Vyhledání telefonu pomocí telefonního čísla Google

Jak najít ztracený telefon?

S mobilními zařízeními se mohou stát nejrůznější věci: někdy potřebuje majitel naléhavě prolomit heslo k telefonu, protože nemá po ruce počítač ani speciální software, a někdy potřebuje své zařízení najít (vypnuté, vybitá baterie, ztracené nebo odcizené). Naštěstí můžete tuto možnost využít zdarma, a to i s vypnutou geolokací. Níže jsou popsány nejjednodušší způsoby sledování smartphonu.

IMEI je individuální kód, který je přiřazen každému mobilnímu telefonu (od běžných tlačítkových telefonů až po smartphony se systémem Android a iPhone), a pokud má zařízení více než jeden slot pro kartu SIM, každému z nich zvlášť. IMEI tedy přímo souvisí s aktuálně používanou kartou SIM a teoreticky může telefon sledovat pouze operátor pomocí tohoto čísla.

Je to však složitější. Mobilní telefonní společnost se do tak složité a nerentabilní práce sama nepustí. Uživatel (ať už si telefon zapomněl doma a nedokáže identifikovat, do které zásuvky ho položil, nebo s jistotou ví, že mu byl ukraden) by musel podat oznámení o krádeži na policii a pak doufat, že ho státní úředníci nebudou hledat jen na papíře. Takových hlášení jsou v každém městě desítky denně a mírně řečeno nejsou prioritou. což znamená, že na ztracený smartphone můžete rovnou zapomenout.

Důležité: na internetu je stále poměrně dost služeb, které za mírný poplatek nabízejí vyhledání vašeho zařízení podle IMEI. Nepoužívejte je: některé z těchto stránek nejsou vůbec funkční a některé jsou navrženy tak, aby z návštěvníka vylákaly osobní údaje, peníze. nebo obojí.

Vyhledání zařízení Google

Najít moje zařízení je oficiální nástroj společnosti Google pro sledování ztraceného telefonu nebo tabletu se systémem Android, nemusíte jej instalovat. Stačí přejít do služby Najít moje zařízení pomocí účtu Google. Stránka se automaticky pokusí vyhledat váš telefon.

V nedávné aktualizaci společnost Google zavedla na stránce vyhledávání nové funkce: Přímo ve výsledcích vyhledávání můžete rychle najít jakékoli registrované zařízení se systémem Android, stejně jako když běžně hledáte něco. Pokud zadáte frázi „kde je můj telefon“, zobrazí Google nad výsledky vyhledávání malou mapu.

Ztracené zařízení můžete sledovat z cizího telefonu. Použijte k tomu aplikaci Najít moje zařízení. Vstoupíte do něj pomocí režimu hosta a účtu Google. Nyní budete moci sledovat ztracené zařízení, nechat ho vyzvánět nebo vymazat data.

Takto systém Android nenajdete? Důvody mohou být dva: není připojen k internetu nebo je vypnutý.

Jak zjistit, kde se nachází váš Android

Pokud telefon ztratíte nebo vám bude odcizen, můžete jeho aktuální polohu určit pomocí Správce zařízení Android. Možnosti této služby jsou samozřejmě omezené, zejména pokud pachatelé zařízení okamžitě vypnou nebo obnoví jeho nastavení. Existují však určité šance, zejména pokud je zařízení hledáno v horké honbě nebo pokud se dostalo do rukou nezkušených uživatelů.

Chcete-li vyhledat svůj chytrý telefon nebo tablet, přejděte na stránku „Dálkové ovládání Android“. Pokud máte více než jedno zařízení, vyberte je z rozevíracího seznamu a klikněte na cílovou ikonu „Vyhledat zařízení“. Po krátkém čekání se na mapě zobrazí značka a na plovoucím panelu vlevo čas posledního připojení k síti.

Upozorňujeme, že přesnost detekce je velmi závislá na tom, zda je systém GPS v zařízení aktivován. V každém případě však budete moci alespoň přibližně určit oblast, kde budete smartphone hledat.

V situaci, kdy je telefon někde poblíž, ale vy ho nemůžete najít, se hodí funkce identifikace volajícího. Stiskněte tlačítko „Vyzvánění“ a váš smartphone bude pět minut vyzvánět s maximální hlasitostí. Snadno odhalíte gadget, který vám doma spadl pod postel nebo za skříň.

Ne vždy chce osoba, která najde váš smartphone, tento smartphone ukrást nebo prodat. Stále existují poctiví lidé, kteří vám rádi vrátí váš oblíbený gadget. A abyste jim to urychlili, můžete odeslat speciální zprávu, která se zobrazí na zamčené obrazovce. K tomu použijte tlačítko „Zamknout“ ve webovém rozhraní Android Remote.

V okně, které se zobrazí, nastavte heslo zámku, zprávu a telefonní číslo, které se zobrazí při zapnutí zařízení. Pomůžete tak novému majiteli, aby vám zavolal dříve, a vyhnete se pokušení prohledávat vaše osobní poznámky a fotografie.

Za nejnešťastnějších okolností, kdy není naděje na vrácení zařízení, je třeba alespoň minimalizovat možné škody způsobené únikem osobních údajů. V tomto případě byste měli použít tlačítko „Vymazat“ na stránce „Dálkové ovládání Android“. Po stisknutí a potvrzení volby bude zařízení zcela obnoveno do továrního nastavení a vaše data budou vymazána. Všimněte si, že to neovlivní obsah karty SD, takže byste ji neměli používat k ukládání osobních fotografií, dokumentů nebo jiných citlivých informací.

Jak najít telefon v případě ztráty

Dobrým zvykem je především mít neustále zapnutý budík. U většiny modelů vám umožní najít telefon, pokud ho doma ztratíte, vybije se vám baterie a nemůžete se dovolat. Jednoduše nechte budík vždy zapnutý a večer ho nenastavujte. Mnoho modelů pípá, i když jsou vypnuté.

Další důležitou věcí je propojení s vaším účtem. Bez ohledu na výrobce zadejte svůj účet. Pak budete moci svůj smartphone najít prostřednictvím speciálních služeb.

Vyhledávání v telefonu v Mapách Google

Jak najít Android, iPhone z databáze IMEI?

Podle četných recenzí pomohl SNDeepInfo mnoha majitelům obnovit ztracená mobilní zařízení. Nepochybně se ve většině případů vracel za odměnu, ale jak jinak? Rozhodně to zkuste, služba je skvělá!

  • Jakmile máte podezření na ztrátu, okamžitě kontaktujte SNDeepInfo a přidejte IMEI svého zařízení do seznamu ztracených/odcizených zařízení.
  • Zvolte značku telefonu, zadejte sériové číslo telefonu (IMEI), autorizujte volbu „Nejsem robot“ a klikněte na „Přidat do seznamu ztrát nebo krádeží“.
  • Nyní vyplňte všechna registrační pole. Ujistěte se, že jste uvedli správnou e-mailovou adresu, protože pro vytvoření žádosti o vrácení peněz budete potřebovat potvrdit svou e-mailovou adresu.

Jak najít osobu v Mapách Google

Je to skvělý nástroj pro rodiče, kteří se obávají, kde jsou jejich děti, ale nemohou je fyzicky kontrolovat. Díky Mapám Google můžete snadno sledovat, kde se vaše dítě nachází, bez ohledu na vaši aktuální polohu.

Než získáte přístup k informacím o pohybu svého dítěte nebo partnera, je třeba provést několik jednoduchých manipulací:

Své umístění můžete otevřít buď prostřednictvím odkazu, nebo na konkrétním účtu

Odeslání odkazu může být užitečné, pokud sledujete jiného uživatele ze zařízení, kde nemáte přístup ke svému účtu Google. Například v pracovním počítači. Stačí otevřít odkaz a sledovat své dítě (nebo kohokoli, koho sledujete) v prohlížeči.

A pokud sledujete uživatele z osobního zařízení, je mnohem pohodlnější poslat zeměpisnou značku poštou. V takovém případě můžete s danou osobou vzájemně sdílet svou polohu, takže můžete sledovat pohyb toho druhého v reálném čase.

Vestavěné nástroje pro vyhledávání telefonů

Řada výrobců nabízí vlastní způsob sledování telefonů. Zde jsou možnosti společností Google (pro všechny telefony se systémem Android) a Samsung (pro zařízení Samsung).

vyhledání, telefonu, pomocí, čísla

Nejjednodušší způsob, jak najít telefon

Aplikace Google Najít moje zařízení je pro uživatele systému Android nepostradatelná a je jednou z nejužitečnějších aplikací pro systém Android. Pokud jste do zařízení se systémem Android přidali účet Google, funkce „Najít zařízení“ bude automaticky povolena. Zda je služba spuštěna, můžete zkontrolovat tak, že přejdete do Nastavení, vyberete možnost Google a otevřete možnost Najít mé zařízení. Někdy je třeba před poslední položkou otevřít položku „Zabezpečení“. Pak stačí zkontrolovat, zda je funkce povolena.

Pokud tuto funkci povolíte, budete moci svůj miniaplikační přístroj najít jednoduše na stránce pro vyhledávání zařízení. Tímto způsobem lze prohledávat nejen telefony, ale i tablety a dokonce i hodinky. A lze je na dálku vymazat a uzamknout.

Chcete-li začít vyhledávat, musíte si buď stáhnout aplikaci z Google Play, nebo přejít na speciální webovou stránku. V prvním případě se nezapomeňte odhlásit ze svého účtu, pokud hledáte svůj smartphone z cizího účtu. V opačném případě může tato osoba sledovat polohu vašeho zařízení.

Pokud používáte WEB verzi, funkce jsou stejné, ale nemusíte nikoho žádat o instalaci aplikace ani o předání telefonu. Problémem je, že často prostě není po ruce žádný počítač a musíte se uchýlit k pomoci jiných.

Jak najít ztracený Samsung

Samsung nabízí uživatelům vlastní způsob, jak najít ztracený telefon. Find My Mobile. Mohou ji používat pouze osoby s účtem Samsung.

Otevřete nastavení telefonu a zjistěte, zda je povolena. Nyní přejděte na položku „Biometrie a zabezpečení“ a vyberte možnost „Vyhledávání zařízení“. Pokud není aktivována, můžete ji snadno aktivovat posunutím příslušného přepínače.

Budete si také moci zvolit, zda chcete povolit vzdálené odemykání a odesílání nejnovějších míst. V prvním případě společnost Samsung zaznamená váš kód PIN, heslo nebo klíč se vzorem a umožní vám odemknout zařízení, i když ho zapomenete. Po aktivaci budete moci telefon ovládat i na dálku. Možnost „Odeslat poslední polohu“ je velmi důležitá, protože zjistí, že se baterie brzy vybije, a odešle data o poslední známé poloze telefonu na servery společnosti Samsung.

Vyhledání telefonu by také usnadnila webová stránka, která zobrazuje všechny důležité a relevantní informace o poloze vašeho smartphonu.

Zde si můžete koupit ručně vybrané gadgety z AliExpress

Co ještě můžete udělat, když nic jiného nefunguje

Přesně řečeno, každý telefon má mezinárodní identitu mobilního zařízení, jakýsi osobní kód pro určité zařízení. Jde však o to, že se záškodníci již naučili, jak telefony přeflashovat a změnit kód v softwaru. Pokud se tak již stalo, bylo by velmi obtížné prokázat, že je daný telefon kradený.

Nakonec se vyplatí kontaktovat policii a nechat si zablokovat telefon. Měli byste mít u sebe cestovní pas, šek a krabici, ve které bylo zařízení prodáno. Blokování by bylo provedeno bez pomoci majitele během vyšetřování.

Zjišťování polohy telefonu pomocí různých aplikací je dnes realitou. Funkce aplikací navíc umožňují provádět další činnosti s chybějícím smartphonem, například vzdáleně mazat osobní údaje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS