Tiskárna Canon nevidí kazetu, co má dělat

Oprava tiskáren

Multifunkční tiskárna Canon PIXMA MP280 dokáže tisknout barevné snímky i skenovat a kopírovat dokumenty. Jedinou nevýhodou tohoto stroje je na dnešní poměry neekonomická barevná inkoustová kazeta, jejíž kombinovaná technologie neovládá každou barvu nezávisle na ostatních.

Tiskárna MP280 je vybavena kazetami PG-510 (černá) a CL-511 (barevná). Vzhledem k jejich relativně nízké výtěžnosti (až 220, resp. 244 stran A4) se fotografičtí nadšenci často potýkají s výměnou nebo doplňováním inkoustových kazet. Vzhledem k výraznému rozdílu v nákladech je nejčastější volbou druhá možnost. A tady je problém: inkoust je naplněn, kazeta je vložena a tiskárna nechce pracovat. Co dělat v této situaci? Nejprve je třeba problém inicializovat. Tiskárna buď nemůže identifikovat inkoustovou kazetu, nebo nemůže identifikovat zbývající množství inkoustu a signalizuje, že žádný není.

Pokud se jedná o první problém, stroj na displeji střídavě zobrazuje chybu E05. Pokud k tomu dojde, je třeba tiskárnu vypnout, vyjmout kazety a otřít styčné plochy kazety a vozíku s inkoustem alkoholem, aby se vyloučila možnost kontaminace inkoustem. Pokud problém přetrvává i po opětovné montáži kazet, znamená to, že kazeta je vadná a je třeba ji vyměnit. Pokud máte černou nebo barevnou inkoustovou kazetu, indikátor na ovládacím panelu tiskárny bude indikovat barevnou inkoustovou kazetu. V 90 % případů je však nutné vyměnit barevnou kazetu.

Druhým možným problémem může být to, že tiskárna vidí kazety, ale nevidí doplněný inkoust. Na segmentovém displeji se zobrazí chyba E13 nebo E16. nelze určit zbývající množství inkoustu. Problémem je čip inkoustové kazety, který má počítadlo inkoustu založené na počtu vytištěných kopií. A bohužel, doplnění kazety ji neobnoví, proto tiskárna zablokuje tisk s hlášením, že kazeta je prázdná.

V profesionálním servisu lze čítač resetovat pomocí programátoru. zařízení pro přeflashování čipu. Životnost kazety se obnoví a tiskárna ji bude považovat za novou kazetu. Pokud nemáte programátor, stačí vypnout sledování hladiny inkoustu stisknutím a podržením po dobu 10-12 sekund. tlačítko „Resume“ na panelu zařízení, označené červeným trojúhelníkem v kruhu. Výsledkem je vymazání chyby a tiskárna přestane blokovat tisk, ale nerozpozná hladinu inkoustu. Od této chvíle je tato funkce plně v kompetenci uživatele, který musí vizuálně zkontrolovat dostupnost inkoustu podle kvality tisku.

Mimo jiné je třeba mít na paměti, že tiskárnu je třeba používat alespoň jednou týdně, aby nedošlo k vyschnutí kazet. Prodloužíte tak životnost kazety a nebudete muset utrácet peníze za opravu tiskových hlav.

Pokud vím, kazety v moderních tiskárnách mají paměťový čip, ve kterém je zaznamenána informace o konci hladiny inkoustu. Poté si můžete koupit pouze novou kazetu nebo tento čip nějak přeflashovat.

Zkontrolujte kontakty inkoustové kazety. Buď je kazeta „mrtvá“ (obvykle vydrží 3-5 náplní), nebo je třeba ji vynulovat.

Nelze rozpoznat inkoustové kazety

Možné příčiny:

 • rozdíl mezi skutečnou hladinou inkoustu a elektronickou hladinou inkoustu;
 • kazety nejsou nainstalovány, „dokud nezapadnou na místo“;
 • Problém je v čipu. instalovaný čip neodpovídá doporučenému;
 • inkoustová kazeta není správně usazena v pojezdu tiskárny;
 • čip na kazetách je vysunutý, poškozený nebo znečištěný;
 • Baterie z CISS má nízký stav nabití.
 • Opakujte proces nulování;
 • zkontrolujte, zda jsou kazety správně nainstalovány (dokud nezapadnou na místo);
 • Zkontrolujte, zda označení čipu odpovídá výrobnímu štítku tiskárny (viz tabulka kompatibility);
 • vyjměte kazety z vozíku a opravte, vyčistěte nebo vyměňte čip;
 • Poté je třeba znovu vložit kazety, dokud nezapadnou na své místo. vyměňte baterii v kazetách (pokud je přítomna) a zopakujte kroky pro resetování kazet.
tiskárna, canon, nevidí, kazetu

Další řešení: Akce pro bezčipový firmware: přesuňte vozík s inkoustovými kazetami do polohy pro výměnu kazet, odlepte kazety a vyjměte je z vozíku, vraťte je zpět, dokud neuslyšíte cvaknutí; resetujte PP.

Nyní je také možné přeflashovat zařízení na bezčipovou variantu doma. Více informací na stránce REFERENCE.

Inkoustové kazety nelze rozpoznat

K chybě může dojít z mnoha důvodů. Chybu lze snadno diagnostikovat, protože ovladač tiskárny vám sdělí. Pokud je zařízení vybaveno displejem LCD, zobrazí se tato zpráva také na něm. Proto když se vás někdo zeptá: „Co mám dělat, když tiskárna nerozpozná kazetu??“Až zjistíte příčiny této chyby a budete vědět, co s ní máte dělat, můžeme vám poskytnout přímou radu.

tiskárna, canon, nevidí, kazetu

Proč není kazeta rozpoznána? Po doplnění může být příčinou to, že kazety nebyly nainstalovány na charakteristické kliknutí. Řešení je velmi jednoduché. správně je nainstalujte, dokud neuslyšíte cvaknutí, které znamená, že jsou kazety zcela usazeny.

Tiskárna není schopna rozpoznat určitou barevnou kazetu, pokud je v ní vložen nesprávný čip. Řešení tohoto problému je obtížnější než řešení předchozího problému. Různé tiskárny mohou používat různé čipy, proto by se měly používat pouze ty, které jsou určeny pro daný model. Pomocí tabulky kompatibility řešení můžete zjistit, zda čip vyhovuje vašemu modelu. Pokud tomu tak není, je třeba je vyměnit za správné pro adekvátní tisk. Zkontrolujte, zda štítek na tiskárně odpovídá tiskárně. Co nejpřesněji vám sdělí, které čipy a kazety vaše zařízení používá.

Po několika prvních jednoduchých kontrolách při řešení problémů může být nemožné rozpoznat tiskárny Epson, Canon a jiné. V takovém případě byste měli pečlivě zkontrolovat, zda nejsou čipy v kazetách poškozené, znečištěné nebo špatně seřízené. V této situaci ji můžete snadno opravit pomocí následujícího sledu úkonů. vyjměte kazety z vozíku, vyměňte je, očistěte nečistoty gumičkou nebo je vyměňte, vložte kazetu zpět, dokud nezacvakne.

Tiskárna zobrazí zprávu, že inkoustové kazety nelze rozpoznat, a v situaci, kdy je baterie v CISS vybitá. To lze snadno opravit jednoduchou výměnou. Nachází se nad sestavou kazety uvnitř tiskárny. Obvykle se jedná o „tabletu“, která je jasně viditelná. Problém lze vyřešit a obnovit tisk.

Pokud tiskárna přestane rozpoznávat kazety, můžete postupovat podle následujících návrhů. Tím se problém s největší pravděpodobností vyřeší.

Proč tiskárna nevidí kazetu Epson??

Pokud váš Epson nevidí kazetu a hlásí chybu, je pravděpodobné, že nemůže přečíst čip. Příčin může být několik:. Chyby v konstrukci pouzdra brání kontaktu čipu a kontaktů tiskárny. Problém se čtecími kontakty čipu tiskárny.

Nebo si kupte novou inkoustovou kazetu. Nejčastější příčinou toho, že tiskárna HP nerozpozná novou kazetu, je problém s kontakty na kazetě i tiskové hlavě. Ty mohou být zoxidované nebo znečištěné inkoustem. V takovém případě je očistěte alkoholovým tamponem nebo gumičkou.

Závady hardwaru

Pokud tiskárna vykazuje hardwarový problém, musí ji opravit servisní technik. Vlastní opravy mohou způsobit větší škody.

Tato chyba se objevuje pouze u tiskáren s tiskovou hlavou. Zde jsou uvedeny některé příčiny chyby B200:

Vadná napájecí jednotka. Zkontrolujte, zda funguje napájení tiskárny. Pokud jsou kondenzátory spálené, je třeba je vyměnit. Zkontrolujte také výstupní napětí. Příčina:

 • odpojte tiskárnu ze zásuvky;
 • Vyjměte tiskovou hlavu;
 • zapněte tiskárnu;
 • Během této doby (půl sekundy) by mělo být napětí 24-32 V.

Závada řídicí desky. Pokud napájení funguje, zkontrolujte řídicí desku. Vyjměte tiskovou hlavu a zapněte tiskárnu. Objeví se chyba B200? Pokud ano, jedná se o problém s řídicí kartou a možná i s tiskovou hlavou. V takových případech není oprava tiskárny hospodárná. Bylo by levnější koupit nové zařízení.

Porucha tiskové hlavy. Stejně jako výše vyjměte tiskovou hlavu z tiskárny. Chyba B200 se již nezobrazuje? Pokud se chyba neobjeví, zkuste vyčistit tiskovou hlavu:

 • Počkejte, dokud se neobjeví chyba B200.
 • Odpojte tiskárnu ze zásuvky a otevřete kryt.
 • Přesunutí vozíku do krajní levé polohy.
 • Stiskněte pětkrát tlačítko napájení (aniž byste čekali, až se zařízení zcela zapne).
 • Po posledním stisknutí zavřete víko.
 • Počkejte na dokončení čištění tiskové hlavy.

Pokud čištění nepomůže, lze multifunkční tiskárnu použít jako skener nebo tisknout v jakékoli barvě. Může být černobílá.

Neoriginální a nekompatibilní kazety

Mnoho modelů tiskáren vyžaduje speciální konstrukci inkoustové kazety. Před zakoupením inkoustové kazety můžete pomocí chytrého telefonu naskenovat QR kód z krabičky a zjistit, zda je kazeta vhodná a zda je originální. Pro kontrolu spotřebního materiálu HP existuje aplikace „HP SureSupply“.“.

Kompatibilitu inkoustové kazety s tiskárnou zjistíte na webových stránkách výrobce. Například na webových stránkách společnosti HP jsou v části Inkoust a toner uvedeny tyto informace. Stránka umožňuje vyhledávání podle čísla kazety nebo modelu tiskárny. Do řádku „Číslo kazety“ zadejte informace o zakoupeném spotřebním materiálu. Když najdete požadovaný vzor, zobrazí se pod ním tlačítko „Kompatibilní tiskárny“. Po kliknutí se zobrazí všechny dostupné možnosti kompatibilních zařízení.

Můžete také navštívit oficiální online obchod Canon a vyhledat kompatibilní modely. Zadejte model tiskárny do vyhledávacího pole na webových stránkách. Na stránce, která se otevře, klikněte na obrázek tiskárny. Po načtení popisu přejděte na „Podrobnosti“, kde je odkaz na tiskárnu a mapu kompatibility inkoustových kazet. Kliknutím na odkaz se zahájí stahování dokumentu PDF se všemi informacemi.

Pokud není k dispozici odkaz na soubor PDF, přejděte do části „Další informace“, kde je třeba prostudovat část „Cartridges and Ink Consumption“ ve specifikacích. Seznam všech typů inkoustů kompatibilních se strojem.

Znečištění kazety, zasychání inkoustu

Trysky, které přivádějí inkoust na papír, jsou velmi malé a rychle se zanášejí zbytky inkoustu. Než tiskárna znovu rozpozná kazetu, je třeba odstranit zbytky inkoustu.

 • Nalijte vodu do malé nádoby a přidejte alkohol nebo speciální tekutinu. Vrstva vody nesmí přesáhnout 1 cm.
 • Kazeta se vyndá ze stroje a vloží se do vody tryskou směřující dolů.
 • Po několika hodinách odstávky se trysky otřou houbou nebo suchým hadříkem.
 • Pokud tiskárna kazetu stále nerozpozná, je třeba proces čištění opakovat, dokud se nečistoty zcela neodstraní. Doba namáčení může být prodloužena na několik dní.

Součásti tiskové kazety

Kazety různých typů tiskových zařízení se liší svou konstrukcí. Například originální kazeta laserové tiskárny se skládá z fotoválce, který při osvětlení mění svůj elektrický odpor. Toner se v něm pohybuje na magnetickém válci, zatímco přednačítací válec, který tvoří počáteční náplň fotografického papíru, pomáhá tisknout. Odstraňte přebytečný inkoust z povrchu ostřím. Pro tisk stačí kazetu naplnit tonerem a vložit ji do tiskárny.

Náplně do inkoustových tiskáren jsou něco jiného. Především se dodávají v různých barvách. Pokud tiskárna nevidí černou kazetu, je třeba vyměnit nebo doplnit starou kazetu. Pokud dojde jeden z barevných inkoustů, nejčastěji smícháním jiných barev, můžete vytisknout barevný dokument a tiskárna bude fungovat dál. Inkoustová náplň do tiskárny se skládá z kazety naplněné tekutým inkoustem. Společnosti, jako je Epson, velmi často instalují bezpečnostní čipy, aby zabránily opětovnému naplnění kazety. Canon a další známé značky neblokují kazety s náplní, takže se s nimi snadno manipuluje.

Canon Laser nerozpozná kazetu

Problémy s rozpoznáváním kazet u laserových tiskáren se vyskytují z podobných důvodů jako u inkoustových tiskáren.

 • Došel toner. Vždy nejprve zkontrolujte hladinu toneru v kazetě.
 • Čip není rozpoznán.
 • Kazeta není správně vložena.

Originální a nová kazeta

Pokud je kazeta originální a nová. To je s největší pravděpodobností způsobeno správnou instalací.

U laserových tiskáren se problém s nezjistitelnou kazetou často řeší jednoduše tak, že se otevře víko, vloží se kazeta a pak se víko zavře, přičemž se ponechá malá mezera pro prst. Prstem uvnitř tiskárny nahmatejte kazetu a zatlačte ji dovnitř.

Vždy existuje možnost, že kompatibilní analog nebo „repasovaný“ originál byl prodán jako nová kazeta. Pokud nepoužíváte alternativní spotřební materiál. Kupujte kazety u autorizovaného prodejce Canon.

Kazeta je originální, ale byla již doplněna

V tomto případě je také důležité zkontrolovat hladinu toneru a zajistit správné usazení kazety.

Pokud původní kazeta prošla několika doplněními, je možné, že došlo k selhání prvků, podle kterých tiskárna kazetu rozpozná. Nebo byl spuštěn digitální měřič tiskových prostředků.

V prvním případě je nutné vadný prvek vyměnit, v druhém případě je nutné. Přeflashování čipu.

Kompatibilní kazeta třetí strany

Pokud používáte kompatibilní kazetu jiného výrobce, vyzkoušejte originální kazetu. Pokud tiskárna nevidí originál. Uvnitř tiskárny je problém (například nefunguje rozpoznávání čipů).

V opačném případě je problém pravděpodobně v čipu:

Tento problém je běžný pro tiskárny HP. Pokud používáte nástroje od výrobce, zobrazí se při výskytu problému v pravém dolním rohu obrazovky chybová zpráva „“. Stejný problém lze diagnostikovat pomocí kódů, které tiskárna při výskytu problému vydává. Na obrazovce zařízení se zobrazí kód. Popis příslušného technického problému naleznete v souboru nápovědy.

Oprava tiskárny

Pokusme se tento problém vyřešit společně. Tento problém může nastat z několika důvodů. Začněme tím, že určíme, který případ je váš a co mu předcházelo:

 • Tiskárna nevidí naplněnou kazetu a vy jste ji právě rozbalili a vyndali zcela novou kazetu bez viditelného poškození. Je možné, že jste ji neumístili správně a kolíky nejsou zarovnané. V žádném případě nepoužívejte fyzickou sílu, pokud se něco nechce vrátit na své místo, je lepší to znovu vytáhnout a zkusit operaci v trochu jiném úhlu, např.
 • Pokud jste postupovali přesně podle pokynů, je možné, že kontakty na tiskárně nebo tiskové hlavě zoxidovaly. Potřete je vatovým tamponem namočeným v alkoholu a počkejte 5-10 minut, než zaschne.
 • Další možností je, že si kazetu sami naplníte, vrátíte ji na původní místo a dokonce přijmete veškerá opatření proti oxidaci, ale místo správných obrázků nebo textu jsou stále bílé listy. Proč?

Nyní se podíváme, co dělat, když tiskárna kazetu nevidí. Postupujte nejprve podle základních kroků a váš problém se může vyřešit po každém z nich:

 • Vypněte tiskárnu a po 30-60 sekundách ji znovu zapněte, čímž se tiskárna znovu inicializuje.
 • Při zapnutém stroji vyjměte a znovu vložte kazetu, dokud necvakne.
 • Možná by stálo za to vyčistit kontakty na kazetě, aby se odstranila barva nebo oxidační produkty. Za tímto účelem vyjměte kazetu a vyčistěte ji gumičkou nebo alkoholovou utěrkou. Současně můžete vyčistit a zkontrolovat kontakty na tiskové hlavě tiskárny, zda jsou spojité.

Kontakty na kazetě. Při jejich čištění nevyvíjejte příliš velký tlak, protože by se mohly posunout a nesouosé s kolíky tiskové hlavy.

Pokud máte plnitelnou kazetu (RPC) a tiskárna stále hlásí chybu a píše „vyměňte kazetu„, měli byste počítadlo náplní resetovat pomocí tlačítka nebo jednoduše zkratováním kontaktů na každé kazetě. Resetování systému CISS jedním tlačítkem. Pro lepší pochopení tohoto procesu doporučujeme shlédnout video pro vaši konkrétní tiskárnu.

tiskárna, canon, nevidí, kazetu

Pokud s originálními kazetami není problém a tiskárna přesto nevidí doplněnou kazetu s EPC nebo CISS, mohou být kolíky na tiskové hlavě mírně rozhozené s polohou inkoustové kazety. Zkuste pevněji přitlačit kalamáře pomocí nějakého distančního prvku.

Pokud se po všech těchto krocích zobrazí hlášení „Chyba tiskárny, vyměňte inkoustovou kazetu„. čip je pravděpodobně poškozený a bude nutné vyměnit jej nebo celou inkoustovou kazetu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS