Whatsapp přenáší chaty na jiný telefon

Jak zachovat konverzace Whatsapp při změně telefonu z Androidu na Android

Když bude nutné přenést data do nového telefonu? Například jste si koupili nový model, který se vám líbí, nebo jste ztratili svůj starý smartphone, nebo se prostě porouchal. To znamená, že takový přechod není vždy plánován. Dobrou zprávou je, že zálohování do cloudu (za předpokladu, že je nastaveno) je automatické. V případě potřeby pomůže obnovit veškerou korespondenci. Kromě toho existují další způsoby, kterým se také budeme věnovat v tomto článku.

Je zřejmé, že uložení dat WhatsApp je nezbytné, abyste je neztratili. Často to může být obchodní korespondence obsahující některé důležité informace nebo podrobné technické úkoly nebo se jedná o některé popisy různých přístupů, hesel. může být uvedeno na dlouhou dobu.

Mnoho lidí si také rádo vede korespondenci s přáteli, blízkými, rodinou. Takové dialogy vám mohou být neméně drahé a často i k nezaplacení. Proto, abyste je jednoho dne náhodou neztratili, měli byste se předem postarat o uložení historie v WhatsApp.

Je možné přenést aplikaci bez ztráty dat

To je nejen možné, ale také nutné! Na rozdíl od stereotypů je přenos chatů WhatsApp z Androidu na Android dostupný i uživatelům bez speciálního školení a trvá 15–20 minut nebo ještě méně.

Navíc je možné kopírovat informace. i když uživatel změnil nejen telefon, ale také své číslo. Je pravda, že k tomu bude nutné poskytnout současný přístup k oběma číslům.

V závislosti na vaší situaci si můžete vybrat jeden z několika způsobů migrace účtu WhatsApp na nové zařízení Android.

[Android na Android] Jak přenést WhatsApp na nový telefon se stejným číslem

Mnoho uživatelů Androidu chce znát nejjednodušší způsob, jak změnit účet Whatsapp z jednoho telefonu na druhý se stejným číslem. No, není to vůbec těžké. Pokud máte k telefonu připojený Disk Google, lze to provést velmi rychle.

Nejprve si budete muset nastavit svůj záložní účet Google v nastavení WhatsApp, aby aplikace mohla automaticky zálohovat vaše chaty na Disk Google. Zálohování probíhá ve 2 hodiny ráno.

Po vytvoření záloh WhatsApp si můžete nainstalovat WhatsApp na nový telefon, přidat stejné číslo a automaticky obnovit své chaty na nový účet. Níže je kompletní postup:

whatsapp, chaty, jiný, telefon

Pokračujte a klikněte na „Zálohování chatu“, což vám umožní ručně zálohovat chat, jakmile kliknete na „Zálohovat“.

Jakmile bude vaše číslo potvrzeno, připojený účet Google Drive vás informuje o zálohovacím chatu. To lze provést pouze jednou, takže kliknutím na „Obnovit“ přenesete své chaty a média do nového telefonu.

Přeneste chaty WhatsApp z iPhone do iPhone bez ztráty zpráv

Tato instrukce je stejná jako instrukce popsaná pro Android. Jediný rozdíl je v tom, že iOS používá iCloud jako cloudové úložiště. Uživatel musí vytvořit zálohu, obnovit ji a poté na novém gadgetu (oba smartphony musí mít stejné Apple ID).

Je třeba si uvědomit, že není možné přenést WhatsApp z iPhone do Androidu kvůli nekompatibilitě formátu dat. I když je uložíte do svého zařízení, čtení a stahování bude extrémně obtížné. Můžete zkusit použít e-mail nebo speciální konvertovací programy, které jsou dostupné na internetu.

Například iCareFone pro WhatsApp pro PC:

 • Stáhněte a nainstalujte program.
 • Připojte obě zařízení do počítače přes kabely.
 • Spustíme program a vybereme požadovaný messenger. to je WhatsApp.
 • Vyberte zdrojový smartphone na levé straně a přijímající smartphone na pravé straně okna.
 • Spusťte převod stisknutím tlačítka „Přenos“.

Výsledkem programu bude plnohodnotná pracovní kopie WhatsApp, která ušetří veškerou korespondenci. Přenos dat z Androidu do iPhone se provádí stejným způsobem.

Vytvoření zálohy

Tento krok je vyžadován, pokud potřebujete přejít na jiný telefon se systémem Android nebo iOS a úspěšně uložit svůj sociální účet. Obvykle se systém zálohuje automaticky, ale to se nestává každý den, proto je lepší zálohovat data těsně před výměnou telefonu.

 • Jdeme na WhatsApp.
 • Otevření menu.
 • Jdi do nastavení“.
 • Přejít na „Chaty“.
 • Vyberte možnost „Záloha“.
 • Nastavte novou nebo potvrďte existující cestu uložení.
 • Aktivace kopírování a přenosu chat.

Android na Android

Pokud potřebujete přenést chaty WhatsApp z jednoho Androidu do druhého, proces je velmi jednoduchý.

Metoda 1

Ujistěte se, že zálohování bylo úspěšné. Ve výchozím nastavení bude chat zálohován na váš účet na Disku Google.

Synchronizujte svůj účet na Disku Google s novým telefonem.

Po spuštění se aplikace zeptá na telefonní číslo – zadejte ho a přijde vám SMS s potvrzovacím kódem.

V této fázi budete požádáni o potvrzení obnovení kopie dat. Potvrďte akci.

Metoda 2

Pokud jsou soubory messengeru, včetně složky databáze, na vyjímatelné kartě, musí být vyjmuta ze starého smartphonu a vložena do nového. Pokud jsou soubory uloženy ve vnitřní paměti, můžete přenášet data mezi zařízeními několika způsoby:

Po připojení jednoho telefonu k počítači zkopírujte požadovanou složku a poté ji přidejte do jiné.

Odeslat soubory do e-mailu a poté je stáhněte.

Po přenesení záloh do nového smartphonu postupujte takto:

Počkejte, až se zobrazí upozornění s výzvou k rozbalení dat starých dialogů.

Jak přenést zprávy WhatsApp ze starého do nového telefonu pomocí Disku Google

Chcete-li zkopírovat zprávy WhatsApp do nového telefonu, můžete také použít poměrně pohodlnou službu Disk Google. Do tohoto cloudového úložiště můžete snadno uložit záložní kopii vašich dat messengeru a poté je obnovit na novém zařízení. Chcete-li to provést, postupujte podle několika jednoduchých kroků.

 • Otevřete aplikaci WhatsApp na svém starém zařízení.
 • Dále přejděte do nastavení této aplikace. Chcete-li to provést, na horním panelu okna aplikace klikněte na tři svislé tečky umístěné vpravo od názvu aplikace a ikony vyhledávání. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Nastavení“.

V nabídce nastavení WhatsApp otevřete sekci „Chaty“.

Zde vyberte sekci „Backup Chats“. Kliknutím na tlačítko „Zálohovat“ vytvořte nejnovější zálohu historie zpráv WhatsApp a počkejte několik sekund, než se proces dokončí.

Pro nastavení automatického zálohování dat WhatsApp na cloudové úložiště klikněte v sekci „Zálohovat chaty“ na možnost „Zálohovat na Disk Google“ a nastavte požadovaný interval. V tomto případě nemůžete vytvořit záložní kopii ručně, ale použít jednu ze stávajících kopií konverzací WhatsApp (zejména pokud zvolíte interval „Denně“).

Nyní si na svém novém telefonu s Androidem stáhněte aplikaci Whatsapp a nainstalujte ji.

Poznámka: Nezapomeňte se na svém novém zařízení přihlásit ke stejnému účtu Google, který jste používali ve starém telefonu.

Jak přenést data whatsapp do jiného telefonu?

Než začnete, je nutné určit, který typ přenosu dat potřebujete: s Androidem na Android, s iPhone na iPhone, s Androidem na iPhone nebo iPhone na Android? V různých případech budou použity různé metody. Pojďme se na ně tedy podívat blíže.

Jak přenést WhatsApp z Androidu na iPhone 13

Vývojář messengeru neposkytuje způsob přenosu dat mezi různými operačními systémy, v tomto případě však můžete použít specializovaný program iCareFone Transfer. Tento nástroj vám umožňuje snadno vytvářet a obnovovat zálohy dat WhatsApp a také přenášet data přímo mezi dvěma zařízeními, bez ohledu na typ operačního systému.

Stáhněte si a nainstalujte iCareFone Transfer do počítače. Spusťte program a vyberte sekci „WhatsApp“.

Poté klikněte na tlačítko „Přenést“. V případě potřeby povolte na telefonech ladění USB.

Podle pokynů v okně programu vytvořte záložní kopii dat WhatsApp v telefonu Android nebo zadejte existující kopii.

V novém okně určete telefonní číslo připojené k účtu a poté jej potvrďte pomocí kontrolního kódu.

Přihlaste se do iPhone do účtu WhatsApp a klepněte na tlačítko „Již zadané“.

Vypněte možnost „Najít iPhone“ na iPhone a postupujte podle pokynů v okně programu. ICAREFONE spustí obnovení dat, po kterém budou data WhatsApp k dispozici na iPhone.

Jak převést WhatsApp s iPhone 13 na Android

Chcete-li přenášet data aplikace z iPhone na Android, postupujte takto:.

Stáhněte a nainstalujte do programu PC ICAREFONE. Spusťte program a vyberte sekci „Whatsapp“.

Připojte obě zařízení do počítače a určete iPhone jako zdrojové zařízení a Android je jako cíl.

whatsapp, chaty, jiný, telefon

V případě potřeby aktivujte možnost ladění USB na telefonech.

Počkejte na vypnutí programu, po kterém je zavřete a přihlaste se do Androidu na účet WhatsApp pod bývalým telefonním číslem.

Jak přenést WhatsApp s iPhone na iPhone

Máte-li zájem o to, jak překročí WhatsApp do jiného telefonu, pokud obě zařízení jsou modely iPhone, pak postupujte podle pokynů níže.

Na zdrojovém zařízení otevřete aplikaci WhatsApp, přejděte na položku Nastavení. „Chaty„. „Zálohování“ a vytvořit zálohu dat.

Jak přenést WhatsApp s Androidem na Android

Pokud chcete přenést korespondenci WhatsApp mezi dvěma telefony Android, příručka níže vám pomůže udělat to nejneobvykle.

Na původním Androidu otevřete aplikaci WhatsApp a přejděte na „Nastavení“. „Chaty„. „Zálohovací chaty„. Jako záložní místo vyberte možnost Google Disc a klepněte na tlačítko Zálohování.

Oblíbené otázky týkající se WhatsApp

Jak přenést účet WhatsApp do nového telefonu při zachování telefonního čísla?

Vyjměte aplikaci WhatsApp na starém zařízení a přihlaste se do nového telefonu pod dřívějším telefonním číslem. V tomto případě bude váš existující účet použit v novém zařízení.

Zda se chatování WhatsApp smazat při změně telefonního čísla?

Ano, pokud si změníte své telefonní číslo nebo se rozhodnete v aplikaci používat jiné číslo, data vašeho starého účtu budou smazána. Musíte použít stejné telefonní číslo.

Místní záloha

Jiný způsob přenosu WhatsApp a korespondence generované během jeho provozu z jednoho zařízení do druhého předpokládá, že soubory vytvořené messengerem budou zkopírovány ručně. Je třeba poznamenat, že je to časově náročnější než použití automatizovaného postupu prostřednictvím cloudu, téměř vždy vyžaduje další finanční prostředky. Data jsou přenášena podle následujícího algoritmu:

  Spusťte messenger, ze kterého chcete extrahovat a přenášet chaty, násilně postupujte podle postupu pro ukládání dat do místní zálohy.

Zde můžete jednat jinak, například:

  Pokud jsou obě zařízení vybavena slotem paměťové karty microSD a máte takovou jednotku, nainstalujte jej do starého zařízení, zkopírujte adresář databází do externího úložiště (v libovolném adresáři)

Cenově dostupný správce souborů pro Android.

Dále přesuňte paměťovou kartu do slotu na novém zařízení, implementujte zpětný řád procedury.

To znamená, že vytvoříte, pokud není adresář ne, WhatsApp ve vnitřní paměti zařízení, pak zkopírujte složku databází z externího disku do něj.

Kabel Připojte staré zařízení Android do portu USB počítače v mobilu nebo vyberte režim připojení „Přenos dat (MTP)“.

Otevřete interní úložiště smartphonu v Průzkumníka Windows, zkopírujte složku „Databáze“ potřebná k přenosu chatu WhatsApp

Stejně uvedenými výše, připojte nové mobilní zařízení k počítači, zkopírujte adresář databází ze druhé disku do adresáře WhatsApp (pokud existuje. vytvářet) ve vnitřním úložišti prvního.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS