Zjistěte kód mobilního telefonu podle čísla

Telefonní kódy Ruska

Do textového pole zadejte číslo telphonu a klikněte na tlačítko „Určit“. Naše interaktivní vyhledávání zobrazí seznam měst s vhodným kódem. Jakmile seznam sestává z jednoho města, vyhledávání bylo nalezeno požadovaným městem. vyberte jej. Pokud na seznamu nejsou žádné možnosti, znamená to, že jste se při psaní čísla mýlili, nebo v naší databázi není město město.

Poznámka: Pokud telefonní číslo začíná 79. (nebo 89. ), pak je to počet mobilního operátora Ruska. V tomto případě musí být hledání geografického objektu prováděno na kódech buněčných operátorů.

Pomocí níže uvedeného formuláře můžete rychle zjistit kód telefonu podle názvu města. Za tímto účelem stačí vstoupit do názvu města úplně nebo jeho část. vyhledávání automaticky nabídne vhodné možnosti.

Seznam Ruské federace je uveden v níže uvedeném seznamu. Vyberte ten pravý pro zobrazení telefonních kódů měst.

Ruská federace patří do telefonní zóny 7, takže všechna telefonní čísla v mezinárodním standardu začínají sedmi. Následuje městský kód a číslo předplatitele. Čím větší město a čím více předplatitelů, tím více čísel v telefonním čísle. V tomto případě by měl být celkový počet číslic (číslo kódu městského kódu) 10. Příklady: Moskva, Petersburg-3-digit kódy měst a 7místné počty předplatitelů, Yaroslavl, Tula-4-digit kód a 6místné číslo, Suzdal, Gryazovets-5-digit kód a 5místné číslo.

Města různých regionů Ruska mají telefonní kódy z rozsahů přidělených pro ně:

 • Ural, západní a východní Sibiř-300-399 (Perm 342, Irkutsk 3952)
 • Centrální regiony, Dálný východ-400-499 (Vladimir 492, Kaluga 484)
 • Severozápadní regiony, Severní Kavkaz, Volga Region-800-899 (St. Petersburg 812, Petrozavodsk 8142)
 • Mobilní komunikace-900-999 (MTS 910, Megafon 926)

Poznámka. Pokoje z řady 500-599 jsou v rezervě. Pro Kazachstán byla přidělena čísla 600-799. Kód 800 používá speciální služby a služby, volání na čísla 8-800- jsou zdarma. Kód 840 je přidělen pro Abcházia.

Chcete.li zavolat na městský telefon uvnitř Ruska, číslo by mělo být zadáno následovně:

Věnujte pozornost skutečnosti, že ve starých publikacích (kolem druhé poloviny roku 2005) byly uvedeny kódy, z nichž některé jsou nyní nesprávné. Důvodem je skutečnost, že 1. Prosince 2005 došlo ke změnám v číslování: První 0 v kódech města byla nahrazena 4. Například: Moskva 095 → 495, region Tula a Tula 091 → 491, Voronezh a Voronezh Region 073 → 473. Celkem takové kódy 20. Samostatně stojí za to věnovat pozornost oblasti Kaliny, kde kód prošel významnějšími změnami: 011 → 401.

Telefonní kódy regionů Ruska

Existují regiony vyloučení, ve kterých existuje několik kódů, stejně jako města s federálním významem.

V závislosti na regionech umístěných na území Ruské federace, kódů začínajících čísly 3, 4, stejně jako 8. Jsou distribuovány takto:

 • Kódy začínající čísly 8 patří do severozápadních regionů, Volga, jakož i do severního Kavkazu;
 • Kódy začínající čísly 4 patří do centrálních regionů i do Dálného východu;
 • Kódy začínající čísly 3 patří do Uralu, východní a západní Sibiře.

Kromě toho stojí za zmínku následující funkce:

 • Telefonní číslo předplatitele velmi velkého města, jehož populace přesahuje milion, se skládá ze 3 číslic kódu a 7 číslic místnosti;
 • Telefonní číslo předplatitele velkého města, například Kaluga, se skládá ze 6 čísel a 4 číslic kódu;
 • Obyvatelé provinčních měst mají číslo sestávající z 5 číslic kódu a 5 čísel.

Jak určit odběratele

Nejviditelnější řešení tohoto problému: Podívejte se na slovo „rozsah“ a používejte uvedené kontejnery doslova. T.E. Chcete.li určit číslo, třídějte všechny operátory podle jejich rozsahů a hledejte záznam, který patří do minimálního rozsahu, ve kterém klesá konkrétní číslo. Složitost tohoto algoritmu bude jako binární vyhledávání, což je docela dobré.

Existuje však původní a univerzálnější způsob implementace, jehož složitost je konstantní, bez ohledu na velikost dat. Tato metoda zahrnuje použití masek čísel.

Mask Room

Maska místnosti je řádek sestávající z čísel a speciálních symbolů s hodnotou „zástupného znaku jediného symbolu“ (“?“), který říká, že jakákoli postava může být na jeho místě. Navíc po znamení otázky může být pouze otazník.

Jeden z rozsahů Beeline tedy „79031000000. 79031999999“, jako maska ​​bude zaznamenána jako „79031. ““.

Je velmi pohodlné pracovat s takovými maskami, například je nastavit ručně v konfiguraci. Kromě toho prezentace rozsahů ve formě masek umožňuje používat účinnější metody skladování a jednoduché algoritmy vyhledávání.

Hesh-Table

Například jedním z těchto algoritmů je ukládání korespondencí „masky-operátor“ v tabulce hash (nebo jakékoli jiné úložiště klíčových hodnot). Podstata algoritmu je následující: Všechny takové masky jsou složeny v hashovací tabulce, kde jsou klíče. Hodnoty v tabulce jsou operátoři s regiony.

Vyhledávací práce jsou nejjasněji vysvětleny příkladem. Řekněme, že hledáme informace podle čísla: 7 (903) 100-1234, A máme masku 79031.. Beeline, Moskva.

Nejprve hledáme klíčový záznam v tabulce přesně jako číslo zdroje: 79031001234. Pokud není nalezeno, změníme poslední číslo čísla na „?„A hledáme klíč 7903100123?.

Pokud jste už nic nenašli, pak znovu změníme poslední číslo na “?„A hledáme 790310012. Atd.

Nakonec provedeme klíčové vyhledávání 79031. A zjistíme, že číslo patří operátorovi Beline, Moskva.

Je vidět, že v tomto případě se složitost algoritmu rovná složitosti několika zachycení z hashovací tabulky, která se s řádnou implementací obvykle rovná konstantu. Složitost vyhledávání v takovém stromu závisí na délce telefonních čísel, která na doporučení ITU-T e.164 nepřesahuje 15 znaků.

Stejný algoritmus lze také použít na portovaná čísla-mohou být jednoduše přidány do stejné tabulky hash.

Předpona stromu

Metoda je mnohem efektivnější ve výkonu je konstrukce předpony dřeva z masek, které se spoléhá na skutečnost, že čísla sestávají z čísel. Každý uzel tohoto stromu bude mít až 10 digitálních přikývnutí (0-9) a jeden zástupný znak. Wildcard-Noda může mít pouze zástupné znaky. Když je do stromu přidána další maska, každý symbol masky se změní na uzel postupně. Ve skutečnosti tedy zastupujeme všechny naše masky ve formě jednoho stromu.

Například strom sestávající z masek: 7913?. MNO1 791??. MNO3 7952. MNO2 7953. MNO3 795?. MNO1 bude mít vzhled na obrázku (uvedené masky ve stromu jdou zleva doprava).

Myslím, že algoritmus vyhledávání je již jasný: bereme v pořádku každou číslici z požadovaného čísla a důsledně sestupují strom začínající od kořene. Za prvé, jdeme dolů digitálními uzly, pokud neexistují žádné digitální GCD, pak se podíváme na to, že je tam stejně “?“-ale ano. Pokud ano, pak nakonec zkontrolujte délku masky a pokud to odpovídá číslu, pak byl nalezen operátor.

Získejte přístup k databázi přenosovaných čísel

Toto je byrokratický krok, nejobtížnější. A pro většinu společností je bohužel zcela neprůchodný.

Čísla, která nahradila operátora, jsou uložena v databázi přenosovaných čísel předplatitelů (BDPN). Jeho operátorem již není Rossvyaz, ale Ústřední výzkumný ústav komunikace.

Problém je v tom, že přístup k BDPN je velmi obtížný. Samozřejmě, pokud nejste mobilním operátorem, předmětem národního platebního systému, struktury moci nebo jiného oddělení.

mobilního, telefonu, podle, čísla

Vše, co může obyčejný uživatel, je ruční zkontrolovat konkrétní číslo

V roce 2013 jsme získali přístup k BDPN jako „jiná organizace“. Zdá se však, že se pravidla zpřísnila. Dokonce i formulář žádosti se hodně změnil, čerstvé lži na webových stránkách Institutu komunikace. Proto zde nemohu nic radit, bohužel.

UPD. V komentářích píšou, že všechno není tak drsné s přístupem: „Pracoval jsem ve společnosti Energy.Boss, bez problémů, které jsem dostal přístup k BDPN, vyplnil jsem prohlášení, podepsal ředitele, nastavil pečeť a poslal ji na elektronika. Pak zavolal na věrnost “.

Souhrn

Pro vytvoření čísla patřící konkrétnímu operátorovi slouží předpona. tři číslice po mezinárodním kódu 7. Předpona umožňuje určit název operátora a registr registrace SIM karty.

Po zavedení technologie změny operátora však v Rusku s udržováním čísla ztratil identifikační systém jasnost. Operátora změnilo již více než 14 milionů lidí, zbývající ve starých pokojích se známými předponami. Nyní, aby se zřídil operátora, musí být číslo zkontrolováno na webových stránkách FSUE TSNIIS.

Doporučujeme si vybrat tarif s velkým balíčkem minut a pak vám to nezáleží, na kterém operátorovi zavoláte číslo.

Úplný seznam mobilních operátorů v Rusku.

Tabulka obsahuje všechny mobilní operátory Ruska, kódy přidělené s náznakem populárních značek. Některé podniky jsou dceřinými společnostmi větších společností nebo poskytují služby pod známými značkami, existuje také možnost převodu kontejnerů pro dočasné nebo trvalé použití. Def kódy jsou označeny mezinárodní předponou Ruska. 7.

T2 mobilní

Údaje uvedené v tabulce neodpovídají vždy realitě kvůli skutečnosti, že v Rusku existuje možnost převést telefonní číslo s jeho zachováním z jednoho operátora na druhého. „Mobilní otroctví“, které bylo v roce 2014 zrušeno vstup do platnosti vlády z 15. Července 2013. N 599 „O změnách pravidel pro poskytování mobilních služeb“.

Postup pro stanovení čísla přes internet

Stanovení telefonního čísla je poměrně jednoduché. Můžete dokonce použít internet. Kombinace čísel je šifrována pomocí speciálního kódování. Každá oblast má svou vlastní kombinaci. Podle této kombinace můžete obecně zjistit všechna data potřebná uživatelem.

Bylo obtížné zjistit data dříve: bylo nutné kontaktovat datovou banku, když byly pro toto nyní vytvořeny speciální internetové servery. Algoritmus pro jejich ošetření je velmi jednoduchý:

 • Nejprve musíte najít web, který potřebujete pro uživatele. Každý webový server má své výhody a nevýhody. Více podrobností o všech webech pro stanovení kódu regionu lze zobrazit ve videu níže;
 • Dále byste se na to měli zaregistrovat, pokud o to server požádá. Stává se také, že se uživatel nemusí zaregistrovat. Pak tento krok lze přeskočit;
 • Zadejte kód z určitého počtu čísel. Každý web žádá o jiný počet znaků. Někdo požádá první čtyři číslice, aby určil region, a někdo požádá o úplné číslo, aby vydal úplné informace;
 • Klikněte na tlačítko „Najít“ nebo „Určit“.

Poté web poskytne podrobné informace. Je vhodné, že existuje spousta služeb. Doporučuje se pouze ti, kteří vydávají úplnou databázi, tj. Nejen jeden region, ale dokonce i město nebo název mobilního mobilního telekomunikačního operátora.

Doporučujeme, aby služby, které vydávají úplné a konkrétní informace, zahrnují: zahrnovat:

Během stanovení čísla také stojí za to pochopit, že se uživatel může přesunout z jednoho operátora do druhého, aniž by vůbec nezměnil počet svých obvyklých mobilních smartphonů. Pokud tedy uživatel dříve používal pouze produkty a služby z MTS nebo Megafon, ale přesunul se do Tele2, pak nemusí změnit své číslo. Bude mít to, že jeho číslo je jako „MTS“ nebo stejný „megafon“. Operátor ukáže patřící těmto společnostem.

Uživatel může používat inspekce, které byly zmíněny dříve, nebo použít ostatní. Algoritmus s takovými službami je podobný. Uživatel musí vstoupit na portál, poté najít řádek „Zkontrolujte operátora podle čísla“, zadat kombinaci čísel od 3 do 6 a poté proklouznout a prohlédnout si všechny navrhované informace.

Je tedy velmi vhodné zjistit, na jaké číslo a ve které regionu uživatel volá. Je také ušetřit peníze, pokud rychle zkontrolujete operátora a region. Zajišťuje také správné zabezpečení. To se snadno používá, protože vše je rozvíjeno profesionálními operátory. Existuje také několik dalších služeb, které uživateli pomohou vidět informace o uživateli a jeho telefonním čísle:

 • Uživatel může určit data ruských předplatitelů pomocí služby „Who-Call Service.““. Tato služba obsahuje poměrně rozsáhlou databázi, která má komentáře k určitým uživatelům. To znamená, že pokud jsou používány podvodníky nebo spammery, bude mít číslo určité komentáře;
 • Na dříve navrhované webové stránce Protarif.Uživatel informací může najít aplikaci, která bude fungovat v okamžiku, kdy bude osoba volána. Program téměř okamžitě určí počet mobilního operátora a také uvidí informace o příchozím hovoru v regionu. Приложение есть, как и на PC, так и на телефон.

Důležité! Все подобные программы предлагают справочники и базы номеров по кодам, а также наименованиям операторов.

Государства без кодов городов.

Ниже представлены страны, нумерационными планами которых не предусмотрено разделение на территориальные зоны, то есть телефонные номера имеют привязку исключительно к коду государства и не содержат префиксов кодов городов: княжества, где территория не превышает территорию района крупного мегаполиса, которые по сути и сами являются городом; небольшие островные государства; материковые страны, по каким-либо причинам отказавшиеся от городских кодов.

В данный перечень не включены заморские территории под административным управлением других государств.

mobilního, telefonu, podle, čísla

Najít:

ГосударствоКод
Андорра 376
Бенин 229
Британская Территория в Индийском Океане 246
Буркина-Фасо 226
Butan 975
Вануату 678
Вознесения о. (AssionOn) 247
Východní Timor 670
Габон 241
Гайана 592
Gambie 220
Гвинея-Бисау 245
Независимое Государство Папуа Новая Гвинея 675
Honduras 504
Dánsko 45
Джибути 253
Бахрейн 973
Island 354
Jemen 967
Камерун 237
Катар 974
Кука о. 682
Конго 242
Kostarika 506
Kuvajt 965
Laos 856
Lucembursko 352
Мавритания 222
Маврикий 230
Макао 853
Мали 223
Мальдивы 960
Malta 356
Монако 377
Науру 674
Niger 227
Ниуэ 683
Оман 968
Палау 680
Panama 507
Папуа-Нова Гвинея 675
Руанда 250
Сальвадор 503
San Marino 378
Сан-Томе и Принсипи 239
Святой Елены о. 290
Сейшельские о. 248
Сенегал 221
Сингапур 65
Соломоновы о. 677
Суринам 597
Jít 228
Токелау 690
Тонга 676
Тувалу 688
Фарерские о. 298
Фиджи 679
Фолклендские о. 500
Центрально-Африканская Республика (ЦАР) 236
Estonsko 372
jižní Súdán 211.
mobilního, telefonu, podle, čísla

Сохранение номера

V Rusku by do jara 2014 měli předplatitelé při změně mobilního operátora změnit telefonní číslo. Odběratelé, kteří se nechtěli rozloučit s obvyklým číslem, byli nuceni zůstat u starého operátora. Byli tedy připoutáni k němu a byli „v otroctví“. V USA v Kanadě, řadě evropských zemí, neexistují žádné koncepty „mobilního otroctví“ po dlouhou dobu. lidé mohou změnit operátora buňky a udržovat telefonní číslo. Nyní je to v Rusku. Od dubna 2014, kdy bylo zrušeno „mobilní otroctví“, se předplatitelé mohou přesunout z jednoho operátora buněk do druhého a ponechat své oblíbené telefonní číslo.

Tato skutečnost znamená, že není vždy podle telefonního čísla, že můžete jednoznačně určit mobilní operátor. V elektronických referenčních knihách mohou být v jiných službách zobrazeny nepřesné informace o doplňování rovnováhy, protože se často zobrazují na základě tabulky korespondence kódů operátorům. Například předplatitel s telefonním číslem na 7 (903) xxx-xx-xx se přesunul z Beeline na MTS a terminál při doplňování rovnováhy může určit číslo patřící k Line line. Stojí za zmínku, že změna buněčného operátora v Rusku není masivní, takže určení operátora podle čísla nebo kódu mobilního telefonu je obecně pravdivé a je požadováno.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS