Xiaomi Notebook Pro 120G recenze stylový všestranný notebook

Zdá se, že úsilí společnosti Xiaomi v oblasti notebooků napodobuje stejnou strategii, kterou značka používá v segmentu chytrých telefonů, tj.e., Snaží se nabídnout maximální výkon za vynaložené peníze. Nákup nového notebooku je však náročnější proces než nákup telefonu. většina lidí obvykle mění notebooky méně často než telefony a před nákupem je třeba pečlivě zvážit různé aspekty, jako jsou požadavky na používání, rozpočet atd. Nejnovější model společnosti Xiaomi, Notebook Pro 120G, je na svou cenu přiměřeně nabitým zařízením a nabízí i některé pozoruhodné funkce. Je to ten, který hledáte?

xiaomi, notebook, 120g

Xiaomi nenechává nic náhodě a snaží se zaujmout hned od začátku tím, že zajistí špičkovou kvalitu konstrukce. Notebook Pro 120G je vyroben z hliníkové slitiny, a přestože je jeho barevné provedení nevýrazné šedé, je dobře sestavený a pevně postavený. Na víku se nachází decentní značka Xiaomi. Nemůžete očekávat, že se s ním budete otáčet, ale celkový dojem je docela prémiový a je nezaměnitelně podobný řadě Apple MacBook. Zařízení není ani příliš těžké, váží 1,5 kg.4 kg.

Po otevření víka se objeví 14palcový, 2,5palcový notebook.Displej 5K s poměrem stran 16:10. Pozoruhodné je, že se jedná o 120Hz displej, a to je jedna z hlavních vlastností tohoto notebooku. Může se pochlubit stejnosměrným stmíváním a certifikací TUV Rheinland. Obrazovka je pěkná. nabízí dobré barvy a je přiměřeně jasná, i když to druhé by chtělo vylepšit. Podporováno je i streamování HDR a díky matnému povrchu není displej příliš reflexní. Na třech stranách jsou viditelné tenké rámečky. Na horním rámečku se nachází webová kamera, zatímco spodní rámeček, který je širší, nese značku Xiaomi.

xiaomi, notebook, 120g

Minimalistické téma pokračuje i v portech. není jich mnoho. Na levé straně máte k dispozici port USB typu C, který podporuje Thunderbolt 4, spolu s HDMI a kombinovaným audio portem. Na pravé straně je další USB typu C spolu s USB typu A. Není zde žádný port Ethernet, a i když je to v dnešní době u mnoha tenkých a lehkých zařízení spotřebitelské třídy běžné, další port typu A a čtečka karet by se hodily. Dodávaný sortiment portů je tak akorát na pokrytí základních potřeb, ale možná budete nakonec potřebovat hardwarové klíče nebo adaptéry, pokud budete mít více než obvyklé periferie / příslušenství k připojení.

xiaomi, notebook, 120g

Základna má chladicí otvory, se stereo reproduktory umístěnými na zakřivených stranách. Tenké gumové nožičky zabraňují vyklouznutí notebooku, zároveň poskytují prostor pro proudění vzduchu a zajišťují, že zvuk nebude tlumený.

Přejdeme-li ke klávesnici, je plnohodnotná a prostorná, s klávesami, které nabízejí dostatečný zdvih. K dispozici je třístupňové podsvícení a společnost Xiaomi dokonce integrovala snímač otisků prstů do tlačítka napájení umístěného vpravo nahoře. Za zmínku stojí, že čtečka otisků prstů je poměrně rychlá a přesná. Nejpravější tlačítko na řadě funkčních kláves je přizpůsobitelné a můžete ho přiřadit libovolné aplikaci nebo souboru pomocí softwarového nástroje, který je předinstalován. Trackpad je poměrně velký a díky ovladačům Precision také poměrně plynulý a citlivý takže žádné výtky.

xiaomi, notebook, 120g

Windows 11 je podle očekávání předinstalován a naštěstí v něm není mnoho bloatwaru. Kromě výše zmíněné utility pro makroklávesy je notebook dodáván s obvyklými věcmi od Microsoftu, MS Office a konfigurační aplikací DTS Audio a několika dalšími.

Notebook je poháněn procesorem Intel Core i5-12450H 12. generace. Je součástí řady Intel Alder Lake a dokáže turbo až 4.4GHz. K dispozici je 16 GB operační paměti LPDDR5 a 512GB SSD PCIe gen4 NVMe. Dedikovaná grafika je přítomna díky grafickému procesoru MX 550 od společnosti Nvidia. Zde stojí za zmínku, že zatímco tento model, který recenzuji, je 120G, Xiaomi prodává také další variantu s označením Xiaomi Notebook Pro 120, která má přesné specifikace, ale vykašlala se na dedikovanou grafiku a nechala tento úkol na GPU Intel Iris Xe.

SOURCE

Image:www.91mobiles.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS