Tlačítko Wi-Fi na notebooku Lenovo

Jak povolit Wi-Fi v notebooku

Bez internetu dnes žádný notebook není víc než psací stroj nebo velká kalkulačka. Naštěstí je každé moderní zařízení vybaveno vestavěným adaptérem Wi-Fi pro vysokorychlostní přístup k internetu. Ale co dělat, pokud jste si koupili nový notebook, nemůžete se připojit k routeru a užívat si všech požitků internetu? Musíte pochopit nastavení systému a vytvořit připojení sami. Zvažte nejběžnější způsoby připojení notebooku ke směrovači, metody změny nastavení sítě v systému Windows 7 a 10.

tlačítko, wi-fi, notebooku, lenovo

Potřeba internetu je tu vždy, takže jak připojit notebook k Wi-Fi, otázka je relevantní. Zpočátku je nutné pokusit se navázat spojení hardwarem. Nejjednodušší a nejběžnější možností je použít tlačítka pro aktivaci Wi-Fi na notebooku. Pokud tato metoda nefunguje, je možné, že je ovladač modulu uvolněný. Zvažte následující možnosti.

tlačítko, wi-fi, notebooku, lenovo

Wi-Fi se nezapíná

Nejprve zkontrolujte, zda je Wi-Fi na notebooku Lenovo zapnutá a zda je bezdrátový adaptér zobrazen v seznamu všech zařízení. Chcete-li to provést, přejděte do Správce zařízení a vyberte položku „Síťové adaptéry“. Pokud je zařízení zobrazeno s vykřičníkem, nefunguje, a pokud je přítomna šipka dolů, adaptér je zakázán (je třeba jej připojit ve vlastnostech).

Notebooky Lenovo mají speciální software Energy Management, který je navržen tak, aby optimalizoval spotřebu energie baterie. Nainstalujte software, restartujte počítač a stiskněte kombinaci kláves FnF5. poté by měla Wi-Fi fungovat.

Aktivace adaptéru Wi-Fi

Podívejme se na hlavní způsoby aktivace bezdrátového modulu a připojení Wi-Fi.

Klávesnice Fn F7 nebo Fn F5

Notebooky Lenovo, stejně jako mnoho dalších výrobců, mají klávesové zkratky. Ty umožňují několika kliknutími změnit jas podsvícení monitoru, změnit hlasitost, zapnout nebo vypnout podsvícení klávesnice a dokonce aktivovat/deaktivovat bezdrátový adaptér.

Kombinace se u jednotlivých modelů liší, ale nejčastěji je třeba k aktivaci modulu Wi-Fi stisknout současně klávesy „Fn“ „F5“ nebo „Fn“ „F7“.

Ikony na bloku funkčních kláves „F“, který se nachází v horní řadě klávesnice, vám pomohou snadno najít cestu. Podle umístění tlačítka na symbolu můžete zjistit, které tlačítko je zodpovědné za určitou akci.

V případě nouze lze informace o klávesových zkratkách nalézt v příručce na oficiálních stránkách společnosti Lenovo. Potřebujete znát pouze model svého notebooku.

Integrace funkcí klávesových zkratek nebo nástroje Lenovo Energy Management Utility

Případně můžete použít proprietární software od výrobce. Společnost Lenovo má několik programů, které mohou náš problém vyřešit. První z nich je integrace funkcí klávesových zkratek.

Program nemá žádné specifické rozhraní, aktivuje pouze klávesové zkratky F1-F12 a obsahuje následující doplňkové funkce:

  • Zobrazení na obrazovce. Zobrazení upozornění na akce speciálních kláves. tlačítka na displeji.
  • Nástroj pro zobrazení. Upravte barevný gamut (korekce teploty, kontrastu atd.) na obrazovce.п.).
  • FullScreen Magnifier. Druh rozšíření pracovní plochy. Bude užitečné při práci s projektory.

Další aplikací pro aktivaci zkratek je Lenovo Energy Management. Můžete ji také nainstalovat z oficiálních stránek pomocí těchto odkazů: pro Windows 7 (x32/x64) / pro Windows 10. Stejně jako v případě integrace funkcí Hotkey je instalace jednoduchá: Spusťte stažený „.exe“ a postupujte podle pokynů. Poté by měly kombinace fungovat.

Stisknutím tlačítka nebo spínače na krytu

Tato metoda se pravděpodobně týká starších notebooků Lenovo. U některých modelů najdete příslušný přepínač, který umožňuje zapnout nebo vypnout modul Wi-Fi jedním kliknutím. U novějších zařízení je to obvykle vyloučeno jako archaický způsob správy adaptéru.

Prozkoumejte boční panely notebooku a najděte něco podobného posuvníku, který vypadá asi takto:

V některých případech se požadovaná položka nachází vedle tlačítka napájení. Bude těžké si ho nevšimnout, protože je označen speciálními ikonami. Přesunutím přepínače na jednu stranu se adaptér vypne, přesunutím na druhou stranu se zapne.

Ručně v systému Windows: Síťové adaptéry nebo Centrum mobility

Další možností je povolit adaptér pomocí softwaru. U notebooků Lenovo s operačním systémem Windows 10 se to provádí takto:

  • Stiskněte klávesovou zkratku WinX.
  • V rozevíracím seznamu vyberte možnost „Síťová připojení“. Otevře se nabídka „Síť a Internet“.
  • V postranní nabídce klikněte na „Wi-Fi“ a aktivujte bezdrátový modul. Pokud taková karta není vůbec uvedena, pak je adaptér hardwarově vypnutý (tj. není ve stavu vypnuto, ale v neaktivním stavu).

Můžete také použít „Centrum mobility“ (není vhodné pro Windows 10):

Zavřením horního krytu (obrazovky)

Poněkud zvláštní, ale někdy použitelný způsob je jednoduše zavřít a otevřít kryt notebooku. Málokdy se to podaří, ale vzhledem k tomu, že tato metoda nevyžaduje žádné dovednosti, lze ji jako jednu z možností použít.

Poté by se měl bezdrátový adaptér Wi-Fi restartovat. Pokud ne, sledujte další možnosti.

Režim letadlo na notebooku

Na moderních noteboocích můžete najít tlačítko s letadlem. Umožňuje zapnout režim „V letadle“ na notebooku se systémem Windows 10. Vypadá to takto:

Zajímavé je, že ji většinou nikdo nepoužívá záměrně. Často se stává, že jej omylem stisknete a divíte se, proč Wi-Fi na vašem notebooku nefunguje. Pokud tedy máte na notebooku takovéto tlačítko a bezdrátová síť náhle přestane fungovat, zkontrolujte, zda je zapnutý režim „V letadle“.

Povolení Wi-Fi pomocí obsluhy příkazu „cmd

Pomocí dialogového okna „Najít programy a soubory“ spusťte obslužný program příkazů přes „Start“. Jako klíčové slovo pro hledání zadejte „cmd“ a spusťte obslužnou rutinu jako správce.

Pro zobrazení podrobností o připojení použijte příkaz „netsh interface show interface“.

Důležité! Všimněte si nastavení v tabulce „Stav správce“.“ vám sdělí, zda je hledaná síťová karta zapnutá, nebo ne. Stav „Denied“ označuje neaktivní.

Chcete-li aktivovat bezdrátový modul, zadejte příkaz „netsh interface set interface name=“wlan“ admin=ENABLED“, kde name je název vaší síťové karty z výše uvedené tabulky, a spusťte příkaz.

Tip! Snažte se dávat síťovým modulům názvy v angličtině a zároveň názvy jednotlivých jednotek. V případě vícesložkových názvů použijte místo mezer mezi slovy _. jinak by příkazový řádek nemusel rozpoznat požadovaný modul nebo by se příkaz jednoduše neprovedl.

Po dokončení procesu aktivace zkontrolujte stav opětovným vyvoláním informací o rozhraní.

Všimněte si, že u novějších modelů výrobci prohodili funkce tlačítek, takže tlačítka se aktivují pouze v kombinaci s „Fn“ a funkční naopak fungují jako standardní klávesy.

Připojení adaptéru pomocí funkčních kláves „FnF7“ nebo jednoduše „F7“, případně jiné klávesy, kde je na našem notebooku obrázek letadla nebo antény

Tlačítka „F5-F7“ (zřídka „F2“) jsou zodpovědná za připojení WiFi. Abyste snáze zjistili, který klíč je potřeba, podívejte se na ikonu na klíči. Může to být anténa bezdrátové sítě nebo letadlo (t.е. režim letadla). U modelu g550 je to „F6“.

Po stisknutí „FnF6“ se na obrazovce zobrazí ikona, která ukazuje, že adaptér je připojen, a pokud se nic nestane, znamená to, že nemáte nainstalovaný správný softwarový balíček, který spouští příkazy pomocí těchto kláves.

Jak se připojit k síti Wi-Fi, když není k dispozici žádný nápis připojení

Na místě ikony připojení s hvězdičkou není žádné připojení.

    Hledat „Řídicí centrum sítě“.

Zapnutí pomocí krytu monitoru

Pro povolení Wi-Fi v zařízení Lenovo Z50 existuje specifická metoda, která problém rychle vyřeší. Pokud se předchozí metody ukázaly jako neúčinné, existuje další alternativa. Jedná se o nejtriviálnější akci, která se na konkrétním modelu ukáže jako velmi účinná. Jednoduše zavřete kryt monitoru notebooku, podržte jej několik minut zavřený a poté jej znovu otevřete.

Síťový adaptér se restartuje a znovu vyhledá dostupné sítě. Kupodivu „čip“ funguje dobře. Než tedy vyzkoušíte všechny ostatní metody, musíte vyzkoušet, zda to bude na vašem notebooku fungovat. V poslední době začala taková manipulace fungovat na většině modelů Lenovo.

Řešení problémů s bezdrátovými připojeními

Nástroje operačního systému umožňují sledovat připojení k síti bez nutnosti spouštět speciální aplikace. Ikony Síťové připojení v systémové liště vás informují o tom, zda připojení funguje:

  • Žlutá nebo bílá hvězda (v závislosti na verzi systému Windows). Označuje, že se sítí není žádný problém, takže můžete kliknout na ikonu, vybrat vhodné připojení a připojit se.
  • Červený kříž. Signalizuje nepřítomnost ovladače nebo odpojení adaptéru.

V druhém případě se po kliknutí na ikonu zobrazí okno s nápisem „No connection“. Ikony jsou dobře viditelné, takže uživateli stačí letmý pohled, aby zjistil, zda je síť dostupná nebo zda je čas na vyladění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS