Tiskárna tiskne černé listy, co dělat

Řešení poruch, na kterém laserová tiskárna vytiskne černé pozadí pro celý list

Pokud tiskárna při tisku dává černé listy, nezoufíte se a nevezměte zařízení do servisního centra. Můžete se pokusit vyřešit problém sami doma. Před pokračováním s „obnovou“ je však nutné pochopit, proč tiskárna tiskne černé listy. Může jich být několik:

 • Tištěný buben bliká. To je nejčastější důvod. Jak víte, buben-baraban (nebo buben-baraban) je součástí kazety, na kterou jsou informace přenášeny z počítače, notebooku nebo jiného zařízení pro následný tisk. Je však velmi citlivé na světlo. Proto jsou všechny práce související s odstraněním této části prováděny v temné místnosti (někdy s výměnou toneru). Náhodný zásah světla do bubnu může vést k jeho poškození, což může zase způsobit vzhled černých listů. Co dělat v takové situaci? Vyměňte fotografickou sběrnici (oprava je příliš drahá) nebo trochu počkejte. citlivá vrstva se může zotavit.
 • Selhání kontaktní části. Například kontaminované kontakty napájení na samotné kazetě. V některých modelech začíná být jarní kontakt zcela blokován. Ukázalo se to jen 30-40 stupňů kvůli nesprávnému provozu. Předpokládejme, že kazeta byla často extrahována z tiskového zařízení.
 • Byl použit papír špatného formátu. Například někteří uživatelé se snaží tisknout na faxový papír. Při tisku však stává černou také kvůli mírnému vytápění.
 • Neexistuje žádná kratší. Možná jste dali tiskárnu servisnímu středisku k opravě nebo změněnému inkoustu. Zároveň během této práce jednoduše zapomněli znovu nainstalovat nabíjecí video (známé také jako kratší nebo primární hřídel.
 • Blok s vysokým napětím tiskárny nebo jiných částí tiskárny je vadný. Ano, nevyhoďte samotné tiskové zařízení z účtů. Tiskárna, stejně jako jakékoli jiné vybavení, může selhat. Obzvláště často selhává blok s vysokým objemem. Diagnostika selhání samotného tiskového zařízení je snadná. Pokud je to možné, zkuste vložit kazetu do jiné tiskárny. Pokud neexistují žádné černé listy, případ je v samotném zařízení.
 • Byla použita špatná kvalitní kazeta. Některé modely hřeší jejich ztráty. Výsledkem je, že během tisku je část toneru rozpadající se, znečištěna a promění se na papír. Obvykle po chvíli začíná tiskárna normálně tisknout. Pokud po tisku 10-20 listů, černé listy nadále vycházejí ven, musí být kazeta vyměněna.

Tiskárna tiskne bledé nebo tmavé listy

Myslím, že mnozí, kteří používají laserové tiskárny, se protínaly s takovým problémem, že jejich zařízení začíná tisknout příliš jasný text, nebo naopak, černé pruhy se objevují na listech papíru. Možná máte dokonce podobný problém. Dnešní článek se proto bude věnovat kvalitě tiskových laserových tiskáren.

Mělo by být vždy pochopeno, že od okamžiku, kdy je tiskárna zakoupena, na chvíli projde a začne tisknout tak vysoce kvalitní jako dříve. A v průběhu času se mohou různá „pruhy“ začít úplně projevovat. Nezávisí to na značce zařízení a jeho vysokých nákladech. Brzy nebo později se to stane.

Celý úlovek spočívá v takových detailech jako kazeta. Není odolný, jeho zdroj je omezený. Může to skončit, nebo to může být rozmazané.

tiskárna, tiskne, černé, listy

Ale neodmítněte okamžitě svou tiskárnu a předejte ji do servisního centra, na opravy nebo si za to nekupujte novou kazetu (což mimochodem stojí jako třetina tiskárny).

Mnoho problémů lze eliminovat samostatně bez utrácení velkých finančních prostředků. O čem bude diskutováno dále.

Nebylo možné uložit parametry chyby tiskárny 0x000006d9

Základní principy práce tiskárny

Abyste mohli lépe porozumět a pochopit, jak je vše základní a jak jednoduchý je princip působení tiskárny, navrhuji se seznámit s jeho designem. A pak budeme studovat hlavní složky laserové kazety.

V tiskárně jsou pouze tři hlavní podrobnosti. A samozřejmě nemusíme rozebírat tiskárnu, jak je uvedeno ve videu, všechno bude mnohem snazší.

tiskárna, tiskne, černé, listy

Nedostatek kratší (nábojový válec)

Při tankování kazety je kratší odstraněno; Po tankování lze zapomenout na vrácení na místo. Tiskárna rozdává černý papír a nedávno jste ochutnali toner? Poté zkontrolujte korunu. V případě potřeby vyměňte část.

Po tankování se mohou malé černé vady objevit okamžitě během tisku, což je norma.

Chcete.li je eliminovat, stačí vytisknout několik dalších listů. Pokud se při tankování dostane toner do různých částí, objeví se černé značky a dávkovač je příliš líný na odstranění prachu.

Pokud již bylo vytištěno více než jeden dokument a tiskárna pokračuje v tisku černé listy, může to naznačovat depresivující kazetu. Demontáž, re.sestava a správná instalace situaci napraví.

Opravit se nebo dát službě?

Jak vidíte, při tisku existuje mnoho příčin černých listů. Všechny jsou však snadno diagnostikovány a eliminovány. Je třeba si uvědomit, že tento problém je charakterističtější pro laserové tiskárny. Mimochodem, od každého výrobce, ať už je to HP, Samsung nebo Canon sám. Při tisku není nikdo v bezpečí před vzhledem černých listů. Tento problém se navíc nejčastěji vyskytuje po doplňování kazety nebo jiných manipulací se zařízením.

Skutečnou otázkou je, zda stojí za to okamžitě kontaktovat servisní středisko, nebo je lepší pokusit se upustit nastavení tiskárny. Podle našeho názoru je vše zřejmé. Při tisku byste se měli pokusit zbavit černých listů. Není to vůbec obtížné:

 • Pokud jste zapomněli vložit primární hřídel a T, zkontrolujte správnou instalaci kazety.D.
 • Zkuste restartovat zařízení;
 • Vyčistěte kontakty (tiskárna i kazeta) a ujistěte se, že fungují;
 • Zkontrolujte, který článek je v zásobníku (vyloučit možnost použití papíru pro fax);

Pokud jste dokončili všechny výše uvedené, ale tiskárna pokračuje v tisku, musíte o pomoc kontaktovat Master. Koneckonců, s největší pravděpodobností je problém docela vážný. selhal:

Stanovení úrovně inkoustu v paprsku

Když se společnost shoduje se zařízením a kazetou, otevřete program, že výrobce poskytuje uživatelům zvládnout přístroje. Například pro výrobce Epson. bude to monitor stavu.

tiskárna, tiskne, černé, listy

Dvakrát klikněte na ikonu použitého zařízení, levé klávesy myši. Vyberte kartu Služby a klikněte na monitor stavu. Zařízení lze také nalézt prostřednictvím „Ovládacího panelu“ na kartě „Zařízení“.

Pokud tiskárna HP vytiskne, cesta akce je stejná.

Po jejich dokončení postupujte podle pokynů níže:

 • Pokud jste přestali tisknout tiskárnu výrobce kánonů, opakujte všechny uvedené kroky. Výjimkou bude výběr tlačítka „Stav“ v okně „Service“. Při provádění všech pokynů se objeví informace o množství barvy v přístroji.

Pozornost. Pokud je použitá technika systémem automatického napájení hlavy. Můžete vizuálně zkontrolovat množství barvy, protože obrazy pro barvu jsou průhledné.

Problémy s kazetou

Pokud se zařízení při tisku a proužky objeví na povrchu papíru, pak problémem takové situace je bdění toneru. Možným důvodem je opotřebení raketového nože (čisticí čepel) umístěného mezi bunkrem s utraceným tonerem a bubnem. Je také možné, že nějaký druh cizí položky nebo bunkr byl jednoduše ohromen tím, že v této mezeře vypracoval. Pokud tedy laserová tiskárna vytiskne jen z těchto důvodů, pak nejprve vytáhněte a demontujte její kazetu a poté vyměňte raketovou raketovou noži. Dále musíte nalít všechny vyvinuté omalovánky, dobře vyčistit nádrž a znovu ochutit laserovou kazetu.

tiskárna, tiskne, černé, listy

Pokud špinavá a rozmazaná tiskárna ponechá na povrchu papíru poměrně špinavý tón, pak problém pravděpodobně spočívá v kontaminované optice nebo nabíječce. za předpokladu, že tiskárna obsahuje toner dobré kvality. Pokud má omalovánky pochybnou kvalitu, je vhodné zcela vyčistit kazetu tiskárny ze starého toneru a nahradit ji novou, lepší a dražší.

Pokud laserová tiskárna stále stéká papír a na výtisku se začaly objevovat různé druhy skvrn, které se opakují s přibližně stejnými mezerami, pak důvod může spočívat v nerovnoměrně opotřebovaném fotowallu. V tomto případě se můžete pokusit obnovit pomocí speciální technologie, ale snadno a nejjednodušší nahradit tuto součást tiskového zařízení.

Pokud se obrázek začal duplikovat na tištěném listu, pak odpověď na otázku, proč tiskárna nátěru v nabíjecím val, která neobnoví náboj na povrchu fotoela. Dalším důvodem je přítomnost špatného elektrického kontaktu s nabíjecí šachtou, která může být zcela opotřebovaná. Problém můžete vyřešit úplným nahrazením kontaktu hřídele nebo obnovením kontaktu.

Přítomnost tenkých svislých a špatně vytištěných čárů se objevuje v důsledku růstu omalovánky na okraji čepele měřiče. V tomto případě byste měli pečlivě vyčistit hranu od stagnujícího toneru nebo jednoduše vyměnit tuto čepel. Článek o hlavních vadách tisku laserových kazet pomůže určit problém vaší kazety.

Řešení problémů s kvalitou tisku po doplňování doplňování

Inkoust v kazetě pravidelně končí, takže musí být doplněna, aby se při tisku získalo dokumenty s vysokou kvalitou. Někdy se však stává, že po instalaci nové kazety nebo její doplňování se kvalita tisku naopak zhoršuje. Tento problém má několik důvodů, z nichž každý má své vlastní řešení. Toto bude diskutováno níže.

Hlavní důvody a způsoby, jak je eliminovat

Pokud tedy při tisku na laserové tiskárně na výtisku, objeví se podél okraje, pak je jedním z důvodů tohoto problému to, že toner končí v zařízení. Obecně je známkou takového problému nejčastěji vzhled bílého pruhu po celé délce listu papíru. S každým následujícím výtiskem se šířka tohoto proužku postupně zvyšuje. Řešením problému je opakování kazety nebo nákup nových spotřebních materiálů.

Ale co dělat, když pruhy při tisku na laserové tiskárně se objeví i s plnou kazetou? V takové situaci se může pruh podél okraje objevit kvůli problémům s laserem. Možná do optiky přišly prach, částice toneru nebo dokonce hmyzu. Aby se zabránilo vadě, je nutné neustále sledovat stav kancelářského vybavení a čistit zrcadla skeneru pomocí hladkého zkreslení.

Pokud se na výtisku objeví černé pruhy, naznačuje to přítomnost následujícího problému: Kontakt pravidelně zmizí na fotocitlivém bubnu. Příčinou takového problému může být nečistota, která se zasekne na kontaktech. Řešením problému je proto přehánět a čistit spotřební.

Kromě toho se může objevit černý pruh podél okraje kvůli poškození fotografické sběrnice, což je klíčový detail laserové kazety tiskárny. Jeho fotocitlivý povlak během provozu kancelářského vybavení se postupně vymazán, což vede ke zhoršení kvality tisku. Ale obvykle známkou vady foto sběrnice jsou šedovělé pruhy, které mají vlnový tvar a posunují se na okraj listu. Řešením problému je dokončit výměnu této části. Kromě toho může být projev vady způsoben skutečností, že vodivý tuk vyschl na kontaktech s fotoval. K tomu obvykle dochází, když se zařízení nepoužívá poměrně dlouho. Chcete.li problém vyřešit, musíte demontovat kazetu a nahradit mazivo kontakty.

Pokud se tisková tiskárna plazí a nic z výše uvedeného nepomohlo, pak je příčinou poškození magnetické hřídele. Znamením toho je obvykle vzhled horizontálních pomlček pro tmavý odstín nebo nadbytečné pozadí. Eliminace vady je úplná nahrazení této části.

Pás podél okraje může také naznačovat únik kazety nebo opotřebení rakety. Důvodem zhoršení kvality tisku je v tomto případě probuzení toneru. Pokud si všimnete stop toneru v tiskárně nebo v případě spotřebního materiálu, zkontrolujte stav pečetí a filmu Mayland Workshopu tréninku. V případě detekce míst pro spasizace zkuste je eliminovat nebo vyměnit kazetu.

Pokud vás tištěná list rozruší kvalitou tisku, pak zkontrolujte, zda je nádrž na vypracování. možná je to plné. Vzhled vertikálně umístěného pásu, který se skládá z malých chaotických bodů a pomlček, je naznačen na přítomnosti takového problému. V tomto případě jsou pruhy posunuty na pravý nebo levý okraj listu. Problém můžete eliminovat důkladným čištěním násypky kazety.

Kromě toho může pruh podél okraje bílé barvy, který se objevuje během tisku po celé délce listu, naznačovat opotřebení nebo kontaminaci čepele dávky. Důvodem porušení v jeho práci je použití papíru špatné kvality. V důsledku toho se papírové villi začnou držet na čepeli. Magnetická šachta v místech akumulace těchto velmi kllů zase nezíská toneru a tištěná list získá vadu ve formě bílého proužku. Chcete.li přivést pečeť do normálního stavu, bude nutné zajistit, aby se bahno pod měřicí čepelí nezašpinilo a je opravdu nainstalováno tak, jak by měla. V případě potřeby vyčistěte tuto část pomocí alkoholu nebo acetonu. Pokud se ukáže, že čepel dávkování je silně opotřebovaná, udělejte z ní náhradu.

Kromě toho může kvalita pečeti selhat tak, jako je poplatkové video nebo jiný Waybill. Eliminovat problém s vážným poškozením této části, můžete jej nahradit novým.

Pokud tedy laserová tiskárna začala tisknout s pruhy, co víte. Jak vidíte, s největší pravděpodobností, příčina problému spočívá v poruše kazety nebo jejích kontaktů v zařízení. Pro více informací, abyste pochopili, jaký druh to je mimořádný, pomůže článek o hlavních vadách tisku laserových kazet.

Co dělat, když tiskárna začala tisknout černé listy

Pokud tiskárna tiskne černé listy, neozvěte okamžitě zoufalství a zavolejte Master doma, protože tento problém můžete vyřešit kompetentním a vážným přístupem na vlastní pěst. Ale stojí za zmínku, že tento problém je poměrně vzácný, ale přesto se zdá.

Chcete.li odpovědět na otázku, proč tiskárna tiskne černé stránky, měli byste nejprve věnovat pozornost tiskárně, která může být osvětlena. Tato část je velmi citlivá na světlo, a proto při tankování laserové kazety by měla být odstraněná fotovo okamžitě zabalena do papíru. Pokud byl koneckonců zvýrazněn fotoval, zůstane pouze nákup nového, t.Na. Chcete.li jej obnovit, potřebujete speciální drahé vybavení, které nemá smysl za cenu 5 USD. Po doplnění doplňování se doporučuje opustit tiskové zařízení na několik hodin v plném míru a poté pro vzorek vytisknout několik listů.

Pokud tiskárna stále tiskne černé listy, může být možnou příčinou této poruchy absence takové části jako nabíječka (nebo nábojový válec). Někdy tankování nebo domácí pány zapomenou tuto část vrátit zpět na místo. Kromě toho, pokud je stránka pokryta černým pozadím po výtisku, pak byly kontakty kazety znečištěny. Tento problém můžete vyřešit pečlivým prozkoumáním spotřebního materiálu a očištěním všech jeho kontaktů z jakýchkoli známek znečištění.

Dalším důvodem, proč tiskárna vytiskne černý list, je vadný stav vysokorychlostního zařízení zařízení nebo jeho komponenty částí. Někdy existuje taková situace, že kazeta funguje docela pravidelně, a příčinou problému je samotná tiskárna. Chcete.li to zkontrolovat, vezměte a vložte kazetu do jiné tiskárny a poté věnujte pozornost kvalitě svého tisku. Pokud to funguje správně, vezměte první tiskárnu do servisního centra. je nepravděpodobné.

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, ale máte zájem o odpověď na otázku, co dělat tiskárny tiskne černé listy, pak věnujte pozornost použitým listům použitého papíru. Faktem je, že k tisku dokumentů s laserovým zařízením byste neměli používat papír navržený pro faxy. Navzdory skutečnosti, že to vypadá stejně jako obvyklé, při zahřívání uvnitř zařízení začne postupně zatemnit. Vyzkoušejte tedy všechny možné způsoby, jak vyřešit výše popsaný problém. to ušetří spoustu finančních prostředků pro služby mistrů a získáte potřebné zkušenosti. Pokud však není sebevědomí, pak je samozřejmě lepší kontaktovat servisní středisko nebo požádat o pomoc zkušenějšího soudruhu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS