Wi-Fi pracuje špatně na telefonu

wi-fi, pracuje, telefonu

důvodů, proč Wi-Fi nefunguje na telefonu. Řešení

Bezdrátové sítě

Všechny moderní chytré telefony jsou vybaveny funkcí připojení Wi-Fi. Pro gadget je velmi důležité, protože bez něj není možné připojit k globální síti, se kterou si můžete stáhnout aktualizace softwaru, synchronizovat soubory, používat sociální. Nets, Watch and Video atd. D. Při spojení s Wi-Fi však často existují situace. Zvažte příčiny takové poruchy a také způsoby, jak ji odstranit.

Proč Wi-Fi nefunguje na telefonu

Nesprávné fungování bezdrátové komunikace zpravidla je způsobeno několika důvody:

 • Nesprávné nastavení nastavení Wi-Fi.
 • Chyby v práci samotného routeru.
 • Nesprávné nastavení parametrů mobilního zařízení.
 • Akce škodlivých programů nebo antivirového softwaru.

Modul Wi-Fi někdy přestane fungovat, protože iPhone nedokáže aktualizovat na nejnovější verzi iOS. V tomto případě přijde na záchranu Tenorshare Reiboot. vynikající nástroj. Tento nástroj pomůže vyřešit více než 50 problémů iOS. Můžete dokonce přepnout (vrátit zpět) do dřívější verze iOS, abyste vyřešili problémy s Wi-Fi a dalšími možnými problémy. Stačí stáhnout a nainstalovat Reiboot do svého počítače a postupujte podle pokynů.

Tip: Pokud jste uživatelem zařízení pro Android, můžete k vyřešení problému použít Tenorshare Reiboot pro Android.

 • Nainstalujte nejnovější verzi programu do počítače. Spusťte program a připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB.
 • Po rozpoznání zařízení stiskněte tlačítko „Start“.

Níže podrobně zvážíme každou položku a formulujeme doporučení pro odstranění problémů. Vše níže je relevantní pro Wi-Fi na Android, iOS a pro další operační systémy.

Zkontrolujte název sítě a hesla

Důvodem, proč máte problémy s připojením, může být to, že se snažíte připojit k jiné síti.

Pokud si nepamatujete jméno nebo heslo ze sítě sítě, musíte otevřít nastavení routeru. Do nich se můžete dostat připojením routeru k počítači pomocí síťového kabelu.

 • Otevřete prohlížeč a vstupte do řádku adresy 192.168.Jeden.1 (adresa nastavení IP se může lišit. Informace o tom lze zobrazit na nálepce umístěné na routeru).
 • V nastavení připojení FIC viz název a heslo vaší sítě. V případě potřeby lze tato data změnit.

Používáme externí anténu

Wi-Fi připojení, které často spadne, lze zlepšit vytvořením primitivní antény. Toto řešení tohoto problému nebude vypadat nejvíce estetiku. Ale někdy nastaví situace, když je přístupový bod Wi-Fi daleko a není možné zlepšit signál. Zde přijde na záchranu železná mísa nebo hliníková nádoba sody nebo piva. Návrh vytvořený z těchto položek je dobře vylepšen Wi-Fi.

V případě nádoby musíte odříznout horní a dolní část, mírně narovnat a vložit telefon do improvizované antény. Nemusíte vůbec nic dělat s miskou, stačí dát svůj mobilní telefon a zesilovač pro zařízení Android je připraven. Hlavní věcí není zapomenout se expandovat směrem k routeru. Taková domovská parabolická anténa samozřejmě není nejelegantnější variantou, ale měla by být zapamatována. může se to hodit.

wi-fi, pracuje, telefonu

Odpojte provozní režim nabíjení baterie

Smartphony mají funkci nazývanou režim nabití baterie, který omezuje nadměrný výtok a rozšiřuje životnost baterie. Tato funkce však umožňuje telefonu provádět pouze hlavní funkce, jako jsou zasílání zpráv a volání. Vypíná funkce jako Wi-Fi a Bluetooth. Abychom vyřešili problém související se skutečností, že Wi-Fi nefunguje na telefonu, vypněte režim úspory energie takto:

Položte prst dolů, abyste na zařízení otevřeli panel oznámení.

Klikněte na možnost uložení nabíjení baterie a vypněte jej.

Eliminace problémů

Obraťte se na specialisty a obnovte spojení, není to vůbec nutné, většina z těchto chyb lze identifikovat a opravovat nezávisle, a to podle některých doporučení.

wi-fi, pracuje, telefonu

Nejprve musíte určit, která z těchto dvou zařízení způsobila problém. Chcete.li to provést, stačí provést připojení k síti z jiného zařízení. Pokud neexistuje přístup k internetu bez ohledu na gadget, stojí za to hledat problém v routeru. Jinak důvod, proč Wi-Fi pracuje na počítači nebo jiném gadgetu, ale nefunguje na telefonu, leží již v samotném smartphonu.

Důležité! Je docela obtížné přesně určit, co přesně narušuje přenos dat na zařízení, proto k odstranění problému s největší pravděpodobností budete muset provést několik konzistentních kroků.

Počáteční kontrola telefonu

Pokud se vaše zařízení nepřipojí k Wi-Fi, nejprve zkontrolujte provozovatelnost telefonu. A i když nyní výrobci aktivně pracují na zlepšení stability mobilního operačního systému, ale čas od času mohou stále selhat.

Akční algoritmus pro zařízení na AP Android, iOS a Windows Mobile bude stejný. Postupujte podle tohoto pořadí akcí:

 • Restartujte telefon a opakujte pokus připojit se k přístupovému bodu.
 • Věnujte pozornost počtu ukazatelů úrovně signálu připojení. Pokud je indikátor menší než 3, možná jste příliš daleko od routeru. Pojď trochu blíž.
 • Zkontrolujte, zda je režim „úspory nabíjení“ odpojen. V případě potřeby připojte síťový adaptér.
 • Vypněte zařízení Bluetooth. Protože může narušit správné připojení.
 • Ujistěte se, že je režim „roviny“ odpojen.
 • Povolte přístup k informacím o vaší poloze a znovu se připojte k bezdrátové síti. V některých zemích je připojení k Wi-Fi blokováno, pokud je tato funkce deaktivována.

Kontrola síly signálu

K vadám se také vyskytuje v důsledku nízké kvality komunikace. Signál přenáší IP do smartphonu, ale pro stabilní provoz internetu nestačí jeho síla. Nejprve se pokuste přiblížit se k přístupovému bodu a znovu zkontrolovat přítomnost komunikace. Pokud je připojení navázáno, případ je ve slabém signálu. Po zjištění příčiny selhání musí být opravena.

Možnost: Nainstalujte router blíže k vám, nejlépe uprostřed domu, aby se signál šířil ve všech místnostech.

Pokud to není možné, můžete si koupit další zesilovač, který zvýší přenosový výkon.

Nezavřete anténu Wi-Fi

Každý uživatel chce vyniknout se svým smartphonem, takže se pro něj snaží koupit jedinečné příslušenství. Někdy kryty získávají zákazníky ke zvýšení síly jsou vybaveny kovovými deskami. A tento faktor může zabránit vysoce kvalitnímu přenosu signálu Wi-Fi. Chcete.li zjistit, zda tomu tak je, můžete provést test rychlosti od Ookly. Oba s odstraněným pouzdrem as ním. Pokud se rychlost změní, musíte případ změnit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS