Televizor LG bez obrazu, ale zvuk je stále k dispozici

LG TV Žádný obraz, ale zvuk

Bez ohledu na to, jak dokonalé jsou spotřebiče LG, podléhají opotřebení a mechanickému poškození. Tento článek se zabývá takovým problémem, jako je žádný obraz na obrazovce, když je zvuk nadále vysílán a kanály jsou přepínány pomocí dálkového ovládání. Zde se podíváme na to, jaké mohou být příčiny této poruchy a jak ji řešit.

  • Porucha měniče;
  • Rozbití matrice;
  • Výpadek napájení;
  • Vyhozené kondenzátory;
  • Kabel od obrazovky k desce plošných spojů je poškozený nebo se uvolnil;
  • Vypálené LED diody;

V podstatě je téměř nemožné diagnostikovat všechny tyto problémy sám, potřebujete odborné znalosti a alespoň minimální vybavení. Obvykle se v takovém případě majitel techniky ihned obrátí na servisní středisko LG, ale my se každému z problémů budeme věnovat podrobněji.

Jak se závada projevuje

Pokud není k dispozici žádný obraz, ale zvuková stopa na televizoru stále hraje, můžete problém snadno vyřešit sami.

Nejprve určete typ závady, protože se může projevovat různými způsoby:

  • Žádný obraz (možná jen černá obrazovka), ale kanály se přepínají a hlasitost lze nastavit pomocí dálkového ovladače;
  • Chybějící obrázek s nemožností procházet kanály. Zvuk je stále přítomen. Místo zvuku uloženého televizního kanálu jsou často slyšet chybové signály;
  • Podsvícení nefunguje. Pokud je k obrazovce přiložena baterka (nebo jiný zdroj světla) a zobrazí se obraz, podsvícení LED na televizoru přestalo fungovat. Obraz tam je, ale vaše oči ho sotva vnímají;
  • Zkreslení obrazu. Systém mění proporce obrazu, televizní kanály se zobrazují ve špatné kvalitě atd;
  • Barevné schéma se změnilo a obraz se stal nudným;
  • Televizor funguje, ale při sledování televize se obrazovka vypne a po restartu se znovu zapne.

Všimněte si, že se můžete setkat i s jinými variantami problému, ale výše uvedené varianty jsou nejčastější. Zbytek zkreslení je většinou způsoben problémy se signálem nebo internetovým připojením.

Jednoduché věci, které můžete udělat sami

Pokud zjistíte problém s obrazovkou televizoru, můžete provést několik manipulací, které problém pravděpodobně vyřeší, pokud je na povrchu.

televizor, obrazu, zvuk, stále
  • Zkuste televizor po několika minutách vypnout a znovu zapnout. Pokud dojde k poruše softwaru, televizor se zotaví.
  • Zkuste znovu připojit anténní kabely ke konektorům na zadní straně televizoru. Někde může být závada na vodičích nebo svíčkách.
  • Pokud při pokusu o připojení jiného elektrického spotřebiče dojde ke ztrátě obrazu, je problém způsoben přepětím. To je dobrý důvod, proč si koupit stabilizátor.
  • Pokud se na televizoru neobjeví žádný obraz, zvyšte na několik sekund hlasitost na maximum a poté ji opět nastavte na požadovaný rozsah. Po několika minutách se objeví obrázek.

Dálkové ovládání nemusí být k dispozici, pokud je obrazovka poškozená, takže si někdy musíte „hrát“ s tlačítky. V dnešním příspěvku jsme podrobně popsali příčiny nefunkční televizní obrazovky. Pokud máte stále dotazy nebo potřebujete provést opravu sami, neváhejte se vyjádřit a podělit se o své názory.

televizor, obrazu, zvuk, stále

Žádný obraz na televizoru, žádný zvuk na televizoru. jak problém vyřešit

Bez televize se dnes obejde málokdo. Modely jsou rok od roku tenčí a větší a nabízejí stále více funkcí. Dnešní plazmové obrazovky s technologií Smart TV mají jen málo společného s televizory Smart TV z doby před deseti lety. Stará a nová generace má však stále jedno společné. stále dochází k poruchám a závadám. Příčiny mohou být různé: náraz, pád, vniknutí vlhkosti a přímého slunečního záření nebo elementární závada. V tomto článku se podrobně podíváme na to, co dělat, když se ztratí televizní obraz, ale zvuk zůstane. Pojďme tomu přijít na kloub. Pojďme!

Co dělat, když na televizoru není obraz

Za prvé je třeba poznamenat, že tato porucha je poměrně častá u mnoha různých značek televizorů. Týká se to všech značek: Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic a mnoha dalších. Nemá smysl obviňovat výrobce.

Důvodů pro chybějící zobrazení je mnoho a je nepravděpodobné, že byste je dokázali zjistit pouhým okem. Pravděpodobně se budete muset obrátit na servisní středisko nebo jinou opravnu. Záleží na povaze problému. Více informací o tomto tématu najdete níže.

Může se stát, že se při zapnutí televizoru nejprve zobrazí úvodní obrazovka s logem výrobce (LG, Samsung, Philips atd.) a poté obrazovka jednoduše zhasne. Stále můžete přepínat kanály a poslouchat zvuk. Někteří uživatelé si všimli, že se po chvíli zobrazí obraz, ale po opětovném zapnutí je to stejné a obraz není žádný. V takovém případě vyzkoušejte následující tipy:

  • Zkontrolujte připojení kabelu k přijímači, protože se mohl odpojit. Zkontrolujte, zda je kabel správně připojen. Pokud set-top box nepřináší žádný videosignál, mnoho televizorů jednoduše vypne obrazovku.
  • Problém může být i v samotném kabelu. Drát může být poškozený nebo prostě nekvalitní. To platí nejen pro kabely HDMI, ale také pro zvonkové kabely. Audio a video signály se přenášejí oddělenými vodiči a problém může být jednoduše v přerušeném vodiči nebo špatném kontaktu. V některých případech může výměna kabelu situaci napravit.
  • Zkontrolujte napájecí kabel. Musí být také bezpečně připojen.
  • Někteří uživatelé našli poměrně důmyslný způsob, jak tento problém vyřešit. zvýšit hlasitost na maximum (nebo téměř na maximum). Po několika sekundách se zobrazí obraz a poté lze nastavit přijatelnou úroveň hlasitosti.

Upozorňujeme, že výše uvedené tipy pomohou pouze v případě, že obrazovka funguje. To je indikováno spořičem obrazovky při zapnutí televizoru. Pokud spořič obrazovky není k dispozici a obrazovka je trvale tmavá, znamená to, že některá součást televizoru, která je zodpovědná za obraz, je vadná.

Existuje několik komponent, jejichž selhání může způsobit, že na obrazovce není žádný obraz. Často se stává, že měnič, který dodává napětí žárovkám podsvícení, je vadný. Rovněž samotné žárovky mohou mít poruchu, která následně způsobí rozbití napájecí jednotky. Kromě výše uvedených problémů není neobvyklé ani poškození matrice nebo základní desky. Problém může být také v kabelech, převodníku a dekodéru. V takovém případě je nutné vyměnit vadné díly a prvky za nové.

Nedoporučuje se provádět opravy svépomocí, protože moderní televizory jsou poměrně složitá zařízení a hrozí, že situaci ještě zhoršíte. Pokud výše uvedené jednoduché tipy nepomohou, je nejlepším řešením zavolat odborníky, protože je třeba televizor rozebrat. Můžete se obrátit na servisní středisko výrobce nebo na soukromou společnost, která opravu provede kvalitně a rychle.

Bez důkladné kontroly nelze zjistit, co je příčinou problému s televizorem. Ve všech případech je nutné jednotku rozebrat a provést diagnostiku vadných dílů a součástí. Nejlépe se provádí v dílně s příslušným vybavením, ale pokud se vám do této možnosti nechce, mnoho televizních mistrů vám ji rádo provede u vás doma.

Je samozřejmé, že výměna některých dílů může být nákladná, ale měli byste si uvědomit, že matrice a základní desky se zřídkakdy porouchají samy od sebe. Obvykle je porucha způsobena fyzickým poškozením součásti, například pádem nebo rozlitím vlhkosti. Obecně platí, že budete potřebovat televizního technika.

Teď už víte, co dělat, když je televizor bez obrazu, ale má zvuk. Budete také vědět, co je jeho příčinou. Neváhejte napsat do komentářů, zda pro vás byl tento článek užitečný, podělte se o své zkušenosti s ostatními uživateli v podobných situacích a položte jakékoli otázky k tomuto článku.

Příčiny

Tento problém je velmi rozšířený a v některých případech si s ním můžete poradit i sami. Nejčastější příčiny, kdy je na televizoru zvuk, ale není obraz:

televizor, obrazu, zvuk, stále

Pro obnovení obrazu je třeba diagnostikovat závadu a provést opravu. Můžete se samozřejmě obrátit na servisní středisko. Technik problém vyřeší, ale jeho služby budou velmi drahé.

Kontrola kabelu

Pokud Smart TV nezobrazuje obraz, ale zvuk je k dispozici, je třeba pečlivě zkontrolovat vodiče, které přenášejí obraz:

Pečlivě zkontrolujte všechny svíčky a spojitost vodičů. Vytáhněte zástrčku, zkontrolujte kolíky. Pokud zvuk funguje, ale obraz je špatný a neustále slábne, je třeba zkontrolovat anténu.

Problém s maticí

Častým problémem při ztrátě televizního obrazu, ale zvuku, je poškození matrice. Indikace:

Porucha matrice je způsobena především neopatrným jednáním majitelů televizorů. jde o náhodný pád nebo tvrdý náraz. Potřebujete kompletní výměnu dílu. V některých případech je lepší ihned zakoupit novou sadu. Náklady na výměnu matrice v některých modelech Samsung jsou srovnatelné s cenou nového zařízení.

Pokud se problém vyskytne bez jakýchkoli předpokladů, například obraz se začal zdvojovat nebo se prudce zhoršila kvalita obrazu, pak je oprava možná bez výměny celého modulu.

Bez potřebných dovedností není možné provést samostatnou opravu matrice. V přípravné fázi vznikají potíže, protože je obtížné sehnat potřebné náhradní díly. Musíte si je objednat ve specializovaných obchodech, ale může být obtížné vybrat ten správný.

Vyhořelý kondenzátor

Kondenzátory nejsou náchylné k velkým napěťovým rázům, takže selhávají se záviděníhodnou pravidelností. Příznaky jsou následující:

Pokud sejmete zadní kryt televizoru a podíváte se na desku, uvidíte vyhořelé kondenzátory. Ve zvláštních případech může dokonce explodovat.

Obvykle se paralelně s kondenzátorem přepálí pojistka. Musí být zkontrolována při diagnostice. Výměnu kondenzátoru je nejlepší svěřit odborníkovi.

Testování maticového kabelu

Pokud je u televizoru LG zvuk, ale není obraz, zkontrolujte plochý kabel. Nejčastější příznaky poruchy jsou následující

Řetěz nikdo neopraví, mnohem jednodušší je jej zcela vyměnit. Sami ji opravit nemůžete. Plochý kabel je křehký díl, který se snadno poškodí.

Podsvícení

Pokud jsou žárovky podsvícení rozbité, lze to snadno zkontrolovat. Zapněte televizor v nejtmavší místnosti a posviťte baterkou na monitor. Obraz se musí objevit tam, kam posvítíte.

Podsvětlovací žárovky pro televizory jsou k dispozici ve velmi širokém cenovém rozpětí. Může stát velmi málo nebo velmi mnoho. Je nepravděpodobné, že byste byli schopni vyměnit díl sami, proto se po zjištění příčiny bez váhání obraťte na servisní středisko.

Co dělat se střídačem

Pokud televizor Samsung, LG, Sony nebo jiný televizor nezobrazuje, ale má zvuk, může být vadný měnič. Příznaků této poruchy je příliš mnoho:

  • vysílání je zkreslené;
  • zvuk se objeví okamžitě a obraz až po několika minutách;
  • Obraz je příliš tmavý a je obtížné vidět, co se na obrazovce děje;
  • Obrazovka je zkreslená;. Na obrazovce se objevuje vlnění.

Po podrobné kontrole a diagnostice vadného měniče jej může opravit každá osoba, která umí používat páječku, multimetr a má znalosti v oblasti elektroniky.

Blok napájení

Pokud se při zapnutí televizoru objeví zvuk, ale vysílání se neobjeví nebo se objeví se značným zpožděním, je problém v napájecí jednotce. Nejdříve je třeba ji pečlivě prohlédnout a teprve poté se rozhodnout, zda ji opravit.

  • Odstraňte zadní kryt, zkontrolujte, zda nejsou všechny vodiče přetočené, zkontrolujte pojistku.
  • Najděte všechny kondenzátory a zkontrolujte, zda nejsou přepálené. Pokud některý z kontaktů chybí, je třeba jej okamžitě vyměnit.
  • Zkouška napětí. Získané parametry musí odpovídat parametrům uvedeným v dokumentaci k televizoru.
  • Televizor reaguje na drobné nárazy, obraz skáče, mění se odstíny. je třeba zkontrolovat všechny kontakty.

Pokud nejsou žádné viditelné vady, neobejdete se bez pomoci.

Častá závada, kdy televizor generuje zvuk, ale obrazovka nefunguje

Na opravárenských fórech technici často diskutují o závadách, které způsobují, že se obrazovka nerozsvítí. Zvuk a podsvícení ovládacích tlačítek televizoru mohou fungovat. Častěji se tato závada vyskytuje u levných zařízení málo známých značek.

Nezřídka se také stává, že populární televizory LG, Samsung, Toshiba a další jsou padělané. Levné modely jsou vybaveny nekvalitními podsvětlovacími moduly. V důsledku krátkého používání televizoru obrazovka zhasne.

A lze ji zachránit pouze výměnou diodového pásku nebo souvisejícího podsvícení. Páska se obvykle skládá z hliníkového plechu, na kterém je umístěno několik diod (5, 6 nebo 7).

Pásky jsou umístěny na podložce v určité vzdálenosti od sebe tak, aby se světlo rozprostřelo po celé ploše obrazovky. Pokud test ukáže, že jedna z diod je vadná, je třeba ji vyměnit za novou. K rychlému odstranění poruchy se někdy používá dioda vystřižená z jiných pásek.

Tento přístup však může poruchu napravit pouze dočasně. Protože každý pásek může mít určité napětí. Při výměně tohoto zařízení je také nutné nastavit ovladač měniče podsvícení. Pokud jedna nebo více diod selže, mohou se na obrazovce objevit tmavé skvrny.

Černá obrazovka televizoru po zapnutí a zvuk nejsou známkou toho, že by se mohlo jednat o vážnou poruchu. Než se pustíte do vnitřního fungování zařízení, měli byste zkontrolovat další možné příčiny.

Průzkum

Kolik stojí oprava

Některé závady, které nelze vyřešit doma, a je nutná odborná pomoc, jsme již probrali. To lze získat pouze v servisním středisku nebo dílně.

Stejní odborníci vám řeknou, proč na vašem konkrétním televizoru s funkčním zvukem mizí obraz.

Výměna matice

Pokud je tam pár rozbitých pixelů, není moc nepříjemné sledovat. Když je jich ale hodně nebo je obrazovka prasklá, není obraz vůbec žádný.

Než budete moci problém připsat na vrub vadnému snímači, musíte zkontrolovat funkčnost měniče

Některé soukromé servisy mohou slibovat levnou opravu, ale v případě poruchy je nejlepší obrátit se na servisní středisko výrobce.

  • Vysoká kvalita práce. Obvykle je to podloženo nejen opravou ve firmě, ale také zárukou na provedenou práci a vyměněné komponenty.
  • Záruka integrity. Ne všechny soukromé servisy jsou poctivé a místo originálního dílu mohou namontovat levnější a nekvalitní protějšek, proti kterému je majitel značkového televizoru chráněn v servisním středisku.
  • Rychlejší oprava. Značkový servis má všechny náhradní díly potřebné k opravě a majitel nemusí dlouho čekat na výměnu.

Oprava dekodéru

Často, ale ne vždy, ji lze opravit. Záleží na příčině poruchy. Pokud nedošlo k mechanickému poškození portů, můžete problém vyřešit výměnou obvyklé desky.

Pokud se rozbije vestavěný dekodér digitálního televizoru nebo drahý univerzální set-top box, obraťte se s žádostí o opravu pouze na servisní středisko. Levný přijímač lze předat soukromému televiznímu technikovi.

Výměna dekodéru nebude stát více než 2 tisíce. spolu s opravou, a jeho obnova je ještě méně.

televizor, obrazu, zvuk, stále
| Denial of responsibility | Contacts |RSS