Vyhledání iPhonu přes iCloud z telefonu se systémem Android

Jak zobrazit iCloud na iPhonu

Služba iCloud umožňuje uživatelům ukládat data do ní. Uživatelé s Apple ID se mohou přihlásit. Cloudová služba umožňuje ukládat fotografie, videa a další data tak, aby byla přístupná z jakéhokoli zařízení Apple, které vlastníš.

Na iCloud lze uložit velké množství informací, které lze za relativně malý poplatek rozšířit. Uvolnění místa v iPhonu. 5 gigabajtů je k dispozici pro bezplatné úložiště. Chcete-li využít zvýšenou kapacitu úložiště, musíte kliknout na tlačítko „Koupit“ a provést příslušnou platbu. Ke službě lze přistupovat z chytrých telefonů se systémem iOS, Android nebo z počítačů s operačním systémem Mac OS a Windows.

Jak se přihlásit k iCloudu pomocí prohlížeče

Za tímto účelem otevřete prohlížeč Safari. Poté je třeba postupovat podle následujících kroků:

vyhledání, iphonu, přes, icloud, telefonu
 • Přístup na webové stránky.
 • Na domovské stránce se zobrazí odkazy na Nastavení iCloudu, Najít iPhone a Najít přátele. Klikněte na ikonu otevřené nabídky na dolní liště.
 • V otevřené nabídce vyberte možnost „Full Site Version“.
 • Zobrazí se přihlašovací stránka. Zadejte své Apple ID a heslo do příslušných polí.

Po přihlášení ke službě máte přístup ke všem jejím funkcím.

Jak získat přístup ke cloudu iCloud z iPhonu pomocí softwaru

Chcete-li k této službě přistupovat prostřednictvím aplikace, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevřete standardní aplikaci Soubory.
 • Vyberte kartu „Přehled“ v dolní části obrazovky.
 • Musíte přejít do služby „iCloudDrive“.
 • Na obrazovce se pak zobrazí soubory nahrané na iCloud.

Nyní můžete požadovaný soubor najít v cloudu a zobrazit jej.

Jak otevřít iCloud ze zařízení Android nebo cizího iPhonu či iPadu

Aktualizaci nejvíce ocení majitelé smartphonů se systémem Android, kteří jsou zároveň uživateli služeb společnosti Apple. Díky tomu jsou nyní i na zařízení s operačním systémem Google k dispozici věci, jako jsou poznámky společnosti Apple. Prostřednictvím prohlížeče lze také snadněji přistupovat ke službě společnosti Najít iPhone. Ztracený smartphone se nyní můžete pokusit najít z telefonu svého přítele. Některé funkce však nemusí fungovat.

Nové uživatelské rozhraní je již k dispozici na iCloudu.com, i když je v současné době omezena na čtyři výše uvedené služby: Poznámky, Fotografie, iCloud Drive, Připomínky a Najít iPhone.

Další funkce iCloudu, jako jsou Kontakty, Kalendář nebo sada aplikací iWork, zatím nejsou na novém mobilním webu k dispozici, stejně jako kompletní aplikace Locator (Najít přátele a Najít iPhone). Společnost Apple pravděpodobně v blízké budoucnosti přidá jejich podporu.

Mobilní podpora funguje opravdu dobře. V aplikaci Poznámky můžete vytvářet nové položky, upravovat a odstraňovat stávající položky. Synchronizace mezi iOS / macOS a iCloudem.com v mobilním prohlížeči se někdy zpožďuje, musíte obnovit stránku. Ne všechny funkce však v prohlížeči Chrome pro Android fungují správně: poznámku můžete vytvořit, ale ne upravit. Je problém s rolováním seznamu. Prohlížeče Samsung a Firefox jsou naopak mnohem lepší.

„Připomínky fungují bez problémů v prohlížečích Chrome pro Android a Safari. Do seznamu můžete přidávat vlastní upomínky, měnit jejich název a vzhled. Nemůžete však vytvořit nový seznam. musíte pracovat se stávajícím.

Práce s aplikacemi Fotky a iCloud Drive je nejlepší částí aktualizace pro mobilní prohlížeče. Nyní můžete procházet celou knihovnu fotografií, souborů a složek na iCloudu, odstraňovat nechtěné položky, přesouvat je do alb, stahovat fotografie přímo ze smartphonu a dokonce vytvářet odkazy na sdílení. V systému Android můžete dokonce zobrazit živé fotografie, což je velmi neobvyklé. Zajímavé je, že na zcela otevřeném obrázku můžete přejet prstem dolů a vrátit se ke všem fotografiím. Je hezké vidět takovou funkci v akci i na Androidu.

Aplikace „Najít iPhone“ umožňuje nejen sledovat všechna zařízení připojená k vašemu Apple ID, ale také na nich vzdáleně přehrávat zvuky. I se systémem Android to nyní můžete dělat, stejně jako vzdáleně mazat paměť zařízení, kontrolovat stav baterie.

Pokud otevřete iCloud.com z tabletu iPad, pak můžete přistupovat k dalším službám Mail, Kontakty, Kalendář a dalším. Prohlížeč iPadOS umí pracovat v režimu stolního počítače a nabízí stejnou verzi webu jako pro Mac.

V mobilní webové verzi služby iCloud.com, je k dispozici také funkce Nastavení účtu. Můžete tak zjistit, kolik úložného prostoru ještě máte, externí odkazy pro vaše Apple ID, jazyk a formáty, zařízení, která se přihlásila k iCloudu, můžete použít funkce pro obnovu dat.

Zobrazení a přenos kontaktů z iCloudu do systému Android

Chcete-li se přihlásit ke službě iCloud z telefonu se systémem Android a přenést kontakty, musíte použít službu Kontakty Google, aplikaci CardDAV nebo odeslat kontakty pomocí souboru vCard.

Přenos kontaktů do systému Android prostřednictvím aplikace Kontakty Google

Synchronizace systému Android a účtu Google pro přístup ke kontaktům uloženým v cloudové službě.

Důležité! Použitím Kontaktů Google se vývojář zříká jakékoli odpovědnosti za uložení osobních údajů během procesu synchronizace

Použití aplikace CardDAV

Aplikace nejen bezpečně přenáší vaše data, ale také je neustále synchronizuje. Jakékoli změny, přidávání kontaktů do cloudového úložiště automaticky aktualizuje telefonní seznam systému Android.

Vyhledání cizího iPhonu

Z iPhonu můžete vysílat signál nebo ho jednoduše zamknout

Pokud se ztracené zařízení nachází někde poblíž, je nejlepší použít funkci alarmu. Zařízení začne pípat, abyste ho mohli rychleji najít. Pokud ale máte iPhone někde daleko, raději to nedělejte, aby ho někdo neobjevil dřív, než se tam dostanete.

V takovém případě je vhodné zapnout režim pohřešované osoby a odeslat na iPhone zprávu s kontakty. Osoba, která najde váš smartphone dříve než vy, vás tak může kontaktovat. Koneckonců je nepravděpodobné, že by si mohl telefon nechat, protože aktivace by způsobila, že by vám poslal informace o své poloze, a vy byste ho určitě našli.

Přestože Friendly Assistance nevyžaduje zadání autorizačního kódu pro přihlášení, měli byste si své uživatelské jméno a heslo zapamatovat. Pokud jste se tedy rozhodli použít kamarádův iPhone, abyste našli ten svůj, ale nemůžete si vzpomenout na bezpečnostní kombinaci, protože ji vygeneroval správce hesel, nebude to fungovat.

Hledání telefonu se zapnutou funkcí „Najít iPhone

Pokud bylo mobilní zařízení odcizeno nebo ztraceno, ale je na něm aktivována funkce „Najít iPhone“, lze zařízení snadno vypátrat. Stačí vyplnit následující údaje:

 • Následujte odkaz na stránku a zadejte údaje o svém osobním účtu.
 • Přejděte na „Najít iPhone“.
 • Vyhledání zařízení pomocí podobné funkce, která kromě polohy poskytuje i georeferenční údaje.
 • Jakmile je zařízení nalezeno, je třeba aktivovat funkci v nastavení „Režim chybějícího zařízení“. Automaticky uzamkne vaše zařízení a jakoukoli možnost provádět finanční transakce, čímž zajistí úplné zabezpečení všech vašich dat.
 • Nyní se musíte obrátit na orgány činné v trestním řízení, nahlásit ztrátu a uvést údaje, které jste obdrželi, a sériové číslo zařízení.
 • Pro větší bezpečnost použijte funkci vzdáleného vymazání, která je k dispozici na podobném webu odkazovaném výše.
 • Doporučujeme zavolat mobilnímu operátorovi a problém nahlásit, aby mohl zablokovat možnost volání a odesílání zpráv.

Důležité! Jednejte rychle, abyste zabránili vetřelci cokoli využít. Vyhledávání, mazání fotografií a informací o kreditních kartách. Jak aktivovat a deaktivovat požadované funkce je vysvětleno v této příručce

Nyní už víte, jak nejlépe sledovat svůj iPhone. Pokud chcete vyhledat iPhone přes iCloud ze systému Android, není to žádný problém, protože tyto pokyny vyžadují pouze to, abyste měli k dispozici internet. Nezáleží na tom, jaké zařízení budete používat.

Uzamčení zařízení v režimu offline

Může se stát, že mobilní telefon nebude připojen k internetu. To znamená, že změny, které jste provedli pomocí výše uvedených pokynů, nemusí fungovat okamžitě. Vezměte prosím na vědomí, že používání služby nebo některé z funkcí telefonu vyžaduje připojení k internetu.

A pokud provedete všechny změny, při prvním připojení online budou všechny přijaty a narušitel nebude moci nic využít

Jak povolit funkci Najít iPhone

Společnost Apple z důvodu pohodlí nevyžadovala násilné zapnutí funkce Power Reserve. Zapne se automaticky, jakmile iPhone aktualizujete na iOS 15.2. Tato novinka je součástí této konkrétní verze operačního systému. Pokud aktualizaci odmítnete, nová funkce se nezobrazí.

Bez instalace iOS 15.2 nebude fungovat

Po instalaci aktualizace se automaticky zapne režim úplného vybití. Bude to fungovat, ať už chcete, nebo ne. Další věc je, že aby bylo vyhledávání v zásadě možné, musel by být povolen také mechanismus „Najít iPhone“, který propojuje iPhone s vyhledávací infrastrukturou.

Vyhledávání v iPhonu bude možné pouze v případě, že je povolena funkce „Najít iPhone“

Jak otevřít iCloud.com (Najít iPhone) v zařízeních iPhone a Android

Otevřete prohlížeč a zadejte adresu iCloudu.com se otevře v novém okně nebo kartě.

Ignorujte stránku iCloud se zástupci aplikací v systému iOS a klikněte na tlačítko „Sdílet“ (ikona s rámečkem a šipkou nahoru).

V zobrazené nabídce vyberte možnost „Full Site Version“.

iCloud.com se otevře v desktopové verzi a objeví se známé přihlašovací okno.

Hlavní nevýhoda používání webové verze služby iCloud.com na mobilních zařízeních je nepohodlná a obtížně se posouvá. někdy musíte zařízení otočit do vodorovné polohy, abyste otevřeli potřebnou aplikaci.

Pokud váš telefon nebo iPad nemá moderní verzi systému iOS (9 nebo novější) nebo pokud z nějakého důvodu nechcete používat Safari, přistupte ke službě iCloud.com lze používat s mobilní verzí prohlížeče Chrome.

Poznámka. Níže popsaný způsob funguje také pro verzi Chrome pro Android.

Otevřete prohlížeč a přejděte na webovou stránku iCloud.com. Poté klikněte na tlačítko se třemi tečkami v pravém horním rohu aplikace Chrome.

Výběrem možnosti „Plná verze“ v rozevírací nabídce načtěte stránku znovu.

Najít přátele

Někdy je potřeba najít cizí iPhone místo svého. To lze provést pouze se souhlasem vlastníka. Společnost Apple vytvořila speciální službu, která to umožňuje. Chcete-li ji používat, musíte mít v telefonu speciální software „Najít přátele“. Obvykle je součástí balení, ale pokud není, můžete si ji zdarma stáhnout a nainstalovat z AppStore.

Chcete-li ji používat, musíte ji zapnout. Za tímto účelem proveďte následující kroky

 • Na cizím iPhonu, který chcete vyhledat, otevřete aplikaci Najít přátele.
 • V tomto telefonu klepněte na tlačítko „Přidat“.
 • Na vlastním iPhonu musíte aktivovat funkci AirDrop.
 • Musíte počkat, dokud se nezobrazí ikona druhého smartphonu.
 • Po kliknutí se vybere řádek „Sdílet na dobu neurčitou“.

Sledování polohy jiného zařízení může být časově omezeno. Můžete například nastavit dobu trvání funkce na jeden nebo dva dny.

Po provedení výše uvedených nastavení po dobu trvání funkce je možné sledovat, kde se bude nacházet majitel chytrého telefonu jiné osoby. To se provádí následujícím způsobem:

 • Najděte ikonu cizího smartphonu a klepněte na ni.
 • Otevře se mapa s velkým zeleným bodem označujícím polohu smartphonu druhé osoby.

Předpokladem pro sledování je, že je v cizím zařízení povolena geolokace.

Jak používat funkci „Najít iPhone“ je podrobně vysvětleno ve videu

Vyhledání telefonu se systémem Android prostřednictvím účtu Google?

Moderní chytré telefony vyráběné společnostmi Samsung, LG, HTC, Huawei, Lenovo běží na operačním systému Android. Každý telefon je tedy propojen s e-mailem založeným na službě @gmail.Grafický tablet má možnost volby pracovní plochy, např. při práci na dvou monitorech.

Níže naleznete podrobné pokyny, jak sledovat ztracený telefon prostřednictvím účtu Google z počítače, i když je vypnutý:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS