Televizor neodpovídá na ovládací panel

Co dělat, pokud televizor neodpovídá na příkazy z dálkového ovládání?

Existuje několik možných důvodů, proč televizor nereaguje na příkazy z dálkového ovládání. Chcete.li zjistit důvod, postupujte podle následujících kroků.

Problém nastává během zahrnutí televize.

 • Když je televizor zapnutím pomocí tlačítka napájení zapnuto/vypnuto napájení nebo výstupu, nebo když režim čekání ukončí režim čekání, indikátor hoří přibližně 10-15 sekund. Tentokrát je nezbytný ke stažení softwarové televize.
 • Současně televizor nereaguje na signály dálkového ovládání a stisknutí tlačítek na ovládacím panelu.
 • Počkejte, až ukazatel vyjde.

Dálkové ovládání přestalo fungovat.

Pokud senzor dálkového ovládání (LED indikátor) při stisknutí tlačítek dálkového ovládání nebliká na televizi, proveďte následující akce.

Ujistěte se, že v okolí nejsou žádné zdroje rušení.

 • Odpojte všechny zdroje jasného světla, jako jsou zářivky, horní osvětlení nebo lampy, které mohou narušit přenos signálu dálkového ovládání.
 • Některá elektronická zařízení narušují, takže se doporučuje odpojit všechna zařízení pracující poblíž televize.

Pokud televizor stále nereaguje na příkazy z dálkového ovládání, postupujte podle následujících akcí a zkontrolujte zdraví dálkového ovládání.

 • Selektivně zkontrolujte některé funkce dálkového ovládání. Pokud televizor stále nereaguje, možná je vypouštěna baterie dálkového ovládání, vyměňte ji.
 • Při instalaci baterie se ujistěte, že je polarita pozorována (viz. Značení v kompartmentu baterie).
 • Po výměně baterie vybral některé funkce dálkového ovládání.

Pokud televizor stále nereaguje, použijte mobilní telefon s kamerou nebo digitálním fotoaparátem ke kontrole zdraví dálkového ovládání.

 • Podívejte se na vysílač prostřednictvím digitálního fotoaparátu (nebo prostřednictvím kamery na mobilním telefonu).
 • Stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovládání.
 • Pokud vidíte indikátor červeného blikání, znamená to, že dálkové ovládání funguje. Televizor může být vadný.
 • Pokud televizor funguje dobře, může být problém na dálkovém ovládání.

Kontaktujte středisko podpory spotřebitele Philips pro technickou podporu nebo další informace o této záležitosti. Kontaktní informace najdete na stránce podpory.

Při kontaktování střediska podpory buďte připraveni pojmenovat číslo modelu a číslo produktu. Číslo modelu a číslo produktu jsou uvedeny na nálepce na bočním/zadním panelu zařízení.

Hlavní poruchy

Pokud dálkové ovládání přestane fungovat, nepřepíná kanály, čelíte jedné z poruch:

televizor, neodpovídá, ovládací, panel
 • Použití starých baterií. Je vyžadován nákup nových, náhrada. Věnujte pozornost umístění značek „/-“, špatné spojení může spálit poplatek, nebo zařízení jednoduše nebude fungovat. Je důležité koupit baterie v souladu s velikostí, ne více či méně. Po instalaci nových baterií musí být víko bezpečně zavřené, aby odpadky nespadaly a prvky výživy nevyskočily.
 • Vzdálené rozdělení. Existuje mnoho z nich, bez profesionální diagnózy je nemožné určit.
 • Problémy se snímačem přijetí na elektrické technologii. Takový detail je zřídka zřídka snížen, takže budete muset vyměnit.
 • Poruchy ve senzoru přenosu na dálkovém ovládání. Pokud kontakty odejdou, pak signál není odeslán, navzdory stabilitě ostatních částí hardwaru.
 • Problémy s elektronikou, jako je dálkové ovládání, takže televize. Je nutná odborná diagnóza, protože neexistuje žádný jiný způsob lokalizace problému.

Chcete.li zvládnout potíže, musíte správně nainstalovat jeho zdroj. Jinak budou všechny akce uživatele zbytečné, zbytečné.

Dálkové ovládání dálkového ovladače

Abyste se ujistili, že dálkové ovládání je vadné, musíte vyloučit problémy s bateriemi ze seznamu. Někdy to nefunguje kvůli nepřítomnosti nebo selhání baterií nebo se do zařízení vloží nesprávně, zmatené /-.

Pokud jsou napájecí prvky nové, nainstalovány správně a dobře fungují na jiných zařízeních, můžeme předpokládat, že dálkové ovládání televize nefunguje. Jejich výkon můžete zkontrolovat sami. K tomu potřebujete:

 • Stiskněte několikrát tlačítka. V televizi v době stisknutí tlačítek bude indikátor blikat, který je umístěn na předním panelu. Nedostatek blikání naznačuje, že neexistuje žádný signál.
 • Další varianta. Vezmeme smartphone, otočíme na něj fotoaparát a přiblížíme dostatečně blízko k dálkovému ovladači a klikneme na tlačítka. Pokud se na obrazovce telefonu objeví blikání, pak zařízení funguje. Nedostatek blikání naznačuje nepřítomnost signálu na něm.

Smartphone místo dálkového ovládání

Dokud si nezakoupíte nové dálkové ovládání, můžete jej nahradit smartphonem, konkrétně se speciálními aplikacemi.

Níže uvedeme několik příkladů aplikací, které vás nahradí ovládacím panelem pro televizi.

Pro provoz aplikací je vyžadována přítomnost infračerveného portu na smartphonu nebo připojení samotné TV s místní síť. Jinak budou aplikace pro vás zbytečné.

TV dálkové ovládání

Tato aplikace je kompatibilní s více než 200 000 televizními zařízeními. Program integruje je jednoduchý a srozumitelný, což vám umožní snadno a rychle porozumět nastavení a správě.

Poskytovalo uživatele zařízení s operačním systémem Android verze 4.4 a více. Pro úplnou provoz aplikace je vyžadován port IK.

Aplikace „TV Remote“ vám umožňuje zcela nahradit standardní dálkové ovládání.

Má všechny stejné funkce, které vám umožní používat aplikaci jako dálkové ovládání nejen dočasně, ale také neustále.

Oloupejte inteligentní dálkové ovladač

Tato aplikace umožňuje spravovat nejen televizi, ale také televizní sadu, DVD přehrávač, zvukové systémy a mnoho dalších zařízení.

Program integruje je poměrně jednoduchý, což vám pomůže rychle nakonfigurovat aplikaci a ovládat zařízení v několika kliknutích.

Aplikace je kompatibilní se všemi televizními modely a dalším domácím vybavením. Pro rychlejší a jednoduché nastavení je nutné potvrdit své místo pobytu pomocí geolokační funkce ve smartphonu.

Je poskytován všem uživatelům zařízení s operačním systémem Android verze 4.0 a vyšší.

Vyžaduje se přítomnost IR portu, připojení k internetu a potvrzení umístění aktivací geolokace.

Určitě univerzální dálkové ovládání

Univerzální aplikace, které mohou kompletně nahradit dálkové ovládání nejen dočasně, ale také průběžně.

Správa nejen televize, ale také mnoha dalších digitálních zařízení a nejen.

Aplikace také umožňuje synchronizovat mobilní zařízení s televizí a předat obrázek na televizní obrazovku.

Je poskytován všem uživatelům zařízení s operačním systémem Android verze 4.2 a vyšší. Je vyžadována přítomnost infračerveného portu nebo připojení v síti Wi-Fi.

Všechny výše uvedené odkazy pro stahování aplikací jsou vypáleny do oficiálního nákupního obchodu Google Play. V žádném případě nedoporučujeme stahovat aplikace s neznámými a pochybnými zdroji, aby nedošlo k poškození zařízení.

Blikání indikátoru

LED bliká, pokud část výkonu funguje nesprávně. Nejprve zkontrolujte zásuvku a síťový kabel. Pokud dojde k mechanickému poškození, všimnete si je doslova okamžitě.

Pokud indikátor nespálí na televizi, dioda bliká červeně nebo modrá, naznačuje to poruchu napájení, které je uvnitř zařízení skryté. Je docela obtížné situaci opravit sami, zejména pokud indikátor spálí červenou na LCD TV.

Se bude muset obrátit na pány, kteří pracují ve středisku servisního střediska.

Světlo svítí, ale nezapne se

Pracovní ukazatel bez pravidelných nebo trvalých záblesků označuje normální provoz energetické jednotky. Uvádíme některé důvody, protože televize přestane zapnout.

 • Pokud po zapnutí, dioda zastaví záři, pak televizor opustil režim zapnutí. Absence obrazu může být výsledkem rozpadu podsvícení. Je také možné porušit elektrický kontakt mezi deskou a podsvícením.
 • Pro práci podsvícení je nutné jídlo. Ve starých televizorů pro napájení byly použity samostatné desky. V nových zařízeních je napájení poskytováno malým pohonem vedeným čipem. Porušení v práci kterékoli z těchto komponent se stává důvodem nedostatku obrázku na obrazovce.
 • Pokud má uzavření nebo rozpis součásti zvýšení hlavní platby, může zvýšené napětí z jednotky vstoupit do procesoru. Toto je hlavní detail, který poskytuje kontrolu nad televizním přijímačem. Porucha procesoru povede k situaci, ve které dioda svítí, ale plazmová televize značky Samsung se vůbec nezapne. Procesor nemůže zpracovat a provádět příkaz. V tomto případě je umístěn nový procesor nebo se základní deska zcela změní. Přečtěte si více ve videu níže.

Zkontrolujte funkčnost dálkového ovládání

Chcete.li ověřit správný provoz dálkového ovládání, působí takto:

Umístěte nové baterie do vzdálených, nejlépe alkalických nepopsatelných baterií.

Zkontrolujte PDA pomocí digitálního fotoaparátu nebo fotoaparátu na inteligentním zařízení. Infračervené světlo nemůže být patrné pro lidské oko, ale je viditelné při prohlížení obrazovky fotoaparátu nebo inteligentního zařízení.

televizor, neodpovídá, ovládací, panel

Poznámka: Následující kroky jsou nemožné s fotoaparátem iPhone / iPad! Mají filtr IK.

Nasměrujte indikátor infračerveného LED pro dálkové ovládací panel pro objektiv fotoaparátu

Stiskněte tlačítko na dálkovém ovládání

Bílé světlo by mělo být viditelné na obrazovce zařízení, když je tlačítko stisknuto na dálkovém ovládání.

televizor, neodpovídá, ovládací, panel

2.3 Zda se LED na televizi rozsvítí při stisknutí tlačítka na ovládání dálkového ovládání?

Ne, LED se nerozsvítí: dálkové ovládání (nebo jeho baterie) funguje nesprávně. Sledujte krok 4.

Ano. Dálkové ovládání funguje správně; Pokud televizor stále nereaguje na dálkové ovládání, přejděte na krok 3.

Co dělat, pokud televizor neodpovídá na příkazy z dálkového ovládání?

Existuje několik možných důvodů, proč televizor nereaguje na příkazy z dálkového ovládání. Chcete.li zjistit důvod, postupujte podle následujících kroků.

Problém nastává během zahrnutí televize.

 • Když je televizor zapnutá pomocí tlačítka napájení, aby zapnul/vypnul šňůru na vývod napájení, a také při ponechání režimu čekání na asi 20-25 sekund, indikátor spálí. Tentokrát je nezbytný ke stažení softwarové televize.
 • Během doby, kdy se na obrazovce zobrazí spořič obrazovky (modrá obrazovka s logem Philips), televizor neodpovídá na signály dálkového ovládání ani stisknutím tlačítek na ovládacím panelu.
 • Když se obrázek objeví na obrazovce během příštích 10-15 sekund, televizor bude reagovat pouze na příkazy 6 funkčních tlačítek dálkového ovládání (tlačítka hlasitosti /-“, Tlačítka přepínání kanálu /-, vypne tlačítko zvuku a napájení ).
 • Aby televizor začal reagovat na stisknutí všech tlačítek, musíte počkat, až indikátor přestane blikat.

Dálkové ovládání přestalo fungovat.

Pokud senzor dálkového ovládání (LED indikátor) při stisknutí tlačítek dálkového ovládání nebliká na televizi, proveďte následující akce.

Ujistěte se, že v okolí nejsou žádné zdroje rušení.

 • Odpojte všechny zdroje jasného světla, jako jsou zářivky, horní osvětlení nebo lampy, které mohou narušit přenos signálu dálkového ovládání.
 • Některá elektronická zařízení narušují, takže se doporučuje odpojit všechna zařízení pracující poblíž televize.

Pokud televizor stále nereaguje na příkazy z dálkového ovládání, postupujte podle následujících akcí a zkontrolujte zdraví dálkového ovládání.

 • Selektivně zkontrolujte některé funkce dálkového ovládání. Pokud televizor stále nereaguje, možná je vypouštěna baterie dálkového ovládání, vyměňte ji.
 • Při instalaci baterie se ujistěte, že je polarita pozorována (viz. Značení v kompartmentu baterie).
 • Po výměně baterie vybral některé funkce dálkového ovládání.
televizor, neodpovídá, ovládací, panel

Pokud televizor stále nereaguje, použijte mobilní telefon s kamerou nebo digitálním fotoaparátem ke kontrole zdraví dálkového ovládání.

 • Podívejte se na vysílač prostřednictvím digitálního fotoaparátu (nebo prostřednictvím kamery na mobilním telefonu).
 • Stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovládání.
 • Pokud vidíte indikátor červeného blikání, znamená to, že dálkové ovládání funguje. Televizor může být vadný.
 • Pokud televizor funguje dobře, může být problém na dálkovém ovládání.

Kontaktujte středisko podpory spotřebitele Philips pro technickou podporu nebo další informace o této záležitosti. Kontaktní informace najdete na stránce podpory.

Při kontaktování střediska podpory buďte připraveni pojmenovat číslo modelu a číslo produktu. Číslo modelu a číslo produktu jsou uvedeny na nálepce na bočním/zadním panelu zařízení.

Některá tlačítka nefungují

Vzhledem k častému provozu přestanou fungovat konkrétní tlačítka. Nejčastěji přestává dálkové ovládání přepínání kanálů a změní hlasitost zvuku. Důvod opotřebení kontaktů. Obnovení je možné několika způsoby, které jsou popsány dříve. Například si koupte sadu s grafitovými prvky nebo na staré lepidlo malé kousky fólie. Někdy musíte mírně odstranit horní lesklou vrstvu na patách (viz. Video).

Navíc je lepší dobře vyčistit kontakty na desce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS