje, ale smartphone se nenabíjí. proč se to děje a co dělat

Stává se to takto: indikátor ukazuje, že se gadget nabíjí, ale náboj na baterii se nezvyšuje.

Nejčastěji se takové problémy objevují v důsledku nesprávného provozu softwaru. V tomto případě musíte resetovat nastavení smartphonu do továrny.

Dalším důvodem této poruchy je to, že baterie ztratila svou kapacitu a není schopna hromadit elektřinu. Kontejner můžete zkontrolovat pomocí USB.Tester. Za tímto účelem se jeden z jeho konektoru připojí k smartphonu a druhý s nabíječkou. Poté zahrnují Zu do elektrické sítě. Po nabití gadgetu se na obrazovce testeru zobrazí skutečná kapacita baterie telefonu. Chcete.li opravit rozklad, musíte nainstalovat novou baterii.

Při porušování nabíjecího ovladače nebude telefon také nabitý a indikátor může ukázat, že baterie je doplněna energií. Takové poruchy nelze vyloučit doma, gadget by měl být připsán servisnímu centru.

Nyní víte, co dělat, pokud telefon není účtován, a indikátor ukazuje, že proces probíhá.

Jak zkontrolovat napájení a šňůru

Smartphone často nereaguje na nabíjení v důsledku kabelových problémů nebo nabíječky.

Je lepší zahájit kontrolu drátu vizuální kontrolou. Neměl by být přenášen. Izolace by také měla být celá. Poté byste měli věnovat pozornost hnízdě. Mělo by to být čisté a bez mechanického poškození. Pokud při zkoumání problému není odhaleno, aby se konečně zajistilo integritu kabelu, měl by být nahrazen zjevně obslužným a vložil gadget k nabíjení. Pokud se po výměně šňůry začal gadget normálně nabíjet, pak se starý drát nemusí používat.

Vadné napájecí zdroj může také způsobit, proč se telefon přestal nabíjet. Jeho kontrola začíná inspekcí. Případ ZU by měl být celý, bez deformace a čipů. Pro kontrolu napájení musí být připojeno k jinému gadgetu. Můžete se tedy ujistit, že problémy jsou přesně s nabíjením. Důvod, proč není telefon Android účtován, v jiném. Můžete se také pokusit nabít smartphone z jiné nabíječky.

Pozornost! Alternativní Zu by měla mít stejné technické vlastnosti (síla proudu a napětí) jako nativní. Parametry zařízení se aplikují na pouzdro.

Důvody, proč smartphone nemůže dobít:

Napájení neodpovídá vlastnostem nebo zlomeným;

Poškození hnízda nebo desky

Problém může být v poškození nebo kontaminaci nabíjecího konektoru. Vzhledem k prachu se zařízení nemůže spojit s nabíjením, takže konektor je třeba vyčistit.

Kontakty by mohly být oxidovány ve smartphonu po získání vody. Může dojít k mechanickému poškození, v důsledku toho, že se konektor zlomí, se odtrhne od tabule.

Deska může být poškozena, pokud je smartphone upuštěn do vody, nebo spadl z velké výšky. Musíte zařízení přenést do servisního centra k kvalifikovaného mistra.

Problémy s nabíječkou

Problémy s nabíjením mohou být způsobeny poškozením kabelu nebo napájení. Zkontrolujte, zda je drát bez útesů nebo řezů, záhybů. Zástrčka by se neměla ohýbat na stranu.

Na napájení by neměly být žádné čipy ani deformace. Chcete.li zkontrolovat jeho výkon, připojte blok k jinému drátu.

Smartphony nemusí být účtovány z levného napájení a vodičů.

Softwarové problémy

Nové verze softwaru mohou špatně ovlivnit výkon zařízení, zejména pokud je verze s chybami nebo není zpracována. Vraťte se ke staré verzi softwaru.

Telefon se plně neúčtuje: důvody a co dělat

Možné důvody, proč se baterie přestala úplně nabíjet, je několik. Zvažte mezi nimi nejběžnější.

Problémy s nabíječkou

 • Porucha nabíječky. Možná důvod, proč je telefon pomalu nabitý a nemůže dosáhnout vyhledávaného 100%ve skutečnosti, že nabíječka je vadná. Navíc to nemusí být úplně zničeno, stačí se ohýbat nebo zlomit kabel nebo silnou ránu, po kterém se jedno zapojení začalo ustoupit. Za prvé, stojí za to prozkoumat paměť a její drát navenek. Pokud jsou zřejmé přestávky a poškození, je pravděpodobné, že v nich je důvod. I když je vše v pořádku navenek, stojí za to zkontrolovat vaše mobilní zařízení s jiným IT vhodným pro něj.
 • Non.Native nabíjení. Nekompatibilita paměti, stejně jako kabel s telefonem, může být způsobena skutečností, že různé značky zařízení dodržují různá napětí a odolnost proti proudu. Rozdíl není skvělý, ale může to stačit, aby poplatek neúplně prošel.
 • Porucha konektoru. Nabíjecí konektor nebo port smartphonu může být přerušen nebo silně ucpaný, což výrazně zhoršuje proces doplňování baterie, je pravděpodobné, že se až do konce nenabízí. Lze být přesvědčen o tomto zhroucení a lze jej opravit pouze ve servisním centru, pokusy o stoupání do konektoru to mohou konečně rozbít.

Problémy s baterií

 • Stárnutí baterie. Zdroj moderních baterií-o 500 cyklů plné nabíjení. Tohoto limitu je obvykle dosaženo za 2-3 roky as intenzivním používáním a rychlejším. Postupně klesá kapacita baterie a odpor roste. Výsledkem je, že zařízení je pomalejší a nabíjí se déle, vypouští se rychleji, drží náboj.
 • Selhání napájecího řadiče. Proces nabíjení v telefonu je řízen malým čipem. Když to selže, může dojít k spoustě problémů a nedokončit nabíjení jednoho z nich. Jediná věc, kterou lze udělat, je připsat zařízení opravárnu a je lepší se nezdvicovat, protože důsledky mohou být velmi smutné.
 • Slepte baterii. V tomto případě může být telefon účtován až 1%a až 3%, 20%, 70%a 99%, v závislosti na úrovni poškození.
 • Odlučovač je rozbitý. I zde se chytrý telefon přestane nabíjet v závislosti na stupni poškození na stejné úrovni, tj. 30%, 40%, 50%, 60%ITD.

Pokud je důvod v bateriích, je lepší jej nahradit a nezabývat se obnovou. Moderní baterie jsou vyrobeny z lithia, a to je poměrně aktivní kov, který může vstoupit do chemické reakce i při mokrým vzduchem.

Softwarové problémy

 • Obrovský tlak. Je možné, že telefon je schopen úplně a bez problémů, ale prostě ho nenechte udělat. To je možné, pokud mnoho otevřených nebo v pozadí režimu programů a aplikací pracuje na nabíjecím zařízení, a také pokud jej vlastník používá přímo během procesu nabíjení. Pak téměř jistě nebude telefon nabití úplně nebo se vypouštět stejnou rychlostí.
 • Poruchy v operačním systému. Viry, různé škodlivé programy, aplikace třetích stran a slabý kvalitní firmware jsou schopny zasahovat do procesu nabíjení a zkreslit je podle jejich uvážení. S takovými „bonusy“, čerpané bez analýzy, může i nový telefon pracovat s přerušením a ne plně nabitý. Resetování do továrního nastavení může pomoci, ne-li-přímá cesta do servisního centra.
 • Blokování nabíjení. Speciální programy péče o baterie, jako je Accu Battle, mohou vypnout telefon z nabíjení, když dosáhnou 75%, 80% nebo 85%.
 • Nepříznivý teplotní režim. Moderní lithiové baterie používané v chytrých telefonech jsou schopny dobře fungovat pouze v určitém režimu teploty. Nachází se v rozmezí od 2 do 3 do 45 stupňů Celsia s plus značkou. Při nižší teplotě se baterie pravděpodobně nebude nabíjet nad několika procenty, s příliš vysokými zařízeními se může odpojit od nabíječky.
telefon, ukazuje, poplatek, nenabíjí

Jaké telefony podléhají problému

Moderní smartphone je složité komunikační zařízení, a to nejen telefon. S tím můžete jít online, poslouchat hudbu, hrát hry, sledovat videa, fotografovat a tak dále. Proto zatížení na něj klesá mnohem silněji než na zařízení určeném pouze pro volání a odesílání SMS.

Moderní modely navíc nemají konektor přidělený speciálně pro nabíjení. Výsledkem je, že poplatek se provádí prostřednictvím jediného konektoru kombinovaný s USB a tento proces úzce souvisí se softwarem.

Problémy s nabíjením jsou proto nejčastějším rozpadem mezi mobilními zařízeními. A nikdo před nimi není v bezpečí, ani majitelé drahých smartphonů, ani levné čínské. I když se věří, že ten druhý je stále zranitelnější a méně spolehlivější.

Nabíjení se děje, ale gadget se neúčtuje

Na obrazovce je odraz, o kterém se nabíjí, ale ve skutečnosti neexistuje žádný výsledek. Tato možnost způsobuje uživatelům obzvláště velké podráždění. Po několika hodinách odstraní zařízení z nabíjení. A co? Existuje jen pár procent nebo jednoho pruhu. Existují tři důvody, díky nimž dochází:

Opět nabíjení není stejné. Mobilní telefon detekuje nabíječku. Nemůže to však normálně používat. Koneckonců, existuje technický nesoulad.

Věnujeme pozornost skutečnosti, že k tomu často dochází s telefony iPhone, pokud se používá neriginální kabel. Chcete.li zkontrolovat obslužnost kabelu, musíte použít další. A zjistěte, jestli se něco změní.

Problémy s baterií. Zde je problém složitější. Nyní jejich cena není příliš vysoká. A proto oprava nebude stát velmi drahá. Budete však muset jít do obchodu a najít potřebný model. Smartphone lze rozebrat doma.

Bylo spuštěno příliš mnoho aplikací a služeb. To se děje velmi zřídka. Zkuste deaktivovat Wi-Fi, hry, mobilní internet a další aplikace. Když je po tomto nabíjení rychlejší, znamená to, že jste správně stanovili příčinu problému.

Jak nabít zařízení Android rozbitým konektorem

Problémy s nabíjením často souvisejí s rozpadem konektoru micro USB. Pokud selhal a musíte rozšířit práci gadgetu, použijte bezdrátovou nabíječku. Opravte přijímač na baterii a zapněte. Za hodinu bude baterie nabitá.

V extrémních případech může být baterie nabitá přímo z napájecího kabelu. Chcete.li to provést, stačí odříznout zástrčku, připojte dráty k kontaktům a zapněte napájení ve výstupu. Nepoužívejte tuto metodu, pokud si nejste jisti svým znalostem v elektrotechnice a pokud ji používáte, neustále ovládejte proces nabíjení.

Obnovit telefon

Neexistuje žádné nabíjení, protože při připojení došlo k nějakému selhání. Pokud se jedná o jediný případ, obvyklý restart jej odstraní. Všechny procesy na pozadí skončí as nimi ten, který zasahoval do spojení.

Chcete.li rychle zavolat nabídku ovládání potravin, stiskněte a podržte tlačítko napájení. Dotkněte se parametru „Reloading“.

Pokud po restartu, nabíjení získané ve standardním režimu, byl problém dočasný.

Určujeme příčinu poruchy

Než provedete mobilní opravu, zjistěte důvod, proč se telefon přestal nabíjet. Nejprve zkontrolujte obslužnost výstupu a přenášení. Chcete.li to provést, zahrňte pouze dobíjení do jiného výstupu. Pokud je vše v pořádku, zkoumáme nabíječku. Šňůra je často výpověď a kontakt je narušen. To je vidět, zda, když ztratil drát, nabíjecí životopis a při návratu do předchozího stavu se vypne. V tomto případě je vyžadována náhrada kabelu USB.

Zkontrolujte nabíjení

Chcete.li určit stav napájecího adaptéru, musíte připojit telefon k počítači nebo použít další nabíjení. Pokud proces odešel, je čas koupit novou nabíječku. Poškozený adaptér má často nachlazení nebo příliš horké pouzdro, takže telefon je špatně nabitý. Kupte si nový adaptér, pokud jste si jisti, že se telefon nabije z jiné nabíječky.

telefon, ukazuje, poplatek, nenabíjí

Zkontrolujte nabíjecí konektor

Někdy je telefon znečištěn k nabíjení. Kontaminaci můžete ověřit nahlédnutím do hnízda pomocí zvětšovacího skla v dobrém světle. Nahromaděný prach je příčinou špatného kontaktu vodičů, který porušuje průchod proudu. K vyčištění konektoru se doporučuje používat speciální antistatické nástroje (antistatické kartáč, pinzeta atd.Str.). Operace musí být prováděna s telefonem, pokud se baterie doporučuje k jeho odstranění. Nedoporučuje se používat improvizované nástroje, t.Na. To může vést k poškození konektoru, při absenci potřebných nástrojů doporučujeme, abyste pro tyto práce kontaktovali středisko servisního střediska.

telefon, ukazuje, poplatek, nenabíjí

Kontrola baterie

Pokud jste zapnuli smartphone pro dobíjení a telefon se zobrazí nabíjení, ale nenabíjí se to, což znamená selhání baterie. V tomto případě může oprava telefonu pomoci. Každý zdroj energie má svou vlastní životnost a nad tím je nepoužitelný, když na to již pán smartphonu zapomene. Obvykle se stará baterie zvětšuje, tloušťka se zvyšuje. Pokud to otestujete, výsledek ukáže, že je čas vyměnit baterii. Volba baterie by měla být zodpovědná, protože je možná nekompatibilita telefonu s neriginální baterií.

Čisté kontakty

Stává se, že při změně baterie na nový mobilní telefon se stále nenabíjí. To se děje u starých telefonů, ve kterých jsou oxidovány kontakty na křižovatce s baterií. Je nutné vyčistit kontakty alkoholem.

telefon, ukazuje, poplatek, nenabíjí

Mobilní telefon se nezapne

Situace je možná, když je telefon nabitý, ale nezapne se. Připojením smartphonu k nabíjení najednou zjistíte, že indikátor bliká a zařízení nereaguje na zapnutí. To může být z následujících důvodů:

 • Není dostatek času na dobíjení. náboj baterie vesnic a vyžaduje delší dobu k nabití baterie;
 • Pokud se telefon používá při hluboké teplotě mínus, je to výrazně podchlazení, která způsobuje jeho odpojení (podobná situace s přehřátím). Před zapnutím na nabíjení držte zařízení při pokojové teplotě po určitou dobu;
 • Baterie se stala nepoužitelnou a vyžaduje výměnu;
 • Ne originální/vadné nabíjení nebo kabel. indikátor nabíjení reaguje, ale ve skutečnosti se baterie nenabízí. Důvod spočívá ve slabé síle nabíječky, což nestačí pro plné nabíjení nebo poruchu kabelu. Doporučuje se používat originální nebo certifikované nabíječky a kabely.
 • Pracovní aplikace zasahují. Zahrnuto Wi-Fi je důvod zatížení zařízení. Je nutné vypnout bezdrátové připojení, GPS, mobilní internet, pracovní programy. Doporučuje se skenovat smartphone pro přítomnost virů s antivirem staženým z oficiálního webu, protože program bez fakulty lze vnímat jako virus. Virový program je schopen jíst telefonní prostředky takovým způsobem, že při zapnutí náboje bude indikátor fungovat, ale nedojde k dobití.

Uživatelé někdy zahrnují smartphone pro dobíjení a v tuto chvíli poslouchají hudbu nebo sledují video. V takových případech může být napájení náboje nedostatečné k dobití zařízení a úroveň nabíjení baterie se nemusí zvýšit, ale zůstat na stejné úrovni nebo dokonce snižovat.

Další doporučení

Pro rozšíření práce vašeho gadgetu je lepší dodržovat jednoduchá pravidla:

 • Použít originální a vysoce kvalitní dráty.
 • Při nabíjení nepoužívejte telefon. Může se tedy přehřát a také to vede k uvolnění konektoru nebo ohybu drátu.
 • Hájit.
 • Snažte se nenechat gadget pod vlivem nízkých nebo vysokých teplot (zejména ne chráněných zařízení). Pracovní teplota baterie: od 3 do 45 stupňů.
 • Nevypouštějte baterii na 0. Je optimální ho nabíjet již při nabíjení je 20%.
 • Je lepší nepoužívat univerzální nabíječku s mírným výkonem.
 • Neobtěžujte zařízení za mokrých podmínek a při vysoké teplotě.
 • Nenechávejte telefon při nabíjení po dlouhou dobu (po dobu 3-4 nebo více hodin).

Všechny popsané problémy v článku pomohou eliminovat poruchu. Pokud byste problém nemohli vyřešit sami, je lepší kontaktovat středisko servisní. Odborníci budou provádět diagnostiku pomocí speciálního vybavení a pokud je to možné, odstranit příčinu rozpadu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS