Jak zapnout Wi-Fi v televizoru Sony
Některé televizory Sony mají funkci, která umožňuje surfovat na internetu pomocí bezdrátového připojení. Existuje několik metod, z nichž každá je podrobně popsána níže.
Začneme bezdrátovým připojením počítače nebo mobilního zařízení k televizoru. Zde se hodí Wi-Fi Direct. Existují tři typy televizorů Sony. Každý z nich má svůj vlastní způsob vyhledávání funkce.
Jak se připojit přes Wi-Fi
Všechny televizory řady Sony Bravia se mohou připojit k bezdrátové síti samy nebo jsou kompatibilní s adaptéry. Některé modely jsou dodávány s adaptérem, jiné mají v obchodech akce, které umožňují zakoupit dvě zařízení najednou za minimální příplatek. V ostatních případech je nutné zakoupit síťové vybavení samostatně. Abyste se vyhnuli plýtvání penězi, musíte si ověřit, zda je adaptér k dispozici v obchodě nebo na dobírku.
Chcete-li televizoru povolit přístup k internetu, musíte vstoupit do nabídky nastavení a postupovat podle následujících kroků:
V posledním bodě se zobrazí pokyny k nastavení Wi-Fi v televizoru Sony. Jeho dodržováním získáte stabilní připojení k síti.
Proces připojení a nastavení
Předpokladem pro připojení televizoru ke směrovači Wi-Fi je domácí síť. To znamená, že si nejprve musíte koupit a nainstalovat směrovač. Algoritmus nastavení internetového připojení je u všech televizorů z roku 2008 a mladších přibližně stejný. V názvech příkazů může dojít k drobným změnám, ale obecně je postup stejný.
Přibližte dálkový ovladač k televizoru a přejděte do nastavení sítě, kde vyberte možnost „Síť“. Přejděte do podsekce „Bezdrátové sítě“. Na obrazovce televizoru se zobrazí seznam dostupných bezdrátových sítí. Pokud neznáte název své domácí sítě, podívejte se na zadní stranu směrovače, kde jsou uvedeny všechny potřebné informace.
Pokud je pro přístup k síti vyžadováno heslo, zobrazí se na televizní obrazovce klávesnice. Vstup pomocí dálkového ovládání. Pohybem šipek vyberte požadovaná čísla a písmena. Po zadání požadované kombinace hesla stiskněte tlačítko „OK“. Pokud máte klávesnici, můžete ji připojit k televizoru a usnadnit si tak zadávání informací.
Zahájí se automatické připojení k Internetu. Co dělat, když selže síťové připojení? Je třeba otevřít nastavení sítě televizoru. Najděte příkaz „Automatické přidělení IP adresy“ a aktivujte jej. Tuto možnost můžete nakonfigurovat v části „Síť“. „Bezdrátové sítě“.
Po otevření nastavení připojení Wi-Fi je třeba vybrat možnost „Přijímat automaticky“. Toto nastavení je ve výchozím nastavení většinou aktivováno. Některé směrovače připojení DCHP nepodporují, takže.е. IP adresa není přidělena automaticky. Proto je třeba ji nastavit ručně v nastavení televizoru. Postupujte podle jednoduchého návodu krok za krokem:
- Přejděte na „Síť“ a vyberte kartu „Bezdrátové sítě“.
- Zakázat možnost „Automatické přidělování IP adres“.
- Přejděte do vlastností a vyberte možnost „Ruční konfigurace“.
- Ruční zadání IP adresy, masky podsítě, brány a serveru DNS.
- Všechny potřebné informace naleznete v nastavení směrovače.
Mnoho modelů televizorů je vybaveno funkcí „WPS. Smyslem této možnosti je zajistit automatické připojení k domácí síti. Stiskněte tlačítko „WPS“ na zadní straně směrovače a připojte se. Moderní směrovače jsou tímto klíčem vybaveny.
Chcete-li provést automatické nastavení, přejděte do nabídky TV a vyberte možnost „WPS“. V tomto okamžiku podržte stisknuté stejnojmenné tlačítko na směrovači. Připojení bude dokončeno přibližně za půl minuty.
Pokud používáte zařízení jedné značky, například Samsung, můžete použít technologii One Foot Connection. To má zjednodušit synchronizaci zařízení připojených k domácí síti. Chcete-li tuto funkci aktivovat, přejděte do hlavní nabídky, vyberte možnost „One Foot Connection“ a počkejte, dokud nebude připojení dokončeno.
Co dělat, pokud televizor nemá vestavěný hardwarový modul Wi-Fi? Pro nastavení připojení je nutné zakoupit speciální adaptér. Pro televizory bez Smart TV je to jedinečná příležitost k nastavení připojení k internetu. Dobrou alternativou je Smart set-top box, který se připojuje k televizoru. Funguje jako odkaz pro přenos obsahu na obrazovku televizoru.
Technologie WPS
WPS je algoritmus, který umožňuje připojení k síti bez zadávání bezpečnostního klíče. Toto tlačítko se nachází na směrovači (nikoli na televizoru)!), a pokud není k dispozici, není tato možnost k dispozici.

Výhody. rychlé nastavení, není třeba si pamatovat nebo psát kód, připojení je okamžitě zabezpečeno a nepovolané osoby k němu nemají přístup. Nevýhoda. ne všechny směrovače mají tento algoritmus.
Důležité tlačítko
Důležité! Tlačítko WPS na routeru může být kombinováno s tlačítkem resetování. Krátkým stisknutím se aktivuje bezpečná konfigurace, delším stisknutím (5 s nebo déle) se nastavení resetuje.
Může se také stát, že nebude k dispozici samostatná kontrolka LED a při aktivaci bezdrátového nastavení bude blikat signál napájení. Pouze některé modely mají samostatné tlačítko a speciální indikátor pro WPS.
U televizorů Sony Bravia je připojení k síti Wi-Fi prostřednictvím WPS snadné. V položce nabídky „Nastavení připojení / Bezdrátové nastavení“ musíte vybrat příslušnou podpoložku („připojit přes WPS“). Poté stiskněte tlačítko WPS na směrovači a postupujte podle pokynů na obrazovce.
Pokud je ve vašem směrovači nainstalován firmware Padavana
Pokud máte směrovač s firmwarem Padavana, můžete si vše usnadnit tak, že přejdete do webového rozhraní směrovače a přihlásíte se k serveru LAN-DHCP, kde níže najdete vlastní konfigurační soubor „dnsmasq“.conf“ a otevřete jej.
Na samém konci směrovače, na odsazeném řádku, zadejte následující obsah. Nezapomeňte nahradit A1:B1:A1:11:81:14 svou vlastní adresou MAC; můžete ji zobrazit v nastavení sítě televizoru.
### Sony MAC adresa dhcp-mac=set:fork,A1:B1:A1:11:81:14 ### Použít ForkPlayerDNS dhcp-option=tag:fork,option:dns-server,46.36.220.208
To přinutí směrovač přiřadit televizoru DNS podle jeho adresy MAC. Nyní musíme spustit aplikaci IVI jako v předchozí metodě a místo ní by se měl otevřít ForkPlayer.
Proč ji používat
Jednoduše připojte telefon k televizoru přes Wi-Fi a využijte možnosti smartphonu na velké obrazovce. Mobilní zařízení bude fungovat jako projektor. Tento gadget bude přenášet obraz do televizoru. To znamená, že budete moci
- Prohlédněte si fotografie;
- Přehrávání videoobsahu;
- poslouchat hudbu;
- spustit videohry a různé programy;
- Přístup k webovým stránkám;
- Provádět všechny druhy prezentací a ukázek.

Připojte počítačovou myš, klávesnici nebo herní joystick pro co nejpohodlnější ovládání.
Přenos obrazu a zvuku z telefonu do televizoru s vestavěným adaptérem Wi-Fi je snadný. Po nastavení připojení můžete svůj chytrý telefon proměnit v plnohodnotný dálkový ovladač. Je velmi užitečné, když se původní dálkový ovladač rozbije. Podívejme se nyní na hlavní způsoby připojení smartphonu k televizoru.
Vestavěný modul Wi-Fi je nefunkční
Chcete-li zjistit, proč se televizor nemůže připojit k internetu, musíte zkontrolovat, zda technologie podporuje Wi-Fi. Pokud televizor nepodporuje Wi-Fi, pořiďte si speciální adaptér. Je lepší, když jsou televizor a externí modul Wi-Fi od stejného výrobce, jinak by mohly nastat problémy s kompatibilitou.
Pokud je televizor vybaven funkcí Wi-Fi a fungoval bez problémů, ale již nejste připojeni, je vadný hardwarový modul Wi-Fi. Princip diagnostiky je podobný, existují však určité rozdíly. Vezměme si jako příklad televizor LG:
- Nejprve je nutné zkontrolovat, zda se televizor může připojit k jiným bezdrátovým sítím. Pokud například zařízení vůbec nedetekuje jiná dostupná připojení, je modul pravděpodobně vadný.
- Otevřete nastavení a přejděte do sekce „Podpora“. Získejte podrobné informace o televizoru. Na adresním řádku si všimněte symbolů. Pokud se adresa skládá z nul, znamená to, že modul je vadný.
Odstranění hardwarových závad vlastními silami je velmi obtížné. To vyžaduje speciální vybavení. Je rozumné zavolat servisní středisko a nechat televizor nastavit technikem.
Dalším řešením této situace je zakoupení externího adaptéru. O této možnosti jsme se již krátce zmínili. Vizuálně vypadá adaptér Wi-Fi jako běžný flash disk. Zařízení je připojeno k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI nebo USB. Supermarkety a obchody s elektronikou prodávají také externí adaptéry s vícesměrovou anténou. Tato zařízení jsou schopna zajistit nejlepší možný příjem signálu.
Odborníci doporučují používat kabel USB, aby byly adaptér a televizor v určité vzdálenosti. Připojení prostřednictvím tohoto schématu umožňuje minimalizovat rušení, které snižuje kvalitu příjmu. Tím se znatelně zvýší rychlost vašeho připojení k internetu.

Již dříve jsme se zmínili o možných problémech s kompatibilitou. Otevřete si návod k obsluze televizoru a zjistěte, jaká zařízení váš model podporuje. Informace o podporovaných externích adaptérech najdete také na oficiálním portálu výrobce televizoru.
Přidaná knihovna se nezobrazí v obecném seznamu souborů
Problém je na straně serveru, ne na straně klienta. Pokud jako server používáte počítač, musíte v přehrávači přejít do nabídky „Organizovat“ a kliknout na možnost „Použít změnu“.
Na tabletech a chytrých telefonech se seznam aktualizuje automaticky, pokud ne, stačí restartovat mobilní zařízení.
Obraz se nezobrazuje správně, video se zpožďuje, rozpadá, obraz zaostává za zvukem nebo naopak
Některé směrovače mají šířku pásma až 54 Mb/s. Toto číslo je maximální hodnota, ve skutečnosti je obvykle o polovinu nižší. Ztrácí se kvůli překážkám, rušení od jiných zařízení, závisí na míře zatížení sítě Wi-Fi. To znamená, že video 4K s datovým tokem vyšším než 30 Mb/s může být pomalé. Chcete-li zjistit šířku pásma videosouboru, vyvolejte jeho kontextovou nabídku v přehrávači systému Windows a klikněte na kartu „Vlastnosti“. V něm se podívejte na hodnotu „Stream Rate“. Pokud datový tok souboru přesahuje šířku pásma směrovače, použijte kabelové připojení.
Dalším důvodem je nedostatečný výkon počítače používaného jako server. Problém se objeví při přehrávání videa ve formátu, který televizor nepodporuje a který je třeba překódovat.
Televizor připojený k Wi-Fi, ale bez připojení k internetu
Tento „jev“ v 99 % případů souvisí s nastavením směrovače a kvalitou poskytovatele internetových služeb.
Televizor má přístup ke směrovači, ale ne k internetu / Stav připojení na televizoru
Obecně doporučuji připojit se ke stejné síti s notebookem (PC), vstoupit do nastavení routeru a zkontrolovat:
- zda máte na svém notebooku přístup k internetu (pokud ne. doporučuji tuto poznámku);
- Poté zkontrolujte nastavení přístupu k internetu ve webovém rozhraní směrovače, zda nebylo resetováno. Poznámka: všechny tyto údaje (typ připojení, heslo, IP adresa atd.) jsou na stejném místě.) můžete zkontrolovat smlouvu s poskytovatelem internetových služeb;