Whatsapp jako na iPhone pro Android

WhatsApp 101: Jak přenést WhatsApp s Androidem na iPhone jako profesionála (100% funguje)

Whatsapp. je aplikace, která vznikla před deseti lety, aby zcela změnila hru. Prostřednictvím aplikace můžete posílat zprávy, fotografie, videa, dokumenty a dokonce i odkazy na internetové stránky. Protože poskytuje velmi efektivní, spolehlivý a zábavný způsob komunikace, získal si během své krátké životnosti velkou oblibu. Aplikace se může pochlubit 1 miliardou stažení v Obchodě Play pro Android. Pro ty, kteří se chtějí zbavit Androidu a přejít na nový iPhone, se však přenos WhatsApp z Androidu na iPhone ukázal být problémem. Důvod: WhatsApp nepodporuje zálohování a obnovu napříč platformami.

Tento příspěvek se bude týkat:

Jak přenést WhatsApp z Androidu do iPhone pomocí e-mailu

Vytváření záloh zahrnuje uložení všech dat messengeru v celém rozsahu. Ale pokud nový iPhone musí být převeden ne všechny, ale pouze příslušná korespondence, měli byste použít jinou funkci. Jedná se o přenos textových a mediálních souborů pomocí e-mailu. Chcete-li tuto metodu implementovat, budete potřebovat registrovaný účet a platnou poštovní schránku (a lepší dva).

Pro odeslání dat ze zařízení Android do iPhone by mělo být provedeno několik akcí.

whatsapp, jako, iphone, android
 • Začněte na starém smartphonu messenger whatsapp a klikněte na ikonu ve tvaru tří vertikálních bodů.
 • Vyberte a přejděte do sekce „Nastavení“ a poté do záložky „Chaty“.
 • Ve spodní části stránky se otevřela vybrat kategorii „Historie chatu“.
 • Ze seznamu dostupných operací spusťte možnost „Export Chat“, po které se dialogy, které musí být přeneseny do nového zařízení Apple.
 • Když se zpráva „Přidávání mediálních souborů zvýší velikost exportovaného chatu“, bude muset zmínit jednu ze dvou možností: schválit nebo odmítnout. Stojí za to zvážit, že v případě zasílání mediálního systému bude proces přepravy trvat déle.
 • Když se objeví okno s parametry pro odeslání dialogu, budete se muset rozhodnout pro výběr adresáta. Pokud je příjemcem cizí osoba nebo náhradní e-mailová adresa, musíte vybrat možnost „Nová zpráva“. Aby mohl být dopis odeslán do stejné schránky, ze které byl odeslán, musíte zadat „Dopis sobě“. Zadejte text do vstupního pole a klikněte na tlačítko „Odeslat“.
 • Nyní musíte zapnout nový iPhone a přejít na svůj e-mailový účet. Mezi obsahem schránky by se měl objevit nový dopis s připojeným chatem WhatsApp.
 • Chcete-li je obnovit, měli byste spustit messenger, přejít na „Nastavení“ a vybrat stejnojmennou funkci.

Tato možnost přenosu dat messengeru je jednoduchá, má však řadu významných nevýhod. Za prvé, v rámci jednoho dopisu je povoleno poslat pouze jeden chat, takže přenos velkého počtu kontaktů může trvat hodně času. Za druhé, navzdory možnosti přenosu textových a mediálních souborů z Androidu do iPhone, nebude možné je synchronizovat s aplikací Apple Gadget.

Jak zálohovat whatsapp na počítači

Podle mého názoru je v současné realitě důvěřovat zálohám na cloudová úložiště extrémně pochybná myšlenka. To platí pro zálohy iPhone i WhatsApp. Pojďme si promluvit o zálohování WhatsApp: iTransor pro WhatsApp vám umožňuje bezpečně vytvořit zálohu WhatsApp na vašem počítači. Můžete jej otevřít nebo obnovit na libovolném zařízení. Zde je návod, jak se to dělá.

Záloha Whatsapp se vytváří na této kartě aplikace

A takto vytvoříte zálohu WhatsApp na PC

Dále program vytvoří zálohu. To se děje velmi rychle: moje data jsou 4.2 GB iTransor pro WhatsApp zpracováno za 6–7 minut.

Export chatů do e-mailu

Můžete také přenášet textové a hlasové zprávy, kontakty, fotografie a mediální soubory z iPhone do Androidu odesláním dat pomocí platného e-mailu. Chcete-li implementovat tuto možnost přenosu, budete muset provést počet nekomplikovaných manipulací.

 • Spusťte aplikaci WhatsApp na zařízení Apple.
 • Přejděte na záložku „Chaty“.
 • Označte název interlicutor (pokud je dialog osobní) nebo název chatu (pokud je skupina korespondence).
 • Přejděte do menu a v seznamu dostupných operací vyberte možnost „Export Chat“.
 • Na obrazovce se zobrazí požadavek pro přenos dat s mediálními soubory nebo bez něj, musíte zvolit a označit přijatelný formát.
 • Vyberte možnosti e-mailu mezi možností exportu.
 • Zvláštní pole pro zadání adresy pohlednice.
 • Zkontrolujte správnost zadaných dat a potvrďte odesílání příslušného tlačítka.

Chcete-li otevřít historii korespondence WhatsApp v zařízení Android, musíte zadat účet Google, otevřete poštovní schránku a v kartě „Doručená pošta“ naleznete nové písmeno s vnořenými soubory.

Jak je vidět, metoda je jednoduchá, ale má jednu základní chybu. Korespondence odeslaná tímto způsobem bude uložena pouze v poštovní schránce, kde lze zobrazit pouze nebo vytisknout. Soubory není možné importovat do paměti nového zařízení, protože oba operační systémy podporují různé typy šifrování.

Přeneste data Whatsapp z iOS do Androidu

WhatsApp přidává možnost přímého přenosu dat ze zařízení iOS do smartphonu Android. To znamená, že uživatelé WhatsApp konečně budou moci přímo přenést celou svou databázi korespondence a obsahu z iPhone do smartphonů Android připojením kabelu. Použití funkce však není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Možná si dokonce budete muset koupit nový smartphone.

Data z iOS na Android mohou zatím přenášet pouze majitelé Samsung Galaxy

Stalo se tak, že v tuto chvíli je funkce messenger k dispozici pouze na nejnovějších zařízeních Samsung Galaxy. To bylo oznámeno na nedávné prezentaci rozbalené, takže je k dispozici na novém Samsung Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy Z Flip 3. Nyní je funkce dostupná na všech Samsung Galaxy Běh Android 10 a vyšší. Pokud plánujete přechod z IOS do jiného smartphonu Android, budete muset počkat trochu, když se objeví funkce, nebo naštvaná a koupit nový Samsung Galaxy.

Chcete-li převést data WhatsApp z jednoho smartphonu do druhé, musíte použít aplikaci Samsung Smart Switch. FICH výrazně zjednodušuje a urychluje přenos dat z iPhone na Android, protože dříve, než bylo nutné vytvořit zálohu v disku Google nebo ICloud. Navzdory skutečnosti, že funkce je v současné době k dispozici pouze společností Samsung Galaxy Smartphone, je plánována být distribuována jiným zařízením Android do jiných zařízení pro Android, bude přístupná ostatním uživatelům. Toto bylo dříve uvedeno vedoucím WhatsApp Will Ketkart:

Chcete bezpečně přenášet historii WhatsApp zpráv z jedné platformy do druhé? Pracujeme na tom, aby to bylo možné počínaje zařízeními Samsung, ale v budoucnu to bude možné i na jiných chytrých telefonech.

iTransor pro Whatsapp

Pokud jste si změnili telefonní číslo nebo chcete sloučit chaty ze dvou smartphonů místo přepisování nových dat přes stará, použijte utilitu iMyFone iTransor. Je to jednoduchá a snadno použitelná aplikace pro stolní počítače, která vám umožní rychle přenášet vaše data WhatsApp – také mezi různými platformami. Zde je návod, jak jej používat.

Stáhněte si iMyFone iTransor pro WhatsApp z oficiálních stránek (k dispozici jsou verze pro Windows a macOS, včetně těch s podporou procesoru M1). Nainstalujte program a aktivujte licenci.

Připojte oba smartphony k počítači a otevřete iTransor. Názvy obou připojených zařízení by se měly objevit na hlavní stránce. Ujistěte se, že Android Smartphone je vlevo a iPhone má pravdu. Pokud používáte Windows, ujistěte se, že máte v počítači nainstalovaný iTunes: bez něj nebude PC schopen rozpoznat iPhone. Klikněte na Přenést.

Ujistěte se, že je v iPhone zakázána funkce Latitude. Chcete-li to provést, otevřete nastavení, klikněte na štítek s názvem profilu a přejděte do sekce Lokátor. Zde je potřeba přepnout přepínač funkce „Najít iPhone“ do neaktivní polohy. Potvrďte akci zadáním hesla svého Apple ID.

Zálohujte WhatsApp na svém smartphonu Android podle pokynů na obrazovce.

whatsapp, jako, iphone, android

Poté iTransor nainstaluje speciální verzi WhatsApp do vašeho smartphonu Android. Potvrďte akci (bez toho nebude přenos fungovat), poté spusťte nainstalovaný program. Umožněte jí přístup k médiím, přihlaste se ke svému účtu a potvrďte obnovení dat ze zálohy vytvořené v předchozím kroku.

Po dokončení obnovení, Itransor for WhatsApp začne přenášet data do iPhone. Během toho se smartphone restartuje.

Když se na obrazovce objeví zpráva o úspěšném přenosu, můžete oba smartphony odpojit od počítače a začít používat WhatsApp na iPhone.

Výcvik

Nejprve si musíte stáhnout AppTrans z oficiálních stránek vývojářů. Připojte oba smartphony k počítači s nainstalovaným programem, otevřete aplikaci a v části Přenos aplikací vyberte Přenést do telefonu WhatsApp.

Ujistěte se, že se oba smartphony zobrazují správně a postupujte podle přípravných kroků, abyste obešli systémová omezení a zařízení bylo možné použít k synchronizaci souborů.

Zejména smartphone s Androidem musí být uveden do režimu ladění, aby z něj bylo možné přenášet data. Na obrazovce se zobrazí pokyny, jak to provést:

 • V nastavení smartphonu klikněte na položku „O aplikaci“ Položka „podle softwaru“ (přesné názvy položek nabídky se mohou lišit v závislosti na výrobci).
 • Najděte „Číslo sestavení“ a klikněte na něj 7krát. Tím se aktivuje vývojářský režim.
 • Návrat na předchozí obrazovku nastavení: V dolní části stránky se objeví „Možnosti pro vývojáře“.
 • Najděte položku „Ladění USB“ a přesuňte posuvník napravo od ní do aktivní polohy.

Na zařízení iOS je třeba provést předběžnou práci: musíte vypnout funkci Najít můj iPhone. Pro tohle:

 • Otevřete nastavení smartphonu a klikněte na uživatelské jméno.
 • Vyberte „Locator“ a přejděte na něj.
 • Vyberte „Najít můj iPhone“ a přejděte na něj.
 • Posuňte posuvník napravo od „Najít můj iPhone“ do neaktivní polohy.

Poté budou obě zařízení připravena k práci. Klikněte na Přenést nyní.

Přenos přes zálohu

Možnost pro ty, kteří jsou ochotni strávit trochu více času a dělat všechno sami. Tato metoda bude fungovat, pokud se rozhodnete změnit operační systém, ale uložte staré telefonní číslo. Zde je to, co dělat.

Zálohujte data aplikací na iOS. Chcete-li to provést, v WhatsApp otevřete nastavení, vyberte „Chaty“ → „Záloha“ a klikněte na „Vytvořit kopii“. Až budete hotovi, smažte aplikaci ze svého iPhone.

Na smartphonu Android si stáhněte WhatsApp z Google Play (pokud již aplikaci máte, smažte ji se všemi daty a stáhněte si ji znovu). Dále se přihlaste pomocí stejného čísla, které jste měli na svém iPhone. Když se zobrazí zpráva, že máte zálohu, vyberte „Obnovit“ a počkejte, až se chaty a zprávy stáhnou do vašeho zařízení.

Tato metoda může být nepohodlná, pokud jste plánovali ponechat SIM kartu ve starém zařízení a používat nový telefon Android s jiným číslem. Navíc tímto způsobem nebudete moci ukládat data na obou smartphonech, na rozdíl od prvního způsobu. To je však také jednoduchý a efektivní způsob přenosu dat WhatsApp s iPhone na Android.

Jak převést WhatsApp Chat Pokoje s iPhone na Android

Dodatka Apptrans je k dispozici čtyři hlavní sekce:

Tato aplikace je skutečným kombinovaným způsobem pracovat s aplikacemi

 • Přenos app. slouží k přenosu aplikací z iPhone na Android a naopak;
 • Obnovení aplikace. umožňuje obnovit data aplikace. Například obnovit data WhatsApt z zálohování iTunes nebo z jednotky Google do iPhone (jediná aplikace, která může);
 • Zálohování aplikace. Zálohuje všechny aplikace a jednotlivá data;
 • Instalace aplikace. umožňuje instalaci aplikací, jak někdy to bylo možné udělat iTunes.

Máme zájem o možnost převést whatsapp chatu z jednoho telefonu do druhého. Připojte dva telefony a vyberte menu „Přenos app“. Android telefony musí být přeloženy do režimu ladění USB. Aplikace poskytuje vhodné krok za krokem instrukce pro široké modely spektra, včetně Samsung, Huawei, stejně jako pokyny pro různé verze Android.

Připojte oba smartphony a povolte režim ladění v systému Android

Váš iPhone (nebo jakýkoli smartphone, ze kterého budete přenášet data) by měl být uveden vlevo a váš nový telefon – ten, na který přeposíláte zprávy – by měl být uveden vpravo. Pokud tomu tak není, kliknutím na tlačítko „Přepnout“ je přepněte. Poté musíte kliknout na „Převést nyní“ a vybrat WhatsApp. Budete si muset zakoupit verzi Pro, tato funkce nebude fungovat v bezplatné verzi.

V tuto chvíli jsme si museli koupit placenou verzi

Tady začíná zábava. Nejprve vás aplikace požádá o zálohování chatů WhatsApp na novém zařízení, i když tam nejsou. Divné ale ok. Poté bude do telefonu nainstalována další verze WhatsApp (obslužný program to provede automaticky), které bude nutné poskytnout přístup k úložišti pro obnovu dat.

whatsapp, jako, iphone, android

Samotná aplikace vytvoří speciální verzi WhatsApp pro čas převodu. Poté jej lze odstranit

Obnovte kopii svých chatů ve vlastní verzi WhatsApp, po které AppTrans začne přenášet chaty z jednoho telefonu do druhého.

Aplikace bude zálohovat a začne přesouvat chaty

Překvapivě, navzdory neobvyklé povaze procesu, ve výsledku všechny chaty WhatsApp spolu s připojenými soubory, fotografiemi a videy skončily na novém zařízení.

Zdá se, že to zpočátku vypadalo nějak obtížně, ale díky tipům, na které se můžete neustále dívat na obrazovce počítače, během přenosu chatů nevznikly žádné otázky. Pokud něco není jasné, můžete vždy použít pokyny od vývojářů.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný oficiální způsob, jak přenést korespondenci WhatsApp z iPhone do Androidu a naopak, je to opravdu skvělé.

Mínus programu je placený základ. Roční předplatné AppTrans bude stát 3 100, zatímco tříměsíční předplatné stojí 2 800. S takovou cenovou politikou, pokud opravdu potřebujete převést WhatsApp Chate, je lepší vzít okamžitě za rok. Alespoň jsme tuto aplikaci otestovali a opravdu funguje (což je dokonce překvapivé, abych byl upřímný).

Některé funkce AppTrans jsou však stále dostupné v bezplatné verzi. Například možnost vytvořit záložní kopii aplikace nebo obnovit data programu ze zálohy.

Bezplatná verze má také některé funkce

Aplikace tedy stojí za vyzkoušení, i když nepotřebujete přenášet žádné chaty. Je fajn, že je k dispozici pro Windows i Mac.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS