Tlačítka přestala fungovat na dálkovém ovladači

Důvody, proč televizní dálkové ovládání nefunguje

Nikdo z nás se dlouho nedostal do televizoru, aby přepnul kanál. to lze provést přímo z pohovky díky dálkovému ovládání (PDU). A když se to zlomí, tento problém je mimo říje. Ano, na předním panelu jakéhokoli televizoru jsou stále tlačítka, se kterými jej můžete zapnout/vypnout, změnit hlasitost nebo přepnout kanál, ale tento způsob používejte po dlouhou dobu.

V článku zvážíme hlavní důvody, proč televizní dálkové ovládání nefunguje, a možné způsoby obnovení.

Nejprve zkontrolujte dálkové ovládání. Chcete.li to provést, musíte zapnout fotoaparát na smartphonu a položit jej na světlo dálkového ovládání a poté stiskněte libovolné tlačítko dálkového ovládání. Infračervené světlo by mělo být viditelné prostřednictvím kamery smartphonu. Pokud hoří, je dálkové ovládání dobré a problém musí být hledán na jiném místě. Ale pokud nezapálil palbu, pak se s dálkovým ovládáním něco děje.

Algoritmus hlášení

Před demontáží dálkového ovládání musíte zkontrolovat baterie. Můžete je prostě změnit pro nové. Pokud přepínač vzdálenosti televizních kanálů získal, nemusíte nic opravit.

Pokud dálkové ovládání nepokračuje, doporučuje se zkontrolovat provoz LED. To se provádí pomocí fotografie nebo videokamery. Fotoaparát a fotoaparát vypínají blesk. Objektiv je nasměrován na LED a zase zatlačte na všechny tlačítka.

Při fotografování fotografií nebo videa by v době kontroly tlačítka měl být opraven jasný blesk. Pokud k tomu nedochází, je třeba rozebrat dálkové ovládání.

Demontáž

Vzdálený spínač se skládá z jejich hlavních částí:

Během opravy musíte pečlivě prohlédnout poplatek a gumovou podšívku. Pravda, nejprve musíte případ otevřít. Horní a dolní polovina dálkového ovládání jsou připojeny pomocí šroubů nebo západků. Před demontáží pouzdra musíte extrahovat baterie. Poté odpojte horní část zdola, propagujte šroub nebo stisknutím západků. Pouzdro je otevřeno, pokud se nůž a plochý konec šroubováku vloží do mezery mezi horní a dolní část.

Kontaktní čištění

Uvnitř pouzdra je deska a gumová základna s knoflíky. Tyto dvě komponenty dálkového ovládání musí být vyčištěny, pokud jsou kontaminovány (lepkavé hlenu, nečistota). Každý detail je očištěn zvláštními prostředky. Nemůžete používat alkohol, aceton, benzín. Vyčistěte vnitřní obsah přepínače televizního programu by měly být šetřící pohyby.

Hlavní věcí je pamatovat si, že na povrchu desky s obvodem a gumovou základnou je grafitový povlak a gumová základna je. Během opravy ji nelze umýt. Pokud roztrháte grafit nebo vodivou stopu, dálkové ovládání přestane fungovat.

Metody čištění vnitřních komponent přepínače televizního programu:

 • Desky s potištěným obvodům. Používání obchodu nebo spreje pro čisticí desky a bavlněnou hůlku, měkký hadřík;
 • Gumová základna s knoflíky. Používání obchodu pro čištění a odmašťování („kontakt“) nebo mýdlovou vodu.

Před položením komponent dálkového ovládání v pouzdru je musí být dobře vysušeno. Je zakázáno shromažďovat mokré části. Pro sušení desky a kaučuny můžete použít běžný vysouvač účesu. Před připojením pouzdra pomocí šroubů můžete sestavit dálkové ovládání, vložit baterie a zkontrolovat, jak funguje. Pokud je poplatek a gumová podšívka vyčištěna a přepínač televizního kanálu dále nefunguje, musíte obnovit operaci kontaktů s tlačítky.

Výměna kontaktních stránek

Dálkové ovládání nemusí fungovat, pokud je grafitový povlak vymazán na kontaktních místech gumové podšívky nebo samotná vodivá guma se opotřebovává. Tento problém je obtížné si všimnout pouhým okem. Spodní část tlačítek, ponechaných bez grafitového povlaku, přestane fungovat. V tomto případě je nutné opravit kontaktní body.

Jak opravit kontakty na gumové podšívce:

 • Vezměte čistou fólii zpod balení cigaret;
 • Nakrájejte na čtverce nebo kruhy (velikost ve velikosti tlačítka);
 • Pomocí lepidla „moment“, nalepte čtverce nebo hrnky na zadní stranu gumové podšívky (na kontaktní místa knoflíků).

V obchodech prodávajících rádiové verze najdete připravené sady pro opravu dálkového ovládání z televize. Skládají se z trubice lepidla a kruhů z vodivé gumy. Tyto kruhy musí být šířeny lepidlem a přilepeny k kontaktním místům.

tlačítka, fungovat, dálkovém

Nic jiného dělat sám, aniž byste měli v domě pájecí železo, nemůžete. Pokud dálkové ovládání po vyčištění a výměně kontaktních míst na gumové podšívce nefunguje, musí být přeneseno do dílny nebo si koupit nový. Oprava kontaktních skladeb na desce tištěného obvodu nebo výměna rezonátoru, LED, kondenzátoru se provádí pomocí pájecího železa.

Baterie byly vypuštěny

Toto rozdělení dálkového ovládání z televizoru lze snadno detekovat pomocí testeru, multimetru nebo voltmetr. Proveďte kontrolu zdrojů energie. Minimální indikátor by měl být 1,3 v. Pokud byly získány menší hodnoty, musíte si zakoupit nové baterie.

Co dělat, pokud neexistuje zvláštní tester nebo multimetr? Zjistěte, že příčinou poruchy DPD byly přesně jednoduché baterie. Jednáme vyloučením. Všechna tlačítka jsou stisknutá, ale dálkové ovládání nefunguje. Nespal předběžně a kapalina na něj nespadla.

Při výměně baterií buďte opatrní, neměli byste zmást „a“-“. Pozitivní závěr vizuálně se podobá spirále a negativní má prodloužený tvar. Pokud výměna baterií nepomohlo vyřešit problém, měla by diagnóza pokračovat.

Televizor nereaguje na dálkové ovládání. důvody a co dělat, pokud se televizor nevypne/nezapne z dálkového ovládání

Pokud se objevil problém, že televizor neodpovídá na tlačítka na panelu a na dálkové ovládání, měli byste se nejprve rozhodnout o zdroji problému. Může spočívat v samotném PDD a televizním přijímači.

Nejprve se doporučuje provádět vizuální kontrolu zařízení pro fyzické poškození. Pokud bylo možné zjistit, že příčinou poruchy byla televize, měli byste si pamatovat, zda k skokům napětí došlo v poslední době.

Po bouřce by bylo možné poškodit zdroj napájení, protože to zabírá hlavní ránu s ostrými změnami v elektřině. Pokud tento prvek vyhořel, bude muset být změněn na nový. Ochrana zařízení před důsledky takových situací v budoucnu pomůže stabilizátoru výkonu.

Dalším krokem je zkontrolovat blok přítomnost mikrokracků na povrchu základní desky. Bude obtížné provádět pečeť pro nesprofesionální, takže se doporučuje zakoupit nový poplatek.

Pájka rady

Dalším důvodem, proč tlačítka nefungují na dálkovém ovládání televize, by mohly sloužit jako problémy v přijímači dálkového ovládání, který je navržen tak, aby dostával signál od dálkového ovládání. Pokud je televizní zařízení poškozeno v důsledku dopadu, může tento prvek přestat fungovat. V tomto případě musíte mít pájecí železo.

Pravděpodobnost cizího rušení by také neměla být vyloučena. Signály mohou zaseknout další zařízení, která jsou nainstalována poblíž s televizí. Zbývá změnit uspořádání televizního přijímače na jiné místo a opakovat pokus.

Slabý signál může způsobit mnoho důvodů a uživateli se zdá, že televizor nereaguje na příkazy od dálkového ovládání

Pokud je procesor vyhořen, budete muset nainstalovat nový čip. Nejprve je však důležité zjistit důvod, proč televizor neodpovídá na ovládací panel.

Proč televizor nepřepíná kanály ze starého dálkového ovládání tlačítka. příčiny a řešení

Pokud dálkové ovládání z televize přestane fungovat, měli byste se ujistit, že samotné zařízení se pravidelně vyrovnává s jeho úkoly. Nedostatek reakce na stisknutí tlačítek lze vysvětlit vypuštěnými bateriemi nebo spálením diody.

První věc, kterou musíte udělat, pokud televizor nereaguje na dálkové ovládání, je vyměnit baterie a vyčistit dálkové ovládání z nečistot

Nejprve musíte zkontrolovat staré dálkové ovládání. Pokud jsou detekovány škrábance nebo jiné poškození, je to pravděpodobně důvod, proč nemůže získat signál. Je to kvůli infračervenému senzoru.

Odpověď na otázku, jak zkontrolovat dálkové ovládání z televizoru na výkon pomocí telefonu, se doporučuje vyfotografovat z přední strany při stisknutí tlačítka. Poté se podívejte, zda je fotografie viditelná na fotografii. Přítomnost blikání naznačuje obslužnost signálu. Pokud ne, vysvětlí, proč dálkové ovládání z televizoru nereaguje na lisování tlačítek.

Nejprve je nutné vyměnit baterie. Je pravděpodobné, že se výživové prvky posadily nebo tekly. Často můžete narazit na vadné baterie, které se prodávají v obchodech, a rychle přestat fungovat. Stejně běžnou příčinou je nesprávné umístění baterie uvnitř hnízda.

Některé modely starých televizorů mají slabé slabé přijímače. Je běžné, že reagují na infračervené záření pouze v blízké vzdálenosti. Pokud je televizor více než 5 metrů, senzor přestane zachytit signál.

Neexistuje žádná reakce na moderní dálkové ovládání

Pokud pouze jedno tlačítko přestalo fungovat, může to být způsobeno jeho opotřebením nebo že kontakt odešel. Nové technologie umožňují přepínání kanálů pomocí mobilní aplikace místo obvyklého dálkového ovládání.

Díky takovému softwaru jsou zajištěny nejlepší přenos signálu a úspory při používání PDU. Milovníci vidět televizní programy jsou s takovým problémem obeznámeni, když tlačítka nefungují na dálkovém ovládání. Příčina poruchy může spočívat v jejich mechanickém poškození nebo špatně pájených sloučeninách.

Pokud se stalo něco podobného, ​​musíte případ odstranit a připojit kontakt. Poté, co jste pracovali jako pájecí železo, můžete obnovit techniku ​​televizního signálu. Pokud tlačítko nefunguje na dálkovém ovládání televize, především opravit dálkové ovládání: Musíte případ rozebrat, zkontrolovat poplatek a pájet odpojený kontakt.

Inspekce dálkového ovládání a nečistot

Kontakty jsou také často oxidovány. V tomto případě budete muset rozebírat dálkové ovládání a otřete desku bavlněným tamponem namočeným alkoholem. To pomůže zbavit se znečištění. Dalším způsobem je posouvat baterie kolem osy, aniž byste vytáhli z hnízda.

Pokud potřebujete vyvinout velké úsilí, aby se spustily jednotlivé příkazy, může být problém spojen se získáním nečistot nebo tekutiny uvnitř. V tomto případě se doporučuje rozebrat dálkové ovládání a vyčistit jeho vnitřní povrch desky.

Pokud něco přišlo mezi kontakty a uzavíracími kruhy, způsobí to špatná tlačítka. Dálkové kontroly by měly být promyty teplou vodou a mýdlem a důkladně suché. K čištění desky se obvykle používá alkohol.

Televizor nereaguje na inteligentní dálkové ovládání

Majitelé moderních inteligentních přijímačů se zajímají o to, proč inteligentní dálkové ovládání nefunguje z televize a co dělat. Na nových modelech zařízení se konjugace s Smart-PDU automaticky provádí během prvního připojení. Nastavení dojde k tomu, že bude stisknut jakýkoli klíč.

Oprava televizoru dálkového ovládání pomocí vlastních rukou

Algoritmus dálkového ovládání závisí na typu poruchy. Navíc je to téměř stejné na různých zařízeních.

Obnova kontaktu

Dlouhodobé použití dálkového ovládání vede ke skutečnosti, že je vymazán povlak kontaktů. To vede k tomu, že televizor přestane reagovat na zařízení. Chcete.li problém vyřešit, potřebujete pro tlačítka dálkového ovládání, fólie a nůžků aktuální lepidlo. Komplexní sekvence:

 • Pomocí fotoaparátu smartphonu detekujte nepracovní klíče.
 • Analyzovat dálkové ovládání.
 • Odstraňte zbytky postřiku na kontakty nožem nebo skalpelem a poté povrch vyčistěte jemně zdobeným papírem na písemný papír.
 • Vyřízněte nové kontaktní roviny požadované velikosti z nůžky na fólii. Musí dodržovat místa na desce.
 • Odmanit povrch na desce pomocí alkoholu.
 • Přilepte nové kontakty na lepidlo.

Poté můžete zkontrolovat výkon tlačítek. Pokud televizor nereaguje na jejich stisknutí, je nutné hledat jiný důvod pro poruchu dálkového ovládání.

Poznámka! Pro zjednodušení práce si můžete zakoupit speciální připravené plazy. Jejich sada zahrnuje trubici lepidla a gumové těsnění s grafitovým povlakem.

Dálkové ovládání pro dálkové ovládání

Opravte po pádech a rány

Když dopad, většina potenciální energie absorbuje tělo dálkového ovládání. Nejprve musíte provést vizuální kontrolu trhlin. Lze je vyloučit lepidlem. Pokud zařízení nefunguje, pak byla deska zraněna při pádu.

Během vizuální inspekce musíte použít objektiv s zvětšovanou sklem, protože není možné si všimnout poškození pouhých očí. Najdete je na několika známkách:

 • Kontakty spadly v bloku baterie nebo se v nich objevily trhliny. Problém můžete vyřešit pomocí pájecího železa.
 • Porušovány jsou sloučeniny závěsných prvků s deskou. Patří sem infračervená dioda, rezonátor a kondenzátory. Musí být pájeny zpět.
 • Porucha rezonátoru křemene. Rozpis můžete určit třesoucí se deskou. Pokud dojde k šustění, musí být detail vyměněn.
 • Se silnou ránou se mohou vodivé stopy uvolnit. Aby se obnovil výkon zařízení, musí být připájeni zpět. Pokud to není možné, namísto toho můžete připojit jeden.Core Copper Cable. Po připojení musí být opravena lepidlem.

Opatrně! Během pájení nemůžete používat kyselinu. Není to odstraněno z rady, což může v budoucnu vést ke zničení kontaktů. Je lepší používat růží nebo jiný tok, který neobsahuje kyseliny.

Jak opravit dálkové ovládání televizoru, pokud tlačítka nefungují ani nefungují

Obvykle jsou zaznamenány menitury se spodní částí klávesnice. K tomu mohou vést následující faktory:

Pro odstranění poruchy je nutné vyčistit desku a tlačítka. Schéma práce:

 • Nejprve musíte odstranit výživové prvky a rozebrat dálkové ovládání.
 • Vytáhněte poplatek.
 • K vyčištění mikrocistů jsou potřebné ušní tyčinky zvlhnuté v alkoholu.
 • Odmazání kontaktních povrchů v bloku baterie. V přítomnosti bílé nebo zelené plakety můžete použít brusný papír vyrobený jemně.
 • Tělo důkladně umyjte v řešení mýdla. Pro lepší čištění se doporučuje používat zubní kartáček.

Jak opravit dálkové ovládání z televizoru vlastními rukama. jak rozebrat zařízení, opravit a obnovit tlačítka a vyčistit desku:

tlačítka, fungovat, dálkovém

Kontrola výživových prvků

Také dálkové ovládání nemusí fungovat kvůli propuštěným bateriím. Důvodem 80% všech odvolání pro servisní centra jsou problémy s prvky potravin.

Můžete zkontrolovat možný důvod výměny baterií nebo jejich kontroly na multimetru. To musí být provedeno v režimu divergence v rozsahu 10a. Při výběru dolních limitů můžete pojistku spálit. Je lepší zkontrolovat samostatně pro každou baterii.

Měření napětí se nejlépe provádí v pracovním režimu. Pokud jsou na kontaktních površích oxidy, nájezdy nebo rez, musíte je odstranit pomocí elastického pásma nebo jemného brusného papíru.

Co dělat, pokud často používaná tlačítka nefungují

Poměrně často nejčastější při používání klíče. Může to být nastavení objemu, přepínání kanálů, změna zdroje signálu. A dokonce zapnutí a mimo televizi. V takové situaci můžete obnovit dálkové ovládání z televize. Stačí sledovat další plán:

 • Vytvořte fólii, ale pouze jednu, kde je na jedné straně poskytnuta papírový základ.
 • Vyzvedněte lepidlo na silikonovém základě, možnost je vhodná pro „okamžik“. Nebo adhezivní směsi s hlavním.
 • Demontujte zařízení podle výše uvedeného schématu. Vytáhněte gumovou vrstvu.
 • Držte se na zadní straně nepracovního tlačítka fóliového papíru. Abyste ji mohli účelně nakupovat, můžete si vybrat z čokolády nebo cigaret.
 • Před přilepením musíte vystřihnout z fólie vhodný kruh nebo čtverec.

Pokud nechcete řezat a přilepit, můžete si koupit připravenou sadu pro opravu dálkového ovládání z televizoru. Existují gumové vrstvy a speciální složení adheziva. Proces práce tedy půjde mnohem rychleji.

Univerzální dálkové ovládání

Universal DPD je nezbytným příslušenstvím v mnoha domech, protože může být použit k ovládání jakéhokoli typu zařízení. To bude muset naprogramovat pro synchronizaci s kontrolovaným zařízením.

Příručka uživatele univerzálního DPD poskytuje dlouhý seznam kódů. Odpovídají rodině produktů: stereo, DVD přehrávač, televize a mnoho dalších pracujících pomocí IR technologie. Zadáním těchto kódů z dálkového ovládání jsou nastaveny hlavní funkce.

Technologie programování kódu:

 • Představte funkci nastavení parametrů zařízení.
 • Zadejte správný kód.
 • Proveďte test, abyste se ujistili, že se začalo začít dálkové ovládání.
 • V některých případech může být poskytnuto několik kódů pro stejný typ zařízení.

Programování můžete také provádět pomocí automatického vyhledávání k nalezení zařízení, které je třeba ovládat. Chcete.li to provést, proveďte následující jednoduché kroky:

 • Nasměrujte PDU na řízené zařízení a spusťte program automatického vyhledávání.
 • Když zařízení zapne, zastavte program.
 • Znovu zahrnout televizi a zkontrolujte funkce řídicího systému.
 • Pokud byla operace během prvního testování neúspěšná, můžete programování restartovat několikrát, dokud nebude konečně objeven správný signál.

Moderní Philips a Smart TV Remote

Při používání Bluetooth musí být dálkové ovladače při porušování televize provedeny následovně:

 • Je nutné vypnout zařízení, jejichž činnost může sloužit jako zdroj rušení.
 • Po restartování se může provoz dálkového ovládání v některých případech okamžitě zotavit.
 • Někdy může být provozovatelnost dálkového ovládání záviset na jeho umístění v prostoru. Pokud je nalezena ztráta kontaktu s televizním přijímačem, má smysl zkontrolovat akci PDU na různých pozicích.
 • Někdy se problémy týkají zastaralosti softwaru používaného v televizi v současné době. Pokud tomu tak je, je nutné aktualizovat na nejnovější verzi.
 • Po aktualizaci softwaru je možné porušení komunikace. V tomto případě musí být staré spojení odstraněno, a poté nové.

Po obnovení výkonu se nedoporučuje okamžitě zapnout všechna dříve vypnuta zařízení. To musí být provedeno střídavě. Pokud se připojení znovu zastaví, uživatel v tomto případě bude vědět, proč k tomu došlo.

Kdy koupit nové dálkové ovládání

V některých situacích nelze opravu PDU provádět samostatně. Musíte si proplétat poplatek, ale neexistuje žádná požadovaná dovednost? V tomto případě máte dva způsoby:

 • Přepněte přechod na nejbližší službu poskytující opravy služeb. Odborníci nezávisle najdou všechny potřebné podrobnosti a provádějí opravy.
 • Kupte si podobný přepínač na trhu nebo si objednejte doručování internetu.

Druhá možnost je mnohem levnější. Různé služby připojují popis, charakteristiky a cenu technologie, což vám umožní vybrat si možnost rozpočtu.

Dnes je v soupravě téměř všemi elektrickými zařízeními dálkovým ovládáním. Žádná výjimka a televizory.

tlačítka, fungovat, dálkovém

Přepněte kanály bez vstávání z gauče, což by mohlo být lepší? V případě jeho zhroucení nejezděte okamžitě do obchodu a kupte si nové zařízení.

Výše uvedené tipy pomohou identifikovat a eliminovat poruchu, jinak můžete vždy vyhledat pomoc od specialisty nebo v středisku servisního střediska. Ale pak musíte přidělit peníze na opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS