Wi-Fi v telefonu nefunguje

Telefon se nepřipojí k síti Wi-Fi. Nefunkční internet. Proč a co dělat?

V moderních telefonech je možnost mobilního volání jen jednou z funkcí. A pro mnohé není tato funkce nejoblíbenější. Co nejčastěji děláme na smartphonu? Můžete sledovat videa, sedět na sociálních sítích, chatovat v messengerech, procházet stránky, hrát atd. д., a k tomu potřebujeme připojení k internetu. A když váš telefon není připojen k Wi-Fi a mobilní internet je velmi pomalý, drahý nebo není dostupný vůbec. pak je to skutečná tragédie. Telefon bez internetu je stejně jako počítač k ničemu

Možná trochu přeháním, ale je to tak. Všechny telefony se systémem Android (Samsung, Lenovo, Huawei, Xiaomi, Sony, Asus, Meizu atd.) a iOS (Apple iPhone) vyžadují připojení k internetu. Přinejmenším pro nastavení, aktualizace softwaru a systému, synchronizaci atd. д. Teď už to není problém. Téměř každý dům má router Wi-Fi, který vysílá bezdrátovou síť. V sousedství jsou otevřené sítě Wi-Fi a mnoho otevřených sítí v nákupních centrech, kavárnách, obchodech a dalších zařízeních. Dokonce i metro, vlaky, autobusy a letadla mají Wi-Fi. Můžete být online i bez mobilního internetu.

Velmi často se však telefon prostě nechce připojit k síti Wi-Fi. Takové problémy se vyskytují nejen u otevřených, veřejných sítí (kde je zpravidla problém na straně samotné sítě). ale také s vaší domácí sítí Wi-Fi. Obvykle dochází k problémům s připojením k jedné konkrétní síti. A někdy smartphone jednoduše spolupracuje se směrovačem, pak se od něj odpojí a už se nikdy nepřipojí. Nebo se odmítá připojit po výměně routeru, některých nastaveních, instalaci programů atd. д.

Podíváme se na řešení pro telefony se systémem Android. Pokud máte iPhone, přečtěte si článek iPhone nebo iPad se nepřipojí k Wi-Fi a co dělat, když iPhone (iPad) nevidí Wi-Fi.

Nesprávný čas a datum

Druhý důvod, pokud Wi-Fi nefunguje v systému Android, může být datum a čas v miniaplikaci nesprávně nastaven. Zde je to jednoduché: Přejděte do „Nastavení“ svého zařízení a nastavte přesný čas a datum s ohledem na své časové pásmo.

Povolení Wi-Fi

Protože připojení Wi-Fi může být snadno náhodně odpojeno, zkontrolujte, zda je v telefonu zapnutý detektor Wi-Fi a zda dokáže detekovat okolní sítě.

Otevřete aplikaci Nastavení.

Klepněte na možnost Wi-Fi.

Pak stiskněte přepínač Wi-Fi a zapněte jej.

Příznaky, když se v systému Android nepodaří zapnout Wi-Fi

Zde se také můžeme setkat se selháním spojení v důsledku toho, že adresa mac je nedosažitelná. Tyto problémy mají společné to, že se týkají softwaru. Ovladače mohou být jen uvolněné, nebo může být špatně funkční samotný software.

Nejčastěji tato situace nastává při experimentování s vlastním firmwarem. Ale v tovární verzi se také odehrává.

Tento problém se může týkat všech zařízení se systémem Android bez ohledu na výrobce: Samsung, LG, Sony, Fly, ZTE, Huawei, Alcatel a další.

Při opravě této chyby vám pomůže nástroj Wi-Fi Fixer. Pokud to nelze opravit, je třeba stáhnout oficiální firmware, nejlépe nejnovější verzi, a smartphone flashnout.

 • Problém s adresou mac může být také způsoben tím, že router natvrdo zakódoval zařízení, která se mohou připojit. Chcete-li zprovoznit Wi-Fi, musíte do směrovače přidat adresu mac zařízení.
 • Pozornost věnujte také nastavení data a času. Velmi zřídka, ale i z tohoto důvodu může dojít k poruše zařízení.
 • Viry. V současné době existuje celá řada virů, které mohou blokovat Wi-Fi. Nezapomeňte zařízení zkontrolovat antivirovým programem, nejlépe dvěma různými antiviry. Pokud se to nepodaří, můžete provést kompletní obnovení přes technickou nabídku.
 • Ne vždy je problém na straně zařízení se systémem Android. Pokud jste si jisti, že váš počítač pracuje s ostatními sítěmi, podívejte se blíže na nastavení routeru. Problém možná spočívá v tom, že.
 • Chyby připojení jsou někdy způsobeny tím, že zařízení nepodporuje metody šifrování vašeho routeru. Nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit, je vyměnit směrovač. Pokud to z nějakého důvodu nechcete udělat, budete potřebovat práva roota. Práva roota pomáhají také v situacích, kdy je IP adresa zařízení nastavena ručně.

Výše jsme se zabývali variantami, u nichž je hlavní příčinou selhání problém se softwarem. A kdyby smartphone spadl do vody? Nebo ho jen špatně upustil? Zdá se, že po vyschnutí funguje, ale jsou problémy s internetem. Nebo vám navrhovaná řešení nepomohla.

V tomto případě je problém pravděpodobně v modulu Wi-Fi a je nutná jeho výměna. Lze jej nahradit vlastníma rukama. Je důležité najít správný model a správně odpojit/připojit nový. Pokud nejste s touto technologií obeznámeni, nedoporučujeme takové opravy provádět.

Podívejme se na další případ, kdy Wi-Fi funguje, ale gadget žere baterii natolik, že musíte sedět v blízkosti zásuvky. Zde je situace následující:

 • Zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „zakázat Wi-Fi v režimu spánku“;
 • Zkontrolujte, zda v zařízení nejsou parazitní aplikace, které brání přechodu do režimu spánku, protože neustále něco stahují nebo nahrávají;
 • Nastavení úsporného režimu.

Samostatně se podívejme na další typ zařízení se systémem Android: TV Box. Obecně platí, že stejné problémy se zde řeší stejným způsobem. Častěji než smartphony a tablety jsou k této závadě náchylné set-top boxy, například vypnutí karty Wi-Fi v nastavení. A ať děláte, co děláte, nezapne se nebo se zapne jen na pár okamžiků. Pokud se nejedná o hardwarový problém, můžete jej vyřešit podle následujících kroků:

 • Použijte nějaký správce souborů. Může být vestavěná nebo stažená z Play Marketu.
 • Hledá se soubor s názvem „Wi-Fi“ (Data. MISC. Wi-Fi).
 • Vymazat.
 • Restartování set-top boxu.
 • Po zapnutí systém Android sám obnoví chybějící soubor.

Stačí, když se budete moci dívat na filmy nebo poslouchat hudbu na internetu.

Jak bylo uvedeno výše, může existovat mnoho důvodů. Uvedená řešení pomohou vyřešit většinu z nich. Pokud však ani po všech metodách Wi-Fi nefunguje, je lepší přinést zařízení do servisního střediska, kde provedou kompletní diagnostiku zařízení.

Ludmila

Dobrý den, co mám dělat, když stisknu samotnou Wi-Fi a ona se zapne a pak se sama vypne Model HONOR Y5 2016

Ahoj. Přineste jej k diagnostice. zkontrolujte

Daniel

Otevřete přepínač WLAN, vypnete přenosný hotspot WLAN“ co dělat?

Dobrý den. Přeložte si tuto frázi v překladači a vše pochopíte https://www.YouTube.com/watch?v=KfK6IqWSmFU

Kandrat

Zdravím vás. Šamani ! Problém se zapnutím wifi na Galaxy J700h. Widget při spuštění zamrzne. A nic se neděje. Problémem je také Bluetooth. Provedl obnovu. žádná pomoc. Nápověda.

Dobrý den, pravděpodobně chyba softwaru. Podívejte se na stránky

Vadim

Mám ikonu wifi zapnutou na neurčito a kvůli tomu nemohu zapnout bluetooth. Pomozte mi prosím!!

Nesprávný čas nebo datum

Wi-Fi na vašem mobilním zařízení může být nefunkční kvůli něčemu tak triviálnímu, jako je špatné datum. to je jedna z nejčastějších příčin problémů s internetem. Stačí přejít do sekce nastavení času a nastavit správné hodnoty. Je důležité mít na paměti správné časové pásmo.

Dalším možným důvodem je heslo. Pokud je připojení k přístupovému bodu v telefonu automatické, dojde k této chybě, když uživatel změní heslo. Jinými slovy, heslo bylo změněno, ale samotný gadget o tom „neví“ a automaticky zadá staré heslo. Řešení je opět jednoduché. znovu vytvořte připojení a zadejte správné heslo.

Analýza systému z hlediska rušení, pokud Wi-Fi nefunguje

Pokud je v blízkosti routeru umístěna lednice, mikrovlnná trouba a podobné spotřebiče, mohou způsobovat výrazné rušení distribuce Wi-Fi. Ujistěte se, že je router dobře umístěn (nejlépe uprostřed místnosti) a nepřekáží výše uvedeným zařízením.

Ujistěte se také, že vaše připojení neruší mnoho dalších routerů v okolí, což by mohlo být příčinou nefunkčnosti Wi-Fi. Analyzátor Wi-Fi je užitečný při analýze.

Android: Internet Wi-Fi nefunguje. Odstranění problému ve smartphonu

Pokud máte tablet, můžete využít i tyto tipy.

1 Nejprve můžete zkusit zakázat/povolit Wi-Fi v zařízení. Zapnutí/vypnutí režimu letadla. Restartování smartphonu. Někdy to pomáhá.

2 Zkontrolujte nastavení proxy serveru. Pokud je ve vlastnostech bezdrátové sítě smartphonu povolen proxy server, internet nebude fungovat. Je třeba zkontrolovat, a pokud je povoleno, zakázat ruční nastavení proxy serveru. Přejděte do nastavení, kde se zobrazí seznam sítí Wi-Fi a síť, ke které jste připojeni. Obvykle je třeba klepnout na požadovanou síť a podržet stisknutou klávesu. Zobrazí se nabídka, ve které je třeba vybrat něco jako Změnit síť. Dále budete pravděpodobně muset zaškrtnout políčko vedle možnosti Pokročilé. Zobrazí se nastavení proxy serveru. To musí být vypnuto. Podívejte se na snímky obrazovky, vaše se mohou mírně lišit.

Pokud je nastavena možnost „manuální“, internet v telefonu nefunguje.

3 Kontrola nastavení data, času a časového pásma. Toto jsou nastavení, která nejčastěji způsobují nefunkčnost služby Play Market v systému Android, šedou ikonu Wi-Fi a nefunkčnost internetu v jiných programech.

wi-fi, telefonu, nefunguje

V telefonu nebo tabletu by mělo být vždy správně nastaveno datum a čas. Doporučujeme také používat 24hodinový formát hodin, pokud jej máte vypnutý. Nezapomeňte zkontrolovat tato nastavení v zařízení. Můžete ji nastavit na automatickou.

Po správném nastavení je Obchod Play spuštěn. Bylo ověřeno.

4 Existuje aplikace s názvem „Freedom“. Pokud ji máte nainstalovanou, musíte stisknout tlačítko Zastavit v samotné aplikaci. Pokud jste ji odinstalovali, nainstalujte ji znovu, přejděte do aplikace, stiskněte tlačítko Zastavit a pak ji můžete odinstalovat. Sám jsem se s tím nesetkal a netestoval jsem to. Mnoho lidí ale píše, že to pomáhá. Internet začíná fungovat.

5 Nastavte automatické získání IP adresy. Při problémech s IP se systém Android obvykle vůbec nepřipojí k síti Wi-Fi. Je však dobré to zkontrolovat.

Otevřete nastavení Wi-Fi v zařízení a přejděte do vlastností sítě (jak jsem ukázal výše). zaškrtnutím políčka vedle položky Pokročilé (nemusí být nutné). uvidíte Nastavení IPv4 nebo něco podobného. Měla by být nastavena na automatické přijímání IP. DHCP.

6 Viděl jsem zprávy, že nastavení statických adres DNS hodně pomáhá. Je užitečné, pokud se na smartphonu nebo tabletu místo modré ikony Wi-Fi zobrazuje šedá ikona a nefunguje Market. Také ne všechny stránky se mohou otevřít.

Přejděte do vlastností požadované sítě Wi-Fi, jak jsem ukázal výše. Zaškrtněte políčko Upřesnit (pokud je to nutné) a najděte Nastavení IPv4 (může se mírně lišit). Vyberte možnost Ručně a vyhledejte položky DNS1 a DNS2. Do nich napište adresy takto:

DNS lze také změnit v nastavení routeru, pokud je to pro vás jednodušší.

7 Můžete také provést úplný reset zařízení se systémem Android. Pokud jste příliš líní na to, abyste jej znovu nastavovali, instalovali aplikace atd. д. Pokud však vše ostatní selže, je třeba provést reset, který může problém s internetem vyřešit.

8 Aktualizace. V komentářích sdílel neobvyklý tip, který pomohl zbavit se problému s Wi-Fi na Androidu. Řešení je opravdu velmi zvláštní, ale stojí za to ho vyzkoušet.

V nastavení telefonu musíte jako hlavní paměť vybrat interní paměť telefonu, nikoli kartu SD. Nemohu vám přesně říct, kde to ve smartphonu udělat. Možná takovou funkci vůbec nemáte. Ale podívejte se někam do nastavení, do části „Paměť“.

Sluchátko nevidí váš směrovač Wi-Fi: Možné příčiny

1 Zakázat/povolit Wi-Fi, restartovat telefon a směrovač. Začněte tím, že přejdete do nastavení telefonu a zakážete připojení Wi-Fi. Myslím, že každý ví, jak to udělat.

wi-fi, telefonu, nefunguje
 • V systému Android stačí podržet tlačítko napájení a poté vybrat možnost „Restartovat“. V závislosti na výrobci a verzi systému Android se může postup mírně lišit.
 • Na iPhonu musíte stisknout a podržet tlačítko „Domů“ a tlačítko „Napájení“. Telefon se restartuje.

Restartování směrovače. Pokud k němu máte přístup. Stačí na minutu vypnout napájení a pak router znovu zapnout. Můžete provést několik restartů za sebou. Více informací zde.

2 Zjistěte, co je příčinou.

 • Pokud telefon nevidí žádné sítě Wi-Fi, ale jsou tam a jiná zařízení je mohou najít, je jasné, že problém je specifický pro váš smartphone. Stačí jej resetovat a sundat kryt. Pokud to funguje. Pokud to nepomůže, můžete zkusit úplný reset. Pokud to nepomůže, budete muset zařízení odnést do servisního střediska.
 • Když zařízení nenajde jednu síť, je třeba nejprve zkontrolovat, zda ji ostatní zařízení vidí. Pokud ji nevidí, je problém pravděpodobně na straně směrovače. Nejprve jej restartujte. Pokud to nepomůže, podívejte se na tento článek: Router nesdílí internet Wi-Fi.
 • Pokud ostatní zařízení najdou síť Wi-Fi, ale váš telefon ne, ale přesto vidí jiné sítě, je pravděpodobně problém v nastavení routeru. Obvykle pomáhá změna bezdrátového kanálu a oblasti. Níže to vysvětlím podrobněji.

Musíte vstoupit do nastavení směrovače, přejít do sekce s nastavením Wi-Fi a zkusit nastavit statický bezdrátový kanál a další oblast. Můžete také nastavit šířku kanálu 20 MHz. Je lepší se střídat.

U směrovačů TP-Link to vypadá takto:

Další informace naleznete v tomto článku: Jak najít volný kanál Wi-Fi a změnit kanál na směrovači. Můžete experimentovat s kanálem a oblastí. Nastavte například oblast na US. Pokud jste v nastavení nastavili statický kanál, zadejte „Auto“.

Telefon se systémem Android se nemůže připojit k síti Wi-Fi: příčiny a řešení

Je to triviální, ale někdy se to stává: zkontrolujte, zda je router vypnutý, zda svítí ikona Wi-Fi, zda jsou kabely pevně zasunuté v zásuvkách, zda je telefon v režimu letadlo. Pokud je vše v pořádku, zkontrolujte, ke kterému problému s připojením dochází.

Wi-Fi je připojena, ale píše „žádný přístup k internetu“

 • Směrovač skutečně není připojen k síti nebo je nefunkční. Je třeba jej resetovat. pokud se jedná o restauraci nebo kavárnu, můžete o to požádat personál. Nebo to udělejte sami: doporučujeme odpojit napájecí kabel na 2-3 minuty a zároveň zkontrolovat, zda jsou internetové a ethernetové kabely pevně zasunuty v kapsách.
 • Jste příliš daleko od směrovače a ten na vaše zařízení „nedosáhne“. Zkuste se přestěhovat. Pokud jste doma, umístěte router jinam. může být překážkou signálu.
 • Připojení k síti nebylo dokončeno. V mnoha veřejných sítích je vyžadováno ověření uživatele na zvláštní stránce, která se zobrazí po stisknutí tlačítka „připojit“. Možná jste nepovolili otevření stránky. V takovém případě vyhledejte síť v seznamu dostupných sítí, klikněte na ni a vyberte možnost „Odstranit“. Znovu se připojte a počkejte, až se otevře domovská stránka, kde budete vyzváni k zadání telefonního čísla a hesla, které vám bude zasláno. Pokud se stránka neotevře automaticky, přejděte do výchozího prohlížeče v telefonu a zkuste zobrazit libovolnou stránku. měla by se zobrazit přihlašovací obrazovka.
 • Nastavení data a času v telefonu je špatné. Zkontrolujte nastavení, zadejte správné údaje.
 • Problémy s adresou IP. Přejděte na seznam sítí a dlouze klepněte na požadovanou síť. Vyberte možnost „Změnit síť“ a poté „Rozšířená nastavení“. Zde v nastavení IP nastavte „vlastní“ a zadejte 192.168.1.X (kde je X1) (ujistěte se, že je to správně, a podívejte se na štítek na směrovači). Jeho IP adresa tam bude určitě uvedena. Adresa vašeho telefonu bude mít stejné číslice kromě poslední, vyberte ji podle svých preferencí.)
 • Je možné, že navzdory volné síti je internet distribuován pouze na IP/MAC adresy zařízení definovaných správcem, tj.е. nelze se připojit bez znalosti správce.
 • Připojení může být blokováno „bezpečnostním softwarem“: firewallem nebo antivirem. Zkuste je odpojit.

Telefon se nepřipojí k síti Wi-Fi, ale počítač je připojen

To ukazuje, že problém není ve vašem směrovači nebo poskytovateli internetových služeb, ale v samotném zařízení. Možná máte ucpané připojení a váš router prostě nezvládá příliš mnoho zařízení. Zkuste na počítači nebo notebooku vypnout internet a připojujte se pouze z telefonu.

Nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit, je restartovat telefon. Pokud to nepomůže, odstraňte síť. Chcete-li to provést, přejděte do seznamu dostupných sítí Wi-Fi, dlouze stiskněte obrazovku vedle názvu sítě, zobrazte seznam a klikněte na „odstranit tuto síť“ (varianta: „zapomenout síť“). Spolu s ním budou odstraněna všechna nastavení: zapamatovaná IP adresa, DNS a další nastavení. Poté znovu vyhledejte síť, která vás zajímá, a připojte se k ní pomocí hesla.

Pokud to nepomůže, vyhledejte v „Nastavení“ telefonu položku „Resetovat mobilní internet, Wi-Fi, Bluetooth“. Může se nacházet v části Systém nebo Pokročilé funkce. Obnovte nastavení, restartujte telefon a zkuste se znovu připojit.

Vše marně? Stáhněte si do telefonu antivirovou aplikaci a zkontrolujte ji. Malware může záměrně blokovat přístup k internetu nebo přerušit přístup kvůli určitým nastavením.

Píše to „uloženo“, ale žádné připojení, chyba ověřování

Pokud se snažíte připojit k veřejné síti například v restauraci nebo na letišti, vysvětlení může být velmi jednoduché a pro vás frustrující: limit připojení routeru je jednoduše vyčerpán; nemůže se vyrovnat s množstvím zařízení, která na něj útočí a chtějí se připojit k internetu. Často se to stává na přeplněných místech: na festivalech, koncertech Každý kanál má své limity a může být obtížné nakrmit telefony tisíců nenasytných uživatelů. Nebo je nainstalován starý směrovač a telefon jednoduše nepodporuje jeho nastavení. Problém je v tomto případě obtížně řešitelný, takže musíte počkat nebo se poohlédnout po jiné síti.

Veřejná síť může být také chráněna heslem, které nemusíte znát nebo ho nemusíte správně zadat. Zkuste si promluvit s místními zaměstnanci, možná vám prozradí tajemství, i když se nejedná o veřejnou síť.

Pokud se jedná o domácí síť, může být chyba způsobena tím, že se router zasekne. V takovém případě jej lze oživit pouhým stisknutím tlačítka Reset nebo odpojením zařízení od napájení na několik minut.

Pokud se chyba opakuje, zadejte nastavení směrovače prostřednictvím počítače (zadáním IP adresy zařízení do adresního řádku prohlížeče), zkontrolujte, zda je zvolen typ šifrování WPA-2, zda je povolen server DHCP. A ano, zkontrolujte, zda je heslo správné. na směrovači i v telefonu. I když si myslíte, že ji znáte nazpaměť, nemusíte mít problém. Někdy může během vytáčení dojít k chybě a vy ani nebudete vědět, v jakém znaku: stačí změnit heslo a zkusit se přihlásit znovu.

Zkontrolujte také nastavení data, času a regionu v telefonu a směrovači. Jejich nesoulad může vést k tomu, že se zařízení navzájem blokují.

Píše to „get ip-address, ip-configuration error“

Tento problém, který není neobvyklý, znamená, že váš směrovač není schopen komunikovat s mobilním zařízením. Problém může být v routeru nebo v telefonu.

Nejdříve bez jakéhokoli chytráctví jednoduše resetujte směrovač: vytáhněte síťový kabel na 2-3 minuty a pak jej znovu zapojte.

Pokud to nepomůže, přiřaďte IP v telefonu ručně. Co napsat, zjistíte snadno: Podívejte se na štítek na směrovači, je tam. Chcete-li vstoupit do nastavení, přejděte do seznamu sítí, odstraňte stávající připojení. Znovu klikněte na připojení, ale nezadávejte heslo a vyberte možnost „pokročilé nastavení“. Klikněte na „Nastavení IP“ a vyberte vlastní podpoložku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS