Vzdálený přístup k počítači iPhone

Ovládání iPhonu přes počítač

Mnoho uživatelů je přesvědčeno, že ovládání smartphonu se systémem iOS ze stolního počítače nebo notebooku zahrnuje použití standardního kabelu USB nebo bezdrátové sítě. Výše uvedené možnosti slouží pouze ke kopírování informací, takže je obtížné volat tento postup řízení.

Ve skutečnosti existuje skutečně účinná metoda, která umožňuje ovládat iPhone prostřednictvím počítačového systému.

Upozorňujeme, že existuje mnoho variant připojení smartphonu k počítači, které zahrnují použití specializovaných aplikací. Vývojáři gadgetů Apple bohužel takový software ve svých zařízeních na hardwarové úrovni neposkytli, takže se musíme uchýlit k proprietárnímu softwaru.

Připojení k virtuálnímu serveru z desktopové verze systému Windows (XP, 7, 8, 8).1, 10)

Pokud používáte standardní operační systém Windows, otevřete následující cestu pro připojení k serveru: Nebo jednoduše stiskněte WinR a do okna, které se otevře, napište mstsc

Otevře se okno, ve kterém je třeba zadat IP adresu vytvořeného serveru VDS. Pokud jste si objednali server s více IP adresami, můžete k připojení použít kteroukoli z nich. IP adresa vašeho serveru je uvedena vedle vašeho serveru v sekci „Moje servery“ v myAlpari.

Po zadání IP adresy serveru klikněte na tlačítko „Připojit“ a zobrazí se okno s autorizačními poli. Zde je třeba přejít pod nového uživatele:

Při každém vytvoření nového serveru systém automaticky vygeneruje náhodné heslo pro uživatele Administrator. Toto heslo se také zobrazuje ve vašem účtu vedle serveru:

V některých verzích systému Windows se vyskytuje zvláštnost: pokud je před připojením zkopírováno a vloženo heslo serveru do autorizačního pole, nic se nestane a klient RDP znovu zobrazí autorizační okno, jako by byly údaje zadány nesprávně. V takovém případě musíte heslo zadat ručně (velká písmena velkými písmeny, malá písmena malými písmeny, anglické rozložení klávesnice).

Připojení ke vzdálené ploše je velmi užitečná věc, můžete ji použít k přenosu souborů z počítače na server a zpět jednoduchým kopírováním a vkládáním, stejně jako textu do schránky. Z počítače je také možné na server přenést všechna povolená zařízení USB a síťové tiskárny/skenery. Při prvním připojení k serveru vyberte v levém dolním rohu možnost „Zobrazit nastavení“.

V otevřeném okně přejděte na kartu „Místní zdroje“ a vyberte požadované možnosti:

Při připojování k serveru se může zobrazit informace o nedůvěryhodném certifikátu zabezpečení. Důvodem je to, že server šifruje přenášená data pomocí certifikátu SSL, který automaticky vygeneroval. Nejedná se o bezpečnostní problém, ale pouze o upozornění, že připojení je šifrováno pomocí certifikátu, který nebyl vydán autorizovaným centrem.

Zaškrtněte políčko „Nevypisovat další požadavky na připojení k tomuto počítači“ a klikněte na tlačítko „Ano“.

Jak ovládat počítač ze systému Windows pomocí aplikace AnyDesk v iPhonu

Nejprve je třeba stáhnout a nainstalovat aplikaci AnyDesk do počítače. Také je třeba stáhnout aplikaci AnyDesk pro iPhone a iPad.

  • Spusťte aplikaci AnyDesk v počítači se systémem Windows a vyhledejte adresu svého počítače v levém panelu. Nyní klikněte na ikonu se třemi pruhy v pravém horním rohu a vyberte možnost „Nastavení“.
  • Na levé straně vyberte část „Zabezpečení“ a zaškrtněte políčko vedle položky „Povolit přístup bez dozoru“, jak je znázorněno na obrázku níže. Je třeba vymyslet a nastavit heslo.
  • Je navázáno vzdálené připojení k počítači. V režimu na šířku můžete přejetím prstem od levého nebo pravého okraje obrazovky otevřít klávesnici. Chcete-li dokončit dálkové ovládání, přejeďte prstem na „X“ v dolní části obrazovky.

Toto je celý proces. Poté je nastavení vzdáleného připojení mezi počítačem a chytrým telefonem ještě snazší.

Je důležité si uvědomit, že pro vzdálený přístup by měl být software AnyDesk spuštěn na počítači alespoň v režimu na pozadí.

Pomocí aplikace AnyDesk můžete vzdáleně spravovat i další počítače. Například pro technickou podporu. Obrazovku iPhonu nebo iPadu můžete také streamovat do počítače. Mobilní zařízení však není možné ovládat z počítače.

Chcete více možností? Existuje program TeamViewer, o kterém jsme vám již říkali. Funguje to podobně.

Proč to chcete udělat?

Za prvé je to vzdálená pomoc pro přátele, kteří mají potíže se svými iPhony nebo iPady. Zatímco dříve jsme se připojovali k počítačům maminek, tatínků a prarodičů, nyní se můžeme připojit k jejich chytrým telefonům nebo tabletům.

Sám často používám tento trik, abych odpověděl na otázky své matky při používání iPadu.

Za druhé, je tak vhodné podporovat firemní zařízení tím, že odpovídá na otázky nepříliš pokročilých uživatelů. Ať už je to účetní, který ztratí žádost, nebo generální ředitel, který ztratí dok s ikonami.

Nemusíte nikam utíkat, stačí pár sekund a uvidíte, co se děje na problémovém zařízení.

Zatřetí můžete ostatním uživatelům ukázat, jak se zařízením pracovat, pochlubit se hraním her nebo něčím jiným.

Jak ovládat počítač ze systému Windows prostřednictvím aplikace TeamViewer na iPhonu

Nejprve je třeba stáhnout a nainstalovat aplikaci TeamViewer do počítače, který chcete vzdáleně ovládat. Z obchodu App Store si také musíte stáhnout aplikaci TeamViewer pro iPhone a iPad. Poté proveďte následující kroky.

  • Je spuštěno dálkové ovládání počítače. Můžete přetáhnout kurzor, dvojitým klepnutím kliknout na levé tlačítko myši a dlouhým stisknutím kliknout na pravé tlačítko myši. Chcete-li použít klávesnici, klepněte na ikonu v pravém dolním rohu obrazovky.

To je vše, nyní víte, jak vzdáleně ovládat počítač ze smartphonu. Je to velmi snadné. Pomocí nástroje TeamViewer můžete spravovat svůj počítač odkudkoli.

Nezapomeňte, že TeamViewer musí být v počítači spuštěn alespoň na pozadí. Pokud program není aktivní, nelze navázat spojení.

Stejným způsobem můžete pomocí softwaru ovládat jeden počítač z druhého.

Existují i další podobné programy, například AnyDesk a Microsoft Remote Desktop.

Jak vzdáleně ovládat jailbreaknutý iPhone z počítače

Pokud jste iPhone jailbreakli, můžete iPhone plně ovládat na všech svých digitálních zařízeních. Přesněji řečeno, můžete mít plné ovládání z Macu, Windows, Linuxu, Androidu nebo dokonce z jiného zařízení se systémem iOS.

Existuje mnoho aplikací, které vám pomohou vzdáleně přistupovat k iPhonu z počítače, například AirServer, ISL Light, Veency atd. Д. V této části se dozvíte, jak ovládat iPhone z počítače se systémem Windows 10 pomocí aplikace Veency.

Spuštění aplikace Cydia na jailbreaknutém iPhonu. Je třeba aktualizovat všechna úložiště, jak je vyžadováno v první řadě. Pak v aplikaci Cydia vyhledejte Veency. Stáhněte a nainstalujte tento server VNC. Po instalaci klikněte na „Restartovat Springboard“. Později vám Cydia pomůže udělat to, co zbývá.

Otevřete aplikaci Nastavení. Můžete najít novou položku s názvem Veency, Klepněte na tuto možnost. Poté můžete nastavit heslo a zvolit, zda se má kurzor zobrazit ručně.

Přejděte do sekce Wi-Fi v aplikaci Nastavení. Klikněte na malé i vedle bezdrátové sítě. Můžete si zapsat „IP adresu“. Nyní si stáhněte a nainstalujte klienta VNC do svého počítače. Pro navázání spojení použijte stejnou IP adresu.

Konečně můžete svůj iPhone používat na počítači na dálku a zcela.

Uživatelé počítačů Mac mohou jako prohlížeč VNC použít Spotlight. Můžete si také vyzkoušet RealVNC Viewer zdarma. Je k dispozici na všech počítačích a chytrých telefonech.

Nastavení připojení ke vzdálené ploše v systému iOS

V tomto článku se podíváme na nastavení připojení RDP ke vzdálené ploše pod Windows na iPhonu Apple se systémem iOS.

Ke vzdálené ploše se připojujeme prostřednictvím terminálové brány.

Zvažte například připojení k ukázkovému serveru:

  • Název serveru: demo4
  • Doména serveru: demo.lan
  • Adresa koncové brány: gw2.esit.informace
  • Použijeme uživatelské jméno a heslo poskytnuté správcem systému.

Pro nastavení připojení RDP si musíme z App Store stáhnout následující aplikaci. Název aplikace je „Vzdálená plocha“.

Software pro vzdálenou plochu (RD Сlient) v App Store

Po načtení aplikace ji otevřete, klepněte na znaménko plus v pravém horním rohu a v zobrazeném okně klepněte na možnost „Přidat počítač“.

Software pro vzdálenou plochu

Nastavení názvu. náš účet. Za tímto účelem přejděte do uživatelského účtu. Přidejte uživatelský účet a zadejte parametry stejným způsobem, jak je znázorněno na obrázku. Po zadání správných údajů klikněte na tlačítko Uložit v pravém horním rohu.

vzdálený, přístup, počítači, iphone

Konfigurace uživatelského účtu

Nastavení názvu našeho připojení. V nabídce Přidat počítač, kterou již máme otevřenou, klikněte na možnost Vymazat název a zadejte název, ke kterému se chcete připojit.

Nastavení názvu připojení

Konfigurace brány. V položce Brána v nabídce Přidat počítač klikněte na možnost Bez nakonfigurované brány. Přidání brány.

Dále zadejte adresu terminálové brány, kterou jste nám poskytli. Poté po otevření nabídky Uživatelský účet zadejte svůj účet stejným způsobem jako ve čtvrtém kroku. Nastavení libovolného názvu brány. Poté klikněte na tlačítko Uložit v pravém horním rohu.

Nastavení připojení je dokončeno. Klikněte na Uložit.

Nastavení připojení RDP dokončeno. Na domovské obrazovce se zobrazí nové připojení s nastaveným názvem. Nyní se můžete připojit.

Co je třeba udělat

Spravovat lze libovolný počítač s libovolným operačním systémem (podporovány jsou systémy Windows, macOS a Linux). Majitelé zařízení se systémem Android mohou najít podobnou aplikaci pro správu na Google Play.

Nyní si připravíme notebook nebo stolní počítač, který chceme ovládat ze smartphonu nebo tabletu.

Nainstalujte si prohlížeč Google Chrome, pokud ještě není v Macu nainstalován.

Spusťte aplikaci Google a přejděte ke stažení doplňku Vzdálená plocha Chrome. 3. Po instalaci se aplikace objeví v nabídce prohlížeče a jako samostatná aplikace v Launchpadu, spusťte ji a přihlaste se pomocí účtu Google. 4. V části Moje počítače klikněte na možnost Začít a povolte vzdálené připojení k tomuto Macu. 5. Do počítače bude stažen obrázek s aplikací Chrome Remote Desktop Hosts, rozbalte jej a nainstalujte program. 6. Vraťte se do okna Vzdálená plocha Chrome a zadejte heslo pro autorizaci připojení. 7. Zobrazí se okno, v němž odblokujte všechna nastavení (vyžaduje heslo správce počítače Mac) a potvrďte oprávnění ke vzdálené správě. Pomocí tohoto doporučení můžete vypnout režim spánku počítače, pokud neprobíhá žádná činnost. Jinak se k němu nebude možné vzdáleně připojit.

Ovládání počítače z iPhonu

Jako šťastný majitel iPhonu 3gs jsem se jednoho večera rozhodl zkontrolovat AppStore, jestli v něm nejsou nové a zajímavé aplikace. Nejdřív jsem se podíval na placené, stáhl si nějakou hračku, pak jsem se rozhodl podívat i na ty bezplatné, hlavně pro sebe, protože jsem tam už dlouho neviděl nic zvlášť zajímavého. A co vidím na druhém řádku??

Pro ty, kteří to nevědí, TeamViewer je poměrně známá aplikace pro vzdálený přístup k počítači. V původní verzi ji potřebujete, abyste pomohli kamarádovi nebo sdíleli plochu s někým jiným, ale verze pro iPhone mě ohromila! Kolik možností se objeví najednou na yamobilka. Uvědomil jsem si, že to bude přesně to, co jsem přišel do hubr.

Více informací o tom najdete níže. Poté, co jsem si stáhl a nainstaloval aplikaci (zdarma, to bych měl zmínit), jsem byl vyzván, abych přešel na stránky Teamviewer.Původní verze slouží k pomoci příteli nebo ke sdílení s kolegou, ale pomocí TeamVieweru můžete například sdílet počítač se svými přáteli nebo kolegy.

Zde je vhodné vysvětlit, jak TeamViewer funguje. Při spuštění vám program přidělí jedinečné 9místné číslo a náhodně vygenerované heslo (které lze změnit v nastavení programu). V klientovi zadáte toto číslo a heslo a můžete začít pracovat. Žádné problémy s porty, adresami, směrovači atd.д.

Hlavní okno programu v počítači vypadá takto (číslo a heslo jsou částečně zakryty)

Jakmile se připojíme, aplikace zobrazí nápovědu k ovládání z telefonu.

Po připojení jsem se rozhodl vyzkoušet různé aplikace, počínaje vyhledáváním na internetu.

Velmi uživatelsky přívětivé ovládání, možnost přiblížení jednoduchým gestem dvěma prsty jako na iPhonu.

V samotné aplikaci si můžete zvolit nastavení kvality. pro plnobarevné prohlížení můžete chtít obětovat část kvality na úkor snímků za sekundu a ve hrách můžete obětovat část zhoršení kvality obrazu, abyste ji zvýšili.

To je všechno skvělé, pomyslel jsem si, ale co když spustíte hry? Z dřívějších zkušeností s tímto typem aplikací jsem věděl, že obvykle nepodporují přenos herních dat, protože používají DirectX nebo OpenGL, ale ukázalo se, že fungují dobře.

Bov je plně hratelný při 1-2 fps, bohužel v době psaní článku byly herní servery v údržbě, takže jsme nemohli pořídit screenshoty ze hry.

Ale podařilo se mi získat screenshoty ze StarCraftu 2.

Je obtížné nazvat hru vysoce hratelnou a konkurenceschopnou při 1-3 fps, ale s určitou dovedností hrát velmi možné.

Je třeba poznamenat, že ve hrách, jak snadno přiblížit a oddálit, všechny ovládací prvky fungují. Program má přídavnou klávesnici, v případě potřeby použijte kombinaci kláves nebo F1-F12.

Dobře, dost bylo her. Můžete používat téměř všechny funkce stolního počítače. Zde je okno ping:

Jak velký provoz a jaká rychlost je potřeba? Na mé wifi při rychlosti asi 10 mbps to bylo vždy asi 1-3 fps, Myslím, že to není omezení kanálu, ale omezení výkonu telefonu, i když se mohu mýlit. Myslím, že na 3G nebo EDGE je používání vzdáleného přístupu masochistické.

TeamViewer je pravděpodobně jednou z nejužitečnějších bezplatných aplikací pro iPhone, která otevírá řadu nových možností jak pro samotný telefon, tak pro vzdálené ovládání počítače.

Ach ano, tradičně první příspěvek na hubra. Kopání je však jistě možné a dokonce nezbytné.

vzdálený, přístup, počítači, iphone
| Denial of responsibility | Contacts |RSS